Cezayir Eğitim Vizesi

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Cezayir Eğitim Vizesi için Gerekli Evraklar

Cezayir Eğitim Vizesi için Gerekli Olan  Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

Cezayir Eğitim Vizesi  Örneği

1.Pasaport Detayları

 • Pasaportu bulunmayan adayların her şeyden önce pasaport başvurusunda bulunarak pasaport almaları gerekmektedir. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nden alınan randevu ile gerekli evraklar tamamlanarak pasaport başvurusunda bulunulabilir.
 • Pasaportun son 10 yıl içerisinde alınmış olması ve vize onay işlemleri için pasaportta 2 adet boş sayfanın bulunması gerekmektedir.
 • Pasaport geçerlilik tarihinin Cezayir Eğitim Vizesinin bitim tarihinden en az 6 ay sonra olması gerekmektedir.
 • Yırtık veya deforme olmuş pasaportlarla yapılan başvurular olumsuz sonuçlandırılmakta ve pasaportun hamili kısmının pasaport sahibi tarafından imzalanarak başvuruda kullanılması gerekmektedir.

2.Fotoğraf Detayları

 • Cezayir vizesi başvurularında kullanılmak üzere adaylardan 2 adet biyometrik fotoğraf istenmektedir.
 • Cezayir vize başvurusu için müracaat dosyasına koyulacak biyometrik fotoğrafların beyaz ve desensiz arka plana sahip olarak fotoğraftaki kişinin tüm ayrıntılarının fotoğrafta net bir şekilde ön plana çıkarması istenmektedir.
 • Biyometrik fotoğraf boyutları için de 30 mm genişlik ve 35 mm yükseklik talep edildiği için fotoğraf çekiminden önce bu durumun belirtilmesi ve bu boyutlarda fotoğrafın basılması sağlanmalıdır. Fotoğraf Örneği

3.Kimlik Bilgileri

 • Cezayir Eğitim Vizesi alacak kişinin kimlik fotokopisi ibraz etmesi gerekmektedir.
 • Kimlik fotokopisinde TC Kimlik numarası bulunmalıdır. Kimlikte yer alan fotoğraf kişiyi net bir şekilde göstermeli ve kimlik bilgilerinin okunabilir olması gerekmektedir.
 • Yeni kimlik belgesi sunacak kişilerin E-Devlet üzerinden tam vukuatlı nüfus kayıt örneğini kimlik fotokopisi ile birlikte sunması gerekmektedir. E-Devlete giriş için Tıklayınız

4.Cezayir Eğitim Vizesi Başvuru Formu

 • Başvuru formunda kimlik bilgileriniz, kişisel bilgileriniz, ikamet bilgileriniz, çalışma bilgileriniz, mali bilgileriniz, ziyaret amacınız, Cezayir’de varsa yakınlarınızın bilgisi, geçmişte yapmış olduğunuz ve gelecekte yapmayı planladığınız seyahatlerin bilgisi ve nedenleri yer almaktadır.
 • Başvuru sahibi bu bilgileri eksiksiz ve tam olarak doldurmalıdır. Cezayir Eğitim Vizesi başvurusu için vize isteyen adayları yetkililer detaylı bir araştırmaya tabi tutarak, verdikleri bilgilerin doğruluğu teyit edeceklerdir.
 • Başvuru Formu Marina Vize personeli tarafından eksiksiz bir şekilde doldurulacaktır.

5.Seyahat Bilgileri

 • Uçak ile ulaşımı tercih eden başvuru sahipleri, Türkiye’den çıkış ve dönüşü gösteren rezervasyonlarında PNR kodunun bulunmasına dikkat etmelidirler.
 • Seyahatte gemi turu organizasyonu kullanılması durumunda güzergâh yazısı ve rezervasyonlar başvuru dosyasında sunulmalıdır.
 • Rezervasyonları bulunmayanların adına Marina Vize tarafından geçici rezervasyon yapılacaktır.

6.Okul Davetiyesi

 • Cezayir Arap Cumhuriyeti’nde öğrenim göreceğiniz okuldan davetiye, Cezayir Arap Cumhuriyeti devletinin İstanbul’daki Cezayir başkonsolosluğuna hitaben yazılmalı ve ziyaret tarihi, ziyaret nedeni, okul adresi ve iletişim numaralarının davetiyede belirtilerek Cezayir okulu yetkilisi tarafından kaşelenip imzalanması gerekmektedir.
 • Davetiye Cezayir okulunun bulunduğu şehrin belediyesine onaylatılmalıdır.
 • Davetiyede davet edilen Türk öğrencinin adı ve soyadı doğum tarihi ve pasaport numarası belirtilmelidir

7.Banka Detayları

 • Cezayir’de Eğitim göreceği süre boyunca masraflarını karşılayacağına dair belge ( Banka Hesabı)
 • Bankadan başvuru tarihinden en fazla 1 hafta önce alınan ve son 3 aylık hesap hareketlerini gösteren ayrıntılı banka hesap dökümü.
 • Hesap dökümünün bankadaki gişe yetkilisi tarafından imzalanıp ve kaşelenmesi gerekmektedir.
 • Hesap internet üzerinden alınmış olsa da bankadan kaşelenip ve imzalanması gerekmektedir.
 • Hesabınızda en az yolculuğunuzu finanse edecek kadar bakiye olmalıdır.

 

Cezayir Eğitim Vizesi Ücretleri

 • Cezayir Vizesi Fiyat Listesi 2019 yılına ait olup ücret tablosunda yazılı olan ücretler geçerlidir.
 • Yukarıda yazılı olan fiyatlarımıza Kargo & KDV dâhil değildir.
 • Cezayir Vizesi Fiyatı belirlenirken Cezayir Konsolosluğu vize harçları ve hizmet bedelimiz dâhil edilmektedir.
 • Yukarıdaki ücret tablosunda  belirtilen Cezayir Vize Ücretleri dışında ilave bir ücret talep edilmez.
 • Cezayir Vize Ücreti tablosuna Kargo & Kurye ücretleri dâhil edilmemiştir, Müşteriye aittir.

Önemli Notlar

 • Marina Vize Başvuru Ofisi Cezayir Konsolosluğu yetkili acentesidir.
 • Marina Vize Başvuru Ofisi Türkiye’nin herhangi bir ilinde ikamet eden şehir fark etmeksizin sizin adınıza Cezayir Vizesi Başvurusu yapma hakkına sahiptir.
 • Cezayir Vize Başvuru işlemleri için Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Konsolosluk gerek gördüğü takdirde mülakata gelmeniz zorunludur.
 • İstanbul’da bulunan müşterilerimiz bizzat kendileri ofisimize gelerek veya yetkilendirdiği kişi aracılığıyla yada Kargo&Kurye ile evraklarını bize ulaştırarak Cezayir Vizesi Müracaatında bulunabilirler.
 • İstanbul dışında bulunan Cezayir Vizesi almak isteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını anlaşmalı olduğumuz kargolar Mng kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla Marina Vize Ofisine Ulaştırabilirler.
Evraklarınızı Aşağıda Bulunan Kargo Firmalarıyla Gönderebilirsiniz

Anlaşmalı Kargo - Mng Kargo

Anlaşmalı Kargo - Aras Kargo

Anlaşmalı Kargo - Yurtiçi Kargo

D

Cezayir Eğitim Vizesi

Fransa’nın baskısı altında kalan Cezayir’e gitmek istiyorsanız bazı vize şartları bulunur. Bu şartları tamamlamak için Cezayir Eğitim Vizesi çıkartabilirsiniz. Fakat Cezayir’e gidebilmek için birden fazla vize çeşidi bulunur. Yalnız dikkat edilmesi gereken tek konu Cezayir için vize olması zorunludur. Cezayir için vize alma şartları için Cezayir Konsolosluğu’na başvuru yapmalısınız. Ayrıca internet üzerinden de başvuru yapabilirsiniz. İlgili formları doldurmanız ardından vize işlemlerini başlatmış olacaksınız. Cezayir’e girebilmek için dikkat edilmesi gereken en önemli husus anlık olarak sahip olunan döviz miktarının söylenmesidir. Ülkeye girmeden önce söylenen döviz miktarı harcanmış ise, döviz bozdurma fişlerini de saklamalısınız. Cezayir’ den çıkışta gümrüğe göstermeniz gerekir. Cezayir Eğitim Vizesi 2018 yılında bazı şartlar sonrasında artık vize ile giriş yapabilirsiniz.

Cezayir Eğitim Vizesi Örneği

Cezayir Eğitim Vizesi Örneği

Cezayir Eğitim Vizesi Nasıl Alınır?

ilk olarak bütün hakları bulunan pasaport sahiplerinin hepsi için Cezayir’e giderken vize almak zorundadır. Diplomatik kimlik sahipleri ya da yeşil pasaport sahipleri veya özel nitelikli pasaport sahipleri için 3 ay öncesine kadar Cezayir’e giriş aşamasında vize şartı sunulmamıştı. İki durumdan olarak Cezayir vizesi almak zorundasınız. Peki ya Cezayir Eğitim Vizesi başvurusu nasıl yaparım diye düşünüyorsanız ufak detaylar yer alır. Bir seçenek olan şahsi başvuru sonrasında Cezayir vizesi alabilmek için Cezayir vizesi için danışmanlık hizmeti veren kurumlar aracılığı ile vize işlemlerini başlatabilirsiniz. Diğer bir seçenek de vize alımı için İstanbul ya da Ankara’da bulunan Cezayir temsilcilikleri için yardım alabilirsiniz. Cezayir Eğitim Vizesi işlemleri için isterseniz İstanbul Cezayir Başkonsolosluğu’ na bağlı olarak işlem yapan Cezayir vizesini tamamlayabilirsiniz. Başvurularınızın kabul edilmesi sonrasında şahsi olmayan başvurular için de danışmanlık hizmeti veren acenteler size yardımcı olacaktır. Konsolosluk işlemleri ile uğraşmamanız için Marina Vize size yardımcı olmak için hazır bir şekilde bekliyor olacaktır. Cezayir’ e gitmek için vize almanız adına gerekli olan tüm evrakları tamamlamanız ile birlikte bize getirebilirsiniz. Daha sonrasındaki aşama olarak tüm işlemlerinizi biz yapıyoruz.

Cezayir Eğitim Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Vize gerektiren ülkeler arasında yer alan Cezayir için de bir miktar para harcamanız ardından giriş vizesini alabilirsiniz. Fakat Cezayir Eğitim Vizesi gerekli evraklar tamamlanmasından sonra seyahat ya da gezi amaçlı istediğiniz her yere gidebilirsiniz. Turistik vize başvuru evraklarınızı tamamlamanız gerekecektir. Cezayir vize ücreti ile ilgili bir bilgi almak istiyorsanız Marina Vize web sitesi içerisinden öğrenebilirsiniz. Evrak hazırlama aşamasında ise sizin için şahsi bilgilerinizi içeren bir form olacaktır. Yaş, meslek gibi durumlar sonrasında vize ücretinde farklılık görülebilir. Güncel tutar olarak net bir fiyat görmek istiyorsanız Cezayir Konsolosluğundan kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Cezayir Eğitim Vizesi danışmanlığı yapan firmalar tarafından da hangi evrakların lazım olduğunu öğrenebilirsiniz. Örneğin Cezayir’e gitmek isteyenler için gerekli olan evraklar arasında 10 yıldan fazla olmayan bir pasaporttur. Pasaportun içerisinde yan yana en az iki sayfası içerisinde vize onayının yapılabilmesi için boş olması gerekir. Dolu olmayan bu kısım için en az 6 ay daha geçerliliği bulunur. Cezayir Vizesi başvuru formunu resmi internet adresinden ya da konsolosluklar içerisinde teslim edebilirsiniz. Önemli olan doldurmuş olduğunuz formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduğunuza emin olmanızdır. Daha sonrasında form içerisinde belirtilen bilgilerin yanlış olması size sorun çıkabilir. Son olarak vize işlemleri için verilen başvuru formu içerisinde sizin ıslak bir imzanız olması gerekir. Artık Cezayir’e kolay bir şekilde gidebilmek için bizi tercih edebilirsiniz.

Büyükelçilik / Konsolosluk
Cezayir Ankara Büyükelçiliği

Şehit Ersan Cad., No: 42, 06680 , Çankaya / ANKARA
Telefon : (+90) 312 468 77 19
Fax : (+90) 312 468 75 93
Email : cezayirbe@yahoo.fr

Cezayir İstanbul Başkonsolosluğu

Gazeteciler Sitesi ,23 Temmuz Meydanı ,No: 7, 34394 Şişli / İSTANBUL
Telefon : (+90) 212 356 95 16
Fax : (+90) 212 356 95 15
Email :istconsalg@yahoo.fr

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (12 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
loadingLoading...
Ülke Bilgileri
Resmi Adı Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti
Bayrak Cezayir Vizesi
Başkent Cezayir
Nüfus 32.17 Milyon
Yüzölçümü 2.381.741 km²
Para Birimi Cezayir Dinarı
Milli Gelir 239.6 Milyar Euro
Enflasyon %4.1
İşsizlik Oranı %12.4
Yaşam Süresi Kadın 75.7 – Erkek 72.3
Telefon Kodu +213

Etiket Bulutu

Cezayir Vize Başvurusu


Faydalı Linkler