Marina Vize - vize işlemleri ve uçakbiletleri

Cezayir Vize Tipleri

Cezayir Vizesi Galeri

 

Cezayir turist vizesi

Detaylı bilgi ve sorularınız için whatsapp no : 0541 963 1714

Cezayir turist vizesi için Gerekli Olan  Evraklar Aşagıdaki Gibidir.

 

Cezayir Turist Vize örneği

 

 1. Pasaport
  *Pasaportunuz Cezayir Seyahatinizin dönüş tarihi itibarı ile en az altı ay daha geçerlilik süresine sahip olmalıdır.
  *Pasaportun 2. Sayfasındaki hamilin imzası kısmı pasaport sahibi tarafından imzalanmış olmalıdır.
  *Pasaportunuzun yırtık ve yıpranmış olmaması gerekmektedir.
  *Pasaportunuza Cezayir Vizesinin yapıştırılması için en az 1 tane boş vize sayfası bulunmalıdır.
 2. 2 Adet Fotograf (Fotografların Arka fonu beyaz olmalı ve Fotograflar 6 ay’dan eski olmamalı) Örnek Foto
 3. Şirketin Antetli Kagıdına Kaşeli ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış seyahat amacını ve tarihlerini bildiren Cezayir Başkonsolosluğuna Hitaben vize departmanı'na hitaben dilekçe.
 4. Cezayir'e Gidiş dönüş uçak ve otel rezervasyonları (Acentamız Tarafından Hazırlanacaktır)
 5. Turistik gidilecekse Cezayir'den ödenmiş otel faturası kaşe ve imzalı olacak.Ticari Gidilecekse Davetiye
 6. Vergi Levhası fotokopisi
 7. Ticaret sicil Gazetesi fotokopisi
 8. Faaliyet Belgesi
 9. İmza Sirküleri
 10. Çalışanlar için SSK işe giriş bildirgesi.

 

Evraksız Cezayir Vizesi

 1. Pasaport
 2. 2 Adet Foto

* Cezayir Turist Vizesi Almanız için geri kalan diger Evraklar Firmamız Tarafından Temin Edilecektir.

* Türkiye’nin her ilinden pasaportlara Marina Vize Cezayir Turist Vizesi alabilmektedir. 

   Cezayir Turist Vize işlemleri için sizin konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. 

*İstanbul Dışındaki Şehirlerden Pasaport ve evrakları Yurtiçi Kargo veya Aras kargo ile Bize ulaştırabilirler.Vizeleriniz alındıktan sonra Aynı şekilde kargo ile size geri Gönderilecektir.

******Acentamız Marina Turizm Cezayir Turist Vizesi Almakta Tam Yetkilidir Acentadır.*****

*Aşagıda Yer alan Ücretlerimize Konsolosluk harcı diger ve harcamalar hepsi dahildir.Burda yer alan ücretler dışında herhangi Ek bir Ücret talep edilmez.

Cezayir Vizesi Fiyat Listesi

Vize SüresiVize TipiGiriş Sayısıİşlem SüresiToplam Ücret
1 AylıkTuristik Vize1 Girişli2 İş Günü70 EURO
1 AylıkTicari Vize1 Girişli2 İş Günü70 EURO
1 AylıkÖzel Ziyaret Vizesi1 Girişli2 İş Günü70 EURO
1 AylıkEvrkasız -Ticari1 Girişili5 İş Günü180 EURO
3 AylıkTicari VizeÇok Girişli3 İş Günü130 EURO
3 AylıkÖzel Ziyaret VizesiÇok Girişli2 İş Günü130 EURO
3 AylıkEvrkasız -TicariÇok Girişli5 İş Günü270 EURO
6 AylıkEvraksızÇok Girişli7 iş Günü400 EURO
1 AylıkTedavi Amaçlı1 Girişli2 İş Günü70 EURO
3 AylıkTedavi AmaçlıÇok Girişli2 İş Günü130 EURO
1 AylıkKültür Amaçlı1 Girişli2 İş Günü70 EURO
3 AylıkKültür AmaçlıÇok Girişli2 İş Günü130 EURO

Vize Başvuru Forumları
 

Büyükelçilik / Konsolosluk

Cezayir Ankara Büyükelçiliği
Şehit Ersan Cad., No: 42, 06680 , Çankaya / ANKARA
Telefon : (+90) 312 468 77 19 
Fax : (+90) 312 468 75 93
Email : cezayirbe@yahoo.fr
Cezayir İstanbul Başkonsolosluğu
Gazeteciler Sitesi ,23 Temmuz Meydanı ,No: 7, 34394 Şişli / İSTANBUL 
Telefon : (+90) 212 356 95 16
Fax : (+90) 212 356 95 15
Email :istconsalg@yahoo.fr

Ülke Bilgileri

Resmi Adı Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti
Bayrak Cezayir Vizesi
Başkent Cezayir
Nüfus 32.17 Milyon
Yüzölçümü 2.381.741 km²
Para Birimi Cezayir Dinarı
Milli Gelir 239.6 Milyar Euro
Enflasyon %4.1
İşsizlik Oranı %12.4
Yaşam Süresi Kadın 75.7 - Erkek 72.3
Telefon Kodu +213
Etiket bulutu
xml

Cezayir Vizesi Almak İsteyenlere Tavsiyeler - 2017

Yüz kırk yıla yakın bir süre Fransa’nın egemenliği altında yaşamış olan Cezayir’e gittiğinizde kendinizi bir arap ülkesinde gibi değil de Fransa’da gibi hissedebilirsiniz. İyi giyimli hanımlar ve beyler, yıllardır yerleşmiş olan cafe kültüründe keyifli vakit geçirirken, fırınlarda baget ekmeklere rastlayabilirsiniz. Fransa’nın etkileri mimaride ve günlük konuşma dilinde de hala varlığını sürdürmeye devam etmektedir.

Tabelalarda dahi Fransızca kullanılmaktadır. Farklı yaşantıları bir arada Cezayir’de bulabilirsiniz. Müslümanlığı kendi bildiklerinin doğru olduğuna inanarak yaşayan halkta gerçek Müslümanlık yerine gelenekselleşmiş ve alışkanlık haline gelmiş yaşam tarzı Müslümanlık adı altında yaşanmaktadır. Peçeli bayan da var, denize giren de var. Ancak her iki tarzdan hangisini benimsemiş olursa olsun, erkeklerden kaçma, çekinme gibi davranışları Cezayir kadınlarında göremezsiniz. Bayanların çoğu denize şortla girmeyi tercih ederken, mayoyla girenler de bulunmaktadır.

Turistik Vize İle Cezayir’e Gidiş

Ülkemizden Cezayir’e gidebilmek için vize zorunluluğu bulunmaktadır. Cezayir vize alma koşulları Cezayir konsolosluğu başvuru birimlerinde ve internet sitelerinde açıkça belirtilmiştir. Vize başvuru türüne uygun formu ilgili yerlerden temin edilebilmektedir. Dikkat edilmesi gereken bir husus da Cezayir’e giriş ve çıkışta sahip olunan döviz miktarının beyan edilmesi zorunluluğunun bulunmasıdır. Ülkeye girişte beyan edilen döviz miktarı harcanmış ise, döviz bozdurma fişlerinizi çıkışta gümrükte göstermek zorundasınız. Ülkeye döviz girişi veya ülkeden döviz çıkarma işlemleri yasalarla kontrol edilmekte olup, beyan zorunluluğu göz ardı edilmemelidir. Sadece Cezayir Vizesi alıp gitmek yeterli değildir. İlgili döviz giriş-çıkış kontrollerine ait kanunlara uyulması gerekmektedir. Aksi durumda para, hatta hapis cezalarına maruz kalabilirsiniz.

Cezayir Vizesi Almak

Genel kullanım özelliklerine sahip pasaport sahiplerinin hepsi Cezayir’e gidişte vize almak zorundadırlar. Yeşil pasaport sahipleri, diplomatik kimliğe sahip olanlar, özel nitelikli pasaport sahipleri üç aya kadarki Cezayir seyahatlerinde vizeye tabii değillerdir. İki şekilde Cezayir vizesi almak mümkündür. Şahsi başvuruyla Cezayir vizesi alınabileceği gibi Cezayir vize işlemleri için danışmanlık hizmeti veren kurumlar aracılığı ile de Cezayir vize başvurusu yapılabilir ve vize alımı gerçekleştirilebilir. Şahsi başvurular için Ankara ve İstanbul’da bulunan Cezayir temsilcilikleri sizlere yardımcı olacaktır. Ankara’da Cezayir Büyükelçiliği Konsolosluğu, İstanbul’da ise Cezayir Başkonsolosluğu ’na bağlı işlem yapan vize bölümü vize talebinizin şahsi başvurularını kabul etmektedir. Şahsi olmayan başvurularda danışmanlık hizmeti veren acenteler, sizlerin Konsolosluğa gitmeden vize almanıza destek olmaktadırlar. Cezayir vizesi almak için gerekli olan evraklar kurum tarafından hazır hale getirilmekte ve sizin adınıza başvuru yapılmaktadır.

Cezayir Vize Çeşitleri

Cezayir’e gidiş nedeninize bağlı olarak alacağınız vizenin içeriği ve evrakları da farklılık göstermektedir. Cezayir, vize başvurusunu üç başlık altında toplamıştır. Turistik vize, ticari vize ya da Cezayir’de bulunan bir aile yakınını ziyaret etme amaçlı ziyaretlerde farklı işlemler uygulamaktadırlar. Turistik vizede talep edilen evrakları hazırlayıp, başvuru dilekçenizle başvurmanız yeterlidir. Ancak Cezayir’e gidişiniz aile yanına ziyaret ya da ticari amaçlı ise davet mektubu olmadan vize almanız mümkün değildir. Cezayir vizesi için talep edilen evrakları hazırlarken tüm evrakların son üç aya ait olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Aksi durumda vize başvurunuz kabul görmeyecektir. Ayrıca pasaportunuzun 10 yıldan eski olmaması da aranan vize başvurusu şartları arasında yer almaktadır.

Turistik ve Ticari Amaçlı Cezayir Vizesi Alabilmek İçin Gerekli Evrakları

Tüm vize gerektiren ülkelerde olduğu gibi Cezayir vizesi için de belli bir ücret harcanması gerekmektedir. Benim gibi turistik seyahat ve gezi amaçlı Cezayir’e gitmek istediğinizde turistik vize başvuru evraklarını hazırlamanız gerekmekte ve Cezayir vize ücreti ile ilgili harcamayı yapmak zorunda kalacaksınız. Evrak hazırlamada yaptığınız harcamaların yanında, mesleğiniz, yaşınız gibi özel durumlar vize ücretinin farklı olmasına sebebiyet vermektedir. Güncel tutarları Cezayir Konsolosluğu'ndan net olarak öğrenebilirsiniz. Hazırlamanız gereken evraklar arasında öncelikli olarak 10 yıldan eski olmayan pasaporttur. Pasaportun yan yana en az iki sayfası vize onaylarının yapılabilmesi için boş olmalıdır ve ileriye yönelik en az altı ay daha geçerliliği bulunmalıdır. Konsolosluklardan ya da resmi internet sayfasından Cezayir Turistik Vize Başvuru Formu’nu temin etmeli ve formu eksiksiz bir şekilde doldurmalısınız. Formda belirtilen bilgiler doğru ve güncel olmalıdır, ayrıca ıslak imzalı olması önem arz etmektedir.

Hangi ülkeye gitmeliyim

kultur.gov.tr iata.org tursab.org.tr kultur.gov.tr turkishairlines.com atlasjet.com onurair.com.tr airmoldova.md flypgs.com aeroflot.ru flyuia.com google.com skype.com
Marina Vize © 2011 - Site Haritası moldova vizesi, beyaz rusya vizesi, özbekistan vizesi, dubai vizesi, fransa vizesi, italya vizesi, yunanistan vizesi, schengen vizesi, rusya vizesi, ukrayna vizesi, bulgaristan vizesi, romanya vizesi, hindistan vizesi, mısır vizesi, bangladeş vizesi, cezayir vizesi, çin vizesi, tayvan vizesi, pakistan vizesi, tayland vizesi