Mısır Vizesi

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Mısır Vizesi için Gerekli Evraklar

Mısır Vizesi için Gerekli Olan  Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

Mısır Vizesi Örneği

1.Pasaport özellikleri

 • Pasaportu bulunmayan adayların her şeyden önce pasaport başvurusunda bulunarak pasaport almaları gerekmektedir. Emniyet Genel Müdürlüğünden alınan randevu ile gerekli evraklar tamamlanarak pasaport başvurusunda bulunulabilir.
 • Pasaportun son 10 yıl içerisinde alınmış olması ve vize onay işlemleri için pasaportta 2 adet boş sayfanın bulunması gerekmektedir.
 • Pasaport geçerlilik tarihinin Mısır Vizesi’nin bitim tarihinden en az 6 ay sonra olması gerekmektedir.
 • Yırtık veya deforme olmuş pasaportlarla yapılan başvurular olumsuz sonuçlandırılmakta ve pasaportun hamili kısmının pasaport sahibi tarafından imzalanarak başvuruda kullanılması gerekmektedir.

2.Fotoğraf özellikleri

 • Mısır Vizesi başvurularında kullanılmak üzere adaylardan 2 adet biyometrik fotoğraf istenmektedir.
 • Mısır Vizesi başvurusu için müracaat dosyasına koyulacak biyometrik fotoğrafların beyaz ve desensiz arka plana sahip olarak fotoğraftaki kişinin tüm ayrıntılarının fotoğrafta net bir şekilde ön plana çıkarması istenmektedir.
 • Biyometrik fotoğraf boyutları için de 35 mm genişlik ve 45 mm yükseklik talep edildiği için fotoğraf çekiminden önce bu durumun belirtilmesi ve bu boyutlarda fotoğrafın basılması sağlanmalıdır. Fotoğraf Örneği

 3.Kimlik detayları

 • Mısır Vizesi alacak kişinin kimlik fotokopisi ibraz etmesi gerekmektedir.
 • Kimlik fotokopisinde TC Kimlik numarası bulunmalıdır. Kimlikte yer alan fotoğraf kişiyi net bir şekilde göstermeli ve kimlik bilgilerinin okunabilir olması gerekmektedir.
 • Yeni kimlik belgesi sunacak kişilerin E-Devlet üzerinden tam vukuatlı nüfus kayıt örneğini kimlik fotokopisi ile birlikte sunması gerekmektedir. E-Devlete giriş için Tıklayınız

3.Mısır Vize Başvuru Formu

 • Başvuru formunda kimlik bilgileriniz, kişisel bilgileriniz, ikamet bilgileriniz, çalışma bilgileriniz, mali bilgileriniz, ziyaret amacınız, Mısır’da varsa yakınlarınızın bilgisi, geçmişte yapmış olduğunuz ve gelecekte yapmayı planladığınız seyahatlerin bilgisi ve nedenleri yer almaktadır.
 • Başvuru sahibi bu bilgileri eksiksiz ve tam olarak doldurmalıdır. Mısır Vizesi başvurusu için vize isteyen adayları yetkililer detaylı bir araştırmaya tabi tutarak, verdikleri bilgilerin doğruluğu teyit edeceklerdir.
 • Başvuru Formu Marina Vize personeli tarafından eksiksiz bir şekilde doldurulacaktır.

4.Seyahat Bilgileri

 • Uçak ile ulaşımı tercih eden başvuru sahipleri, Türkiye’den çıkış ve dönüşü gösteren rezervasyonlarında PNR kodunun bulunmasına dikkat etmelidirler.
 • Seyahatte gemi turu organizasyonu kullanılması durumunda güzergâh yazısı ve rezervasyonlar başvuru dosyasında sunulmalıdır.
 • Rezervasyonları bulunmayanların adına Marina Vize tarafından geçici rezervasyon yapılacaktır.

5.Konaklama Belgesi

 • Mısır’da konaklayacağınız otelden alınmış konfirmeli rezervasyon çıktısı.
 • Otel Rezervasyonunuz seyahat sürecinizde açıkta gün bırakmayacak şekilde olmalı ve Vize alacak kişinin rezervasyon belgesinde  isim ve soyisminin rezervasyon belgesinde mutlaka yazılı olması gerekmektedir.
 • Otel Rezervasyonu bulunmayanların adına Marina Vize tarafından geçici rezervasyon yapılacaktır.

6.Dilekçe Detayları

 • Çalıştığınız Şirketin antetli kağıdına Mısır konsolosluğuna hitaben İngilizce yazılmış, şirket kaşesi basılmış ve şirket imza yetkilisi tarafından imzalanmış dilekçe.
 • Dilekçede işe başlangıç tarihi, net aldığınız maaş ve şirketteki göreviniz mutlak suretle belirtilmelidir.
 • Dilekçede ayrıca Mısır’a yapacağınız seyahatin gidiş ve dönüş tarihleri ile birlikte seyahat masraflarının kimin tarafından karşılanacağının belirtilmesi gerekmektedir.

Mısır Vizesi Fiyat Listesi

 • Mısır Vizesi Fiyat Listesi 2020 yılına ait olup ücret tablosunda yazılı olan ücretler geçerlidir.
 • Yukarıda yazılı olan fiyatlarımıza Kargo & KDV dâhil değildir.
 • Mısır Vizesi Fiyatı belirlenirken Mısır Konsolosluğu vize harçları ve hizmet bedelimiz dâhil edilmektedir.
 • Yukarıdaki ücret tablosunda  belirtilen Mısır Vize Ücretleri dışında ilave bir ücret talep edilmez.
 • Mısır Vize Ücreti tablosuna Kargo & Kurye ücretleri dâhil edilmemiştir, Müşteriye aittir.

Önemli Notlar

 • Marina Vize Başvuru Ofisi Mısır Konsolosluğu yetkili acentesidir.
 • Marina Vize Başvuru Ofisi Türkiye’nin herhangi bir ilinde ikamet eden şehir fark etmeksizin sizin adınıza Mısır Vizesi Başvurusu yapma hakkına sahiptir.
 • Mısır Vize Başvuru işlemleri için Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Konsolosluk gerek gördüğü takdirde mülakata gelmeniz zorunludur.
 • İstanbul’da bulunan müşterilerimiz bizzat kendileri ofisimize gelerek veya yetkilendirdiği kişi aracılığıyla yada Kargo&Kurye ile evraklarını bize ulaştırarak Mısır Vizesi Müracaatında bulunabilirler.
 • İstanbul dışında bulunan Mısır Vizesi almak isteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını anlaşmalı olduğumuz kargolar Mng kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla Marina Vize Ofisine Ulaştırabilirler.
Evraklarınızı Aşağıda Bulunan Kargo Firmalarıyla Gönderebilirsiniz

Anlaşmalı Kargo - Mng Kargo

Anlaşmalı Kargo - Aras Kargo

Anlaşmalı Kargo - Yurtiçi Kargo

D

MISIR VİZESİ

Ülkemizden Mısır’a vize almak isteyen vatandaşlarımız için kaleme aldığımız bu makalemizde, merak ettiğiniz bazı önemli ipuçlarını bir arada bulabilirsiniz. Türkiye’nin yetkili vize merkezi Marina Vize olarak, Mısır Vizesi hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isteyenlere ücretsiz danışmanlık yapıyor, hazırlık sürecinde karşılaşılabilecek sorunlara karşı hızlı çözümler üretiyoruz. Mısır Vizesi işlemleri hakkında çok daha detaylı bilgi almak için internet sitemize göz atabilir, çalışma saatlerimiz içerisinde bize ulaşarak aklınız takılan soruları rahatlıkla paylaşabilirsiniz.

Mısır Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Mısır, Ortadoğu’nun en geniş coğrafyalarına sahip ülkelerinden biridir. Binlerce yıl öncesine dayanan ülkenin tarihi ve kültürel özellikleri her zaman turistlerin ilgisini çekmiştir. Piramitlerin ülkesi Mısır’ın Kahire bölgesi en çok turist alan yerlerinden biridir. Bunun yanında sahip olduğu tarihi birikim ile İskenderiye de ilgi gören bir başka bölgesidir. Ülkenin resmi dili Arapça, para birimi ise Mısır Lirasıdır. Mısır, yaz ayları aşırı sıcakların görülebildiği bir yerdir. Mısır’a ulaşım için genellikle İstanbul – Kahire seferleri tercih edilir. Yolculuk süresi ortalama iki saattir.

Mısır Vizesi Örneği

Mısır Vizesi Örneği

Mısır Vizesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Mısır, ülkemizden vize ile gidilen bir ülkedir. Bundan dolayı “Vizesiz Mısır” gibi ilan veya reklamlara itibar edilmemesi gerekir. Hususi pasaport sahipleri, gerekli evrakları toplayarak Mısır Vizesi başvurusu yapmalıdır. Mısır vizeleri için İstanbul Mısır Başkonsolosluğu ve Ankara Mısır Büyükelçiliği’ne veya yetki verilmiş kuruluşlara başvuru yapılır. Mısır Vizesi için gerekli evraklar alacağınız vize türüne göre değişiklik gösterebilir. En yaygın Mısır vize türleri şöyledir:

Mısır Turist Vizesi

Mısır Ticari Vize

Mısır Eğitim Vizesi

Mısır Misafir Vizesi

Genel olarak Mısır vizelerinde şu evraklar gereklidir:

 Pasaport ( vize bitiminden itibaren 8 ay geçerli olmalı)

2 adet beyaz fon üzerine çekilmiş fotoğraf  

Nüfus Kağıdınızın fotokopisi

Çalıştığınız Şirketin Antetli Kağıdına yazılmış  ( İngilizce ) dilekçe

 Marina Vize İle Kolay Mısır Vizesi

Kuruluşumuz Mısır Vizesi konusunda yetkilidir. Vize için gerekli evrakların hazırlanması, doldurulması, rezervasyonlar ve seyahat sigortası gibi işlemler deneyimli ekibimiz tarafından kolayca yerine getirilir. Ülkemizin her noktasından Mısır Vizesi başvurusu yapabilirsiniz. İstanbul dışından kargo ile evraklarınız teslim edilir.

Büyükelçilik / Konsolosluk
Mısır Ankara Büyükelçiliği

Atatürk Bulvarı. No:126 06680 Kavaklıdere Ankara
Telefon : (+90) 312 468 22 40
Fax : (+90) 312 427 00 99
Email :

Mısır İstanbul Başkonsolosluğu

Konaklar Mah. Akasyalı sokak No:26 4.Levent İstanbul
Telefon : (+90) 212 324 21 60
Fax : (+90) 212 324 22 04
Email :ecg_istanbul@yahoo.com

Ülke Bilgileri
Resmi Adı Mısır Arap Cumhuriyeti
Bayrak Mısır Vizesi
Başkent Kahire
Nüfus 78.86 Milyon
Yüzölçümü 1.001.450 Km2
Para Birimi Mısır Poundu(EGP)
Milli Gelir 471.2 Milyar Euro
Enflasyon %10.1
İşsizlik Oranı %9.7
Yaşam Süresi Kadın 74.8 – Erkek 69.5
Telefon Kodu +20

Faydalı Linkler