Hindistan Öğrenci Vizesi | 0541 963 17 14 | Hindistan Öğrenci Vizesi Başvurusu

Hindistan Öğrenci Vizesi

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Hindistan Vizesi Genel Bilgi

Güney Asya’da bulunan Hindistan’a seyahat edebilmek için vize işlemleri 2013 yılında başlamıştır. Başvurular ise Hindistan Ankara Büyükelçiliği ya da İstanbul Konsolosluğu tarafından gerçekleştirilir. Hindistan vizesi almak için başvuru yapanlardan, parmak izi de talep edilmektedir. Konsolosluklarda öncelikli olarak İngilizce başvuru formu doldurulur. Daha sonrasında görevliler gerekli evraklar konusunda bilgilendirme sağlar. Diğer ülkelerden farklı olarak, yeşil ya da gri pasaport sahiplerinin de Hindistan’a gidebilmek için vize alması zorunludur. Resmi pasaportu olanların vizesiz olarak belirli bir süre ile ülkeye giriş yapmalarına izin verilmez. Yolcular seyahat türlerine göre, turistik ya da ticari vize başvurusu yapabilirler. Sorun çıkmaması adına yolculuktan en az 1 ay öncesinde başvuru yapmakta fayda vardır.

Hindistan vizesi onaylanma süreci 2 iş günü olarak belirtilmiştir. Ancak yoğunluk olması ya da iki ülke arasındaki ilişkilerin gerilmesi durumunda belirtilen süre uzayabilir. Başvuru işlemlerinin ilk aşaması online randevudur. Online olarak başvuru yapanların İngilizce konusunda bilgi sahibi olmaları önemlidir. İnternet üzerinden formu doldururken fotoğraf eklenmesi de önemlidir. Aksi takdirde Konsolosluğa gidildiğinde fotoğrafsız başvurular kabul edilmez. 1 tane fotoğraf, hesabında en az 5000 TL olduğunu gösteren banka dekontu, kimlik ve pasaport fotokopisi, ikametgah, otel ve uçak rezervasyonlarının olduğu evraklar, başvuru aşamasında Konsolosluk görevlileri tarafından istenen belgelerdir. Tüm evrakların tamamlanması durumunda vize en kısa süre içerisinde onaylanır.

Öğrencilerin başvuru aşamasında okullarından aldıkları öğrenci belgesini de eklemeleri zorunludur. Hindistan vizesi sürecinde problem çıkmaması için pasaportunda en az 6 aylık bir süre ile geçerli olması gerekir. Hem turist, hem de ticari vize başvurularında istenen evraklar yukarıdaki gibidir. Vize ücreti ise 6 aylık olarak 42 dolar, 1 yıllık ise 68 dolar olarak belirlenmiştir. Vize parası yatırıldıktan sonra dekontta evraklar arasına eklenmelidir. Vizesi onaylanan yolcular en fazla 15 gün süre ile Hindistan’a seyahat edebilirler. Ticari vize alanların toplam süreleri ise 30 gün olarak belirlenmiştir. Diğer ülkelere göre Hindistan vizesi tüm evrakların tamamlanması durumunda aynı gün içerisinde bile çıkabilir.

Büyükelçilik / Konsolosluk
Hindistan Büyükelçiliği

Cinnah Cad. No:77 06680 Çankaya Ankara
Telefon : (+90) 312 438 21 95
Fax : (+90) 312 440 34 29
Email : chancery@indembassy.org.tr

Hindistan Başkonsolosluğu

Cumhuriyet Cad. No:18/7 Dörtler Apt. 34367 Elmadağ İstanbul
Telefon : (+90) 212 296 21 31
Fax : (+90) 212 296 21 30
Email : congeneral@congendiaistanbul.org

Ülke Bilgileri
Resmi Adı Hindistan Cumhuriyeti
Bayrak Hindistan Vizesi
Başkent Yeni Delhi
Nüfus 1.156 Milyar
Yüzölçümü 3.287.263 Km2
Para Birimi Hindistan Rupisi (INR)
Milli Gelir 3.56 Trilyon Euro
Enflasyon %10.8
İşsizlik Oranı %10.3
Yaşam Süresi Kadın 67.5 – Erkek 65.6
Telefon Kodu +91

Hindistan tatilHindistan Vizesi Kaç günde çıkarHindistan Vize Harcı Ne kadarevraksiz Hindistan vizesiHindistan konsolosluğu telefonHindistan BaşkonsolosluguHızlı Hindistan VizesiHindistan Vizesi ÜcretiHindistan turlarıHindistan ankara BaşkonsolosluguHindistan vizesi nereden alınırHindistan ankara KonsolosluğuHindistan vizesi KKTCHindistan Vize FormuHindistan Vizesi FiyatlarıHindistan vizesi başvuru formuHindistan Vize FiyatıHindistan gezilecek yerlerHindistan vize işlemleri yapan acentalarHindistan vize muameleciHindistan haritasıHindistan Vize ÜcretleriHindistan Vizesi Nasıl alabilirim.Hindistan Vizesi ÜcretleriHindistan para birimiHindistan Vize Fotografı1 Günde Hindistan VizesiHindistan vize işlemleriHindistan vizesi kaç günde çıkarHindistan Vize HarçlarıHindistan vizesi ne kadarHindistan vize istiyormu,Hindistan Vize FiyatlarıHindistan vizesi dilekçe örneğiHindistan vize gerekli belgelerHindistan vize başvurusuHindistan istanbul BaşkonsolosluguExpres Hindistan VizesiHindistan vize için gerekli belgelerHindistan Ankara Büyükelçiliği,Hindistan istanbul KonsolosluğuHindistan Hava YollarıHindistan Vizesi FiyatıAcil Hindistan VizesiHindistan Konsolosluğu,Hindistan Vize ücretiHindistan Vize harcı ücretiHindistan türk konsolosluğuHindistan Vize için gerekli evraklarHindistan vizesi için gerekli evraklarHindistanHindistan vize talep dilekçesi örneği İngilizcevize işlemleriHindistan Turist Vizesi,

Faydalı Linkler