Bulgaristan Turist Vizesi | 0541 963 17 14 | Bulgaristan Vize Başvurusu

Bulgaristan Turist Vizesi

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Bulgaristan Turist Vizesi Genel Bakış

Bulgaristan Vizesi Genel Bilgi

Türkiye’den Bulgaristan’a gidecek olan yolcuların ilk olarak 6 ay daha geçerliliği olan bir pasaporta sahip olmaları önemlidir. Pasaportun 10 yıldan eski olmaması da temek kurallar arasındadır. Bulgaristan Vizesi başvuru süreçleri, Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Konsolosluğu tarafından gerçekleştirilir. Belirtilen ülke Schengen üyesi olmadığı için alınan vize ile farklı ülkelere gidebilmek mümkün değildir. Başvuru süreçlerinde, istenen tüm belgelerin eksiksiz bir şekilde tamamlanması, onaylanma sürecini hızlandırır. Bulgaristan’a seyahat edebilmek için evrakların hazırlanması sürecinde, uçak ve konaklama bilgilerinin de eklenmesi zorunludur. 18 yaşından küçük olan vatandaşlar, anne ve babalarının aldıkları vize ile seyahatlerini tamamlayabilirler. Başvuru süreçleri yoğunluk olması durumunda vize türüne göre 15 günden fazla sürebilir.

Bulgaristan Vizesi alabilmek için kimlik fotokopisi, pasaport fotokopisi, başvuru formu, banka dekontu tamamlanması gereken evraklar arasındadır. Turistik, ticari, aile ziyareti ya da uzun süreli oturma izni vizelerine göre istenen belgeler değişiklik gösterir. Ticari ve aile ziyareti vizesi alacak olanların davet mektuplarının olması zorunludur. Aksi takdirde başvurunun onaylanması süreci uzun sürebilir. Schengen vizesi olanların Bulgaristan’a giriş yapmalarına izin verilmez. Vatandaşların belirtilen ülke için ekstra vize başvurusu yapmaları talep edilir. C tipi kısa süreli vize başvuruları, en fazla 5 iş günü içerisinde sonuçlanır. Seyahatten en az 15 ile 30 gün öncesinde başvuru yapmak, yolculuk sırasında problem yaşamamak açısından önemlidir.

Vize işlemlerini kendileri gerçekleştirmek istemeyenler, Türkiyenin en güvenilir Vize acentesi olan Marina vize başvuru Ofisimizden yardım alabilirler. Türkiye’nin farklı şehirlerinden Bulgaristan Vizesi başvurusu yapmak isteyen şahıslar Marina vize başvuru ofisimizin bulunmadığı illerden bize kargo ile yollayabilirler. Başvuru ücreti 0-12 yaş aralığında olan çocuklardan yalnız hizmet bedeli 30 Euro alınmaktadır. Yetişkinler için ise 150 Euro olarak belirlenmiştir. Her yıl başvuru ücretleri değişiklik gösterir. Toplanan evraklar arasındaki fotoğrafların, en fazla 3 ay öncesinde çektirilmiş olması gerekir. Vatandaşların banka hesap cüzdanlarında ise en az 1000 euro bulunması zorunludur. Belirtilen kurallara dikkat edenler en kısa sürede onay alarak Bulgaristan’a gidebilirler. Aynı zamanda vize talebinde bulunan kişilerin seyahat sigortası başvurusu yapmaları da zorunludur. Kalınacak olan mekanlar ve uçak rezervasyon bilgileri de tamamlanması gereken evraklar arasındadır.

Büyükelçilik / Konsolosluk
Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği

Atatürk Bulvarı, No: 124, Kavaklıdere / ANKARA
Telefon : (+90) 312 467 20 71
Fax : (+90) 312 467 25 74
Email : Embassy.Ankara@mfa.bg.

Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğu

Ahmet Adnan Saygun Cd., No:44, 80600 ,2. Levent / İSTANBUL
Telefon : (+90) 212 281 01 14
Fax : (+90) 212 264 10 11
Email :

Ülke Bilgileri
Resmi Adı Bulgaristan Cumhuriyeti
Bayrak Bulgaristan Vizesi
Başkent Sofya
Nüfus 7.204 Milyon
Yüzölçümü 110.879 Km2
Para Birimi Leva (BGL)
Milli Gelir 90.5 Milyar Euro
Enflasyon %1.6
İşsizlik Oranı %9.1
Yaşam Süresi Kadın 76.9 – Erkek 69.4
Telefon Kodu +359

D

Bulgaristan Vizesi Adana, Bulgaristan Vizesi Adıyaman, Bulgaristan Vizesi Afyonkarahisar, Bulgaristan Vizesi Ağrı, Bulgaristan Vizesi Aksaray, Bulgaristan Vizesi Amasya, Bulgaristan Vizesi Ankara, Bulgaristan Vizesi Antalya, Bulgaristan Vizesi Ardahan, Bulgaristan Vizesi Artvin, Bulgaristan Vizesi Aydın, Bulgaristan Vizesi Balıkesir, Bulgaristan Vizesi Bartın, Bulgaristan Vizesi Batman, Bulgaristan Vizesi Bayburt, Bulgaristan Vizesi Bilecik, Bulgaristan Vizesi Bingöl, Bulgaristan Vizesi Bitlis, Bulgaristan Vizesi Bolu, Bulgaristan Vizesi Burdur, Bulgaristan Vizesi Bursa, Bulgaristan Vizesi Çanakkale, Bulgaristan Vizesi Çankırı, Bulgaristan Vizesi Çorum, Bulgaristan Vizesi Denizli, Bulgaristan Vizesi Diyarbakır, Bulgaristan Vizesi Düzce, Bulgaristan Vizesi Edirne, Bulgaristan Vizesi Elazığ, Bulgaristan Vizesi Erzincan, Bulgaristan Vizesi Erzurum, Bulgaristan Vizesi Eskişehir, Bulgaristan Vizesi Gaziantep, Bulgaristan Vizesi Giresun, Bulgaristan Vizesi Gümüşhane, Bulgaristan Vizesi Hakkari, Bulgaristan Vizesi Hatay, Bulgaristan Vizesi Iğdır, Bulgaristan Vizesi Isparta, Bulgaristan Vizesi İstanbul, Bulgaristan Vizesi İzmir, Bulgaristan Vizesi Kahramanmaraş, Bulgaristan Vizesi Karabük, Bulgaristan Vizesi Karaman, Bulgaristan Vizesi Kars, Bulgaristan Vizesi Kastamonu, Bulgaristan Vizesi Kayseri, Bulgaristan Vizesi Kırıkkale, Bulgaristan Vizesi Kırklareli, Bulgaristan Vizesi Kırşehir, Bulgaristan Vizesi Kilis, Bulgaristan Vizesi Kocaeli, Bulgaristan Vizesi Konya, Bulgaristan Vizesi Kütahya, Bulgaristan Vizesi Malatya, Bulgaristan Vizesi Manisa, Bulgaristan Vizesi Mardin, Bulgaristan Vizesi Mersin, Bulgaristan Vizesi Muğla, Bulgaristan Vizesi Muş, Bulgaristan Vizesi Nevşehir, Bulgaristan Vizesi Niğde, Bulgaristan Vizesi Ordu, Bulgaristan Vizesi Osmaniye, Bulgaristan Vizesi Rize, Bulgaristan Vizesi Sakarya, Bulgaristan Vizesi Samsun, Bulgaristan Vizesi Siirt, Bulgaristan Vizesi Sinop, Bulgaristan Vizesi Sivas, Bulgaristan Vizesi Şanlıurfa, Bulgaristan Vizesi Şırnak, Bulgaristan Vizesi Tekirdağ, Bulgaristan Vizesi Tokat, Bulgaristan Vizesi Trabzon, Bulgaristan Vizesi Tunceli, Bulgaristan Vizesi Uşak, Bulgaristan Vizesi Van, Bulgaristan Vizesi Yalova, Bulgaristan Vizesi Yozgat, Bulgaristan Vizesi Zonguldak, Bulgaristan Vizesi Kıbrıs, Bulgaristan Vizesi KKTC

Faydalı Linkler