Yenisafak Rusya Vizesi Kalktı mı?

Fransa 2018 Dünya Kupası’nı kazandıktan hemen sonra Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’den bir açıklama geldi. Bu açıklama yıl sonuna kadar vize uygulamasının maçları izleyen kişiler için kaktığı yönünde oldu.

Putin açıklamasında “Dünya Kupası için Rusya’ya milyonlarca kişi geldi. Maçları izlemek isteyen taraftarlar yıl sonuna kadar özel işleri nedeniyle Rusya’ya gelmek zorunda kalabilir. Bundan dolayı Rusya olarak aldığımız karar doğrultusunda Dünya Kupası’nda maçları izleyen tüm taraftarlara yıl sonuna kadar Rusya’ya girişte vize uygulanmayacak” ifadelerini kullandı.

Peki, Rusya hangi amaçla vize uygulamasını kaldırdı?

Türkiye’den Rusya’ya gitmek isteyenler için nasıl bir vize işlem süreci uygulanıyor? Bu konuyu Marina Vize’in sahibi Murat Taşkaya ile konuştuk. Taşkaya vize işlemlerinin sanıldığı kadar zor olmadığını dile getirdi.

Haberin Tamamını Okumak İçin Tıklayın

4.8 / 5 ( votes)
COPYRİGHT © 2005-2024 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.