Kongo Demokratik Vizesi

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Kongo Demokratik Vizesi Genel Bakış

Kongo Demokratik Vizesi

Kongo Demokratik ülkesine ziyarette bulunacak tüm pasaport sahipleri, Kongo Demokratik Vizesi almadan seyahatlerini gerçekleştirememektedirler. Verilen vizenin pasaporta işlenecek olması sebebiyle başvuru öncesinde pasaportta en az 1 adet boş yaprak bulunması ve pasaportunuzun 2. sayfasının ilgili yerinde imzanızın bulunması gereklidir. Pasaportunuzun yırtık olması durumunda başvurudan önce pasaportunuzu yenilemeniz gerekmektedir. Gidiş ve dönüş tarihlerinizi belirledikten sonra pasaportunuzun geçerlilik tarihinin, dönüş tarihinizden itibaren 6 ay daha süresinin bulunması gerektiğine dikkat ederek başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. Başvurularınız için şahsi olarak Ankara’da bulunan Kongo Demokratik Cumhuriyeti Büyükelçiliği’ne ve İstanbul’da bulunan Kongo Demokratik Başkonsolosluğu’na yapmanız gerekmekte olup, dileyen adaylar vize danışmanlık hizmeti veren yetkili acenteler aracılığı ile vize başvurusunda bulunabilirler.

Kongo Demokratik Vizesi başvuru yapacak kişiler, seyahat tarihlerinden en az 10 gün önce sarıhumma aşısı yaptırarak bu aşıyı aşı kartlarına işletmek zorundadırlar. Ülkede salgın hastalıklar yaygın olup önlemlerini alarak seyahatinizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Gidiş dönüş uçak rezervasyonunuzu yaptırdıktan sonra aşınızı yaptırıp, pasaportunuzun uygunluğunu kontrol ederek vize başvuru ücretini yatırmanız gerekmektedir. Vize türüne göre değişen vize ücretini yatırdıktan sonra 2 adet beyaz arka fona çekilmiş biyometrik fotoğraf ve kimlik fotokopiniz ile başvuru dosyanızı oluşturmaya başlayabilirsiniz. Vize için ayrıca adli sicil kaydınız ve ikametgah belgeniz gerekmekte olup, dosyanıza bu belgeleri koymayı unutmayın. Temin ettiğiniz belgelerden sonra Vize başvuru formunu eksiksiz ve doğru bilgiler eşliğinde doldurduktan sonra, büyükelçiliğe veya konsolosluğa hitaben seyahat amacınızı ve harcamalarınız için bütçenizi ne şekilde temin edeceğinizi detaylıca açıklayan dilekçenizi yazarak başvuru dosyanızı tamamlamış olursunuz. Turistik vize için bu belgeler yeterli olup, ticari vize işlemleri için şirket faaliyetleri gösterir belge, imza sirküleri, vergi levhası ve ticari gazete fotokopisini dosyanıza eklemeyi unutmayın.

Kongo Demokratik Vizesi evrakları sayıca fazladır ve uzun zaman gerektirir. Danışman firmalar tüm bu evrakları sizin adınıza temin ettiği gibi sizin adınıza konsolosluğa başvuruda bulunarak bulunduğunuz şehirden ayrılmanıza gerek bırakmadan vize alma hizmeti sunar. Olumsuz vize sonuçları ile karşılaşmamak için yetkili acenteleri tercih ederek yoğun iş yükünden ve zaman kayıplarından kolayca kurtulabilirsiniz.

Büyükelçilik / Konsolosluk
Kongo Demokratik Büyükelçiliği
Attar Sokak No:9 / 8 Gazi Osman Paşa Ankara
Telefon : (+90) 312 466 09 16 – 17
Fax : (+90) 312 466 09 18
Email : missionrdcankara@gmail.com
Kongo Demokratik Fahri konsolosluğu
Çubuklu Cad. No:52/3 Kat:2 Pembe Yalı Kanlıca/Beykoz İstanbul
Telefon : (+90) 216 425 37 77
Fax : (+90) 216 425 37 76
Email : kdcist@yahoo.com

Ülke Bilgileri
Resmi Adı Kongo Demokratik Cumhuriyeti
Bayrak Demokratik Kongo Vizesi
Başkent Kinshasa
Nüfus 68.96 Milyon
Yüzölçümü 2.344.858 Km2
Para Birimi Kongo Frankı (CDF)
Milli Gelir 21.33 Milyar Euro
Enflasyon %16.7
İşsizlik Oranı %12
Yaşam Süresi Kadın 56.2 – Erkek 52.5
Telefon Kodu +243

Faydalı Linkler