Brezilya vize istiyor mu? Brezilya'ya vizesiz gidilir mi?

Brezilya, vizesiz seyahat edilebilen ülkeler arasında yer alıyor. Özellikle düşük bütçe ile yurt dışı seyahati yapmak isteyenler için cazip bir destinasyon olan Brezilya'ya, diplomatik, hizmet, hususi ve umumi pasaport sahipleri 90 gün süreyle vizesiz giriş yapabilirler. 


Türk Hava Yolları'nın İstanbul'dan Sao Paulo'ya haftada 7 kez direkt uçuşu bulunmaktadır, ayrıca haftada iki kez de kargo seferleri düzenlenmektedir.


Brezilya, Güney Amerika'nın en büyük ve en kalabalık ülkesidir. Latin Amerika'nın yaklaşık %47,7'sini kaplayan bu ülke, Ekvador ve Şili hariç Güney Amerika'nın tüm ülkeleriyle sınır komşusudur. Brezilya, dünyanın en kalabalık altıncı ülkesi olup, 2021 itibarıyla nüfusu yaklaşık 213,3 milyon kişidir. En büyük şehirleri São Paulo (12,1 milyon) ve Rio de Janeiro'dur (6,6 milyon). 


Brezilya'nın resmi dili Portekizce'dir ve ülke, dört yılda bir yapılan seçimlerle kendi başkanını, milletvekillerini, senatörlerini, valilerini, belediye başkanlarını ve yerel meclis üyelerini seçer. Kişi başına düşen gelir 15.000 dolar civarındadır ve nüfusun büyük bir kısmı Katolik inancına sahiptir, ancak Protestan, Spiritist ve diğer dinlere mensup bireyler de bulunmaktadır. Din konusunda çeşitlilik gösteren Brezilya'da, bazı Katolikler Afrika kökenli dinlerin ayinlerine de katılmaktadır.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (246 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.