Benin Turistik Vize | 0541 963 17 14 | Benin Vize Başvurusu

Benin Turistik Vize

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Benin Turistik Vize Genel Bakış

Benin Vizesi Genel Bilgi

Benin Cumhuriyetine seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının tamamının Benin vizesi alması zorunludur. Sadece Siyah renkli Diplomatik pasaport sahipleri 90 güne kadar yapacakları seyahatlerde vizeden muaf tutulurlar. Vize başvurularında; pasaport süresinin vize bitim tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerliliği olma şartı aranır. Müracaatlar sadece Benin Ankara Büyükelçiliği’ne yapılabilir. TC vatandaşları için seyahat belgesi veya vize vermek için Benin Fahri Konsoloslukları yetkili değildir. Toplam 24 sorudan oluşan vize başvuru formu Fransızca, Türkçe veya İngilizce olarak tükenmez ya da pilot kalem ile doldurulabilir.

Benin vizesi başvuruları sadece;

  • Turistik ve
  • Ticari kategorilerinde yapılabilir.

Pasaport sahiplerinin başvuru için istenen evrakları eksiksiz olarak hazırlaması zorunludur. Bunun dışında her başvuruda “Sarı Humma” aşı kartının da ibraz edilmesi şartı aranır. Aşı kartı bulunmayan adayların başvuruları kabul edilmez. Kapıda vize uygulamasının olmadığı Benin’e yapılacak seyahatler öncesinde Büyükelçilik üzerinden vize alınması gereklidir. Vize başvuruları, ödemeler ve pasaport teslim alma işlemleri yetkili acenteler tarafından yapılabilir. Müracaat esnasında başvuru formunun eksiksiz olarak ve doğru bilgilerle doldurulması son derece önemlidir. Başvuru sırasında 2 adet normal ölçülerde arka fonu beyaz biyometrik fotoğrafın da hazır bulundurulması şarttır. Vize kategorisine göre pasaport sahibinden istenen evraklarda değişiklikler olabilir. Benin Ankara Büyükelçiliği yetkilileri adaylardan ilave evrak talep etme yetkisini ellerinde bulundurur.

Benin vizesi ücreti turistik ve ticari kategoriler için Büyükelçilik tarafından talep edilen giriş sayısına göre belirlenir ve düzenli olarak güncellenir. Ödemeler Eurove sadece nakit olarak yapılabilir. Acil vize uygulamasının olmaması nedeniyle seyahat organizasyonu yapan adayların gezi başlangıç tarihinden en az 2 hafta öncesinde başvuru işlemlerini tamamlamış olması önerilir. Hafta içi günlerde ve mesai saatleri dâhilinde vize başvurusu alımı ve pasaport iade işlemleri adaylara şahsen ya da acente yetkililerine yapılır. Benin Ankara Büyükelçiliği resmi bayram ve tatil günlerinde hizmet vermez. Başvuru ve takip işlemleri öncesinde adayların Benin resmi bayramlarını da göz önünde bulundurması olası aksiliklerin ortadan kaldırılmasını sağlar. İşlemler başvuru tarihinin ardından ortalama 3 iş günü içerisinde neticelenir.

Büyükelçilik / Konsolosluk
Benin Fahri Konsolosluğu
İTÜ Maden Fakültesi , B Girişi Maden Mühendisliği Bölümü Maslak İstanbul
Telefon : (+90) 212 285 66 88
Fax : (+90) 212 285 65 31
Email : orhankural@itu.edu.tr

Ülke Bilgileri
Resmi Adı Benin Cumhuriyeti
Bayrak Benin Vizesi
Başkent Porto-Novo
Nüfus 8.79 Milyon
Yüzölçümü 112.622 Km2
Para Birimi CFA Frank (XOF)
Milli Gelir 13.25 Milyar Euro
Enflasyon %4
İşsizlik Oranı
Yaşam Süresi Kadın 60.2 – Erkek 57.8
Telefon Kodu + 229

D

Benin Vizesi Adana, Benin Vizesi Adıyaman, Benin Vizesi Afyonkarahisar, Benin Vizesi Ağrı, Benin Vizesi Aksaray, Benin Vizesi Amasya, Benin Vizesi Ankara, Benin Vizesi Antalya, Benin Vizesi Ardahan, Benin Vizesi Artvin, Benin Vizesi Aydın, Benin Vizesi Balıkesir, Benin Vizesi Bartın, Benin Vizesi Batman, Benin Vizesi Bayburt, Benin Vizesi Bilecik, Benin Vizesi Bingöl, Benin Vizesi Bitlis, Benin Vizesi Bolu, Benin Vizesi Burdur, Benin Vizesi Bursa, Benin Vizesi Çanakkale, Benin Vizesi Çankırı, Benin Vizesi Çorum, Benin Vizesi Denizli, Benin Vizesi Diyarbakır, Benin Vizesi Düzce, Benin Vizesi Edirne, Benin Vizesi Elazığ, Benin Vizesi Erzincan, Benin Vizesi Erzurum, Benin Vizesi Eskişehir, Benin Vizesi Gaziantep, Benin Vizesi Giresun, Benin Vizesi Gümüşhane, Benin Vizesi Hakkari, Benin Vizesi Hatay, Benin Vizesi Iğdır, Benin Vizesi Isparta, Benin Vizesi İstanbul, Benin Vizesi İzmir, Benin Vizesi Kahramanmaraş, Benin Vizesi Karabük, Benin Vizesi Karaman, Benin Vizesi Kars, Benin Vizesi Kastamonu, Benin Vizesi Kayseri, Benin Vizesi Kırıkkale, Benin Vizesi Kırklareli, Benin Vizesi Kırşehir, Benin Vizesi Kilis, Benin Vizesi Kocaeli, Benin Vizesi Konya, Benin Vizesi Kütahya, Benin Vizesi Malatya, Benin Vizesi Manisa, Benin Vizesi Mardin, Benin Vizesi Mersin, Benin Vizesi Muğla, Benin Vizesi Muş, Benin Vizesi Nevşehir, Benin Vizesi Niğde, Benin Vizesi Ordu, Benin Vizesi Osmaniye, Benin Vizesi Rize, Benin Vizesi Sakarya, Benin Vizesi Samsun, Benin Vizesi Siirt, Benin Vizesi Sinop, Benin Vizesi Sivas, Benin Vizesi Şanlıurfa, Benin Vizesi Şırnak, Benin Vizesi Tekirdağ, Benin Vizesi Tokat, Benin Vizesi Trabzon, Benin Vizesi Tunceli, Benin Vizesi Uşak, Benin Vizesi Van, Benin Vizesi Yalova, Benin Vizesi Yozgat, Benin Vizesi Zonguldak, Benin Vizesi Kıbrıs, Benin Vizesi KKTC

Faydalı Linkler