Cezayir Vize

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Cezayir Vize İşlemleri için Gerekli Evraklar

Evrkasız Cezayir vize başvurusu için Gerekli Olan  Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

Evraksız Cezayir Vize (Visa d’entrée en Algérie) Örneği

 

1.Pasaport Detayları

 • Pasaportu bulunmayan adayların her şeyden önce pasaport başvurusunda bulunarak pasaport almaları gerekmektedir. Emniyet Genel Müdürlüğü’nden alınan randevu ile gerekli evraklar tamamlanarak pasaport başvurusunda bulunulabilir.
 • Pasaportun son 10 yıl içerisinde alınmış olması ve vize onay işlemleri için pasaportta 2 adet boş sayfanın bulunması gerekmektedir.
 • Pasaport geçerlilik tarihinin Cezayir vizesinin bitim tarihinden en az 6 ay sonra olması gerekmektedir.
 • Yırtık veya deforme olmuş pasaportlarla yapılan başvurular olumsuz sonuçlandırılmakta ve pasaportun hamili kısmının pasaport sahibi tarafından imzalanarak başvuruda kullanılması gerekmektedir.

Fotoğraf Detayları

 • Cezayir vizesi başvurularında kullanılmak üzere adaylardan 2 adet biyometrik fotoğraf istenmektedir.
 • Cezayir vize başvurusu için müracaat dosyasına koyulacak biyometrik fotoğrafların beyaz ve desensiz arka plana sahip olarak fotoğraftaki kişinin tüm ayrıntılarının fotoğrafta net bir şekilde ön plana çıkarması istenmektedir.
 • Biyometrik fotoğraf boyutları için de 35 mm genişlik ve 45 mm yükseklik talep edildiği için fotoğraf çekiminden önce bu durumun belirtilmesi ve bu boyutlarda fotoğrafın basılması sağlanmalıdır. Fotoğraf  Örneği
 3.Kimlik Bilgileri
 • Cezayir vizesi alacak kişinin kimlik fotokopisi ibraz etmesi gerekmektedir.
 • Kimlik fotokopisinde TC Kimlik numarası bulunmalıdır. Kimlikte yer alan fotoğraf kişiyi net bir şekilde göstermeli ve kimlik bilgilerinin okunabilir olması gerekmektedir.
 • Yeni kimlik belgesi sunacak kişilerin E-Devlet üzerinden tam vukuatlı nüfus kayıt örneğini kimlik fotokopisi ile birlikte sunması gerekmektedir. E-Devlete giriş için Tıklayınız

Cezayir Vizesi Fiyat Listesi

 • Cezayir Vizesi Fiyat Listesi 2019 yılına ait olup ücret tablosunda yazılı olan ücretler geçerlidir.
 • Yukarıda yazılı olan fiyatlarımıza Kargo & KDV dâhil değildir.
 • Cezayir Vizesi Fiyatı belirlenirken Cezayir Konsolosluğu vize harçları ve hizmet bedelimiz dâhil edilmektedir.
 • Yukarıdaki ücret tablosunda  belirtilen Cezayir Vize Ücretleri dışında ilave bir ücret talep edilmez.
 • Cezayir Vize Ücreti tablosuna Kargo & Kurye ücretleri dâhil edilmemiştir, Müşteriye aittir.
Önemli Notlar
 • Marina Vize Başvuru Ofisi Cezayir Konsolosluğu yetkili acentesidir.
 • Marina Vize Başvuru Ofisi Türkiye’nin herhangi bir ilinde ikamet eden şehir fark etmeksizin sizin adınıza Cezayir Vizesi Başvurusu yapma hakkına sahiptir.
 • Cezayir Vize Başvuru işlemleri için Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Konsolosluk gerek gördüğü takdirde mülakata gelmeniz zorunludur.
 • İstanbul’da bulunan müşterilerimiz bizzat kendileri ofisimize gelerek veya yetkilendirdiği kişi aracılığıyla yada Kargo&Kurye ile evraklarını bize ulaştırarak Cezayir Vizesi Müracaatında bulunabilirler.
 • İstanbul dışında bulunan Cezayir Vizesi almak isteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını anlaşmalı olduğumuz kargolar Mng kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla Marina Vize Ofisine Ulaştırabilirler.
Evraklarınızı Aşağıda Bulunan Kargo Firmalarıyla Gönderebilirsiniz

Anlaşmalı Kargo - Mng Kargo

Anlaşmalı Kargo - Aras Kargo

Anlaşmalı Kargo - Yurtiçi Kargo

D

Cezayir Vizesi

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan kişilerin Cezayir’e seyahatlerinde amaçları ne olursa olsun vize almaları gerekir. Yalnızca hususi ve diplomatik pasaport sahibi kişilerin 90 günü aşmayacak şekildeki ziyaretleri vize kapsamı dışındadır.

Cezayir’e Vize almak için ikinci sayfasındaki hamili kısmı ıslak imzanızı taşıyan, seyahatinizin bitiş tarihinden itibaren en az altı ay daha geçerli, vize için minimum bir adet boş sayfası bulunan ve yıpranmamış bir pasaportunuzun olması gerekir. Bununla birlikte her vize tipinde son altı aydan eski olmamak kaydıyla, beyaz fonda çekilmiş iki adet vesikalık fotoğraf da şarttır.

İstenilen belgeler, seyahatinizin amacına göre farklılık gösterebilir ve konsolosluk sizden ekstra belge talebinde bulunabilir. Marina Vize olarak, tam yetkili seyahat acentesi hizmeti vererek işlemleri sizin yerinize yürütüyoruz. Bu sayede yoğun bir koşuşturmadan kurtulmuş oluyorsunuz ve vaktiniz de size kalıyor.

Cezayir Vize Örneği

Cezayir Vize Örneği

Cezayir Vizesi Nasıl Alınır?

Cezayir, ülkemizde bir başkonsolosluk ve bir de büyükelçilik ile temsil ediliyor. Şahsen Cezayir Vize başvurusu yapmak isteyenler İstanbul Şişli’deki başkonsolosluğa veya Ankara Çankaya’daki büyükelçilik binasına evraklarını teslim edip süreci bekleyebilirler.

Cezayir Vize işlemleri ilk olarak belgelerin kontrolü ile başlar. Ülkeye gitme sebebinize göre değişiklik arz edebilen bu evrakların eksiksiz olması, süreci hızlandıran en önemli unsurdur. Ayrıca ülkeye yapılan vize başvuruları çoğu yerde uygulanan biyometrik fotoğraf zorunluluğunu içermez. Evraklarınızda kullanılacak fotoğrafın arka planının beyaz olması ve yüzünüzün net bir şekilde görülmesi yeterlidir. Başörtüsü ile de fotoğraf çekilebilir ancak peçe ya da çarşaf giyerek çekilen fotoğraflar kabul edilmemektedir.

Marina Vize olarak Cezayir’e yapacağınız seyahatlerde bütün detayları düşünerek hareket eden bir çalışma sistemine sahibiz. Bu minvalde ücretlerimiz bütün masraflar dahil olarak hesaplanır ve dilerseniz otel ve uçak bileti rezervasyonlarınız da tarafımızca yapılır. Cezayir Vizesi ücreti için belirlediğimiz fiyatlar türe göre değişmekle birlikte 70 Euro’dan başlamaktadır. En ucuz vize türü en fazla 1 aylık seyahati kapsayan ve tek girişli turistik vizedir. Bununla birlikte ticari, kültürel veya tedavi amaçlı yapılacak olan seyahatler için sitemizdeki tabloyu inceleyebilirsiniz.

Cezayir vizesi başvurusu yaptıktan sonra başvurunuzun değerlendirilmesi birkaç gün sürebilir. Daha sonra tarafınıza haber verilir ve vizenin onaylandığında pasaportunuzun üzerinde gerekli izinleri görebilirsiniz. Cezayir Vizesi örneği.

Cezayir Vize Çeşitleri

Firmamız Cezayir Vize danışmanlığı konusunda tecrübelidir ve yasal olarak tüm izinleri almıştır. İstanbul dışında ikamet eden kişilere de sadece pasaport ve fotoğraflarını göndermeleri halinde belgelerini hazırlamaları için hizmet vermektedir. Kargoyla bize ulaştırılan bu öğelerin dışındaki evraklar firmamızın uzman kadrosu tarafından hazırlanmakta ve vizenin onaylandığında da tarafınıza kargoyla gönderim yapılmaktadır.

 • Cezayir Turistik Vizesi: Yalnızca gezip görme amacı taşıyan seyahatlerde uygulanan vize tipi olarak tarif edilebilir. Başvuru sahiplerinin Cezayir sınırlarında kalacakları otel rezervasyonunu ve uçak biletlerini vize başvurusu esnasında hazır etmeleri gerekir. Bunun dışında pasaport, fotoğraf ve başvuru formu gibi evraklar standarttır. Belgelerinizin eksiksiz olması halinde işlemler, takribi 1-2 iş günü içinde sonuçlanır.
 • Cezayir Çalışma Vizesi: Cezayir sınırlarında yer alan bir işletmede tam zamanlı olarak çalışacak olan kişilerin ihtiyaç duyduğu vize tipidir. Başvurusu iki ayaklı bir ilerlemeyi kapsar. Çalışacak olan kişi, normal evraklarının yanında SGK’dan alınacak hizmet dökümünü, banka hesap dökümlerinin üç aylık onaylı çıktısını ve ayrıca Türkiye’deki ikametini gösteren belgeyi ibraz etmelidir. Kişinin çalışacağı şirket ise ilgili resmi makamlara başvurusunu yaptıktan sonra çalışanı için bir davet mektubu hazırlamalıdır.
 • Cezayir Eğitim Vizesi: Ülkede eğitim görmek isteyen kişilerin başvurması gereken vize tipidir ve uzun süreli belge kapsamında ele alınır. Burada pasaport, fotoğraf, ikametgah gibi belgelerin yanı sıra, kişi reşit değilse anne babasının imzalı onay belgesi gerekir. Masrafları karşılayacak olan kişi ya da kuruluşun bunu ıslak imzalı bir dilekçe ile kağıda dökmesi de şarttır. Diğer bir önemli konuysa, kişinin eğitim göreceği kuruma kabul edildiğine ve belirli tarihler arasında eğitime devam edeceğine ilişkin yazılı bir belge hazırlanmasıdır. Bu işlem, Cezayir’deki okulun sorumluğundadır. Ancak kişi değişim programlarına katılıyorsa kendi okulunun da belge düzenlemesi gerekir. Ayrıca minimum 30 bin Euro teminatlı bir seyahat sigortası ve kalınacak yerin yazılı beyanı da evraklar arasında hazır edilmelidir.
 • Cezayir Evlilik Vizesi: Eşlerden birinin Cezayir vatandaşı olduğu durumlarda, diğer eşin ülkede yaşayabilmesi için başvurması gereken vize tipidir. Öncelikle yapılan evliliğin formalite olmadığının resmi evraklarla ispat edilmesi gerekir. Bu yüzden evraklarda aile cüzdanının fotokopisi ve nüfus kayıt örneği olmalıdır. Daha sonra Cezayir’de bulunan tarafın oradaki durumu incelenir. İş sahibi olup olmadığı ya da ikamet şekli gibi durumlara bakılır. Son aşamada ise evliliğin gerçek olup olmadığını anlamak amacıyla her iki tarafla da yüz yüze bir görüşme yapılabilir.
 • Cezayir Ekspress Vize: Ölüm, ani rahatsızlık ve benzeri durumlardaki acil ihtiyaçlar için yapılan başvuru tipidir. Ziyaret sebebinin muhakkak belgelenmesi gerekir. Bu konuda firmamızdan danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.
 • Cezayir Ticari Vize: Türkiye’de çalışan bir kişinin, iş amacıyla ülkede bulunmasını gerektirecek durumlar için başvurması gereken vize tipidir. Kişi şirket çalışanıysa, antetli kağıda gidiş sebebi ve dönüşte yeniden işbaşı yapacağı bildirilmeli ve kaşelenip imzalanmalıdır. Ayrıca son dört aylık sigorta dökümü ve banka hesap hareketleri ile çalışılan şirket ile kişi arasında imzalanan iş sözleşmesinin bir örneği de temin edilmelidir. Şirket sahipleri ise vergi levhası, imza sirküleri ve ticari sicil gazetesi örneği gibi belgeleri ibraz etmekle yükümlüdür.
Büyükelçilik / Konsolosluk
Cezayir Ankara Büyükelçiliği

Şehit Ersan Cad., No: 42, 06680 , Çankaya / ANKARA
Telefon : (+90) 312 468 77 19
Fax : (+90) 312 468 75 93
Email : cezayirbe@yahoo.fr

Cezayir İstanbul Başkonsolosluğu

Gazeteciler Sitesi ,23 Temmuz Meydanı ,No: 7, 34394 Şişli / İSTANBUL
Telefon : (+90) 212 356 95 16
Fax : (+90) 212 356 95 15
Email :istconsalg@yahoo.fr

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (94 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
loadingLoading...
Ülke Bilgileri
Resmi Adı Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti
Bayrak Cezayir Vizesi
Başkent Cezayir
Nüfus 32.17 Milyon
Yüzölçümü 2.381.741 km²
Para Birimi Cezayir Dinarı
Milli Gelir 239.6 Milyar Euro
Enflasyon %4.1
İşsizlik Oranı %12.4
Yaşam Süresi Kadın 75.7 – Erkek 72.3
Telefon Kodu +213

Etiket Bulutu

Cezayir Vize Başvurusu

Faydalı Linkler