Marina Vize - vize işlemleri ve uçakbiletleri

Pakistan Vize Tipleri

Pakistan Vizesi Galeri

 

Pakistan turist vizesi

Detaylı bilgi ve sorularınız için whatsapp no : 0541 963 1714

Pakistan Turist vizesi için Gerekli Olan  Evraklar Aşagıdaki Gibidir.Pakistan Turist Vize 
örneği

 

 1.  Pasaport
  *Pasaportunuz Pakistan Seyahatinizin dönüş tarihi itibarı ile en az 6 ay daha geçerlilik süresine sahip olmalıdır. 
  *Pasaportun 2. Sayfasındaki hamilin imzası kısmı pasaport sahibi tarafından imzalanmış olmalıdır.
  *Pasaportunuzun yırtık ve yıpranmış olmaması gerekmektedir.
  *Pasaportunuza Pakistan Vizesinin yapıştırılması için en az 1 tane boş vize sayfası bulunmalıdır. 
 2. 2 Adet  Fotograf  (Fotografların Arka fonu  beyaz olmalı ve Fotograflar 6 ay’dan eski olmamalı) Örnek Foto
 3. Pakistan Vizesi Başvuru Formu
  *Eksiksiz ve Okunaklı Bir şekilde doldurulmalıdır. (Acentamız Tarafından Doldurulacakır.)
  *Vize Müracatında Bulunacak Kişi tarafından Bizzat İmzalanmalıdır.
  *Pakistan Vizesi Başvuru Formunu Yan menüden Bilgisayarınıza indirebilirsiniz
 4. Şirketin Antetli Kagıdına Kaşeli ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış seyahat amacını ve tarihlerini bildiren Pakistan Başkonsolosluğuna Hitaben dilekçe
 5. Pakistan'a yapacagınız Seyahatinizle ilgili Uçak bileti Rezervasyonu (Acentamız Tarafından Hazırlanacaktır.)
 6. Pakistan'da Konaklıyacagınız Hotel Rezervasyonu (Acentamız Tarafından Hazırlanacaktır)
 7. Vergi levhası Fotokopisi
 8. Ticaret Sicil Gazetesi Fotokopisi
 9. İmza sirküleri Fotokopisi
 10. Banka hesap cüzdan (En Az 1.000 TL) olmalıdır.

 

 Evraksız Pakistan Vizesi

 

 1. Pasaport
 2. 2 Adet Foto Örnek Foto
 

* Pakistan Turist Vizesi Almanız için geri kalan diger Evraklar Firmamız Tarafından Temin Edilecektir.

* Türkiye’nin her ilinden pasaportlara Marina Vize Pakistan Turist Vizesi alabilmektedir. 

   Pakistan Turist Vize işlemleri için sizin konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. 

*İstanbul Dışındaki Şehirlerden Pasaport ve evrakları Yurtiçi Kargo veya Aras kargo ile Bize ulaştırabilirler.Vizeleriniz alındıktan sonra Aynı şekilde kargo ile size geri Gönderilecektir.

******Acentamız Marina Turizm Pakistan Turist Vizesi Almakta Tam Yetkilidir Acentadır.*****

*Aşagıda Yer alan Ücretlerimize Konsolosluk harcı diger ve harcamalar hepsi dahildir.Burda yer alan ücretler dışında herhangi Ek bir Ücret talep edilmez.

Pakistan Vizesi Fiyat Listesi

Vize SüresiVize TipiGiriş Sayısıİşlem SüresiToplam Ücret
3 Ay / 15 GünTuristik1 Girişli2 İş günü170 USD
3 Ay / 15 GünEvraksız Turistik1 Girişli2 İş günü300 USD
3 Ay / 15 GünÖzel Ziyaret1 Girişli2 İş günü170 USD
3 Ay / 30 GünEvraksız Ticari1 Girişli2 İş günü400 USD
3 Ay / 30 GünTicari1 Girişli2 İş günü205 USD
3 Ay / 30 GünÖzel Ziyaret1 Girişli2 İş günü170 USD
3 Ay / 30 GünTedavi Amaçlı1 Girişli2 İş günü170 USD
1 Yıl /Çok GirişTicariÇok Girişli2 İş günü600 USD

Vize Başvuru Forumları
 

Büyükelçilik / Konsolosluk

 

Pakistan Büyükelçiliği
İran Caddesi No:37 06700 G.O.Paşa Ankara
Telefon : (+90) 312 427 14 10
Fax : (+90) 312 467 10 23
Email : parepank@yahoo.com

 

Pakistan Başkonsolosluğu
Güllü Sk. No:20 3.Levent İstanbul
Telefon : (+90) 212 324 58 27
Fax : (+90) 212 324 51 70
Email : parepistanbul@hotmail.com

 

 

Ülke Bilgileri

 

Resmi Adı Pakistan İslam Cumhuriyeti
Bayrak Pakistan Vizesi
Başkent İslamabad
Nüfus İslamabad
Yüzölçümü 796.095 Km2
Para Birimi Rupi (PKR)
Milli Gelir 449.3 Milyar Euro
Enflasyon %14.2
İşsizlik Oranı %15.2
Yaşam Süresi Kadın 67.1 - Erkek 63.5
Telefon Kodu +92
Etiket bulutu
Pakistan Vize Formu, Pakistan turları, Pakistan Vize Harçları, Pakistan ankara Başkonsoloslugu, Pakistan Vize Harcı Ne kadar, Pakistan vize muameleci, Pakistan Vizesi Kaç günde çıkar, Pakistan vize gerekli belgeler, Pakistan Vize ücreti, Pakistan Vizesi Ücretleri, Pakistan vize için gerekli belgeler, Pakistan tatil, vize işlemleri, Pakistan vizesi KKTC, Pakistan istanbul Başkonsoloslugu, Expres Pakistan Vizesi, Pakistan Vize Fotografı, Pakistan Vizesi Fiyatları, 1 Günde Pakistan Vizesi, Pakistan gezilecek yerler, Pakistan vizesi dilekçe örneği, Pakistan vize istiyormu, Pakistan Vizesi Ücreti, Pakistan konsolosluğu telefon, Pakistan Vizesi Nasıl alabilirim., Pakistan vizesi ne kadar, evraksiz Pakistan vizesi, Pakistan Vize Fiyatları, Pakistan vizesi başvuru formu, Pakistan haritası, Pakistan Konsolosluğu, Pakistan Vize Fiyatı, Pakistan Vize Ücretleri, Pakistan Başkonsoloslugu, Pakistan para birimi, Pakistan Ankara Büyükelçiliği, Pakistan Vize için gerekli evraklar, Hızlı Pakistan Vizesi, Acil Pakistan Vizesi, Pakistan'a vize varmı, Pakistan Vize harcı ücreti, Pakistan vizesi kaç günde çıkar, Pakistan vize başvurusu, Pakistan vizesi için gerekli evraklar, Pakistan istanbul Konsolosluğu, Pakistan Hava Yolları, Pakistan vize işlemleri, Pakistan vizesi nereden alınır, Pakistan Vizesi Fiyatı, Pakistan türk konsolosluğu, Pakistan vize işlemleri yapan acentalar, Pakistan ankara Konsolosluğu, Pakistan vize talep dilekçesi örneği ingilizce,
xml

Pakistan’a en kolay yolculuğun adresi: Marinavize!

Pakistan’a yolculuk etmeden önce vize almam gerektiğini öğrendim. Pakistan’a ziyaretimi gerçekleştirebilmek için Pakistan Konsolosluğu ve çeşitli temsilciler (Pakistan Türkiye Temsilcilikleri, Pakistan Başkonsolosluğu Ankara) aracılığıyla vize işlemlerimi tamamlamam gerektiğini öğrendim ve sonrasında hemen hazırlığa başladım.Bu kural Türkiye Cumhuriyeti Resmi Pasaportuna sahip olan bireyler için geçerli değilmiş. Kısmi sürelerde bu bireyler vize işlemlerinde muaftır ifadesi maalesef benim için geçerli değildi. Pakistan vize başvuru formu tamamen doldurulduktan sonra, diğer vize evraklarımı ve yenilenmiş bir pasaportumu, başvurularımı Pakistan Konsolosluğu’na yaptım.

Pakistan vize başvuru formu Konsolosluk tarafından hazırlanmış ve vize başvurusunun sahipleri hakkında bilinmesi gerekenlerin Konsolosluğa iletilmesi amacıyla kullanılıyor. Başvuru formunu İngilizce ve Türkçe olarak doldurdum. Pakistan’a gidiş sebebine göre değişken vize çeşitleri bulunuyormuş. Başvuruma uygun evrakların temini için Konsolosluk ile iletişime geçtikten sonra uygun vize seçimimi yaptım. Evrak temini ve bilgilendirme konusunda kısmen yardımcı oldular. Pakistan vizesi'nin çıkmasının süresi ise birçok ek evrak talebiyle 4 iş günü içerisinde halloldu. Ama o dört gün benim için cehennem azabı gibiydi. İşi bitirmek yine dört günde mümkün değildi.

Bulduğum bir acenta sayesinde oldukça kısa bir sürede halletmeyi başardım. Konsolosluk ile her iletişime geçişimde sürekli evrak engeli karşıma çıktı. Bu engeller bir zamandan sonra insanı seyahat etmekten vazgeçirecek duruma getiriyor. Çok uzun zaman ayırarak uğraşsam bile bu çileden kurtulamadım. En sonunda birilerinden yardım almaya karar verdim. Devamlı olarak iletişim kurduğum Konsolosluk yetkilisi şu eksik yok bu eksik demekten yorulmadı ama beni tüketti. Ardından http://www.marinavize.com sitesiyle tanıştım. Bu insanlara 7/24 açık olan telefon hizmetlerinden yararlanarak derdimi anlattım. Hemen işlemleri başlatıp bana çok kısa bir süre içerisinde geri döndüler.

Bu şirket yurtdışı organizasyonları için bire bir. Uçak biletinize kadar her şeyi sizi hiç yormadan hallediyorlar. Yurtdışı seyahat planlarınızda bu yetkili firmayı kesinlikle tavsiye ederim. Vize işlemleri adlı korku filminden sizi kurtaracak ve rahata erdirecek gereken her şeyi zamanında ve yüksek kaliteyle yapıp size telsim ediyorlar. Pakistan vize ücretleri ise oldukça ideal. Ben 30 günlük turistik amaçlı ziyaretimde tek girişli olarak 190€ gibi bir meblağ ödedim. Açıkçası Konsolosluk işlemlerinde veya diğer işlemlerde hiçbir aksama yaşamadan Marinavize sayesinde vizemi aldım. Vize alma süreci zor değil ancak işi Marinavize sitesi gibi işin uzmanı olan kişilere bırakmak gerekiyor.

Pakistan’a Uçuyoruz

Vize işlemlerimi tamamladıktan sonra, Adana’da yaşadığım için Adana Hava Limanı’nı yolculuğum için tercih ettim. Sabah uçağıyla Pakistan’a uçtum. Yaklaşık 5 saat süren uçak yolculuğunda herhangi bir sorun yaşamadım. Uçuş sonrasında İslamabad kentine inen uçağımdan indim. Hava limanına indikten sonra ilk işimiz para ihtiyacımı karşılamak oldu. Hava alanında yer alan döviz bürolarını bulduktan sonra rupielde ettim. Bilindiği üzere Pakistan’ın para birimi rupi'dir. 300 TL değerinde rupi satın alma aşamasından sonra (bu arada 8400 Pakistan rupisine karşılık geliyor) otelimi aramaya başladım. Otelimin rezervasyonunu telefon ile yaptırmıştım. Bu nedenle beni hava alanından alacak bir araç göndermişlerdi.

O günü açıkçası otelde geçirdim. Urduca bir cep kitabı almama rağmen buna pek gerek kalmadı. Ülke genelinde İngilizce konuşabilen insanlara sıklıkla rastlamak mümkün. Çat pat İngilizcesi olan birisi bile işlerini kolaylıkla halledebilir. Sonra otelden aldığım şehir haritasıyla Supreme Court adlı mimari harikanın olduğu yere gittim. İddialara 60 yıllık bir adalet sarayı binasıymış. Hayatımda böylesine güzel bir mimari harika görmediğim konusunda size teminat verebilirim.

Yapıyı incelemem ve ardından etrafında bulunan banklarda oturmam bana birçok fotoğraf çekme fırsatı verdi. Şunu belirtmeden geçemiyorum. Ülke genelinde yaz mevsiminde çok ağır etkilerde bulunan bir sıcak hava etkili. Gezerken bir zamandan sonra beyninizin kaynadığını hissediyorsunuz. İnternetten yaptığım kısa araştırmalardan öğrendiğime göre turistik olarak dini içerikli mekânlar çoğunluktaydı. Bunları gezmeden şehri turlamaya karar verdim. Sokaklarında durmadan bir insan seli akıyor İslamabad’ın. Sanırım ülkenin en yoğun şehri başkenti. Ülkenin geçmişte yaşadığı felaketlere rağmen bu denli ayakta durması beni oldukça şaşırttı doğrusu.

Bu olumsuzluklara rağmen şehrin hala ayakta durması oldukça mutluluk verici. Sokaklarda gezerken gözüme çarpan bir başka ayrıntı ise çok güzel camilerin bulunmasıydı. Çok güzel ve çok sayıda cami bulunan İslamabad da yöresel yemekleri tatma zamanım gelmişti. Ben lüks mekânlar beklerken birkaç kişiye sorduğumda çok şaşıracağım cevapların yönlendirmesiyle seyyar satıcıların bulunduğu bir caddeye gittim.

Yolun iki tarafına dizilmiş küçük seyyar satıcı arabalarının her birinin içerisinde bir tane ampul yanıyordu. Her birinin önünde birkaç insan bekliyor neredeyse hepsi sipariş yetiştirmeye çalışıyordu. Satıcı arabalarının aralarında dolaştıktan sonra ne yalan söyleyeyim oradan yemek yemeye korkarak otelimize geri döndüm. Hijyenik olmamak konusunda mastır yapmış olan Pakistan halkı, bu konuda benden yüksek not alamadı. Bu sefer çareyi otelin mutfağında aramaya başladım.

Akşam yemeği için otele gittiğimde menüde pilav ve çorba tarzı yiyecekleri görmek beni biraz rahatlattı. Menüde ki sonradan öğrendiğim birçok yöresel yemek arasından bize en yakın görünen Kaşmir Pilavı adında bir yemek vardı. Açıkçası görünüşü çok ilgimi çekti ve aldım. Tavuk soğan ve sarımsak içerikli bu pilav beni doyurmuştu. Pakistan’ın yöresel lezzetleri bu aşamada benden geçer not almayı başardı!

Hangi ülkeye gitmeliyim

kultur.gov.tr iata.org tursab.org.tr kultur.gov.tr turkishairlines.com atlasjet.com onurair.com.tr airmoldova.md flypgs.com aeroflot.ru flyuia.com google.com skype.com
Marina Vize © 2011 - Site Haritası moldova vizesi, beyaz rusya vizesi, özbekistan vizesi, dubai vizesi, fransa vizesi, italya vizesi, yunanistan vizesi, schengen vizesi, rusya vizesi, ukrayna vizesi, bulgaristan vizesi, romanya vizesi, hindistan vizesi, mısır vizesi, bangladeş vizesi, cezayir vizesi, çin vizesi, tayvan vizesi, pakistan vizesi, tayland vizesi