Bulgaristan Vizesi

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Bulgaristan Vizesi İşlem Süresi

Bulgaristan Vize işlemleri Türkiye’deki Bulgaristan Büyükelçiliği ve Konsoloslukları tarafından yürütülür, Vizenin  verilip verilmeyeceğine bu kurumlar karar verme yetkisine sahipler. Normal Bulgaristan Vizesi Başvuruları 7 iş Günü içerisinde sonuçlanmaktadır. İşlem süreleri Büyükelçiliğin ve Konsolosluğun talebine göre değişiklik gösterebilmektedir. Bazı durumlarda Bulgaristan Vizesi İşlem Süresi  Bulgaristan Dışişleri Bakanlığı, Bulgaristan Vatandaşlık Servisleri veya Büyükelçilik ve Konsolosluğun kararına bağlı olarak 15 günü bulabilmektedir.

D

BULGARİSTAN VİZESİ

Komşu ülkelerimizden biri olan Bulgaristan’a vize alma konusunda merak edilen önemli noktaları bu yazımızda bulabilirsiniz. Marina Vize ekibi olarak, Bulgaristan vizesi başvurusu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isteyenlere ücretsiz danışmanlık yapıyor, hazırlık sürecinde karşılaşılabilecek sorunlara karşı çözümler üretiyoruz.

Bulgaristan’a nasıl vize alınır konusu ile ilgili detaylı bilgi için internet sitemizde yer alan başlıklarımızı inceleyebilir veya ücretsiz danışmanlık hizmetlerimizden yararlanmak için irtibat numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Bulgaristan Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bulgaristan yıllar boyunca farklı medeniyetlerin yönetimine girmiş bir ülke olduğu için çok zengin tarihi ve kültürel birikime sahiptir. Doğal güzellikleriyle dikkat çeken ülkede Osmanlı dönemi izleri varlığını sürdürmektedir. Bulgaristan’ın en çok ziyaretçi alan şehirleri arasında Varna, Sofya, Plevne ve Filibe öne çıkmaktadır. Ülkenin başkenti olan Sofya’da görülmeyi bekleyen doğal ve tarihi yapılar oldukça fazladır. Ülkenin resmi dili Bulgarcadır. Para birimi Levdir. Genellikle karasal iklimin hakim olduğu Bulgaristan, aynı zamanda kış turizmi merkezleriyle ilgi görür.

Bulgaristan Vizesi İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Ülkemizden Bulgaristan’a gitmek için özellikle Bordo pasaport sahipleri vize almak zorundadır. Bundan dolayı “Bulgaristan’a vizesiz giriş” gibi ilan ve reklamlara karşı dikkatli olmak gerekir. Siyah, Gri ve Yeşil pasaport sahipleri ise 6 ay içinde 90 günü aşmadan vizesiz olarak ülkede kalabilir. Bulgaristan’a vizesiz gitme fırsatından yararlanan bir diğer kesim ise Schengen vizesi sahipleridir. Bulgaristan vizesi almak için pasaportunuz Bulgaristan Seyahatinizin dönüş tarihi itibarı ile en az 6 ay daha geçerlilik süresine sahip olmalıdır. Pasaportunuzun ikinci sayfasındaki hamilin imzası kısmı pasaport sahibi tarafından imzalanmış olmalıdır. Bulgaristan vizesi için gerekli evraklar tam olarak hazırlandıktan sonra Bulgaristan Konsoloslukları ve Bulgaristan Büyükelçilikleri’ne veya yetkili temsilciliklere vize başvurusu yapılır. Evraksız Bulgaristan vizesi için şu belgeler gereklidir:

Pasaport

Fotoğraf 2 adet (Arka fonu beyaz Biometrik olmalıdır)

Banka Hesap cüzdanı ( en az 2000 TL olmalıdır )

Nüfus Kayıt örneği

Marina Vize İle Kolay Bulgaristan Vizesi

Hızlı Bulgaristan vizesi işlemleri için deneyimli ekibimizden destek alabilirsiniz. Kuruluşumuz Bulgaristan’a vize alma konusunda yetkilidir. Başvuru formu doldurma, uçak rezervasyonu, otel rezervasyonu, seyahat sigortası ve şirket dilekçesi gibi önem arz eden tüm işlemler profesyonel ekibimiz tarafından yapılacaktır.

Büyükelçilik / Konsolosluk
Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği

Atatürk Bulvarı, No: 124, Kavaklıdere / ANKARA
Telefon : (+90) 312 467 20 71
Fax : (+90) 312 467 25 74
Email : Embassy.Ankara@mfa.bg.

Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğu

Ahmet Adnan Saygun Cd., No:44, 80600 ,2. Levent / İSTANBUL
Telefon : (+90) 212 281 01 14
Fax : (+90) 212 264 10 11
Email :

Ülke Bilgileri

Resmi Adı Bulgaristan Cumhuriyeti
Bayrak
Başkent Sofya
Nüfus 7.204 Milyon
Yüzölçümü 110.879 Km2
Para Birimi Leva (BGL)
Milli Gelir 90.5 Milyar Euro
Enflasyon %1.6
İşsizlik Oranı %9.1
Yaşam Süresi Kadın 76.9 – Erkek 69.4
Telefon Kodu +359

Bulgaristan ankara Başkonsoloslugu, Bulgaristan, Bulgaristan Vize Ücretleri, Bulgaristan Vize ücreti, Bulgaristan Vize Fiyatları, Bulgaristan vize talep dilekçesi örneği İngilizce, Bulgaristan Vizesi Fiyatı, Bulgaristan Vizesi Ücretleri,Bulgaristan Vizesi Nasıl alabilirim., vize işlemleri, Bulgaristan tatil, Bulgaristan para birimi, Bulgaristan ankara Konsolosluğu,Bulgaristan Vize Formu, Bulgaristan vize muameleci, Bulgaristan Vize Harçları, Bulgaristan Vizesi Ücreti, Hızlı Bulgaristan Vizesi, Bulgaristan vizesi başvuru formu, Bulgaristan vize başvurusu, Bulgaristan Vizesi Fiyatları, Bulgaristan Başkonsoloslugu, Bulgaristan gezilecek yerler, Bulgaristan Vizesi Kaç günde çıkar, Bulgaristan Vize Harcı Ne kadar,Bulgaristan Konsolosluğu, Bulgaristan vizesi KKTC, Bulgaristan vize işlemleri, Bulgaristan istanbul Başkonsoloslugu,Bulgaristan vizesi kaç günde çıkar, Bulgaristan istanbul Konsolosluğu, Bulgaristan vize için gerekli belgeler, Bulgaristan vize işlemleri yapan acentalar, evraksiz Bulgaristan vizesi, Bulgaristan turları, 1 Günde Bulgaristan Vizesi, Bulgaristan vizesi için gerekli evraklar, Bulgaristan vizesi nereden alınır, Bulgaristan vizesi ne kadar, Bulgaristan Vize harcı ücreti, Bulgaristan Hava Yolları, Bulgaristan Vize Fotografı, Bulgaristan türk konsolosluğu, Bulgaristan vizesi dilekçe örneği, Bulgaristan Vize için gerekli evraklar, Bulgaristan vize gerekli belgeler, Bulgaristan Vize Fiyatı, Bulgaristan vize istiyormu, Bulgaristan haritası,Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği, Bulgaristan konsolosluğu telefon,

Faydalı Linkler