Kongo Demokratik Ticari Vize Başvuru İşlemleri

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Kongo Demokratik Ticari Vize Genel Bakış

Kongo Demokratik Vizesi

Kongo Demokratik ülkesine ziyarette bulunacak tüm pasaport sahipleri, Kongo Demokratik Vizesi almadan seyahatlerini gerçekleştirememektedirler. Verilen vizenin pasaporta işlenecek olması sebebiyle başvuru öncesinde pasaportta en az 1 adet boş yaprak bulunması ve pasaportunuzun 2. sayfasının ilgili yerinde imzanızın bulunması gereklidir. Pasaportunuzun yırtık olması durumunda başvurudan önce pasaportunuzu yenilemeniz gerekmektedir. Gidiş ve dönüş tarihlerinizi belirledikten sonra pasaportunuzun geçerlilik tarihinin, dönüş tarihinizden itibaren 6 ay daha süresinin bulunması gerektiğine dikkat ederek başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. Başvurularınız için şahsi olarak Ankara’da bulunan Kongo Demokratik Cumhuriyeti Büyükelçiliği’ne ve İstanbul’da bulunan Kongo Demokratik Başkonsolosluğu’na yapmanız gerekmekte olup, dileyen adaylar vize danışmanlık hizmeti veren yetkili acenteler aracılığı ile vize başvurusunda bulunabilirler.

Kongo Demokratik Vizesi başvuru yapacak kişiler, seyahat tarihlerinden en az 10 gün önce sarıhumma aşısı yaptırarak bu aşıyı aşı kartlarına işletmek zorundadırlar. Ülkede salgın hastalıklar yaygın olup önlemlerini alarak seyahatinizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Gidiş dönüş uçak rezervasyonunuzu yaptırdıktan sonra aşınızı yaptırıp, pasaportunuzun uygunluğunu kontrol ederek vize başvuru ücretini yatırmanız gerekmektedir. Vize türüne göre değişen vize ücretini yatırdıktan sonra 2 adet beyaz arka fona çekilmiş biyometrik fotoğraf ve kimlik fotokopiniz ile başvuru dosyanızı oluşturmaya başlayabilirsiniz. Vize için ayrıca adli sicil kaydınız ve ikametgah belgeniz gerekmekte olup, dosyanıza bu belgeleri koymayı unutmayın. Temin ettiğiniz belgelerden sonra Vize başvuru formunu eksiksiz ve doğru bilgiler eşliğinde doldurduktan sonra, büyükelçiliğe veya konsolosluğa hitaben seyahat amacınızı ve harcamalarınız için bütçenizi ne şekilde temin edeceğinizi detaylıca açıklayan dilekçenizi yazarak başvuru dosyanızı tamamlamış olursunuz. Turistik vize için bu belgeler yeterli olup, ticari vize işlemleri için şirket faaliyetleri gösterir belge, imza sirküleri, vergi levhası ve ticari gazete fotokopisini dosyanıza eklemeyi unutmayın.

Kongo Demokratik Vizesi evrakları sayıca fazladır ve uzun zaman gerektirir. Danışman firmalar tüm bu evrakları sizin adınıza temin ettiği gibi sizin adınıza konsolosluğa başvuruda bulunarak bulunduğunuz şehirden ayrılmanıza gerek bırakmadan vize alma hizmeti sunar. Olumsuz vize sonuçları ile karşılaşmamak için yetkili acenteleri tercih ederek yoğun iş yükünden ve zaman kayıplarından kolayca kurtulabilirsiniz.

Büyükelçilik / Konsolosluk

 D.Kongo Ankara Büyükelçiliği

Ambassador DJUMA RASHIDI KAUZENI

Chancery:
İLKBAHAR MAH. 606 SOK. NO:12 YILDIZ ÇANKAYA ANKARA
 : +90 (312) 4660916
 : 03124660917
 : +90 (0312 ) 466 0918
 : [email protected]

Office Hours:

P.tesi - Cuma : 09:00-12:00 / 14:00-17:00

 D.Kongo İstanbul Başkonsolosluğu

Chancery:
Orhan Veli Kanık Caddesi Özkan Sokak No : 6 Kat : 5 Kavacık - Beykoz
 : +90 (216) 4253777
 : +90 (216) 4253776
 : [email protected],
 : [email protected]
 : www.kdcistanbul.com

Ülke Bilgileri

Resmi Adı Kongo Demokratik Cumhuriyeti
Bayrak
Başkent Kinshasa
Nüfus 83.301.151 Milyon
Yüzölçümü 2.344.458 Km2
Para Birimi Kongo Frankı (CDF)
Milli Gelir 47.2 Milyar Euro
Enflasyon %14
İşsizlik Oranı %23
Yaşam Süresi Kadın 56.2 – Erkek 52.5
Telefon Kodu +243
COPYRİGHT © 2005-2024 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi - KVKK Aydınlatma Metni

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.