Burkina Faso Turist Vizesi Başvuru İşlemleri

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Burkina Faso Turist Vizesi Genel Bakış

Burkina Faso Vizesi Genel Bilgi

Burkina Faso ziyareti gerçekleştirmek isteyen Türk vatandaşları, diplomatik pasaport sahibi değillerse Burkina Faso vizesi almak zorunadırlar. Sahra altı Afrika ülkesi olarak geçen bu ülke, bulaşıcı hastalık risklerini barındırmaktadır ve vize başvurusunda bulunacak kişiler öncelikle belirlenen aşıları yaptırarak ülkeye giriş yapmak zorundadır. Seyahat Sağlığı Merkezi veya ilgili başka merkezlerden sarı humma, çocuk felci, menenjit, difteri, tetanos ve hepatit A aşılarını yaptırmaları ve uluslararası aşı kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Gerekli sağlık önlemlerini alan bireysel başvuru yapmak isteyen pasaport sahipleri, Burkina Faso Ankara Büyükelçiliği’ne vize başvurusunda bulunabilirler.

Burkina Faso vizesi başvuruları, seyahatten 10 gün önce yapılması gerekmektedir. Büyükelçilik yoğunluğuna bağlı olarak vize başvuruları uzun zaman sürebilmektedir. Şahsi başvuru yoluyla müracaat eden adaylar için bekleme süresi ve tamamlanması gereken evraklar büyük eziyete dönüşebilmektedir. Vize başvuru işlemleri alanında faaliyet gösteren firmalardan hizmet alan kişiler adına başvurular devam ederken, başvuru sahibi de seyahat için gerekli şahsi işlerini halledecek zamana sahip olmaktadır. Büyükelçiliğe giderek vize ücretini ödemeli ve vize başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir. Vize ücretinin bedeli ticari veya turistik ziyaretlere göre değişmektedir. Vereceğiniz bilgiler kontrol edilecek olup, yanlış veya hatalı verdiğiniz bilgiler nedeni ile başvurunuz reddedilecektir. 2 adet beyaz arka sahip biyometrik fotoğrafınızla gerçekleştireceğiniz başvurularda, pasaportunuzun iki adet boş sayfası ve 6 ay geçerlilik süresinin bulunması gerekmektedir. Acil vize uygulaması mevcut olmayıp, başvuru sırasında istenen tüm evrakları eksiksiz biçimde tamamlamanız gerekmektedir. Ülkemizde Burkina Faso ziyaretinde bulunacak vatandaşlara yönelik herhangi bir uyarı bulunmamakla birlikte, ülkeye kapıda vize başvurusu yapılmamaktadır. Hangi şehirde olursanız olun, şahsi başvuru yapmak istemeniz halinde müracaatlarınızı ülkenin Ankara Büyükelçiliği’ne yağmak zorundasınız.

Burkina Faso vizesi başvurusunun sonuçlanacağı zamanı belirleyen en önemli etken resmi tatil günleridir. Yılbaşı, bayram, paskalya ve dil okulu gibi yoğun günlere başvurunun denk gelip gelmemesidir. Bu zamanlarda yaşanan yoğunluk yüksek olup, vize onaylanma süresi uzayabilmektedir. Seyahat planlarınızı yaparken bu zamanları dikkate alarak gerekli rezervasyonları organize etmeniz, maddi açıdan uğrayabileceğiniz zararların önüne geçer.

Büyükelçilik / Konsolosluk

 Burkina Ankara Büyükelçiliği

Chancery:
İlkbahar Mah. Galip Erdem Cad. 618. Sokak No:23 Çankaya
 : +90 (312) 490 7151
 : +90 (312) 490 7153
 : [email protected]
 : [email protected]

Office Hours:

09.00-17.00

 Burkina Faso İstanbul Fahri konsolosluğu

Honorary Consul Cemil Fuat Gandur


Chancery:
Oruç Reis Mah. Vadi Cad. No 108 İstanbul Ticaret Sarayı Kat:3 esenler 34235, İstanbul
 : +90 (212) 9875555
 : +90 () 21229
 : +90 (212) 4386092
 : [email protected]

Ülke Bilgileri

Resmi Adı Burkina Faso Cumhuriyeti
Bayrak
Başkent Ouagadougou
Nüfus 22,1 Milyon
Yüzölçümü 274,400 km²
Para Birimi Afrika Frankı (XOF)
Milli Gelir 50,19 Milyar Euro
Enflasyon %8,20
İşsizlik Oranı -
Yaşam Süresi Kadın 54.9 – Erkek 51.0
Telefon Kodu +226
COPYRİGHT © 2005-2024 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi - KVKK Aydınlatma Metni

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.