Dubai Turist Vize | 0541 963 17 14 | Dubai Vize Başvurusu

Dubai Turist Vizesi

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Dubai Turist Vizesi Genel Bakış

Dubai Vizesi Genel Bilgi

Pasaportu olan Türk vatandaşları, gerekli belgeleri toplayarak vize alıp Dubai’ye seyahat etme imkanına sahiplerdir. Vize başvuru süreçleri, ne kadar ücret ödeneceği ve gerekli tüm evraklar Konsolosluklar tarafından belirtilir. Dubai Vizesi alma işlemleri sırasında sorun yaşanmaması açısından pasaportun 10 yıldan eski olmamasında fayda vardır. Aynı zamanda pasaportların seyahatten sonra en az 6 ay daha kullanılabilmesi önemlidir. Dubai’ye seyahat edecek olanlar, turist, ticari ya da transit vize başvurusu yapabilirler. Vize türüne göre ödenecek tutar, başvuru ücretleri ve istenen evraklarda değişiklik göstermektedir. Hususi yani yeşil pasaport sahipleri ise vize başvurusu yapmadan, en fazla 90 gün süre ile Dubai’de konaklayabilirler.

Tek girişlik kısa dönemli vize başvurusu yapanların Dubai’de en fazla 30 gün kalmalarına izin verilir. 90 günlük uzun süreli vize başvurusu yapanların ise onaylanma sürecinde en az 1 ay boyunca beklemeleri gerekir. Dubai Vizesi sonuçlanma süresi çeşidine göre değişiklik gösterir. Turistik vize başvurusu yapanların tamamlamaları gereken evraklar arasında, 2 adet fotoğraf, pasaport fotokopisi, kimlik fotokopisi, ikametgah ve başvuru formu vardır. Ticari vize alacak olanların ise Dubai’de gidecekleri şirketten davet mektubu almaları gerekir. Bu sayede vize çıkma süreci kısalır. Tüm evraklar tamamlandığında vizelerin onaylanma süresi 72 saat yani 3 iş günü olarak belirlenmiştir. Ancak yoğunluk olması ya da resmi tatile denk gelmesi durumunda süre uzayabilir.

Dubai Vizesi başvurusu yapanlar, fotoğraflarını da biyometrik olarak çektirmek zorundalardır. Öğrencilerin ise okudukları kurumda belge almaları gerekir. Konsolosluk vize işlemleri sırasında vatandaşlardan ekstra evrak talebinde bulunabilir. İşlemler sırasında seyahatin aksamaması ve yolculuk ile ilgili problem oluşmaması adına 1 ay öncesinden başvuru yapmakta fayda vardır. Dubai üzerinden transit vizesi alacak olanların ise belirtilen ülkede en fazla 96 saat konaklama hakları bulunur. Transit vize başvurusu yapanların özellikle uçak biletlerinin dokümanlarını belirtmeleri zorunludur. Yolcular Dubai üzerinden farklı bir ülkeye gideceklerse, 24 saati aşmadıkları ve havaalanından çıkmadıkları sürece vize almalarına gerek yoktur. Dubai’de zaman geçirip farklı ülkeye geçecek olan vatandaşlara vize zorunluluğu vardır.

Büyükelçilik / Konsolosluk
Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçiliği

Turan Güneş Bulvarı 571.Cad. 608 Sok No:3 Sancak Mah.
Telefon : (+90) 312 490 14 14
Fax      : (+90) 312 491 23 33
Email : uaeemb@superonliıne.com

BAE İstanbul Konsoloslugu

Konaklar mah. Meşeli Sok. No:11 34330 4.Levent İstanbul
Telefon : (+90) 212 317 92 57
Fax      : (+90) 212 278 05 70
Email : istanbul@uaeconsulate.com.tr

Ülke Bilgileri
Resmi Adı Birleşik Arap Emirlikleri
Bayrak Dubai Vizesi
Başkent Abu Dhabi
Nüfus 4.79 Milyon
Yüzölçümü 83.600 Km2
Para Birimi BAE Dirhemi
Milli Gelir 201.4 Milyar Euro
Enflasyon %1.5
İşsizlik Oranı %2.4
Yaşam Süresi Kadın 78.7 – Erkek 73.5
Telefon Kodu +971

D

Dubai Vizesi Adana, Dubai Vizesi Adıyaman, Dubai Vizesi Afyonkarahisar, Dubai Vizesi Ağrı, Dubai Vizesi Aksaray, Dubai Vizesi Amasya, Dubai Vizesi Ankara, Dubai Vizesi Antalya, Dubai Vizesi Ardahan, Dubai Vizesi Artvin, Dubai Vizesi Aydın, Dubai Vizesi Balıkesir, Dubai Vizesi Bartın, Dubai Vizesi Batman, Dubai Vizesi Bayburt, Dubai Vizesi Bilecik, Dubai Vizesi Bingöl, Dubai Vizesi Bitlis, Dubai Vizesi Bolu, Dubai Vizesi Burdur, Dubai Vizesi Bursa, Dubai Vizesi Çanakkale, Dubai Vizesi Çankırı, Dubai Vizesi Çorum, Dubai Vizesi Denizli, Dubai Vizesi Diyarbakır, Dubai Vizesi Düzce, Dubai Vizesi Edirne, Dubai Vizesi Elazığ, Dubai Vizesi Erzincan, Dubai Vizesi Erzurum, Dubai Vizesi Eskişehir, Dubai Vizesi Gaziantep, Dubai Vizesi Giresun, Dubai Vizesi Gümüşhane, Dubai Vizesi Hakkari, Dubai Vizesi Hatay, Dubai Vizesi Iğdır, Dubai Vizesi Isparta, Dubai Vizesi İstanbul, Dubai Vizesi İzmir, Dubai Vizesi Kahramanmaraş, Dubai Vizesi Karabük, Dubai Vizesi Karaman, Dubai Vizesi Kars, Dubai Vizesi Kastamonu, Dubai Vizesi Kayseri, Dubai Vizesi Kırıkkale, Dubai Vizesi Kırklareli, Dubai Vizesi Kırşehir, Dubai Vizesi Kilis, Dubai Vizesi Kocaeli, Dubai Vizesi Konya, Dubai Vizesi Kütahya, Dubai Vizesi Malatya, Dubai Vizesi Manisa, Dubai Vizesi Mardin, Dubai Vizesi Mersin, Dubai Vizesi Muğla, Dubai Vizesi Muş, Dubai Vizesi Nevşehir, Dubai Vizesi Niğde, Dubai Vizesi Ordu, Dubai Vizesi Osmaniye, Dubai Vizesi Rize, Dubai Vizesi Sakarya, Dubai Vizesi Samsun, Dubai Vizesi Siirt, Dubai Vizesi Sinop, Dubai Vizesi Sivas, Dubai Vizesi Şanlıurfa, Dubai Vizesi Şırnak, Dubai Vizesi Tekirdağ, Dubai Vizesi Tokat, Dubai Vizesi Trabzon, Dubai Vizesi Tunceli, Dubai Vizesi Uşak, Dubai Vizesi Van, Dubai Vizesi Yalova, Dubai Vizesi Yozgat, Dubai Vizesi Zonguldak, Dubai Vizesi Kıbrıs, Dubai Vizesi KKTC

Faydalı Linkler