Fildişi Turistik Vize

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Fildişi Turistik Vize Genel Bakış

Fildişi Turistik Vize Genel Bilgi

Afrika kıtasının batı kısmında olan Fildişi Sahili’ne gidebilmek için vize başvurusunda bulunmak zorunludur. 2015 yılında iki ülke arasında gerçekleştirilen anlaşma ile birlikte yeşil ve gri pasaport sahipleri, 90 günü geçmeyecek şekilde Fildişi’ne vizesiz olarak gidebilirler. Fildişi Turistik Vize alma işlemleri sırasında sarı-humma aşısı yaptırmak zorunludur. Bölgede salgın hastalıklar olduğu için Türkiye’den gidecek olan vatandaşların bu sayede sağlıklarının korunması amaçlanır. Bordo pasaportu olanların en az 6 ay geçerliliklerinin bulunmasında da fayda vardır. Aynı zamanda pasaportun 2 sayfası da boş olmalıdır. Turistik, ticari, aile ziyareti gibi farklı vize başvurularında bulunulabilir. Onaylanma süreleri ise vize türüne göre değişiklik gösterir.

Vize işlemleri Fildişi Sahili Büyükelçiliği tarafından gerçekleştirilir. Vize başvuruları öncelikle online olarak gerçekleştirilir. Başvuru formunun doldurulması ile birlikte, elçilik görevlileri ile görüşerek gerekli evraklar hakkında bilgi sahibi olunmalıdır. Fildişi Turistik Vize onaylanma süreci 2 ya da 3 iş günü olarak belirlenmiştir. Yoğunluk olması ya da iki ülke arasındaki ilişkilere göre belirtilen süre uzar. Seyahatten en az 15 gün öncesinden başvuru yapmakta fayda vardır. 10 yıldan daha eski pasaporta sahip olan kişilerin vize başvuruları onaylanmaz. Bu nedenle pasaportun güncel olmasına ve seyahatten sonrada belirli bir süre geçerliliğine dikkat edilmelidir. Vize başvurusu sırasında formun İngilizce ya da Fransızca doldurulması gerekir. Bu noktada belirtilen diller ile ilgili bilgi sahibi olmak süreci hızlandırmaktadır.

Fildişi Turistik Vize alabilmek için istenen tüm evrakların eksiksiz bir şekilde toplanmasına dikkat edilmelidir. 2 adet biyometrik fotoğraf, başvuru formu, banka hesap bilgileri, uçak ve konaklama bilgileri, sarı-humma aşısı fotokopisi turistik vize başvurusu yapacak olan vatandaşların tamamlamaları gereken evraklardır. Ticari vize almak isteyenlerin ise yukarıda belirtilenlere ek olarak şirket bilgilerinin olduğu belge ve vergi levha fotokopisini de hazır bulundurmaları zorunludur. Turistik vize ile en az 15 gün, ticari vize ile ise en fazla 30 gün boyunca belirtilen ülkede kalınabilir. Seyahat durumuna göre tekrar vize başvurusu yaparak vatandaşlar konaklama sürelerini uzatabilirler.

Büyükelçilik / Konsolosluk
Fildişi Sahili Ankara Büyükelçiliği
Fildişi Sahili Büyükelçiliği
Ülkemizde Bulunmamaktadır.
Fildişi Sahili İzmir Fahri Konsolosluğu
İsçiler Caddesi No:176/1 Alsancak 35230 İzmir

Telefon : (+90) 232 421 36 80
Fax : (+90) 232 422 25 49
Email : unsaln@superonline.com

Ülke Bilgileri
Resmi Adı Fildişi Sahili Cumhuriyeti
Bayrak Fildişi Sahili Vizesi
Başkent Yamoussoukro
Nüfus 20,61 Milyon
Yüzölçümü 322,463 km²
Para Birimi CFA Frankı
Milli Gelir 35.82 Milyar Euro
Enflasyon %2
İşsizlik Oranı %40
Yaşam Süresi Kadın 56.2 – Erkek 54.6
Telefon Kodu +225

D

Fildisi Vizesi Adana, Fildisi Vizesi Adıyaman, Fildisi Vizesi Afyonkarahisar, Fildisi Vizesi Ağrı, Fildisi Vizesi Aksaray, Fildisi Vizesi Amasya, Fildisi Vizesi Ankara, Fildisi Vizesi Antalya, Fildisi Vizesi Ardahan, Fildisi Vizesi Artvin, Fildisi Vizesi Aydın, Fildisi Vizesi Balıkesir, Fildisi Vizesi Bartın, Fildisi Vizesi Batman, Fildisi Vizesi Bayburt, Fildisi Vizesi Bilecik, Fildisi Vizesi Bingöl, Fildisi Vizesi Bitlis, Fildisi Vizesi Bolu, Fildisi Vizesi Burdur, Fildisi Vizesi Bursa, Fildisi Vizesi Çanakkale, Fildisi Vizesi Çankırı, Fildisi Vizesi Çorum, Fildisi Vizesi Denizli, Fildisi Vizesi Diyarbakır, Fildisi Vizesi Düzce, Fildisi Vizesi Edirne, Fildisi Vizesi Elazığ, Fildisi Vizesi Erzincan, Fildisi Vizesi Erzurum, Fildisi Vizesi Eskişehir, Fildisi Vizesi Gaziantep, Fildisi Vizesi Giresun, Fildisi Vizesi Gümüşhane, Fildisi Vizesi Hakkari, Fildisi Vizesi Hatay, Fildisi Vizesi Iğdır, Fildisi Vizesi Isparta, Fildisi Vizesi İstanbul, Fildisi Vizesi İzmir, Fildisi Vizesi Kahramanmaraş, Fildisi Vizesi Karabük, Fildisi Vizesi Karaman, Fildisi Vizesi Kars, Fildisi Vizesi Kastamonu, Fildisi Vizesi Kayseri, Fildisi Vizesi Kırıkkale, Fildisi Vizesi Kırklareli, Fildisi Vizesi Kırşehir, Fildisi Vizesi Kilis, Fildisi Vizesi Kocaeli, Fildisi Vizesi Konya, Fildisi Vizesi Kütahya, Fildisi Vizesi Malatya, Fildisi Vizesi Manisa, Fildisi Vizesi Mardin, Fildisi Vizesi Mersin, Fildisi Vizesi Muğla, Fildisi Vizesi Muş, Fildisi Vizesi Nevşehir, Fildisi Vizesi Niğde, Fildisi Vizesi Ordu, Fildisi Vizesi Osmaniye, Fildisi Vizesi Rize, Fildisi Vizesi Sakarya, Fildisi Vizesi Samsun, Fildisi Vizesi Siirt, Fildisi Vizesi Sinop, Fildisi Vizesi Sivas, Fildisi Vizesi Şanlıurfa, Fildisi Vizesi Şırnak, Fildisi Vizesi Tekirdağ, Fildisi Vizesi Tokat, Fildisi Vizesi Trabzon, Fildisi Vizesi Tunceli, Fildisi Vizesi Uşak, Fildisi Vizesi Van, Fildisi Vizesi Yalova, Fildisi Vizesi Yozgat, Fildisi Vizesi Zonguldak, Fildisi Vizesi Kıbrıs, Fildisi Vizesi KKTC

Faydalı Linkler