Kongo Demokratik Turistik Vize

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Kongo Demokratik Turistik Vize Genel Bakış

Kongo Demokratik Vizesi

Kongo Demokratik ülkesine ziyarette bulunacak tüm pasaport sahipleri, Kongo Demokratik Vizesi almadan seyahatlerini gerçekleştirememektedirler. Verilen vizenin pasaporta işlenecek olması sebebiyle başvuru öncesinde pasaportta en az 1 adet boş yaprak bulunması ve pasaportunuzun 2. sayfasının ilgili yerinde imzanızın bulunması gereklidir. Pasaportunuzun yırtık olması durumunda başvurudan önce pasaportunuzu yenilemeniz gerekmektedir. Gidiş ve dönüş tarihlerinizi belirledikten sonra pasaportunuzun geçerlilik tarihinin, dönüş tarihinizden itibaren 6 ay daha süresinin bulunması gerektiğine dikkat ederek başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. Başvurularınız için şahsi olarak Ankara’da bulunan Kongo Demokratik Cumhuriyeti Büyükelçiliği’ne ve İstanbul’da bulunan Kongo Demokratik Başkonsolosluğu’na yapmanız gerekmekte olup, dileyen adaylar vize danışmanlık hizmeti veren yetkili acenteler aracılığı ile vize başvurusunda bulunabilirler.

Kongo Demokratik Vizesi başvuru yapacak kişiler, seyahat tarihlerinden en az 10 gün önce sarıhumma aşısı yaptırarak bu aşıyı aşı kartlarına işletmek zorundadırlar. Ülkede salgın hastalıklar yaygın olup önlemlerini alarak seyahatinizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Gidiş dönüş uçak rezervasyonunuzu yaptırdıktan sonra aşınızı yaptırıp, pasaportunuzun uygunluğunu kontrol ederek vize başvuru ücretini yatırmanız gerekmektedir. Vize türüne göre değişen vize ücretini yatırdıktan sonra 2 adet beyaz arka fona çekilmiş biyometrik fotoğraf ve kimlik fotokopiniz ile başvuru dosyanızı oluşturmaya başlayabilirsiniz. Vize için ayrıca adli sicil kaydınız ve ikametgah belgeniz gerekmekte olup, dosyanıza bu belgeleri koymayı unutmayın. Temin ettiğiniz belgelerden sonra Vize başvuru formunu eksiksiz ve doğru bilgiler eşliğinde doldurduktan sonra, büyükelçiliğe veya konsolosluğa hitaben seyahat amacınızı ve harcamalarınız için bütçenizi ne şekilde temin edeceğinizi detaylıca açıklayan dilekçenizi yazarak başvuru dosyanızı tamamlamış olursunuz. Turistik vize için bu belgeler yeterli olup, ticari vize işlemleri için şirket faaliyetleri gösterir belge, imza sirküleri, vergi levhası ve ticari gazete fotokopisini dosyanıza eklemeyi unutmayın.

Kongo Demokratik Vizesi evrakları sayıca fazladır ve uzun zaman gerektirir. Danışman firmalar tüm bu evrakları sizin adınıza temin ettiği gibi sizin adınıza konsolosluğa başvuruda bulunarak bulunduğunuz şehirden ayrılmanıza gerek bırakmadan vize alma hizmeti sunar. Olumsuz vize sonuçları ile karşılaşmamak için yetkili acenteleri tercih ederek yoğun iş yükünden ve zaman kayıplarından kolayca kurtulabilirsiniz.

Büyükelçilik / Konsolosluk
Kongo Demokratik Büyükelçiliği
Attar Sokak No:9 / 8 Gazi Osman Paşa Ankara
Telefon : (+90) 312 466 09 16 – 17
Fax : (+90) 312 466 09 18
Email : missionrdcankara@gmail.com
Kongo Demokratik Fahri konsolosluğu
Çubuklu Cad. No:52/3 Kat:2 Pembe Yalı Kanlıca/Beykoz İstanbul
Telefon : (+90) 216 425 37 77
Fax : (+90) 216 425 37 76
Email : kdcist@yahoo.com

Ülke Bilgileri
Resmi Adı Kongo Demokratik Cumhuriyeti
Bayrak Demokratik Kongo Vizesi
Başkent Kinshasa
Nüfus 68.96 Milyon
Yüzölçümü 2.344.858 Km2
Para Birimi Kongo Frankı (CDF)
Milli Gelir 21.33 Milyar Euro
Enflasyon %16.7
İşsizlik Oranı %12
Yaşam Süresi Kadın 56.2 – Erkek 52.5
Telefon Kodu +243

D

Demokratik Kongo Vizesi Adana, Demokratik Kongo Vizesi Adıyaman, Demokratik Kongo Vizesi Afyonkarahisar, Demokratik Kongo Vizesi Ağrı, Demokratik Kongo Vizesi Aksaray, Demokratik Kongo Vizesi Amasya, Demokratik Kongo Vizesi Ankara, Demokratik Kongo Vizesi Antalya, Demokratik Kongo Vizesi Ardahan, Demokratik Kongo Vizesi Artvin, Demokratik Kongo Vizesi Aydın, Demokratik Kongo Vizesi Balıkesir, Demokratik Kongo Vizesi Bartın, Demokratik Kongo Vizesi Batman, Demokratik Kongo Vizesi Bayburt, Demokratik Kongo Vizesi Bilecik, Demokratik Kongo Vizesi Bingöl, Demokratik Kongo Vizesi Bitlis, Demokratik Kongo Vizesi Bolu, Demokratik Kongo Vizesi Burdur, Demokratik Kongo Vizesi Bursa, Demokratik Kongo Vizesi Çanakkale, Demokratik Kongo Vizesi Çankırı, Demokratik Kongo Vizesi Çorum, Demokratik Kongo Vizesi Denizli, Demokratik Kongo Vizesi Diyarbakır, Demokratik Kongo Vizesi Düzce, Demokratik Kongo Vizesi Edirne, Demokratik Kongo Vizesi Elazığ, Demokratik Kongo Vizesi Erzincan, Demokratik Kongo Vizesi Erzurum, Demokratik Kongo Vizesi Eskişehir, Demokratik Kongo Vizesi Gaziantep, Demokratik Kongo Vizesi Giresun, Demokratik Kongo Vizesi Gümüşhane, Demokratik Kongo Vizesi Hakkari, Demokratik Kongo Vizesi Hatay, Demokratik Kongo Vizesi Iğdır, Demokratik Kongo Vizesi Isparta, Demokratik Kongo Vizesi İstanbul, Demokratik Kongo Vizesi İzmir, Demokratik Kongo Vizesi Kahramanmaraş, Demokratik Kongo Vizesi Karabük, Demokratik Kongo Vizesi Karaman, Demokratik Kongo Vizesi Kars, Demokratik Kongo Vizesi Kastamonu, Demokratik Kongo Vizesi Kayseri, Demokratik Kongo Vizesi Kırıkkale, Demokratik Kongo Vizesi Kırklareli, Demokratik Kongo Vizesi Kırşehir, Demokratik Kongo Vizesi Kilis, Demokratik Kongo Vizesi Kocaeli, Demokratik Kongo Vizesi Konya, Demokratik Kongo Vizesi Kütahya, Demokratik Kongo Vizesi Malatya, Demokratik Kongo Vizesi Manisa, Demokratik Kongo Vizesi Mardin, Demokratik Kongo Vizesi Mersin, Demokratik Kongo Vizesi Muğla, Demokratik Kongo Vizesi Muş, Demokratik Kongo Vizesi Nevşehir, Demokratik Kongo Vizesi Niğde, Demokratik Kongo Vizesi Ordu, Demokratik Kongo Vizesi Osmaniye, Demokratik Kongo Vizesi Rize, Demokratik Kongo Vizesi Sakarya, Demokratik Kongo Vizesi Samsun, Demokratik Kongo Vizesi Siirt, Demokratik Kongo Vizesi Sinop, Demokratik Kongo Vizesi Sivas, Demokratik Kongo Vizesi Şanlıurfa, Demokratik Kongo Vizesi Şırnak, Demokratik Kongo Vizesi Tekirdağ, Demokratik Kongo Vizesi Tokat, Demokratik Kongo Vizesi Trabzon, Demokratik Kongo Vizesi Tunceli, Demokratik Kongo Vizesi Uşak, Demokratik Kongo Vizesi Van, Demokratik Kongo Vizesi Yalova, Demokratik Kongo Vizesi Yozgat, Demokratik Kongo Vizesi Zonguldak, Demokratik Kongo Vizesi Kıbrıs, Demokratik Kongo Vizesi KKTC

Faydalı Linkler