Burkina Faso Aile Ziyareti Vizesi

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Burkina Faso Aile Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Burkina Faso Aile Ziyareti Vizesi için Gerekli Olan Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

Burkina Faso Aile Ziyareti Vizesi Örneği

1.Pasaport Özellikleri

 • Burkina Faso Aile Ziyareti Vizesi başvurusunda bulunacak olan bireylerin pasaport süresi, talep edilen vizenin bitiş süresinden 6 ay daha uzun olmalıdır. Seyahat planı yapılırken pasaport geçerlilik tarihi dikkate alınarak rezervasyonlar yaptırılmalıdır.
 • Pasaportun son 10 yıl içerisinde alınmış olması ve Burkina Faso Aile Ziyareti Vizesi başvurunuzun gerçekleşmesi için pasaportunuzda 2 adet boş sayfanın bulunması gerekmektedir.
 • Boşanma, evlilik vb. durumlarda meydana gelen ad, soyad değişikliklerinden dolayı güncelliğini yitirmiş olan pasaportlarla yapılan başvurular kabul edilmemektedir.
 • Pasaportunuzda yırtık ve benzeri bir hasar var ise kabul edilmeyecektir.
 • Yabancı uyruklu olan kişilerden yaşı 18’den büyük olan başvuru sahiplerinin pasaportlarında yer alan imza bölümü mutlaka doldurulmuş olmalıdır.

2.Fotoğraf özellikleri

 • Vize başvurusunda kullanılmak üzere Burkina Faso Aile Ziyareti vizesi talep eden adaylardan 2 adet biyometrik fotoğraf istenmektedir.
 • Fotoğraf ebatları 35×45 ve yüzün maksimum 36 mm ile minimum 32 mm arasında olmalı.
 • Biyometrik fotoğraflar 6 aydan daha eski olmayacak ve kişinin son halini yansıtacak şekilde olmalıdır.
 • Fotoğrafların beyaz arka fonda çekilmiş olması ve başvuru formuna yapıştırılması gerekmektedir. Fotoğraf Örneği

3.Kimlik Bilgileri

 • Burkina Faso Aile Ziyareti Vizesi müracaatında bulunacak olan müracaatçılardan Kimlik Fotokopisi Burkina Faso Konsolosluğunca talep edilmektedir.
 • Kimlik fotokopisinde TC Kimlik numarası bulunmalıdır. Kimlikte yer alan fotoğraf kişiyi net bir şekilde göstermeli ve kimlik bilgilerinin okunabilir olması

4.Burkina Faso Aile Ziyareti Vizesi Başvuru Formu

 • Burkina Faso Aile Ziyareti Vizesi almak isteyen başvuru sahipleri bu bilgileri eksiksiz ve tam olarak doldurmalıdır.
 • Başvuru formunda kimlik bilgileriniz, kişisel bilgileriniz, ikamet bilgileriniz, çalışma bilgileriniz, mali bilgileriniz, ziyaret amacınız, geçmişte yapmış olduğunuz ve gelecekte yapmayı planladığınız Burkina Faso seyahatlerin bilgisi ve nedenleri yer almaktadır.
 • Başvuru sahibi bu bilgileri eksiksiz ve tam olarak doldurmalıdır.
 • Başvurunuzu acentemiz tarafından yapılmasını istediğiniz takdirde başvuru formu Marina Vize personeli tarafından eksiksiz bir şekilde doldurulacaktır.

5.Ulaşım Bilgileri

 • Uçak ile ulaşımı tercih eden başvuru sahipleri, Türkiye’den çıkış ve dönüşü gösteren rezervasyonlarında PNR kodunun bulunmasına dikkat etmelidirler.
 • Seyahatte gemi turu organizasyonu kullanılması durumunda güzergâh yazısı ve rezervasyonlar başvuru dosyasında sunulmalıdır.
 • Araba ile seyahat yapacak kişiler araç ruhsatı ile birlikte ehliyet fotokopisi.
 • Otobüs ile seyahate çıkacak kişiler otobüs firmasından gidiş dönüş bilet rezervasyonu ibraz etmeleri gerekmektedir.
 • Rezervasyonları bulunmayanların adına Marina Vize tarafından geçici rezervasyon yapılacaktır.

6.Kalınacak Adres Bilgileri

 • Burkina Faso’da konaklayacağınız otelden alınmış konfirmeli ve otel görevlisi tarafından kaşelenmiş ve imzalanmış rezervasyon çıktısı.
 • Otel Rezervasyonunuz seyahat sürecinizde açıkta gün bırakmayacak şekilde olmalı ve Vize alacak kişinin rezervasyon  belgesinde  isim ve soyisminin rezervasyon belgesinde mutlaka yazılı olması gerekmektedir.
 • Booking.com veya başka internet sayfasından yapılmış otel rezervasyonları kabul edilmemektedir.
 • Otel Rezervasyonu bulunmayanların adına Marina Vize tarafından geçici rezervasyon yapılacaktır.

7.Uluslararası Aşı Karnesi

 • Uluslararası geçerliliği olan Sarı humma aşı karnesi. Sarı humma aşısı tüm havalimanlarında ve gümrüklerde yapılmaktadır.
 • Sarı Humma aşısı seyahatinizden en az 10 gün önce yapmanız gerekmektedir.

8.Aile Ziyaret Davetiyesi

 • Burkina Faso’da ziyaret edeceğiniz kişi veya kişilerden Burkina Faso Ankara Konsolosluğuna hitaben Fransızca dilinde yazılmış ve noter tarafından onaylanmış resmi davetiye.
 • Davetiyeyi yollayan Burkina Faso vatandaşının Ulusak kimlik kartı fotokopisi ibraz edilmesi şarttır.

Burkina Faso Aile Ziyareti Vizesi Fiyat Listesi

 • Burkina Faso Vizesi Fiyat Listesi 2019 yılına ait olup ücret tablosunda yazılı olan ücretler geçerlidir.
 • Yukarıda yazılı olan fiyatlarımıza Kargo & KDV dâhil değildir.
 • Burkina Faso Vizesi Fiyatı belirlenirken Burkina Faso Konsolosluğu vize harçları ve hizmet bedelimiz dâhil edilmektedir.
 • Yukarıdaki ücret tablosunda  belirtilen Burkina Faso Vize Ücretleri dışında ilave bir ücret talep edilmez.
 • Burkina Faso Vize Ücreti tablosuna Kargo & Kurye ücretleri dâhil edilmemiştir, Müşteriye aittir.

Önemli Notlar

 • Marina Vize Başvuru Ofisi Burkina Faso Konsolosluğu yetkili acentesidir.
 • Marina Vize Başvuru Ofisi Türkiye’nin herhangi bir ilinde ikamet eden şehir fark etmeksizin sizin adınıza Burkina Faso Vizesi Başvurusu yapma hakkına sahiptir.
 • Burkina Faso Vize Başvuru işlemleri için Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Konsolosluk gerek gördüğü takdirde mülakata gelmeniz zorunludur.
 • İstanbul’da bulunan müşterilerimiz bizzat kendileri ofisimize gelerek veya yetkilendirdiği kişi aracılığıyla ya da Kargo & Kurye ile evraklarını bize ulaştırarak Burkina Faso Vizesi Müracaatında bulunabilirler.
 • İstanbul dışında bulunan Burkina Faso Vizesi almak isteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını anlaşmalı olduğumuz kargolar MNG kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla Marina Vize Ofisine Ulaştırabilirler.
Evraklarınızı Aşağıda Bulunan Kargo Firmalarıyla Gönderebilirsiniz

Anlaşmalı Kargo - Mng Kargo

Anlaşmalı Kargo - Aras Kargo

Anlaşmalı Kargo - Yurtiçi Kargo

D

Burkina Faso Aile Ziyareti Vizesi

Aile ziyareti amaçlı seyahatlerde kişilerin diplomatik pasaport sahibi olmamaları durumunda Burkina Faso aile ziyareti vize sahibi olmaları gerekli olmaktadır. Bazı ülkelerde ziyaret için yapılan önlemlerden olan koruma amaçlı aşıların, yapılması gerekmektedir. Alınan belge ile başvuru işlemleri diğer belgelerinde eksiksiz tamamlanması ile Burkina Faso Ankara Büyükelçiliği’ne yapılabilmektedir. Burkina Faso aile ziyareti vizesi 2018 yılı başvurularının ve işlem sonuçlarının en askari sürelerde verimli bir biçimde sonuçlandırılabilmesi için, Marina Vize ‘nin son derece güvenli hizmeti alınabilmektedir.Burkina Faso aile ziyareti vize 2018 yılı başvuru koşulları, gerekli evraklar, başvuru sonuçları gibi konularda en kısa sürede hizmet alınılabilecek acentenin işlemleri gerçekleştirmesi için bizzat kişinin kendisinin başvurusu veya diğer iletişim kanalları ile başvuru mümkün kılınabilmektedir.

burkina faso aile ziyareti vizesi ornegi

Burkina Faso Aile Ziyareti Vizesi

Burkina Faso Aile Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Vize işlemleri ile ilgili olarak öncelikle, Ankara’da bulunan Büyükelçiliğe başvuruda bulunulması gerekmektedir.En kısa sürede sonuç sağlanabilmesi için, danışmanlık almak da tercih edilebilmektedir. Burkina Faso aile ziyareti vize nasıl alınır ile ilgili olarak; pasaport işlemleri, kullanılan form ve belgeler, ulaşım ve adres bilgileri gibi konuların eksiksiz tamamlanması gerekmektedir. Burkina Faso aile ziyareti vizesi başvurusu için, kişilerin resmi anlamda bir davetiye almaları gerekmektedir. Bu davetiye gidilecek olan kişilerden gelmeli ve Burkina Faso Ankara konsolosluğuna Fransızca yazılmış şekilde olmalıdır. Ayrıca, davetiyenin noter aracılığı ile tastiklenmiş olması önem arz etmektedir. Burkina Faso aileziyareti vize başvurusunda karşı tarafın vatandaşının kimlik fotokopisinin ibrazı da gerekli olmaktadır.Burkina Faso aile ziyareti vizesi işlemleri; Ankara Burkina Faso Büyükelçiliği tarafından gerçekleştirilmekte olup, yapılacak olan başvuru işlemlerinin kontrolü ve onayı sonucunda kısa sürelerde işlemler gerçekleşebilmektedir. Bu konu ile ilgili olarak; kişisel başvuru veya danışmanlık seçeneklerinden faydalanılarak vize alınabilmektedir. Burkina Faso aile ziyareti vizesi ücreti; ziyaret amaçlı veya normal olma esasına göre değişken olup, fiyatlar arasında yüksek farklılıklar bulunmamaktadır. Tutarı ise yaklaşık olarak; 200 Euro kadardır. Burkina Faso aile ziyareti vize ücretinde hesaplama yapılırken vize harcı da eklenmelidir. Ücretlendirme ile ilgili olarak, Marina Vize acentesi, vize harcı ücretlerine hizmet bedeli eklemekte, Bununla birlikte, ek bir ücret talebinde bulunmamaktadır.

Burkina Faso Aile Ziyareti Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Marina vize tarafından Expres olan vizenin yaklaşık 3 gün gibi bir sürede çıkması söz konusu iken, normal vizenin sonuçlanması, 7 gün gibi bir zamanı kapsamaktadır. İşlem zamanının uzunluğu onay beklenen kurum olan Ankara Büyükelçiliğinin öngörebileceği işlemlere göre gerçekleşebilmektedir. Farklı durumlarda bu sürenin 15 gün olabilmesi de mümkün olabilmektedir. Burkina Faso  aile ziyareti vizesi gerekli evraklar ile ilgili olarak; öncelikle gidilecek kişinin göndereceği resmi nitelikte bir davetiyenin olması söz konusudur. Bu davetiyenin noter aracılığı ile onaylanmış olması gerekmektedir. Ayrıca, konsolosluk adına yazılmış olması önem taşımaktadır. Davetiyeyi ileten kişi, ulusal kimlik örneğini de ibraz etmelidir. Bununla birlikte; pasaport süresi önem taşımakta olup, geçerlilik tarihi de bulunmalıdır. Pasaportlar güncel bilgiler içermelidir. Kullanılacak olan fotoğrafın biyometrik özellikte olması  ve kişinin son görünümünü yansıtması gerekmektedir. Resmin arka bölümü beyaz olmalıdır. Kimlik numarasının da kimlikte olması önemli olup, gerekli belge ve formlar eksiksiz doldurulmalıdır.Ulaşım bilgileri ile ilgili çeşitli belgelerin eklenmesi, adres bilgilerinin verilmesi gerekli olan diğer noktalardır. Burkina Faso aile ziyareti vizesi danışmanlığı uzun yıllardır bu hizmeti veren; Marina Vize tarafından gerçekleştirilebilmektedir. Gerekli evrakların takibinden sonuçlandırılmasına kadar geçen süreçte, en kısa zamanda yapılan uygulamalar ile verimli bir hizmetin sağlanması amaçlanmaktadır. Vize başvuru işlemlerinde kişilerin her konuda bilgilendirilmesi, doğru ve zamanında işlemlerin yapılmasının sağlanması ile en önemli etken olan zaman kayıplarının önlenmesi Marina Vize temsilciliği ile profesyonel bir deneyimle sağlanmaktadır.

Büyükelçilik / Konsolosluk
Burkina Faso Büyükelçiliği

Burkina Faso’nun Türkiyede Büyükelçiliği Bulunmamaktadır.

Burkina Faso İstanbul Fahri konsolosluğu
Eski Büyükdere Cad. 34398 Maslak İstanbul
Telefon : (+90) 212 290 65 85
Fax : (+90) 212 290 65 86
Email : cgan@seahor.com

[ratings]

Ülke Bilgileri
Resmi Adı Burkina Faso Cumhuriyeti
Bayrak Burkina Faso Vizesi
Başkent Ouagadougou
Nüfus 15,746 Milyon
Yüzölçümü 274,200 km²
Para Birimi Afrika Frankı (XOF)
Milli Gelir 18.79 Milyar Euro
Enflasyon %3.7
İşsizlik Oranı %77
Yaşam Süresi Kadın 54.9 – Erkek 51.0
Telefon Kodu +226

Faydalı Linkler