Mali Turistik Vize | 0541 963 17 14 | Mali Vize Başvurusu

Mali Turistik Vize

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Mali Turistik Vize Genel Bakış

Mali Vizesi Genel Bilgi

Batı Afrika’da bulunan, denize kıyısı olmayan ülkeler arasında yer alan Mali’ye Türkiye’den seyahat edecek olan yolcuların vize ve pasaport kurallarını yerine getirmeleri önemlidir. Mali Vizesi başvuruları, Konsolosluk ya da Fahri Büyükelçilikler üzerinden yürütülür. Salgın hastalıkların yaygın olduğu Afrika ülkelerinden bir tanesi olan Mali’ye gitmeden önce Sağlık Bakanlığı’nın zorunlu kıldığı aşıları yaptırmak gerekir. Aşı karnesi tam ve güncel olanlar, diğer evrakları da tamamladıklarında başvuru süresinde problem yaşamazlar. Yeşil ya da gri pasaport sahipleri ise 180 günde, 90 günü aşmayacak şekilde vize başvurusu yapmadan Mali’ye seyahat etme fırsatına sahiplerdir. Diğer yolcuların ise seyahat sonrasında da en az 6 ay geçerli bordo pasaporta sahip olmaları gerekir.

Mali Vizesi alma işlemleri en az 15 ile 20 gün arasında sürdüğü için, seyahatten en az 1 ay öncesinde başvuru yapmakta fayda vardır. Özellikle yoğunluk olduğu dönemlerde ya da yaz aylarında vize çıkma süreci uzadığından dolayı başvurunun erken yapılması seyahatin aksamaması açısından önemlidir. 2 adet biyometrik fotoğraf, pasaport ve pasaport fotokopisi, aşı karnesi, Mali seyahati için istenen belgelerdir. Özellikle biyometrik fotoğrafların boyutlarının Konsolosluk görevlilerinin istediği gibi olmasına dikkat edilmelidir. Başvuru formu ve dilekçesi de tamamlanarak gerekli birimlere iletilmelidir. Başvuru ücretleri 6.500 OU olarak belirlenmiştir. İki aylık çift girişli vize ücreti ise 10.000 OU’dur. Belirtilen ücretler her yıl değişiklik gösterir.

Vize ücretleri ödendikten sonra dekontu da başvuru evraklarının arasına eklenmelidir. Genellikle yoğunluk olmadığı dönemlerde Mali Vizesi başvuruları aynı gün içerisinde sonuçlanabilir. Ancak süreç değişebildiği için önceden başvuru yapmakta fayda vardır. Bu tür vize işlemleri ile ilgilenmek istemeyenler, evrakların tamamlanması ve başvuru aşamalarında danışmanlık firmalarından yardım alabilirler. Başvuru sürecinde seyahat evraklarının, uçak bilgilerinin ya da konaklama ücretlerinin de dosyalar içerisine dahil edilmesi zorunludur. Konsolosluk görevlileri belirtilenler dışında başvuru yapanlardan ekstra evrak talebinde bulunabilir. Sürecin aksamaması adına istenen tüm evrakların en kısa süre içerisinde tamamlanmasında fayda vardır. Vize alındıktan sonra sorunsuz bir şekilde seyahat gerçekleştirilir.

Büyükelçilik / Konsolosluk
Mali Büyükelçiliği

Mali’nin Türkiye’de Büyükelçiliği Bulunmamaktadır.

Mali İstanbul Başkonsolosluğu

Mali’nin Türkiye’de Konsolosluğu Bulunmamaktadır.

Ülke Bilgileri
Resmi Adı Mali Cumhuriyeti
Bayrak Mali Vizesi
Başkent Bamako
Nüfus 13.443 Milyon
Yüzölçümü 1.240.192 Km2
Para Birimi Frank
Milli Gelir 15.52 Milyar Euro
Enflasyon %2.5
İşsizlik Oranı %30
Yaşam Süresi Kadın 53.4 – Erkek 50.2
Telefon Kodu +223

D

Mali Vizesi Adana, Mali Vizesi Adıyaman, Mali Vizesi Afyonkarahisar, Mali Vizesi Ağrı, Mali Vizesi Aksaray, Mali Vizesi Amasya, Mali Vizesi Ankara, Mali Vizesi Antalya, Mali Vizesi Ardahan, Mali Vizesi Artvin, Mali Vizesi Aydın, Mali Vizesi Balıkesir, Mali Vizesi Bartın, Mali Vizesi Batman, Mali Vizesi Bayburt, Mali Vizesi Bilecik, Mali Vizesi Bingöl, Mali Vizesi Bitlis, Mali Vizesi Bolu, Mali Vizesi Burdur, Mali Vizesi Bursa, Mali Vizesi Çanakkale, Mali Vizesi Çankırı, Mali Vizesi Çorum, Mali Vizesi Denizli, Mali Vizesi Diyarbakır, Mali Vizesi Düzce, Mali Vizesi Edirne, Mali Vizesi Elazığ, Mali Vizesi Erzincan, Mali Vizesi Erzurum, Mali Vizesi Eskişehir, Mali Vizesi Gaziantep, Mali Vizesi Giresun, Mali Vizesi Gümüşhane, Mali Vizesi Hakkari, Mali Vizesi Hatay, Mali Vizesi Iğdır, Mali Vizesi Isparta, Mali Vizesi İstanbul, Mali Vizesi İzmir, Mali Vizesi Kahramanmaraş, Mali Vizesi Karabük, Mali Vizesi Karaman, Mali Vizesi Kars, Mali Vizesi Kastamonu, Mali Vizesi Kayseri, Mali Vizesi Kırıkkale, Mali Vizesi Kırklareli, Mali Vizesi Kırşehir, Mali Vizesi Kilis, Mali Vizesi Kocaeli, Mali Vizesi Konya, Mali Vizesi Kütahya, Mali Vizesi Malatya, Mali Vizesi Manisa, Mali Vizesi Mardin, Mali Vizesi Mersin, Mali Vizesi Muğla, Mali Vizesi Muş, Mali Vizesi Nevşehir, Mali Vizesi Niğde, Mali Vizesi Ordu, Mali Vizesi Osmaniye, Mali Vizesi Rize, Mali Vizesi Sakarya, Mali Vizesi Samsun, Mali Vizesi Siirt, Mali Vizesi Sinop, Mali Vizesi Sivas, Mali Vizesi Şanlıurfa, Mali Vizesi Şırnak, Mali Vizesi Tekirdağ, Mali Vizesi Tokat, Mali Vizesi Trabzon, Mali Vizesi Tunceli, Mali Vizesi Uşak, Mali Vizesi Van, Mali Vizesi Yalova, Mali Vizesi Yozgat, Mali Vizesi Zonguldak, Mali Vizesi Kıbrıs, Mali Vizesi KKTC

Faydalı Linkler