Hollanda Ticari Vize

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Hollanda Ticari Vize Genel Bakış

Hollanda Vizesi Genel Bilgi

Bordo Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Hollanda gezileri için Hollanda vizesi başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Hollanda gezisine gidecek kişilerin pasaportlarında, önceki dönemlere ait çok girişli ve de geçerli bir Schengen vizesi bulunması dahilinde, Hollanda girişi için gerekli olan Shengen vizesi başvurusunu yapmalarına gerek kalmaz. Hollanda gezisinde yeşil pasaport, giri pasaport ve de siyah – kırmızı pasaport kullanılacaksa; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlar için 180 gün içinde 90 günü aşmayacak geziler için vize başvurusu aranmamaktadır. Yani bu gruptaki kişiler, vizeden muaf tutulur.
Çalışma izni, oturma izni ya da aile birleşimi gibi amaçlarla Hollanda’ya gidecek tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Almaya vize başvurusunda bulunmak zorundadır. Bu kapsamda yer alan uzun süreli vize başvuruları için Hollanda Konsolosluğu’na ya da Hollanda Büyükelçiliği’ne gidilmeli ve de başvurular buradan yapılmalıdır. 90 güne kadar istenen vizeler için Hollanda Konsolosluğu’nun belirlediği ve yetki verdiği kurumlara ya da Turizm – Gezi Acentaları’na başvuru yapılmalıdır.
Hollanda, Shengen Bölgesi’nin üye ülkeleri arasında yer almaktadır. Bu bakımdan Hollanda vizesi alındıktan sonra, gezinin Hollanda’dan başlatılması şartıyla diğer tüm Shengen Bölgesi ülkelerine, bir daha Shengen vizesi almadan gidilebilmektedir. Almaya gezileri için 90 güne kadar olan seyahetlerde Hollanda Sehengen vizesi geçerli olurken; 90 günün üzerindeki vize talepleri için Hollanda Ulusal Vizesi başvurunsunda bulunulması gerekmektedir.
Hollanda vize türleri, C tipi, D tipi ve de transit vize olmak üzere 3’e ayrılmaktadır. C tipi vize başvurusu; turistik, ticari, resmi, gelir getiren faaliyet,tedavi, eğitim, ziyaret, araştırma, gönüllü faaliyet, konferans, spor ya da kültürel etkinliklere katılmak isteyenleri kapsamaktadır. D tipi vize başvurusu ise; Hollanda’da 90 günden fazla ve de kesintisiz olarak kalmak isteyenlerin yapması gereken bir başvurudur. Öğrenciler, aile birleşimi yapacaklar ya da çalışmak için gidecekler, D tipi başvuru kapsamına girmektedir. D tipi vizenin başvurusu, sadece Hollanda Kosolosluğu’na ve de Hollanda Büyükelçiliği’ne birebir yapılır. Transit vize de; Türkiye’den hareket ederek üçüncü bir ülkeye Hollanda üzerinden gidecek kişiler için geçerli olmaktadır. Bunun için Havaalanı Transit Vize başvurusu yapılmalıdır.

Büyükelçilik / Konsolosluk
Hollanda Ankara Büyükelçiliği
Hilal Mahallesi Hollanda Caddesi No:3 06550 Yıldız Ankara
Telefon : (+90) 312 409 18 00
Faks: (+90) 312 409 18 98

Email:

Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Ülke Bilgileri
Resmi Adı Hollanda Krallığı
Bayrak Hollanda Vizesi
Başkent Amsterdam
Nüfus 16.71 Milyon
Yüzölçümü 41.543 Km2
Para Birimi Euro
Milli Gelir 654.9 Milyar Euro
Enflasyon %0
İşsizlik Oranı %8,2
Yaşam Süresi Kadın 82 – Erkek 76
Telefon Kodu + 31

Faydalı Linkler