Burkina Faso Vizesi

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Burkina Faso Vizesi için Gerekli Evraklar

Burkina Faso Vizesi için Gerekli Olan Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

Burkina Faso Vizesi Örneği

1.Pasaport Özellikleri

 • Burkina Faso Vizesi başvurusunda bulunacak olan bireylerin pasaport süresi, talep edilen vizenin bitiş süresinden 6 ay daha uzun olmalıdır. Seyahat planı yapılırken pasaport geçerlilik tarihi dikkate alınarak rezervasyonlar yaptırılmalıdır.
 • Pasaportun son 10 yıl içerisinde alınmış olması ve Burkina Faso Vizesi başvurunuzun gerçekleşmesi için pasaportunuzda 2 adet boş sayfanın bulunması gerekmektedir.
 • Boşanma, evlilik vb. durumlarda meydana gelen ad, soyad değişikliklerinden dolayı güncelliğini yitirmiş olan pasaportlarla yapılan başvurular kabul edilmemektedir.
 • Pasaportunuzda yırtık ve benzeri bir hasar var ise kabul edilmeyecektir.
 • Yabancı uyruklu olan kişilerden yaşı 18’den büyük olan başvuru sahiplerinin pasaportlarında yer alan imza bölümü mutlaka doldurulmuş olmalıdır.

2.Fotoğraf özellikleri

 • Vize başvurusunda kullanılmak üzere Burkina Faso Vizesi talep eden adaylardan 2 adet biyometrik fotoğraf istenmektedir.
 • Fotoğraf ebatları 35×45 ve yüzün maksimum 36 mm ile minimum 32 mm arasında olmalı.
 • Biyometrik fotoğraflar 6 aydan daha eski olmayacak ve kişinin son halini yansıtacak şekilde olmalıdır.
 • Fotoğrafların beyaz arka fonda çekilmiş olması ve başvuru formuna yapıştırılması gerekmektedir. Fotoğraf Örneği

3.Kimlik Bilgileri

 • Burkina Faso Vizesi müracaatında bulunacak olan müracaatçılardan Kimlik Fotokopisi Burkina Faso Konsolosluğunca talep edilmektedir.
 • Kimlik fotokopisinde TC Kimlik numarası bulunmalıdır. Kimlikte yer alan fotoğraf kişiyi net bir şekilde göstermeli ve kimlik bilgilerinin okunabilir olması

4.Burkina Faso Vizesi Başvuru Formu

 • Burkina Faso Vizesi almak isteyen başvuru sahipleri bu bilgileri eksiksiz ve tam olarak doldurmalıdır.
 • Başvuru formunda kimlik bilgileriniz, kişisel bilgileriniz, ikamet bilgileriniz, çalışma bilgileriniz, mali bilgileriniz, ziyaret amacınız, geçmişte yapmış olduğunuz ve gelecekte yapmayı planladığınız Burkina Faso seyahatlerin bilgisi ve nedenleri yer almaktadır.
 • Başvuru sahibi bu bilgileri eksiksiz ve tam olarak doldurmalıdır.
 • Başvurunuzu acentemiz tarafından yapılmasını istediğiniz takdirde başvuru formu Marina Vize personeli tarafından eksiksiz bir şekilde doldurulacaktır.

5.Ulaşım Bilgileri

 • Uçak ile ulaşımı tercih eden başvuru sahipleri, Türkiye’den çıkış ve dönüşü gösteren rezervasyonlarında PNR kodunun bulunmasına dikkat etmelidirler.
 • Seyahatte gemi turu organizasyonu kullanılması durumunda güzergâh yazısı ve rezervasyonlar başvuru dosyasında sunulmalıdır.
 • Araba ile seyahat yapacak kişiler araç ruhsatı ile birlikte ehliyet fotokopisi.
 • Otobüs ile seyahate çıkacak kişiler otobüs firmasından gidiş dönüş bilet rezervasyonu ibraz etmeleri gerekmektedir.
 • Rezervasyonları bulunmayanların adına Marina Vize tarafından geçici rezervasyon yapılacaktır.

6.Kalınacak Adres Bilgileri

 • Burkina Faso’da konaklayacağınız otelden alınmış konfirmeli ve otel görevlisi tarafından kaşelenmiş ve imzalanmış rezervasyon çıktısı.
 • Otel Rezervasyonunuz seyahat sürecinizde açıkta gün bırakmayacak şekilde olmalı ve Vize alacak kişinin rezervasyon  belgesinde  isim ve soyisminin rezervasyon belgesinde mutlaka yazılı olması gerekmektedir.
 • Booking.com veya başka internet sayfasından yapılmış otel rezervasyonları kabul edilmemektedir.
 • Otel Rezervasyonu bulunmayanların adına Marina Vize tarafından geçici rezervasyon yapılacaktır.

7.Uluslararası Aşı Karnesi

 • Uluslararası geçerliliği olan Sarı humma aşı karnesi. Sarı humma aşısı tüm havalimanlarında ve gümrüklerde yapılmaktadır.
 • Sarı Humma aşısı seyahatinizden en az 10 gün önce yapmanız gerekmektedir.

Burkina Faso Vizesi Fiyat Listesi

 • Burkina Faso Vizesi Fiyat Listesi 2019 yılına ait olup ücret tablosunda yazılı olan ücretler geçerlidir.
 • Yukarıda yazılı olan fiyatlarımıza Kargo & KDV dâhil değildir.
 • Burkina Faso Vizesi Fiyatı belirlenirken Burkina Faso Konsolosluğu vize harçları ve hizmet bedelimiz dâhil edilmektedir.
 • Yukarıdaki ücret tablosunda  belirtilen Burkina Faso Vize Ücretleri dışında ilave bir ücret talep edilmez.
 • Burkina Faso Vize Ücreti tablosuna Kargo & Kurye ücretleri dâhil edilmemiştir, Müşteriye aittir.

Önemli Notlar

 • Marina Vize Başvuru Ofisi Burkina Faso Konsolosluğu yetkili acentesidir.
 • Marina Vize Başvuru Ofisi Türkiye’nin herhangi bir ilinde ikamet eden şehir fark etmeksizin sizin adınıza Burkina Faso Vizesi Başvurusu yapma hakkına sahiptir.
 • Burkina Faso Vize Başvuru işlemleri için Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Konsolosluk gerek gördüğü takdirde mülakata gelmeniz zorunludur.
 • İstanbul’da bulunan müşterilerimiz bizzat kendileri ofisimize gelerek veya yetkilendirdiği kişi aracılığıyla ya da Kargo & Kurye ile evraklarını bize ulaştırarak Burkina Faso Vizesi Müracaatında bulunabilirler.
 • İstanbul dışında bulunan Burkina Faso Vizesi almak isteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını anlaşmalı olduğumuz kargolar MNG kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla Marina Vize Ofisine Ulaştırabilirler.
Evraklarınızı Aşağıda Bulunan Kargo Firmalarıyla Gönderebilirsiniz

Anlaşmalı Kargo - Mng Kargo

Anlaşmalı Kargo - Aras Kargo

Anlaşmalı Kargo - Yurtiçi Kargo

Büyükelçilik / Konsolosluk
Burkina Faso Büyükelçiliği

Burkina Faso’nun Türkiyede Büyükelçiliği Bulunmamaktadır.

Burkina Faso İstanbul Fahri konsolosluğu
Eski Büyükdere Cad. 34398 Maslak İstanbul
Telefon : (+90) 212 290 65 85
Fax : (+90) 212 290 65 86
Email : cgan@seahor.com
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (32 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
loadingLoading...
Ülke Bilgileri
Resmi Adı Burkina Faso Cumhuriyeti
Bayrak Burkina Faso Vizesi
Başkent Ouagadougou
Nüfus 15,746 Milyon
Yüzölçümü 274,200 km²
Para Birimi Afrika Frankı (XOF)
Milli Gelir 18.79 Milyar Euro
Enflasyon %3.7
İşsizlik Oranı %77
Yaşam Süresi Kadın 54.9 – Erkek 51.0
Telefon Kodu +226

D

Burkina Faso Vizesi

Marina Vize, Burkina Faso’ya vize almak için başvurulabilecek yetkili danışmanlık firmaları arasında yer almaktadır. Marina Vize, ülkeyi ziyaret etmek isteyenlerin ihtiyacı olan vize türüne sahip olmalarına yardımcı olur. Vize başvurularında danışmanlık firmaları ile çalışmak çok önemlidir. İlk başvurularında vize almak isteyenler, kesinlikle bireysel olarak vize başvurusunda bulunmamalıdır. Vize başvurularında hangi evrakların hazırlanması gerektiği ve evraklarda nelere dikkat edilmesi gerektiği gibi konularda, danışmanlık firmalarından ayrıntılı bilgi alınabilir. Bireysel başvurularda tüm bu bilgilerin bizzat araştırılması gerekir. Belgelerde oluşacak hatalar, vize başvurusunun reddedilmesine neden olabilmektedir.

burkina faso vizesi ornegi

Burkina Faso Vizesi Örneği

Burkina Faso Vizesi Nasıl Alınır?

Burkina Faso vizesi başvurusu, Türkiye Cumhuriyeti resmi pasaportlarından herhangi birine sahip olan kişilerin gerçekleştirmesi gereken bir işlemdir. Ülkeye vizesiz giriş yapabilmek için siyah renge sahip olan Diplomatik pasaporta sahip olmak gerekir. Diplomatik pasaportu olan kişilerin seyahatleri de 90 günden kısa sürmelidir. Daha uzun süreler için bu kişilerin de vize başvurusunda bulunması gerekmektedir. Marina Vize gibi danışmanlık firmaları, vize başvurusunun nasıl yapılacağı konusunda gerekli bilgileri vermekte ve belgelerin teslimini gerçekleştirerek kişi adına vize başvurusu yapabilmektedir. Burkina Faso vize başvuruları konsolosluklardan ya da yetkili firmalar aracılığı ile gerçekleştirilebilir.Burkina Faso vizesi işlemleri, konsoloslukların kapalı olduğu günlerde gerçekleştirilmemelidir. Türkiye’deki resmi tatil günleri ve Burkina Faso’daki resmi tatil günlerinde vize başvuruları sonuçlandırılmamaktadır. Bu nedenle, vize başvurusunun hangi dönemde gerçekleştirileceğine dikkat edilmelidir. Tatil dönemi ve başvuru yoğunluğu gibi nedenler, vize alma sürecinin uzamasına neden olabilmektedir.

Burkina Faso’yu çeşitli nedenlerden ötürü ziyaret etmek isteyenler, vize başvurularını seyahat tarihlerinden önce tamamlamalıdır. Genellikle vize başvurularının 45 gün öncesinden gerçekleştirilmesi önerilmektedir. Bu sayede, vize başvurularının sonuçlanmaması nedeniyle seyahat planlarının iptali söz konusu olmayacaktır. Burkina Faso vize ücreti için belirlenen güncel tutar, başvuru sürecinde konsolosluk hesabına yatırılmakta ve işleme dair dekont, belgeler arasında sunulmaktadır. Burkina Faso vize örneği incelenerek, ülkeye giriş için gerekli olan belge hakkında fikir sahibi olunabilir.

Burkina Faso Vize Çeşitleri

Burkina Faso’ya vize danışmanlığı hizmeti için tecrübeli bir firma arayışında olanlar, Marina Vize’ye müracaat edebilir. Marina Vize, birçok ülke için vize danışmanlığı hizmeti vermektedir. Firma çalışanları, vize başvuruları konusunda bilgili ve tecrübelidir. Firmaya başvuran müşterilerin çok büyük bir kısmı ilk başvurularında vize sahibi olabilmektedir. Profesyonel bir firma ile çalışmak, başvuru sürecinin daha erken tamamlanmasını sağlar. Marina Vize ile vize başvurusunda bulunanların, belgelerden kaynaklanan bir hata yüzünden ret cevabı alma ihtimalleri de düşüktür. Her yıl gerçekleştirilen yüzlerce vize başvurusu, belgelerdeki eksiklik ya da hatalar nedeniyle reddedilmektedir.Marina Vize, müşterilerin seyahat planlarında aksama olmaması için vize işlemlerini hatasız bir şekilde tamamlamaya yardımcı olur.Müşteriler, Marina Vize ile istedikleri vize türüne sahip olabilirler. Hangi vize için başvuru yapması gerektiğini bilmeyenler de firmadan yardım alabilir.

Burkina Faso Turistik Vize:  Turistik Vize için istenen belgeler arasında pasaport, başvuru formu, biometrik fotoğraf, gelir durumunu gösteren belge, Sarıhumma aşısı sertifikası bulunmaktadır. Turistik vize, yalnızca ülkeyi gezip görmek isteyenlerin kullanabileceği bir vize türüdür. Pasaportun 10 yıldan eski olmamasına ve içerisinde boş sayfalar olmasına dikkat edilmelidir.

Burkina Faso Çalışma Vizesi: Burkina Faso’da çalışmak isteyenlerin çalışma izni alması gerekir. Vize başvurusu gerçekleştirildikten sonra, ülkedeki Çalışma Bakanlığı ya da ilgili diğer kurumlara başvuru yapılarak çalışma izni alınabilir. Çalışma izinleri genellikle tek bir meslek için verilmektedir. Kişi mesleğini değiştirmek ya da iş yerini değiştirmek isterse, tekrar çalışma izni almalıdır. Çalışma izni geçerli olduğu sürece oturma izni de devam etmektedir.

Burkina Faso Eğitim Vizesi: Burkina Faso’da çeşitli kurslara katılacak ya da eğitim kurumlarından eğitim alacak olanların vize başvurusunda bulunması gerekir. Eğitim vizesi başvurularında, eğitim alınacak kurum tarafından gönderilen davetiyeye dikkat edilir. Davetiye olmadan başvurular kabul edilmemektedir. Davetiyesi eline ulaşmamış kişiler, eğitim alacakları kurum ile iletişime geçmeli ve davetiye gönderilmesini talep etmelidir. Davetiye alındıktan sonra vize başvurusunda bulunulabilir.

Burkina Faso Evlilik Vizesi: Burkina Faso vatandaşı olan biri ile evlilik söz konusu olduğunda, oturma izni almak için çeşitli prosedürlerin izlenmesi gerekmektedir. Evlilik töreni için ülkeyi ziyaret etmek isteyenler, evlilik vizesi için başvuruda bulunabilir. Bu vizelerde oturma hakkı tanınmamaktadır. Tören gerçekleştirildikten sonra ülkeden çıkmak gerekebilir. Aile birleşimi gerçekleştirmek isteyenler ise gerekli belgeler ile birlikte konsolosluklara başvurmalıdır.

Burkina Faso Express Vize: Burkina Faso’ya acil seyahat etmesi gereken kişiler Express vize için başvuruda bulunabilir. Express vize, diğer vize başvurularına göre daha erken sonuçlanabilmektedir. Bu vizeden yararlanabilmek için geçerli bir sebep belirtilmesi gerekebilir. Bu vizenin ücreti de diğer vizelere göre daha yüksektir.

Burkina Faso Ticari Vize: Ticari vize, iş ile ilgili etkinliklere katılmak için alınması gereken bir vize türüdür. Ticari vize alabilmek için Burkina Faso merkezli bir firmadan davetiye alınması gerekir. Davetiye olmadan iş seyahatlerinin gerçekleştirilmesi mümkün değildir. Ticari vize, farklı ülkelerdeki iki firma arasında iletişim ya da etkileşim için kullanılabilir. Ticari vize sahipleri ülkede çalışma hakkına sahip değildir. Başvuru için hazırlanan belgelerde, seyahat edecek kişi ile ilgili belgeler, seyahat edecek kişinin çalıştığı firma ile ilgili belgeler ve ziyaret edilecek firma ile ilgili belgeler istenmektedir.

Faydalı Linkler