Cezayir Turist Vizesi | 0541 963 17 14 | Cezayir Vize Başvurusu

Cezayir Turist Vizesi

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Cezayir Turist Vizesi Genel Bakış

Cezayir Vizesi Genel Bilgi

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Cezayir’e yapacakları ziyaretlerde, ziyaret amaçlarına göre bir takım prosedürleri yerine getirerek Cezayir Vizesi alabilmektedir. Cezayir’e yapılacak turistik, ticari, çalışma, aile ziyareti, basın, kültür ve tedavi vizeleri için farklı prosedür uygulamak gerekmektedir. Gerekli prosedürü yerine getiren adaylar Cezayir’e planladıkları seyahatleri gerçekleştirebilmektedir. Yapılması gereken işlemlerin bir kısmı vize çeşitleri için ortak olsa da vize türüne göre değişkenlik gösteren prosedürler de bulunmaktadır.

Cezayir Vizesi için öncelikle pasaportunuzun 10 yıldan eski olmaması, pasaportun yırtık veya deforme olmaması ve bitiş tarihine en az 6 ay süre bulunması gerekmektedir. Bu şart sağlanmaması durumunda hangi vize türü olursa olsun başvuru kabul edilmemektedir. Pasaportu hallettikten sonra adaylar vize başvuru formu doldurmalıdırlar. Bu form İngilizce olarak doldurulmalı ve başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır. Başvuru formunda seyahat amacı, seyahat tarihleri ve başvuru sahibi hakkında gelen bilgiler yer almaktadır. Bir diğer ortak prosedür ise Cezayir’den başvuru sahibi adına gelecek davetiyedir. Cezayir’de faaliyet gösteren turizm acentesi, ikamet eden aile veya faaliyet gösteren ticari işletme tarafından hazırlanmış olup, otel, hastane veya ziyaret amacına yönelik yetkili kişilerce imzalanması gerekmektedir. Cezayir Konsolosluğu’na hitaben İngilizce olarak vize talep dilekçesinde seyahat amacı ve benzer bilgiler ayrıntılı olarak belirtilerek, vize türleri için ortak olan prosedürler tamamlanmış olur. Bu bilgiler turistik gezi yapacak kişiler için yeterli olup, diğer vize türleri için bu işlemlere ek bir takım farklı prosedürlerin tamamlanması istenmektedir.

Ticari amaçla Cezayir’i ziyaret edecekler 2 adet biyometrik fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi ve iş sözleşmesi ve şirket imza sirküsü ile başvuruda bulunmalıdır. Aile ziyareti için ilave olarak 2 adet fotoğraf ve ziyaret edilecek ailenin tam vukuatlı nüfus kayıt örneği gerekmektedir. Tedavi için ziyaret edecekler seyahat sağlık sigortası, gelir beyan belgesi, son 3 ayda çekilen 3×3,5 ebatlarında beyaz fonlu fotoğraflar ve vukuatlı nüfus kayıt örneği belgelerini beyan etmelidirler. Cezayir Vizesi başvurudan sonra 10 iş günü içinde çıkabilmektedir. Evrakların tamamlanma süresi veya konsolosluğun ek evrak istemesi sebebi ile bu süre uzayabilmektedir.

Büyükelçilik / Konsolosluk
Cezayir Ankara Büyükelçiliği

Şehit Ersan Cad., No: 42, 06680 , Çankaya / ANKARA
Telefon : (+90) 312 468 77 19
Fax : (+90) 312 468 75 93
Email : cezayirbe@yahoo.fr

Cezayir İstanbul Başkonsolosluğu

Gazeteciler Sitesi ,23 Temmuz Meydanı ,No: 7, 34394 Şişli / İSTANBUL
Telefon : (+90) 212 356 95 16
Fax : (+90) 212 356 95 15
Email :istconsalg@yahoo.fr

Ülke Bilgileri
Resmi Adı Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti
Bayrak Cezayir Vizesi
Başkent Cezayir
Nüfus 32.17 Milyon
Yüzölçümü 2.381.741 km²
Para Birimi Cezayir Dinarı
Milli Gelir 239.6 Milyar Euro
Enflasyon %4.1
İşsizlik Oranı %12.4
Yaşam Süresi Kadın 75.7 – Erkek 72.3
Telefon Kodu +213

D

Cezayir Vizesi Adana, Cezayir Vizesi Adıyaman, Cezayir Vizesi Afyonkarahisar, Cezayir Vizesi Ağrı, Cezayir Vizesi Aksaray, Cezayir Vizesi Amasya, Cezayir Vizesi Ankara, Cezayir Vizesi Antalya, Cezayir Vizesi Ardahan, Cezayir Vizesi Artvin, Cezayir Vizesi Aydın, Cezayir Vizesi Balıkesir, Cezayir Vizesi Bartın, Cezayir Vizesi Batman, Cezayir Vizesi Bayburt, Cezayir Vizesi Bilecik, Cezayir Vizesi Bingöl, Cezayir Vizesi Bitlis, Cezayir Vizesi Bolu, Cezayir Vizesi Burdur, Cezayir Vizesi Bursa, Cezayir Vizesi Çanakkale, Cezayir Vizesi Çankırı, Cezayir Vizesi Çorum, Cezayir Vizesi Denizli, Cezayir Vizesi Diyarbakır, Cezayir Vizesi Düzce, Cezayir Vizesi Edirne, Cezayir Vizesi Elazığ, Cezayir Vizesi Erzincan, Cezayir Vizesi Erzurum, Cezayir Vizesi Eskişehir, Cezayir Vizesi Gaziantep, Cezayir Vizesi Giresun, Cezayir Vizesi Gümüşhane, Cezayir Vizesi Hakkari, Cezayir Vizesi Hatay, Cezayir Vizesi Iğdır, Cezayir Vizesi Isparta, Cezayir Vizesi İstanbul, Cezayir Vizesi İzmir, Cezayir Vizesi Kahramanmaraş, Cezayir Vizesi Karabük, Cezayir Vizesi Karaman, Cezayir Vizesi Kars, Cezayir Vizesi Kastamonu, Cezayir Vizesi Kayseri, Cezayir Vizesi Kırıkkale, Cezayir Vizesi Kırklareli, Cezayir Vizesi Kırşehir, Cezayir Vizesi Kilis, Cezayir Vizesi Kocaeli, Cezayir Vizesi Konya, Cezayir Vizesi Kütahya, Cezayir Vizesi Malatya, Cezayir Vizesi Manisa, Cezayir Vizesi Mardin, Cezayir Vizesi Mersin, Cezayir Vizesi Muğla, Cezayir Vizesi Muş, Cezayir Vizesi Nevşehir, Cezayir Vizesi Niğde, Cezayir Vizesi Ordu, Cezayir Vizesi Osmaniye, Cezayir Vizesi Rize, Cezayir Vizesi Sakarya, Cezayir Vizesi Samsun, Cezayir Vizesi Siirt, Cezayir Vizesi Sinop, Cezayir Vizesi Sivas, Cezayir Vizesi Şanlıurfa, Cezayir Vizesi Şırnak, Cezayir Vizesi Tekirdağ, Cezayir Vizesi Tokat, Cezayir Vizesi Trabzon, Cezayir Vizesi Tunceli, Cezayir Vizesi Uşak, Cezayir Vizesi Van, Cezayir Vizesi Yalova, Cezayir Vizesi Yozgat, Cezayir Vizesi Zonguldak, Cezayir Vizesi Kıbrıs, Cezayir Vizesi KKTC

Faydalı Linkler