Nijer Turistik Vize

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Nijer Turistik Vize Genel Bakış

Nijer Vizesi Genel Bilgi

Nijer seyahatine çıkacak olan Türk Vatandaşlarının yolculuk öncesinde Nijer vizesi alması zorunludur. İşlemler Ankara Nijer Büyükelçiliği ve temsilcilikler üzerinden yapılabilir. Yeşil pasaport sahiplerinin de vize alması gerekir. Diplomatik pasaport sahipleri içinse 90 günü aşmamak kaydıyla vize muafiyeti bulunur. Başvuru yapılacak olan pasaportun geçerlilik süresinin seyahat bitiminden itibaren 6 ay daha uzun olması adaylarda aranan ilk özelliktir. Yenilenmiş pasaportlar eşliğinde başlayacak işlemler her zaman başvuru sahibinin lehine işler. Yine başvuru sahibinin pasaportunda en az boş 2 vize sayfası bulunması da başvurunun kabulü için gereklidir. Vize geçerliliği maksimum bir aydır ve ekspres vize uygulaması yoktur.

Nijer vizesi işlemleri şahsi başvuruyla başlayabileceği gibi şahsi başvuru yapılması da zorunlu değildir. Büyükelçilik tarafından yetki verilmiş acenteler aracılığıyla vize alınabilir. Vize için gerekli evrakların eksiksiz ve doğru bilgiler eşliğinde hazırlanması durumunda işlemler başlar ve sonuç 10 ile 15 gün içerisinde belirlenir.

  • Turistik
  • Ticari
  • Çalışma veya
  • Ziyaret vizesi için yapılan başvurularda evraklara ilaveten Sarı Humma aşı kartının da gösterilmesi mecburidir.

Ticari vize taleplerinde iş görüşmesi yapılacak olan ve Nijer’de faaliyetlerini sürdüren şirketten antetli kağıda alınmış davet mektubunun da evrak dosyasına eklenmesi istenir. Ziyaret vizesinde de başvuru sahibini davet eden kişinin yazılı belgesinin forma eklenmesi gerekir. Türkiye’nin her yerinden Nijer vizesi başvurusu yetkili acenteler aracılığıyla yapılabilir. Ülkeye çalışmak için gidecek olanların mutlaka çalışma vizesi başvurusu yapması gerekir. Diğer kategorilerde vizesi olanlar Nijer’e giderek çalışma hakkını elde edemezler.

Eski tip, yırtılmış ya da vize sayfası kalmamış pasaportlarla yapılan Nijer vizesi başvuruları kabul edilmez ve işleme alınmaz. Resmi tatil günlerinde çalışmayan Ankara Nijer Büyükelçiliği başvuru işlemlerini hafta için günlerde 09.00-12.00 saatleri arasında alır. Hasar görmüş bir pasaporta vize alınmış olsa bile ülke sınır kapısından geri çevrilme ihtimali olduğu unutulmamalıdır. Eksik ya da hatalı bilgiler eşliğinde hazırlanan evraklarla gerçekleşen talebin geri çevrilme ihtimali artar. Olumsuz sonuçlanan başvurular sonrasında yeniden başvuru kabul edilir. Yetkili birimlerin olumsuz sonuçlanan vize taleplerine açıklama yapma zorunluluğu bulunmaz.

Büyükelçilik / Konsolosluk
Nijer Büyükelçiliği

Mahatma Gandhi Caddesi No:40 Gaziosmanpaşa / Ankara
Telefon : (+90) (0312) 448 1077
Fax : (+90) (0312) 448 1077
Email :

Ülke Bilgileri
Resmi Adı Nijer Cumhuriyeti
Bayrak Nijer Vizesi
Başkent Niamey
Nüfus 15,30 Milyon
Yüzölçümü 1267 Milyon km²
Para Birimi Frank (CFA)
Milli Gelir 10,45 Milyar Euro
Enflasyon %0.1
İşsizlik Oranı %5.5
Yaşam Süresi Kadın 53.9 – Erkek 51.5
Telefon Kodu +227

D

Nijer Vizesi Adana, Nijer Vizesi Adıyaman, Nijer Vizesi Afyonkarahisar, Nijer Vizesi Ağrı, Nijer Vizesi Aksaray, Nijer Vizesi Amasya, Nijer Vizesi Ankara, Nijer Vizesi Antalya, Nijer Vizesi Ardahan, Nijer Vizesi Artvin, Nijer Vizesi Aydın, Nijer Vizesi Balıkesir, Nijer Vizesi Bartın, Nijer Vizesi Batman, Nijer Vizesi Bayburt, Nijer Vizesi Bilecik, Nijer Vizesi Bingöl, Nijer Vizesi Bitlis, Nijer Vizesi Bolu, Nijer Vizesi Burdur, Nijer Vizesi Bursa, Nijer Vizesi Çanakkale, Nijer Vizesi Çankırı, Nijer Vizesi Çorum, Nijer Vizesi Denizli, Nijer Vizesi Diyarbakır, Nijer Vizesi Düzce, Nijer Vizesi Edirne, Nijer Vizesi Elazığ, Nijer Vizesi Erzincan, Nijer Vizesi Erzurum, Nijer Vizesi Eskişehir, Nijer Vizesi Gaziantep, Nijer Vizesi Giresun, Nijer Vizesi Gümüşhane, Nijer Vizesi Hakkari, Nijer Vizesi Hatay, Nijer Vizesi Iğdır, Nijer Vizesi Isparta, Nijer Vizesi İstanbul, Nijer Vizesi İzmir, Nijer Vizesi Kahramanmaraş, Nijer Vizesi Karabük, Nijer Vizesi Karaman, Nijer Vizesi Kars, Nijer Vizesi Kastamonu, Nijer Vizesi Kayseri, Nijer Vizesi Kırıkkale, Nijer Vizesi Kırklareli, Nijer Vizesi Kırşehir, Nijer Vizesi Kilis, Nijer Vizesi Kocaeli, Nijer Vizesi Konya, Nijer Vizesi Kütahya, Nijer Vizesi Malatya, Nijer Vizesi Manisa, Nijer Vizesi Mardin, Nijer Vizesi Mersin, Nijer Vizesi Muğla, Nijer Vizesi Muş, Nijer Vizesi Nevşehir, Nijer Vizesi Niğde, Nijer Vizesi Ordu, Nijer Vizesi Osmaniye, Nijer Vizesi Rize, Nijer Vizesi Sakarya, Nijer Vizesi Samsun, Nijer Vizesi Siirt, Nijer Vizesi Sinop, Nijer Vizesi Sivas, Nijer Vizesi Şanlıurfa, Nijer Vizesi Şırnak, Nijer Vizesi Tekirdağ, Nijer Vizesi Tokat, Nijer Vizesi Trabzon, Nijer Vizesi Tunceli, Nijer Vizesi Uşak, Nijer Vizesi Van, Nijer Vizesi Yalova, Nijer Vizesi Yozgat, Nijer Vizesi Zonguldak, Nijer Vizesi Kıbrıs, Nijer Vizesi KKTC

Faydalı Linkler