Kamerun Vizesi #sehir

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Kamerun Vizesi #sehir İçin Gerekli Evraklar

Kamerun Vizesi için Gerekli Olan Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

Kamerun Vizesi Örneği

1.Pasaport Özellikleri

 • Kamerun Vizesi başvurusunda bulunacak olan bireylerin pasaport süresi, talep edilen vizenin bitiş süresinden 6 ay daha uzun olmalıdır. Seyahat planı yapılırken pasaport geçerlilik tarihi dikkate alınarak rezervasyonlar yaptırılmalıdır.
 • Pasaportun son 10 yıl içerisinde alınmış olması ve Kamerun Vizesi başvurunuzun gerçekleşmesi için pasaportunuzda 2 adet boş sayfanın bulunması gerekmektedir.
 • Boşanma, evlilik vb. durumlarda meydana gelen ad, soyad değişikliklerinden dolayı güncelliğini yitirmiş olan pasaportlarla yapılan başvurular kabul edilmemektedir.
 • Pasaportunuzda yırtık ve benzeri bir hasar var ise kabul edilmeyecektir.
 • Yabancı uyruklu olan kişilerden yaşı 18’den büyük olan başvuru sahiplerinin pasaportlarında yer alan imza bölümü mutlaka doldurulmuş olmalıdır.

2.Fotoğraf özellikleri

 • Vize başvurusunda kullanılmak üzere Kamerun Vizesi talep eden adaylardan 2 adet biyometrik fotoğraf istenmektedir.
 • Fotoğraf ebatları 35×45 ve yüzün maksimum 36mm ile minimum 32mm arasında olmalı.
 • Biyometrik fotoğraflar 6 aydan daha eski olmayacak ve kişinin son halini yansıtacak şekilde olmalıdır.
 • Fotoğrafların beyaz arka fonda çekilmiş olması ve başvuru formuna yapıştırılması gerekmektedir. Fotoğraf Örneği

3.Kimlik Bilgileri

 • Kamerun Vizesi müracaatında bulunacak olan müracaatçılardan Kimlik Fotokopisi Kamerun Konsolosluğunca talep edilmektedir.
 • Kimlik fotokopisinde TC Kimlik numarası bulunmalıdır. Kimlikte yer alan fotoğraf kişiyi net bir şekilde göstermeli ve kimlik bilgilerinin okunabilir olması

4.Kamerun Vizesi Başvuru Formu

 • Kamerun Vizesi almak isteyen başvuru sahipleri bu bilgileri eksiksiz ve tam olarak doldurmalıdır.
 • Başvuru formunda kimlik bilgileriniz, kişisel bilgileriniz, ikamet bilgileriniz, çalışma bilgileriniz, mali bilgileriniz, ziyaret amacınız, geçmişte yapmış olduğunuz ve gelecekte yapmayı planladığınız Kamerun seyahatlerin bilgisi ve nedenleri yer almaktadır.
 • Başvuru sahibi bu bilgileri eksiksiz ve tam olarak doldurmalıdır.
 • Başvurunuzu acentemiz tarafından yapılmasını istediğiniz takdirde başvuru formu Marina Vize personeli tarafından eksiksiz bir şekilde doldurulacaktır.

5.Ulaşım Bilgileri

 • Uçak ile ulaşımı tercih eden başvuru sahipleri, Türkiye’den çıkış ve dönüşü gösteren rezervasyonlarında PNR kodunun bulunmasına dikkat etmelidirler.
 • Seyahatte gemi turu organizasyonu kullanılması durumunda güzergâh yazısı ve rezervasyonlar başvuru dosyasında sunulmalıdır.
 • Araba ile seyahat yapacak kişiler araç ruhsatı ile birlikte ehliyet fotokopisi.
 • Otobüs ile seyahate çıkacak kişiler otobüs firmasından gidiş dönüş bilet rezervasyonu ibraz etmeleri gerekmektedir.
 • Rezervasyonları bulunmayanların adına Marina Vize tarafından geçici rezervasyon yapılacaktır.

6.Kalınacak Adres Bilgileri

 • Kamerun’da konaklayacağınız otelden alınmış konfirmeli ve otel görevlisi tarafından kaşelenmiş ve imzalanmış rezervasyon çıktısı.
 • Otel Rezervasyonunuz seyahat sürecinizde açıkta gün bırakmayacak şekilde olmalı ve Vize alacak kişinin rezervasyon  belgesinde  isim ve soyisminin rezervasyon belgesinde mutlaka yazılı olması gerekmektedir.
 • Booking.com veya başka internet sayfasından yapılmış otel rezervasyonları kabul edilmemektedir.
 • Otel Rezervasyonu bulunmayanların adına Marina Vize tarafından geçici rezervasyon yapılacaktır.

7.Uluslararası Aşı Karnesi

 • Uluslararası geçerliliği olan Sarı Humma Aşı karnesi. Sarı humma aşısı Tüm havalimanlarında ve gümrüklerde yapılmaktadır.
 • Sarı Humma aşısı seyahatinizden en az 10 gün önce yapmanız gerekmektedir.

Kamerun Vizesi Fiyat Listesi

 • Kamerun Vizesi Fiyat Listesi 2020 yılına ait olup ücret tablosunda yazılı olan ücretler geçerlidir.
 • Yukarıda yazılı olan fiyatlarımıza Kargo & KDV dâhil değildir.
 • Kamerun Vizesi Fiyatı belirlenirken Kamerun Konsolosluğu vize harçları ve hizmet bedelimiz dâhil edilmektedir.
 • Yukarıdaki ücret tablosunda  belirtilen Kamerun Vize Ücretleri dışında ilave bir ücret talep edilmez.
 • Kamerun Vize Ücreti tablosuna Kargo & Kurye ücretleri dâhil edilmemiştir, Müşteriye aittir.

Önemli Notlar

 • Marina Vize Başvuru Ofisi Kamerun Konsolosluğu yetkili acentesidir.
 • Marina Vize Başvuru Ofisi Türkiye’nin herhangi bir ilinde ikamet eden şehir fark etmeksizin sizin adınıza Kamerun Vizesi başvurusu yapma hakkına sahiptir.
 • Kamerun Vize Başvuru işlemleri için Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Konsolosluk gerek gördüğü takdirde mülakata gelmeniz zorunludur.
 • İstanbul’da bulunan müşterilerimiz bizzat kendileri ofisimize gelerek veya yetkilendirdiği kişi aracılığıyla ya da Kargo & Kurye ile evraklarını bize ulaştırarak Kamerun Vizesi Müracaatında bulunabilirler.
 • İstanbul dışında bulunan Kamerun Vizesi almak isteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını anlaşmalı olduğumuz kargolar MNG kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla Marina Vize Ofisine Ulaştırabilirler.

D

Kamerun Vizesi #sehir

Kamerun’a vize almak için Marina Vize tarafındansağlanan profesyonel hizmete başvurulabilir. Ülkeler arası anlaşmalara göre Kamerun’a gitmek isteyen Türk vatandaşları, vize işlemlerini gerçekleştirmek zorundadır. 90 günü aşmayacak şekilde bir seyahat söz konusu ise vize muafiyetinde yararlanılabilir. 180 gün içerisinde 90 gün olmak kaydıyla, yılda 180 gün vizesiz ziyaret gerçekleştirilebilir. Daha uzun süre ülkede kalmak isteyenler ise vize başvurusunda bulunmak için Kamerun Konsolosluklarına başvuru yapılması gerekmektedir. Evrakların hazırlanması, teslim edilmesi, sürecin takip edilmesi gibi işlemler, vize başvurularının en yorucu kısımları olduğundan vakit bulmak zor olabilir. Vize başvuru sürecini takip edecek zamanı bulamayanlar, Marina Vize’ye gelerek bu işi danışman firmaya bırakabilirler. Marina Vize firması, Kamerun da dahil olmak üzere pek çok ülke için yetkili danışmanlık firması olarak destek vermektedir. Müşterilerin neredeyse hepsini ilk başvuruda vize sahibi yapmayı başarmış bir firmadır.

kamerun vizesi ornegi

Kamerun Vizesi Örneği

Kamerun Vizesi Nasıl Alınır?

Kamerun vizesi #sehir başvurusu şahsi olarak konsolosluklara gerçekleştirilebilen bir işlem olmakla birlikte, daha sağlıklı bir başvuru için danışmanlık firmalarından destek alınması önerilir. Başvuru işlemlerini bireysel olarak üstlenmek için ciddi bir zaman ayırmak gerekebilir. Özellikle de ilk defa vize alacak kişiler, süreç hakkında çok fazla bilgileri olmadığından çok basit hatalar yapabilmekte ve bu hatalar vize başvurularının reddedilmesine neden olabilmektedir. Kamerun vizesi işlemleri için hazırlanması gereken belgelerin neler olduğu, belgeler hazırlanırken hangi noktalara dikkat edilmesi gerektiği, vize başvurularında en çok yapılan hataların hangileri ile ilgili konularda araştırma yapılması gerekecektir. Marina Vizeise tüm bilgileri müşterilerine hazır bir şekilde sunmaktadır. Kamerun vizesi için hazırlanması gereken belgeler, mail ile müşterilere iletilmektedir. Müşteriler tarafından hazırlanan belgeler, Marina Vize tarafından son kontrollerden geçer ve dosyalanarak konsolosluklara iletilir. Vize sonuçlarının takip edilmesi ve konsolosluklardan gelen evrakların müşterilere iletilmesi gibi konularda da firma hizmet sağlamaktadır.

Kamerun vize ücreti, vize dosyaları teslim edilmeden önce konsolosluk banka hesabına yatırılmalı ve dekont belgeler arasına eklenmelidir. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken nokta, istenilen döviz kurunda yatırım işlemi gerçekleştirilmesidir. Dolar olarak istenen bir ücretin TL olarak yatırılması, vize başvurusunun kabul edilmemesine neden olur. İstenen miktarın tam karşılığı olacak şekilde farklı döviz kurunun kullanılması bile kabul edilmemektedir. Kamerun vize örneğiincelemek isteyenler, sayfada gösterilen vize örneğini inceleyebilir ve alacakları belge hakkında fikir sahibi olabilirler.

Kamerun Vize Çeşitleri

Kamerun’a vize danışmanlığı hizmeti veren firmalar arasında bulunan Marina Vize, istenilen vize türünün en kısa zamanda temin edilmesine yardımcı olur. Müşterilerin bu noktada dikkat etmeleri gereken tek nokta, doğru vize türüne karar vermeleridir. Firmadan bu konuda da destek alınabilir.

Kamerun Turistik Vize:  Kamerun’a seyahat ve turizm amacı ile gitmek isteyenler, turistik vize ile ülkeye giriş yapabilir. Turistik vize, yalnızca ülkeyi gezme amacı ile kullanılabilecek bir vizedir. Başvuru için istenen evraklar arasında vize başvuru formu, 2 adet biometrik fotoğraf, Sarı Humma aşısı karnesi, uçak bileti ve otel rezervasyonu, vize talebi dilekçesi, pasaport fotokopisidir. Pasaportun 10 yıldan eski olmamasına dikkat edilmelidir.

Kamerun Çalışma Vizesi: Kamerun çalışma izni almak isteyenler, ülkede iş gücü ile ilgili kuruma başvuru yapmalıdır. Vize alınarak ülkeye seyahat gerçekleştirildikten sonra, çalışma izni için başvuru işlemlerine başlanabilir. Marina Vize, iznin alınma sürecinde de müşterilerine destek olmaktadır. Kamerun’daki bir firmadan davetiye almak ve çalışan olarak kabul edilmek, izin sürecinin daha kolay ilerlemesine yardımcı olabilmektedir. Çalışma izni belirli bir süre için alınsa da, izin süresi bittikten sonra tekrar başvuru yapılabilmektedir.

Kamerun Eğitim Vizesi: Dil okulu, eğitim, kurs ya da üniversite gibi kurumlarda öğrenim için Kamerun’da kalmak isteyenler, öğrenci vizesi almalıdır. Eğitim alınacak olan kurumdan alınacak davetiye ve gerekli belgeler ile kısa sürede başvuru yapılabilir. Öğrenci vizeleri, davetiye teslim edildiği sürece onay alan vizeler olmaktadır.

Kamerun Evlilik Vizesi: Kamerun vatandaşı ile yaptığı evlilik sonrası ülkede kalmak isteyenler, aile birleşimi için başvuruda bulunmalıdır. Bu aşamada istenen belgeler ile evliliğin gerçekten yapıldığı ve oturma izni için sahte bir evlilik düzenlenmediği ispat edilmelidir. Pek çok ülke bu konuda titiz bir politika izlemektedir.

Kamerun Express Vize: Express vize, daha kısa sürede vize almak isteyenlerin başvurduğu bir uygulamadır. Her ülke tarafından kabul edilmemekle beraber, çoğunlukla ülkeler tarafından kabul edilmektedir. Yakının vefatı, evlilik töreni, acil tedavi gibi sebeplerle gerçekleştirilecek acil ziyaretler için bu vize uygulamasından yararlanmak mümkündür. Vize başvurularında bazı adımların atlanmasına izin verildiği için normalden daha kısa sürede vize onayı almak mümkündür.

Kamerun Ticari Vize: Kamerun iş ya da meslek ile ilgili ziyaret edilecek ise ticari vize ile ülkeye giriş yapılması gerekir. Aksi takdirde konferans, fuar, seminer gibi aktivitelere katılımlarda sorun yaşanabilir. Kamerun firmaları ile işbirliği kurmak, iş toplantısı düzenlemek ya da ticari anlaşmalar yapmak için ticari vize ile seyahat gerçekleştirilebilir. Ticari vize ile şirket kurma, yatırım yapma, gayrimenkul alma gibi eylemler gerçekleştirilememektedir. Bu işlemler için farklı vizelerin ve izinlerin alınması gerekmektedir. Ticari vize başvurularında, Kamerun merkezli şirket tarafından gönderilmesi gereken davetiyenin önemi büyüktür. Eğer davetiye henüz alınmamış ise firma ile iletişime geçilerek davetiye istenmelidir. Aksi takdirde vize başvuruları reddedilebilmektedir.

D

Kamerun Vizesi Adana, Kamerun Vizesi Adıyaman, Kamerun Vizesi Afyonkarahisar, Kamerun Vizesi Ağrı, Kamerun Vizesi Aksaray, Kamerun Vizesi Amasya, Kamerun Vizesi Ankara, Kamerun Vizesi Antalya, Kamerun Vizesi Ardahan, Kamerun Vizesi Artvin, Kamerun Vizesi Aydın, Kamerun Vizesi Balıkesir, Kamerun Vizesi Bartın, Kamerun Vizesi Batman, Kamerun Vizesi Bayburt, Kamerun Vizesi Bilecik, Kamerun Vizesi Bingöl, Kamerun Vizesi Bitlis, Kamerun Vizesi Bolu, Kamerun Vizesi Burdur, Kamerun Vizesi Bursa, Kamerun Vizesi Çanakkale, Kamerun Vizesi Çankırı, Kamerun Vizesi Çorum, Kamerun Vizesi Denizli, Kamerun Vizesi Diyarbakır, Kamerun Vizesi Düzce, Kamerun Vizesi Edirne, Kamerun Vizesi Elazığ, Kamerun Vizesi Erzincan, Kamerun Vizesi Erzurum, Kamerun Vizesi Eskişehir, Kamerun Vizesi Gaziantep, Kamerun Vizesi Giresun, Kamerun Vizesi Gümüşhane, Kamerun Vizesi Hakkari, Kamerun Vizesi Hatay, Kamerun Vizesi Iğdır, Kamerun Vizesi Isparta, Kamerun Vizesi İstanbul, Kamerun Vizesi İzmir, Kamerun Vizesi Kahramanmaraş, Kamerun Vizesi Karabük, Kamerun Vizesi Karaman, Kamerun Vizesi Kars, Kamerun Vizesi Kastamonu, Kamerun Vizesi Kayseri, Kamerun Vizesi Kırıkkale, Kamerun Vizesi Kırklareli, Kamerun Vizesi Kırşehir, Kamerun Vizesi Kilis, Kamerun Vizesi Kocaeli, Kamerun Vizesi Konya, Kamerun Vizesi Kütahya, Kamerun Vizesi Malatya, Kamerun Vizesi Manisa, Kamerun Vizesi Mardin, Kamerun Vizesi Mersin, Kamerun Vizesi Muğla, Kamerun Vizesi Muş, Kamerun Vizesi Nevşehir, Kamerun Vizesi Niğde, Kamerun Vizesi Ordu, Kamerun Vizesi Osmaniye, Kamerun Vizesi Rize, Kamerun Vizesi Sakarya, Kamerun Vizesi Samsun, Kamerun Vizesi Siirt, Kamerun Vizesi Sinop, Kamerun Vizesi Sivas, Kamerun Vizesi Şanlıurfa, Kamerun Vizesi Şırnak, Kamerun Vizesi Tekirdağ, Kamerun Vizesi Tokat, Kamerun Vizesi Trabzon, Kamerun Vizesi Tunceli, Kamerun Vizesi Uşak, Kamerun Vizesi Van, Kamerun Vizesi Yalova, Kamerun Vizesi Yozgat, Kamerun Vizesi Zonguldak, Kamerun Vizesi Kıbrıs, Kamerun Vizesi KKTC