İspanya Vize

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

İspanya Gemici Vize Genel Bakış

İspanya Gemici Vizesi Genel Bilgi

Bordo Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, İspanya gezileri için İspanya vizesi başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. İspanya gezisine gidecek kişilerin pasaportlarında, önceki dönemlere ait çok girişli ve de geçerli bir Schengen vizesi bulunması dahilinde, İspanya girişi için gerekli olan Shengen vizesi başvurusunu yapmalarına gerek kalmaz. İspanya gezisinde yeşil pasaport, giri pasaport ve de siyah – kırmızı pasaport kullanılacaksa; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlar için 180 gün içinde 90 günü aşmayacak geziler için vize başvurusu aranmamaktadır. Yani bu gruptaki kişiler, vizeden muaf tutulur.
Çalışma izni, oturma izni ya da aile birleşimi gibi amaçlarla İspanya’ya gidecek tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Almaya vize başvurusunda bulunmak zorundadır. Bu kapsamda yer alan uzun süreli vize başvuruları için İspanya Konsolosluğu’na ya da İspanya Büyükelçiliği’ne gidilmeli ve de başvurular buradan yapılmalıdır. 90 güne kadar istenen vizeler için İspanya Konsolosluğu’nun belirlediği ve yetki verdiği kurumlara ya da Turizm – Gezi Acentaları’na başvuru yapılmalıdır.
İspanya, Shengen Bölgesi’nin üye ülkeleri arasında yer almaktadır. Bu bakımdan İspanya vizesi alındıktan sonra, gezinin İspanya’dan başlatılması şartıyla diğer tüm Shengen Bölgesi ülkelerine, bir daha Shengen vizesi almadan gidilebilmektedir. Almaya gezileri için 90 güne kadar olan seyahetlerde İspanya Sehengen vizesi geçerli olurken; 90 günün üzerindeki vize talepleri için İspanya Ulusal Vizesi başvurunsunda bulunulması gerekmektedir.
İspanya vize türleri, C tipi, D tipi ve de gemici vize olmak üzere 3’e ayrılmaktadır. C tipi vize başvurusu; turistik, ticari, resmi, gelir getiren faaliyet,tedavi, eğitim, ziyaret, araştırma, gönüllü faaliyet, konferans, spor ya da kültürel etkinliklere katılmak isteyenleri kapsamaktadır. D tipi vize başvurusu ise; İspanya’da 90 günden fazla ve de kesintisiz olarak kalmak isteyenlerin yapması gereken bir başvurudur. Öğrenciler, aile birleşimi yapacaklar ya da çalışmak için gidecekler, D tipi başvuru kapsamına girmektedir. D tipi vizenin başvurusu, sadece İspanya Kosolosluğu’na ve de İspanya Büyükelçiliği’ne birebir yapılır. Gemici vize de; Türkiye’den hareket ederek üçüncü bir ülkeye İspanya üzerinden gidecek kişiler için geçerli olmaktadır. Bunun için Havaalanı Gemici Vizesi başvurusu yapılmalıdır.

Büyükelçilik / Konsolosluk
İspanya Ankara Büyükelçiliği
Abdullah Cevdet Sok., No: 8, 06680, Çankaya / ANKARA
Telefon: (312) 438 03 92
Faks: (312) 439 51 70

emb.ankara@maec.es

İspanya İstanbul Başkonsolosluğu

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Ülke Bilgileri
Resmi Adı İspanya
Bayrak İspanya Gemici Vizesi
Başkent Madrid
Nüfus 46,57 Milyon
Yüzölçümü 505.990 Km2
Para Birimi Euro
Milli Gelir 3.27 Trilyon Euro
Enflasyon %0
İşsizlik Oranı %8,2
Yaşam Süresi Kadın 82 – Erkek 76
Telefon Kodu +34

Faydalı Linkler