Etiyopya Turistik Vize

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Etiyopya Turistik Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar

Etiyopya Turistik Vize için Gerekli Olan Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

Etiyopya Turistik Vize Örneği

1. Pasaport Özellikleri

 • Etiyopya Turistik Vize başvurusunda bulunacak olan bireylerin pasaport süresi, talep edilen vizenin bitiş süresinden 6 ay daha uzun olmalıdır. Seyahat planı yapılırken pasaport geçerlilik tarihi dikkate alınarak rezervasyonlar yaptırılmalıdır.
 • Pasaportun son 10 yıl içerisinde alınmış olması ve Etiyopya Turistik Vize başvurunuzun gerçekleşmesi için pasaportunuzda 2 adet boş sayfanın bulunması gerekmektedir.
 • Boşanma, evlilik vb. durumlarda meydana gelen ad, soyad değişikliklerinden dolayı güncelliğini yitirmiş olan pasaportlarla yapılan başvurular kabul edilmemektedir.
 • Pasaportunuzda yırtık ve benzeri bir hasar var ise kabul edilmeyecektir.
 • Yabancı uyruklu olan kişilerden yaşı 18’den büyük olan başvuru sahiplerinin pasaportlarında yer alan imza bölümü mutlaka doldurulmuş olmalıdır.

2.Fotoğraf özellikleri

 • Vize başvurusunda kullanılmak üzere Etiyopya Turistik Vize talep eden adaylardan 2 adet biyometrik fotoğraf istenmektedir.
 • Fotoğraf ebatları 35×45 ve yüzün maksimum 36 mm ile minimum 32 mm arasında olmalı.
 • Biyometrik fotoğraflar 6 aydan daha eski olmayacak ve kişinin son halini yansıtacak şekilde olmalıdır.
 • Fotoğrafların beyaz arka fonda çekilmiş olması ve başvuru formuna yapıştırılması gerekmektedir. Fotoğraf Örneği

3.Kimlik Bilgileri

 • Etiyopya Turistik Vize müracaatında bulunacak olan müracaatçılardan Kimlik Fotokopisi Etiyopya Konsolosluğunca talep edilmektedir.
 • Kimlik fotokopisinde TC Kimlik numarası bulunmalıdır. Kimlikte yer alan fotoğraf kişiyi net bir şekilde göstermeli ve kimlik bilgilerinin okunabilir olması

3.Etiyopya Turistik Vize Başvuru Formu

 • Etiyopya Turistik Vize almak isteyen başvuru sahipleri bu bilgileri eksiksiz ve tam olarak doldurmalıdır.
 • Başvuru formunda kimlik bilgileriniz, kişisel bilgileriniz, ikamet bilgileriniz, çalışma bilgileriniz, mali bilgileriniz, ziyaret amacınız, geçmişte yapmış olduğunuz ve gelecekte yapmayı planladığınız Etiyopya seyahatlerin bilgisi ve nedenleri yer almaktadır.
 • Başvuru sahibi bu bilgileri eksiksiz ve tam olarak doldurmalıdır.
 • Başvurunuzu acentemiz tarafından yapılmasını istediğiniz takdirde başvuru formu Marina Vize personeli tarafından eksiksiz bir şekilde doldurulacaktır.

4.Ulaşım Bilgileri

 • Uçak ile ulaşımı tercih eden başvuru sahipleri, Türkiye’den çıkış ve dönüşü gösteren rezervasyonlarında PNR kodunun bulunmasına dikkat etmelidirler.
 • Seyahatte gemi turu organizasyonu kullanılması durumunda güzergâh yazısı ve rezervasyonlar başvuru dosyasında sunulmalıdır.
 • Araba ile seyahat yapacak kişiler araç ruhsatı ile birlikte ehliyet fotokopisi.
 • Otobüs ile seyahate çıkacak kişiler otobüs firmasından gidiş dönüş bilet rezervasyonu ibraz etmeleri gerekmektedir.
 • Rezervasyonları bulunmayanların adına Marina Vize tarafından geçici rezervasyon yapılacaktır.

5.Kalınacak Adres Bilgileri

 • Etiyopya’da konaklayacağınız otelden alınmış konfirmeli ve otel görevlisi tarafından kaşelenmiş ve imzalanmış rezervasyon çıktısı.
 • Otel Rezervasyonunuz seyahat sürecinizde açıkta gün bırakmayacak şekilde olmalı ve Vize alacak kişinin rezervasyon  belgesinde  isim ve soyisminin rezervasyon belgesinde mutlaka yazılı olması gerekmektedir.
 • Booking.com veya başka internet sayfasından yapılmış otel rezervasyonları kabul edilmemektedir.
 • Otel Rezervasyonu bulunmayanların adına Marina Vize tarafından geçici rezervasyon yapılacaktır.

6.Dilekçe Detayları

 • Çalıştığınız veya sahibi olduğunuz şirketin antetli kağıdına Etiyopya Konsolosluğu‘na hitaben İngilizce yazılmış, şirket kaşesi basılmış ve şirket imza yetkilisi tarafından imzalanmış dilekçe.
 • Dilekçede işe başlangıç tarihi, net aldığınız maaş ve şirketteki göreviniz mutlak suretle belirtilmelidir.
 • Dilekçede ayrıca Etiyopya’ya yapacağınız seyahatin gidiş ve dönüş tarihleri ile birlikte seyahat masraflarının kimin tarafından karşılanacağının belirtilmesi gerekmektedir.

Etiyopya Turistik Vize Fiyat Listesi

 • Etiyopya Vizesi Fiyat Listesi 2019 yılına ait olup ücret tablosunda yazılı olan ücretler geçerlidir.
 • Yukarıda yazılı olan fiyatlarımıza Kargo & KDV dâhil değildir.
 • Etiyopya Vizesi Fiyatı belirlenirken Etiyopya Konsolosluğu vize harçları ve hizmet bedelimiz dâhil edilmektedir.
 • Yukarıdaki ücret tablosunda  belirtilen Etiyopya Vize Ücretleri dışında ilave bir ücret talep edilmez.
 • Etiyopya Vize Ücreti tablosuna Kargo & Kurye ücretleri dâhil edilmemiştir, Müşteriye aittir.

Önemli Notlar

 • Marina Vize Başvuru Ofisi Etiyopya Konsolosluğu yetkili acentesidir.
 • Marina Vize Başvuru Ofisi Türkiye’nin herhangi bir ilinde ikamet eden şehir fark etmeksizin sizin adınıza Etiyopya Vizesi Başvurusu yapma hakkına sahiptir.
 • Etiyopya Vize Başvuru işlemleri için Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Konsolosluk gerek gördüğü takdirde mülakata gelmeniz zorunludur.
 • İstanbul’da bulunan müşterilerimiz bizzat kendileri ofisimize gelerek veya yetkilendirdiği kişi aracılığıyla ya da Kargo & Kurye ile evraklarını bize ulaştırarak Etiyopya Vizesi Müracaatında bulunabilirler.
 • İstanbul dışında bulunan Etiyopya Vizesi almak isteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını anlaşmalı olduğumuz kargolar MNG kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla Marina Vize Ofisine Ulaştırabilirler.
Evraklarınızı Aşağıda Bulunan Kargo Firmalarıyla Gönderebilirsiniz

Anlaşmalı Kargo - Mng Kargo

Anlaşmalı Kargo - Aras Kargo

Anlaşmalı Kargo - Yurtiçi Kargo

D

Etiyopya Turistik Vize

Doğu Afrika’da yer alan bir ülke olan Etiyopya’nın Türkiye ile olan resmi ilişkilerinin temsilcisi sadece Ankara’da bulunan Etiyopya Büyükelçiliğidir. Bunun yanı sıraİstanbul, Adana,Ankara, Bursa, İzmir gibi birçok büyükşehirde Etiyopya Cumhuriyeti fahri konsoloslukları bulunmaktadır. Etiyopya fahri konsolosluklarında vize işlemlerinden yararlanılabilir fakat fahri konsoloslukların alınacak vize hakkında karar verme yetkisi bulunmaz. Türkiye Cumhuriyeti’nin Etiyopya’da bulunan resmi temsilcisi başkent Addis Ababa’da bulunan elçiliğimizdir. Marina Vize Etiyopya vizesi alımlarınızda sizin adınıza işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştiren yetkili bir acentedir. Etiyopya turistik vize almak isteyen vatandaşların acentemize başvurmaları yeterli olacaktır. Marina Vize sizin adınıza bütün vize işlemlerinizi takip ederek konsolosluğa gitmenize gerek kalmadan en kısa zamanda başvurularınıza olumlu sonuçlar almanızı sağlar. Etiyopya turistik vize 2018 seyahatlerinizi gerçekleştirmeniz için vize alınması gerekli olup vize işlemleriniz için detaylı bilgiyi Marina Vize’yi arayarak öğrenebilir ve acentemizden alacağınız destek ve yardım ile stressiz bir şekilde vizenizi alabilirsiniz.

etiyopya turistik vize ornegi 300x235

Etiyopya Turistik Vize Örneği

Etiyopya Turistik Vize Nasıl Alınır?

Etiyopya’ya turistik seyahat etmek, gezi yapmak isteyen vatandaşlarımızın ülkeye seyahati gerçekleştirebilmek için vize almaları zorunludur. Etiyopya turistik vize başvurusu için konsolosluk tarafından istenen vize alımlarında gerekli evraklar temin edilmelidir. Vize alımlarında sorun yaşanmaması için evrakların doğru tanzimi önemlidir. Etiyopya turistik vize işlemleri için gerekli olan evraklar son on yıl içeresinde alınmış olan pasaport, biyometrik fotoğraf, vize müracaatında bulunan kişinin kimlik bilgileri, vize başvuru formu, ulaşım ve ikamet edeceğiniz adres bilgileri ve konsolosluğa verilecek yetkili imzalı dilekçe olarak sıralanabilir. Başvuru formunun tam ve eksiksiz olarak doldurulması oldukça önemlidir. Seyahat sırasında ulaşımla ilgili gerekli rezervasyonlar ve seyahat sırasında kalınacak olan otel ve benzeri konaklama noktalarının rezervasyonları yapılarak konsolosluğa bildirilmelidir. Başvuru formu eksiksiz olarak Marina Vize tarafından sizin adınıza doldurulurken ayrıca gerekli bütün ulaşım ve otel rezervasyonları acentemiz tarafından gerçekleştirilir. Etiyopya turistik vize ücreti Marina Vize ücret tablosunda belirtildiği şekilde gerçekleştirilirken vize ücreti dışında ilave ücret alınmaz. Konsolosluk vize harcı ve hizmet bedeli dahilinde olan ücret tablosundaki ücretlendirmeye kargo ve KDV dahil edilmemiştir. İstanbul dışından yapılacak başvurularda başvuru sahipleri gerekli evrakları anlaşmalı kargo firmaları aracılığı ile acentemize ulaştırabilirler. Böylece sizin adınıza gerekli bütün evraklar temin edilerek başvurularınız konsolosluğa gitmenize gerek kalmadan gerçekleştirilir. Etiyopya turistik vize alımı sırasında evrakların geri çevrilmemesi için istenilen evrakların tam ve eksiksiz temin edilmesi gerekli olup bunun için Marina Vize profesyonel çalışanları ile yanınızdadır. Vize alım sürecinizi sonuna kadar takip ederek size kolaylıklar sağlayan acentemiz bütün vize işlemlerinde yardımcınız olmaktadır.

Etiyopya Turistik Vize Kaç Günde Çıkar?

Etiyopya’ya turistik seyahat yapmak isteyen vatandaşların seyahat öncesi turistik vize almaları gerekmektedir. Etiyopya turistik vize gerekli evraklar temininden sonra Etiyopya Konsolosluğu’na başvurularak yapılmaktadır. İstenen evraklar vize çeşidine göre farklılıklar gösterebilir ve konsolosluk ek evrak talebinde bulunabilir. Etiyopya vize başvuruları Ankara Etiyopya Konsolosluğu’na yapılmakta ve başvuruların geçerli olması için istenilen evrakların tam ve eksiksiz olarak sunulması gerekmektedir. Sunulan dosyada en az seyahat bitiminde de 6 ay geçerliliği olan pasaport sahibi olunması ve vize başvuru formunun eksiksiz doldurularak dosyada bulunması zorunludur. Marina Vize’nin Etiyopya turistik vize danışmanlığı hizmetinden yararlanarak yapacağınız başvurulardan olumlu sonuçları en kısa zamanda alabilirsiniz. 1 aylık vize süresi 1 girişli olarak yapılacak turistik seyahatlerde işlem süresi 7 iş gününde gerçekleştirilmektedir. Bu süre Express turistik vize alımlarında 3 iş günü ve Süper Express turistik vize alımlarında ise 1 işgününde gerçekleştirilmektedir. Bulunduğunuz şehir neresi olursa olsun müracaatlarınızı sizin adınıza gerçekleştirebilen Marina vize başvurularınızı sizin adınıza yapar ve takip ederek sonuçlandırır. Konsolosluğa gelmenize gerek kalmadan müracaatınızı yapıyoruz ve sorunsuz bir şekilde vize işlemlerinizi tamamlıyoruz.

Büyükelçilik / Konsolosluk
Etiyopya Büyükelçiliği

Reşit Galip Cad., Gökçek sok. No:11 G.O.Paşa Ankara

Telefon : (+90) 312 436 04 00
Fax       : (+90) 312 448 19 38
Email    : ethembank@ttnet.net.tr

[ratings]

Ülke Bilgileri
Resmi Adı Etiyopya Fed. Demokratik Cum.
Bayrak Etiyopya Vizesi
Başkent Addis Ababa
Nüfus 85.23 Milyon
Yüzölçümü 1.104.300 Km2
Para Birimi Birr (ETB)
Milli Gelir 34.32 Milyar Euro
Enflasyon %11
İşsizlik Oranı
Yaşam Süresi Kadın 57.9 Erkek 52.9
Telefon Kodu +251

Faydalı Linkler