Kongo Turistik Vize

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Kongo Turistik Vize Genel Bakış

Kongo Vizesi

Kongo Cumhuriyeti’ne seyahat gerçekleştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, diplomatik pasaport sahibi olmamaları halinde, seyahat öncesinde Kongo Vizesi almaları gerekmektedir. Mevcut pasaportlarının 1 adet boş sayfası bulunmasına, pasaportlarının yırtık olmamasına ve Kongo’dan döneceğiniz tarihten sonra 6 ay daha geçerlilik süresinin bulunmasına dikkat edecek adaylar, Kongo Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği’ne kişisel olarak başvuruda bulunabildikleri gibi vize başvuru danışmanlık hizmeti veren acenteler aracılığı ile de vize başvurusunda bulunabilirler.

Kongo Vizesi başvurusunda bulunmadan önce pasaportunuzun 2. sayfasında bulunan hamilin imzası kısmını imzalamayı unutmayın. Pasaportunuzun vize başvurusu için gerekli şartları sağladığına emin olduktan sonra, vize ücretini yatırarak işlemlere başlayabilirsiniz. Vize türlerine, sürelerine ve giriş çıkış sayılarına göre vize ücreti değişmekle birlikte Euro cinsi ile yatırılmaktadır. Turistik vize almak isteyen adaylar ücreti yatırdıktan sonra 2 adet biyometrik beyaz arka fona çekilmiş, son hallerini gösteren fotoğraf ve kimlik fotokopileri ile başvuru evraklarını oluşturmaya başlarlar. Fotoğrafınızın son 6 ayda çekilmiş olması, başvurusu sırasında olumsuz bir durumla karşılaşmanızı önleyecektir. Ardından kişisel bilgilerinizin yer aldığı Kongo vize başvuru formunu eksik bir şekilde doldurarak imzalamanız gerekir. Burada yer alan bilgilerin doğruluğu teyit edilecek olup, yanlış beyanda bulunanların vize başvuruları olumsuz sonuçlanacaktır. Kongo’da konaklayacağınız otel rezervasyon belgenizi otel yetkilisine imzalattıktan ve uçak rezervasyonlarını gösteren belgeyi başvuru dosyanıza ekledikten sonra sıra büyükelçiliğe hitaben yazmanız gereken dilekçeye gelir. Dilekçede seyahat amacınızı ve masrafları ne şekilde karşılayacağınızı detaylı bir şekilde belirttikten sonra vize başvuru işlemleriniz tamamlanmış olur. Yoğunluğa bağlı olarak 3 ile 7 iş günü içerisinde vizeniz sonuçlanacak olup, acente ile başvuru tercih etmeniz halinde bu süre kısalabilmektedir.

Ticari vizeler için turistik vizeye ek olarak imza sirküleri, resmi gazete fotokopisi, vergi levhası fotokopisi ve faaliyet belgesi fotokopisine ek olarak dilekçenizi şirket antetli kağıdına yazmanız gerekmektedir. Tüm bu evrakları tamamlayarak kişisel olarak Ankara’da bulunan büyükelçiliğe kendiniz teslim edebileceğiniz gibi, Kongo Vizesi almak için danışmanlık hizmeti veren acenteler yardımı ile bulunduğunuz şehirden ayrılmadan tüm bu işlemler halledilebilmektedir.

Büyükelçilik / Konsolosluk
Kongo Büyükelçiliği

Kongo Büyükelçiliği Türkiye’de Bulunmamaktadır.

Kongo Fahri Konsolosluğu
Süleyman Seba Cad. No:77 Kent Apt. D:3
Maçka 80680 İstanbul
Telefon :
Fax :

Ülke Bilgileri
Resmi Adı Kongo Cumhuriyeti
Bayrak Kongo Vizesi
Başkent Brazzaville
Nüfus 4.012 Milyon
Yüzölçümü 342.000 Km2
Para Birimi Afrika Frangı (CFA)
Milli Gelir 161.41 Milyar Euro
Enflasyon %4
İşsizlik Oranı %10
Yaşam Süresi Kadın 55.4 – Erkek 52.9
Telefon Kodu +242

D

Kongo Vizesi Adana, Kongo Vizesi Adıyaman, Kongo Vizesi Afyonkarahisar, Kongo Vizesi Ağrı, Kongo Vizesi Aksaray, Kongo Vizesi Amasya, Kongo Vizesi Ankara, Kongo Vizesi Antalya, Kongo Vizesi Ardahan, Kongo Vizesi Artvin, Kongo Vizesi Aydın, Kongo Vizesi Balıkesir, Kongo Vizesi Bartın, Kongo Vizesi Batman, Kongo Vizesi Bayburt, Kongo Vizesi Bilecik, Kongo Vizesi Bingöl, Kongo Vizesi Bitlis, Kongo Vizesi Bolu, Kongo Vizesi Burdur, Kongo Vizesi Bursa, Kongo Vizesi Çanakkale, Kongo Vizesi Çankırı, Kongo Vizesi Çorum, Kongo Vizesi Denizli, Kongo Vizesi Diyarbakır, Kongo Vizesi Düzce, Kongo Vizesi Edirne, Kongo Vizesi Elazığ, Kongo Vizesi Erzincan, Kongo Vizesi Erzurum, Kongo Vizesi Eskişehir, Kongo Vizesi Gaziantep, Kongo Vizesi Giresun, Kongo Vizesi Gümüşhane, Kongo Vizesi Hakkari, Kongo Vizesi Hatay, Kongo Vizesi Iğdır, Kongo Vizesi Isparta, Kongo Vizesi İstanbul, Kongo Vizesi İzmir, Kongo Vizesi Kahramanmaraş, Kongo Vizesi Karabük, Kongo Vizesi Karaman, Kongo Vizesi Kars, Kongo Vizesi Kastamonu, Kongo Vizesi Kayseri, Kongo Vizesi Kırıkkale, Kongo Vizesi Kırklareli, Kongo Vizesi Kırşehir, Kongo Vizesi Kilis, Kongo Vizesi Kocaeli, Kongo Vizesi Konya, Kongo Vizesi Kütahya, Kongo Vizesi Malatya, Kongo Vizesi Manisa, Kongo Vizesi Mardin, Kongo Vizesi Mersin, Kongo Vizesi Muğla, Kongo Vizesi Muş, Kongo Vizesi Nevşehir, Kongo Vizesi Niğde, Kongo Vizesi Ordu, Kongo Vizesi Osmaniye, Kongo Vizesi Rize, Kongo Vizesi Sakarya, Kongo Vizesi Samsun, Kongo Vizesi Siirt, Kongo Vizesi Sinop, Kongo Vizesi Sivas, Kongo Vizesi Şanlıurfa, Kongo Vizesi Şırnak, Kongo Vizesi Tekirdağ, Kongo Vizesi Tokat, Kongo Vizesi Trabzon, Kongo Vizesi Tunceli, Kongo Vizesi Uşak, Kongo Vizesi Van, Kongo Vizesi Yalova, Kongo Vizesi Yozgat, Kongo Vizesi Zonguldak, Kongo Vizesi Kıbrıs, Kongo Vizesi KKTC

Faydalı Linkler