Abhazya Turistik Vize

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Abhazya Turistik Vize İşlem Süresi

Abhazya Vizesi işlemleri Türkiye’deki Abhaz Kültür Derneği tarafından yürütülür, Vizenin verilip verilmeyeceğine bu kurumlar karar verme yetkisine sahipler. Ekspres Abhazya Vizesi 1 İş Günü içerisinde sonuçlanmakla beraber Normal Abhazya Vizesi Başvuruları 3 İş Günü içerisinde sonuçlanmaktadır. İşlem süreleri Derneğin ve Konsolosluğun talebine göre değişiklik gösterebilmektedir. Bazı durumlarda Abhazya Vizesi İşlem Süresi Abhazya Dış işleri Bakanlığı, Abhazya Vatandaşlık Servisleri veya Büyükelçilik ve Konsolosluğun kararına bağlı olarak 5 günü bulabilmektedir.

D

BULGARİSTAN VİZESİ

Komşu ülkelerimizden biri olan Abhazya’a vize alma konusunda merak edilen önemli noktaları bu yazımızda bulabilirsiniz. Marina Vize ekibi olarak, Abhazya vizesi başvurusu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isteyenlere ücretsiz danışmanlık yapıyor, hazırlık sürecinde karşılaşılabilecek sorunlara karşı çözümler üretiyoruz.

Abhazya’a nasıl vize alınır konusu ile ilgili detaylı bilgi için internet sitemizde yer alan başlıklarımızı inceleyebilir veya ücretsiz danışmanlık hizmetlerimizden yararlanmak için irtibat numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Abhazya Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Abhazya yıllar boyunca farklı medeniyetlerin yönetimine girmiş bir ülke olduğu için çok zengin tarihi ve kültürel birikime sahiptir. Doğal güzellikleriyle dikkat çeken ülkede Osmanlı dönemi izleri varlığını sürdürmektedir. Abhazya’ın en çok ziyaretçi alan şehirleri arasında Varna, Sohum, Plevne ve Filibe öne çıkmaktadır. Ülkenin başkenti olan Sohum’da görülmeyi bekleyen doğal ve tarihi yapılar oldukça fazladır. Ülkenin resmi dili Bulgarcadır. Para birimi Levdir. Genellikle karasal iklimin hakim olduğu Abhazya, aynı zamanda kış turizmi merkezleriyle ilgi görür.

Abhazya Turistik Vize İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Ülkemizden Abhazya’a gitmek için özellikle Bordo pasaport sahipleri vize almak zorundadır. Bundan dolayı “Abhazya’a vizesiz giriş” gibi ilan ve reklamlara karşı dikkatli olmak gerekir. Siyah, Gri ve Yeşil pasaport sahipleri ise 6 ay içinde 90 günü aşmadan vizesiz olarak ülkede kalabilir. Abhazya’a vizesiz gitme fırsatından yararlanan bir diğer kesim ise Schengen vizesi sahipleridir. Abhazya vizesi almak için pasaportunuz Abhazya Seyahatinizin dönüş tarihi itibarı ile en az 6 ay daha geçerlilik süresine sahip olmalıdır. Pasaportunuzun ikinci sayfasındaki hamilin imzası kısmı pasaport sahibi tarafından imzalanmış olmalıdır. Abhazya vizesi için gerekli evraklar tam olarak hazırlandıktan sonra Abhazya Konsoloslukları ve Abhazya Büyükelçilikleri’ne veya yetkili temsilciliklere vize başvurusu yapılır. Evraksız Abhazya vizesi için şu belgeler gereklidir:

Pasaport

Fotoğraf 2 adet (Arka fonu beyaz Biometrik olmalıdır)

Banka Hesap cüzdanı ( en az 2000 TL olmalıdır )

Nüfus Kayıt örneği

Marina Vize İle Kolay Abhazya Turistik Vize

Hızlı Abhazya vizesi işlemleri için deneyimli ekibimizden destek alabilirsiniz. Kuruluşumuz Abhazya’a vize alma konusunda yetkilidir. Başvuru formu doldurma, uçak rezervasyonu, otel rezervasyonu, seyahat sigortası ve şirket dilekçesi gibi önem arz eden tüm işlemler profesyonel ekibimiz tarafından yapılacaktır.

Büyükelçilik / Konsolosluk
Abhazya İstanbul Başkonsolosluğu


Telefon : –
Fax : –
Email : –

Ülke Bilgileri

Resmi Adı Abhazya Cumhuriyeti
Bayrak
Başkent Sohum
Nüfus 243.206
Yüzölçümü 8.660 km²
Para Birimi Rus rublesi, Gürcistan larisi, Abhazya Apsarı
Milli Gelir –
Enflasyon –
İşsizlik Oranı –
Yaşam Süresi Kadın 76.9 – Erkek 69.4
Telefon Kodu +840

Faydalı Linkler