Gabon Turistik Vize

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Gabon Turistik Vize Genel Bakış

Gabon Vizesi Genel Bilgi

Afrika kıtasının orta bölümünde yer alan ülkelerden bir tanesi olan Gabon’a gidebilmek için gerekli evrakları tamamlamak ve en az 6 ay daha geçerliliği olan bir pasaporta sahip olmak önemlidir. Türkiye’de Gabon konsolosluğu olmadığı için başvuru süreçleri Fransa Büyükelçiliği tarafından gerçekleştirilir. Vize alabilmek için Gabon dış temsilciliklerine başvuru yapmak yeterlidir. Vize işlemleri en az 15 gün sürdüğü için seyahatten belirli bir süre öncesinde başvuru yapmakta fayda vardır. Türkiye G20 ülkeleri arasında yer aldığından dolayı, Gabon’a girişleri kolaylaştırmak adına sınırda bandrol vize uygulamasından yararlanılabilir. Gabon vizesi sahibi olanlar, sorunsuz bir şekilde seyahatlerini gerçekleştirme fırsatı elde ederler.

Gabon’a gitmek için gerekli evraklar arasında, uluslararası aşı karnesi, giriş talep formu yer alır. Uluslararası aşı karnesi ile sorun yaşanmaması için gerekli tüm aşıların güncel olması önemlidir. Giriş talep formu ise Librevil Uluslararası LeonMba Havaalanı’nda hava ve sınır polislerine teslim edilmesi açısından istenmektedir. Vize harcı olarak 45.000 CFA talep edilir. Belirtilen para birimi dışında seyahat edecek olanlar 70 Euro ödeyerek vize işlemlerini tamamlayabilirler.  Vize sürecinin sorunsuz tamamlanması için istenen evrakların tamamlanması ve harcında ödenerek dekontunun dosyaların arasına eklenmesi önemlidir. Gabon vizesi alınma süreci evrakların eksik olması ya da yoğunluk yaşanması durumunda uzayabilir. Bu nedenle yolculuktan en az 1 ay öncesinde başvuru yapmakta fayda vardır.

Gabon vizesi sahipleri, Afrika üzerinden farklı ülkelere seyahat edemezler. Yalnızca Gabon’a gidilmesi mümkündür. Başvuru ve evrak toplama süreci ile uğraşmak istemeyenler, vize departmanlarından ya da danışmanlık merkezlerinden yardım alabilirler. Alınan turist vizesi, en fazla 15 gün süre ile geçerlidir. Genellikle kısa süreli seyahatlerde ya da gezilerde, daha hızlı sonuç alabilmek için turist vizesine başvurmakta fayda vardır. Vize süreci dışında pasaportunda en az 2 sayfasının boş olması gerekir. Aynı zamanda biyometrik fotoğrafta vize başvurularında istenen temel evraklar arasındadır. Fotoğrafın, kurallara uygun, arka fonu açık renk ve istenilen boyutlarda olmasında fayda vardır. Aksi takdirde vize başvuru işlemleri sırasında problem yaşanabilir.

Büyükelçilik / Konsolosluk
Gabon Fahri Konsolosluğu
Kuleli Sokak No:8/1 G.O.Paşa Ankara
Telefon : (+90) 312 447 00 20
Fax : (+90) 312 447 12 30
Email : toperi@gtc.com.tr

Ülke Bilgileri
Resmi Adı Gabon Cumhuriyeti
Bayrak Gabon Vizesi
Başkent Libreville
Nüfus 1.51 Milyon
Yüzölçümü 267,667 km²
Para Birimi CFA Frankı
Milli Gelir 20.99 Milyar Euro
Enflasyon %3
İşsizlik Oranı %21
Yaşam Süresi Kadın 54.0 – Erkek 52.1
Telefon Kodu + 241

D

Gabon Vizesi Adana, Gabon Vizesi Adıyaman, Gabon Vizesi Afyonkarahisar, Gabon Vizesi Ağrı, Gabon Vizesi Aksaray, Gabon Vizesi Amasya, Gabon Vizesi Ankara, Gabon Vizesi Antalya, Gabon Vizesi Ardahan, Gabon Vizesi Artvin, Gabon Vizesi Aydın, Gabon Vizesi Balıkesir, Gabon Vizesi Bartın, Gabon Vizesi Batman, Gabon Vizesi Bayburt, Gabon Vizesi Bilecik, Gabon Vizesi Bingöl, Gabon Vizesi Bitlis, Gabon Vizesi Bolu, Gabon Vizesi Burdur, Gabon Vizesi Bursa, Gabon Vizesi Çanakkale, Gabon Vizesi Çankırı, Gabon Vizesi Çorum, Gabon Vizesi Denizli, Gabon Vizesi Diyarbakır, Gabon Vizesi Düzce, Gabon Vizesi Edirne, Gabon Vizesi Elazığ, Gabon Vizesi Erzincan, Gabon Vizesi Erzurum, Gabon Vizesi Eskişehir, Gabon Vizesi Gaziantep, Gabon Vizesi Giresun, Gabon Vizesi Gümüşhane, Gabon Vizesi Hakkari, Gabon Vizesi Hatay, Gabon Vizesi Iğdır, Gabon Vizesi Isparta, Gabon Vizesi İstanbul, Gabon Vizesi İzmir, Gabon Vizesi Kahramanmaraş, Gabon Vizesi Karabük, Gabon Vizesi Karaman, Gabon Vizesi Kars, Gabon Vizesi Kastamonu, Gabon Vizesi Kayseri, Gabon Vizesi Kırıkkale, Gabon Vizesi Kırklareli, Gabon Vizesi Kırşehir, Gabon Vizesi Kilis, Gabon Vizesi Kocaeli, Gabon Vizesi Konya, Gabon Vizesi Kütahya, Gabon Vizesi Malatya, Gabon Vizesi Manisa, Gabon Vizesi Mardin, Gabon Vizesi Mersin, Gabon Vizesi Muğla, Gabon Vizesi Muş, Gabon Vizesi Nevşehir, Gabon Vizesi Niğde, Gabon Vizesi Ordu, Gabon Vizesi Osmaniye, Gabon Vizesi Rize, Gabon Vizesi Sakarya, Gabon Vizesi Samsun, Gabon Vizesi Siirt, Gabon Vizesi Sinop, Gabon Vizesi Sivas, Gabon Vizesi Şanlıurfa, Gabon Vizesi Şırnak, Gabon Vizesi Tekirdağ, Gabon Vizesi Tokat, Gabon Vizesi Trabzon, Gabon Vizesi Tunceli, Gabon Vizesi Uşak, Gabon Vizesi Van, Gabon Vizesi Yalova, Gabon Vizesi Yozgat, Gabon Vizesi Zonguldak, Gabon Vizesi Kıbrıs, Gabon Vizesi KKTC

Faydalı Linkler