Küba Turistik Vize | 0541 963 17 14 | Küba Vize Başvurusu

Küba Turistik Vize

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Küba Turistik Vize Genel Bakış

Küba Vizesi Genel Bilgi

Karayipler de bir ada ülkesi olarak bilinen Küba’ya gidebilmek için pasaport ve vize şartlarını yerine getirmek önemlidir. Küba vizesi alacak olanların öncelikle Konsolosluklar ve Ankara Büyükelçiliği’nden randevu almaları gerekir. Randevu işlemleri sırasında, başvuru formu ya da dilekçesi doldurulmaktadır. Daha sonrasında Konsolosluk yetkilileri ile görüşen vatandaşlar, gerekli evraklar konusunda bilgi sahibi olabilirler. Küba’ya yeşil ve gri pasaport sahipleri 90 günü aşmayacak şekilde vizesiz olarak seyahat edebilirler. Başvuru işlemlerinizi seyahat acenteleri üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Vize konusunda sorun yaşamamak adına pasaportun geçerlilik süresinin en az 6 ay olmasında fayda vardır. Başvuru aşamaları en fazla 5 iş günü içerisinde onaylanır.

Schengen vizesine sahip ülkelerde olduğu gibi Küba’ya giderken detaylı bir şekilde evrak toplanmasına gerek yoktur. Vize ücreti, fotoğraf, pasaport ve uçak bilgileri ile başvuru yapılabilir. Tüm evrakların toplanması ve yoğunluk olmaması durumunda aynı gün içerisinde Küba vizesi alabilmek mümkündür. Alınan vize ile birlikte 30 gün boyunca Küba’da kalınabilir. Seyahatini uzatmak isteyenlerin tekrar başvuru yapmaları gerekir. Turist ve ticari olarak vatandaşlar farklı vize başvuruları yapabilirler. Başvuru ücretleri 195 TL olarak belirlenmiştir. Başvuru ücreti yalnızca banka hesaplarına yatırılabilmektedir. Dekontun ise toplanması gereken evraklar arasına eklenmesi zorunludur. Küba vizesi başvuruları internet üzerinden de online olarak da gerçekleştirilir. Yoğunluk olması durumunda vizenin çıkması 4 güne kadar uzayabilir.

Başvuru işlemleri sırasında 2 adet biyometrik fotoğraf zorunlu evraklar arasındadır. Fotoğrafların ise 45X60 boyutlarında, genel kurallara uygun bir şekilde çektirilmesine dikkat edilmelidir. Küba vizesi türleri arasında aile ve basın da yer almaktadır. Basın mensupları ya da aileleri görmek için Küba’ya gidecek olanlarda özel vize talebinde bulunabilirler. Alınan vize ile birlikte yalnızca Küba’ya seyahat edilebilir. Farklı ülkelere geçmek isteyenlerin yeni başvuru yapmaları gerekecektir. Başvuru işlemleri sırasında uçak ve konaklama bilgilerinin de belirtilmesinde fayda vardır. İki ülke arasındaki ilişkilere göre vize şartları ve ücretler değişiklik gösterir. Bu nedenle yolculuk öncesinde hata yapmamak için Konsolosluk görevlilerinden detaylı bilgi almakta fayda vardır.

Büyükelçilik / Konsolosluk
Küba Büyükelçiliği

Şölen Sok. No:8 Çankaya 06650 Ankara
Telefon : (+90) 312 442 89 70
Fax       : (+90) 312 441 40 07
Email    : embacubatur@tr.net

Ülke Bilgileri
Resmi Adı Küba Cumhuriyeti
Bayrak Küba Vizesi
Başkent Havana
Nüfus 11.451 Milyon
Yüzölçümü 110.860 Km2
Para Birimi Küba Pesosu
Milli Gelir 111.1 Milyar Dolar
Enflasyon %4.3
İşsizlik Oranı %1.6
Yaşam Süresi Kadın 79.8 – Erkek 75.1
Telefon Kodu +53

D

Küba Vizesi Adana, Küba Vizesi Adıyaman, Küba Vizesi Afyonkarahisar, Küba Vizesi Ağrı, Küba Vizesi Aksaray, Küba Vizesi Amasya, Küba Vizesi Ankara, Küba Vizesi Antalya, Küba Vizesi Ardahan, Küba Vizesi Artvin, Küba Vizesi Aydın, Küba Vizesi Balıkesir, Küba Vizesi Bartın, Küba Vizesi Batman, Küba Vizesi Bayburt, Küba Vizesi Bilecik, Küba Vizesi Bingöl, Küba Vizesi Bitlis, Küba Vizesi Bolu, Küba Vizesi Burdur, Küba Vizesi Bursa, Küba Vizesi Çanakkale, Küba Vizesi Çankırı, Küba Vizesi Çorum, Küba Vizesi Denizli, Küba Vizesi Diyarbakır, Küba Vizesi Düzce, Küba Vizesi Edirne, Küba Vizesi Elazığ, Küba Vizesi Erzincan, Küba Vizesi Erzurum, Küba Vizesi Eskişehir, Küba Vizesi Gaziantep, Küba Vizesi Giresun, Küba Vizesi Gümüşhane, Küba Vizesi Hakkari, Küba Vizesi Hatay, Küba Vizesi Iğdır, Küba Vizesi Isparta, Küba Vizesi İstanbul, Küba Vizesi İzmir, Küba Vizesi Kahramanmaraş, Küba Vizesi Karabük, Küba Vizesi Karaman, Küba Vizesi Kars, Küba Vizesi Kastamonu, Küba Vizesi Kayseri, Küba Vizesi Kırıkkale, Küba Vizesi Kırklareli, Küba Vizesi Kırşehir, Küba Vizesi Kilis, Küba Vizesi Kocaeli, Küba Vizesi Konya, Küba Vizesi Kütahya, Küba Vizesi Malatya, Küba Vizesi Manisa, Küba Vizesi Mardin, Küba Vizesi Mersin, Küba Vizesi Muğla, Küba Vizesi Muş, Küba Vizesi Nevşehir, Küba Vizesi Niğde, Küba Vizesi Ordu, Küba Vizesi Osmaniye, Küba Vizesi Rize, Küba Vizesi Sakarya, Küba Vizesi Samsun, Küba Vizesi Siirt, Küba Vizesi Sinop, Küba Vizesi Sivas, Küba Vizesi Şanlıurfa, Küba Vizesi Şırnak, Küba Vizesi Tekirdağ, Küba Vizesi Tokat, Küba Vizesi Trabzon, Küba Vizesi Tunceli, Küba Vizesi Uşak, Küba Vizesi Van, Küba Vizesi Yalova, Küba Vizesi Yozgat, Küba Vizesi Zonguldak, Küba Vizesi Kıbrıs, Küba Vizesi KKTC

Faydalı Linkler