Kamerun Turist Vize | 0541 963 17 14 | Kamerun Vize Başvurusu

Kamerun Turist Vizesi

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Kamerun Turist Vize Genel Bakış

Kamerun Vizesi Genel Bilgi

Umuma mahsus pasaport sahipleri, Kamerun’a gerçekleştirecekleri her amaç ziyaret için Kamerun vizesi almak zorundadır. Diplomatik pasaport sahipleri, 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan ziyaret süreleri için vize zorunluluğu bulunmamaktadır. Salgın hastalıklara önlem amacı ile ülkeye giriş yapacakların sarı humma aşısını, giriş tarihinden en az 10 gün önce yaptırmış olmaları gerekmektedir. Tedbirli davranmak isteyen ziyaretçiler dilerlerse, Hepatit A, Hepatit B, Kolera, Menenjit, Tifo, Difteri, Tetanos ve Polio aşılarını vurularak tüm risklerden korunabilirler. Hükümetimiz tarafından Kamerun’a ziyareti engelleyici herhangi bir açıklama veya karar bulunmamaktadır.

Kamerun vizesi başvurusu yapabilmek için umuma mahsus pasaportlarınızın son 10 yıl içerisinde alınmış olması ve 6 ay daha geçerlilik süresinin bulunması gerekmektedir.Yıpranmamış pasaportunuzla yapmanız gereken başvuru için 2 adet şartlara uygun biyometrik fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, otel rezervasyon belgesi, otel rezervasyon belgesi, nüfus kayıt örneği, aşı kartı ve vize ücretinin ödendiğine dair dekont gereklidir. Ticari ve aile ziyareti amaçlı ziyaretler için davetiye gerekli olup, ticari ziyarette bulunacaklar ayrıca şirket bilgilerini içeren dokümanları da başvuru belgeleri arasına yerleştirmek zorundadır. Bankada yeterli miktarda paranız olduğunu da ispat etmeniz gerekirken, uluslararası sağlık sigortası yaptırmanız da istenmektedir. Öğrenciler ve evliler için bu durumlarını ispat eden belgeleri zorunlu tutan konsolosluk, 4 iş günü içerisinde vize başvurularını onaylayabilmektedir. Vize başvurusu sırasında başvuru evraklarınızdan birer takım fotokopi almanızda fayda vardır. Konsolosluk bazı zamanlarda ek görüşmeler talep edebilmektedir. Bu ek görüşmelerde elinizdeki fotokopilerden faydalanabilirsiniz.

Kamerun vizesi almak için konsolosluktan randevu talep etmeniz gerekmektedir. Randevu taleplerinde kişisel olarak bulunabileceğiniz gibi, sizin adınıza bu işlemleri yürütecek vize işlemleri konusunda faaliyet gösteren deneyimli firmalar tarafından da randevu talebinde bulunulabilir. Tek girişli ve çok girişli vize başvurusunda bulunabileceğiniz gibi 15 gün, 1 ay ve 6 aylık sürelerle vize müracaatı gerçekleştirirsiniz. Seyahat planlarınızda yaşanacak aksilikler nedeniyle vizenizi uzatmak için Kamerun İç İşleri Bakanlığı’na başvuruda bulunarak vize uzatma talebinizi iletmeniz gerekmektedir. Bakanlık gerekli görmesi halinde vizeniz için talep ettiğiniz ek süreyi onaylayabilmektedir.

Büyükelçilik / Konsolosluk
Kamerun Büyükelçiliği

Kamerun’un Türkiyede Büyükelçiliği Bulunmamaktadır.

Kamerun İstanbul Fahri Konsolosluğu
Hamidiye Mah. Soğuksu Cad. No:3
Kat:7 Kağıthane İstanbul
Telefon : (+90) 212 321 59 85
Fax : (+90) 212 321 25 70
Email :

Ülke Bilgileri
Resmi Adı Kamerun Cumhuriyeti
Bayrak Kamerun Vizesi
Başkent Yaounde
Nüfus 18.87 Milyon
Yüzölçümü 475.440 km2
Para Birimi Afrika frankı (XAF)
Milli Gelir 42.76 Milyar Euro
Enflasyon %2.5
İşsizlik Oranı %30
Yaşam Süresi Kadın 54.5 – Erkek 52.8
Telefon Kodu +237

D

Kamerun Vizesi Adana, Kamerun Vizesi Adıyaman, Kamerun Vizesi Afyonkarahisar, Kamerun Vizesi Ağrı, Kamerun Vizesi Aksaray, Kamerun Vizesi Amasya, Kamerun Vizesi Ankara, Kamerun Vizesi Antalya, Kamerun Vizesi Ardahan, Kamerun Vizesi Artvin, Kamerun Vizesi Aydın, Kamerun Vizesi Balıkesir, Kamerun Vizesi Bartın, Kamerun Vizesi Batman, Kamerun Vizesi Bayburt, Kamerun Vizesi Bilecik, Kamerun Vizesi Bingöl, Kamerun Vizesi Bitlis, Kamerun Vizesi Bolu, Kamerun Vizesi Burdur, Kamerun Vizesi Bursa, Kamerun Vizesi Çanakkale, Kamerun Vizesi Çankırı, Kamerun Vizesi Çorum, Kamerun Vizesi Denizli, Kamerun Vizesi Diyarbakır, Kamerun Vizesi Düzce, Kamerun Vizesi Edirne, Kamerun Vizesi Elazığ, Kamerun Vizesi Erzincan, Kamerun Vizesi Erzurum, Kamerun Vizesi Eskişehir, Kamerun Vizesi Gaziantep, Kamerun Vizesi Giresun, Kamerun Vizesi Gümüşhane, Kamerun Vizesi Hakkari, Kamerun Vizesi Hatay, Kamerun Vizesi Iğdır, Kamerun Vizesi Isparta, Kamerun Vizesi İstanbul, Kamerun Vizesi İzmir, Kamerun Vizesi Kahramanmaraş, Kamerun Vizesi Karabük, Kamerun Vizesi Karaman, Kamerun Vizesi Kars, Kamerun Vizesi Kastamonu, Kamerun Vizesi Kayseri, Kamerun Vizesi Kırıkkale, Kamerun Vizesi Kırklareli, Kamerun Vizesi Kırşehir, Kamerun Vizesi Kilis, Kamerun Vizesi Kocaeli, Kamerun Vizesi Konya, Kamerun Vizesi Kütahya, Kamerun Vizesi Malatya, Kamerun Vizesi Manisa, Kamerun Vizesi Mardin, Kamerun Vizesi Mersin, Kamerun Vizesi Muğla, Kamerun Vizesi Muş, Kamerun Vizesi Nevşehir, Kamerun Vizesi Niğde, Kamerun Vizesi Ordu, Kamerun Vizesi Osmaniye, Kamerun Vizesi Rize, Kamerun Vizesi Sakarya, Kamerun Vizesi Samsun, Kamerun Vizesi Siirt, Kamerun Vizesi Sinop, Kamerun Vizesi Sivas, Kamerun Vizesi Şanlıurfa, Kamerun Vizesi Şırnak, Kamerun Vizesi Tekirdağ, Kamerun Vizesi Tokat, Kamerun Vizesi Trabzon, Kamerun Vizesi Tunceli, Kamerun Vizesi Uşak, Kamerun Vizesi Van, Kamerun Vizesi Yalova, Kamerun Vizesi Yozgat, Kamerun Vizesi Zonguldak, Kamerun Vizesi Kıbrıs, Kamerun Vizesi KKTC

Faydalı Linkler