Nijerya Turistik Vize

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Nijerya Turistik Vize Genel Bakış

Nijerya Vizesi Genel Bilgi

Nijerya Vizesi alabilmek için Ankara Büyükelçiliğine başvuruda bulunmak gerekir. Sınırda vize uygulaması bulunmadığı için başvuruların Büyükelçilik ya da Konsolosluklardan gerçekleştirilmesinde fayda vardır. Diplomatik yani gri ya da yeşil pasaport sahiplerinin vize başvurusu yapmadan 90 gün süre ile Nijerya’ya seyahat etmelerine izin verilir. Diplomatik pasaportu olanların pek çok ülkeye giderken vize başvurusu yapmalarına gerek yoktur. Bordo pasaport sahiplerinin ise tüm vize evraklarını toplamaları durumunda başvuruları en fazla 15 gün içerisinde onaylanır. Pasaportların geçerlilik süresinin en az 6 ile 9 ay olması gerekir. Seyahat sırasında problem yaşanmaması adına başvuruların 30 gün öncesinden yapılmasında yarar vardır. Acentelerde yolcular için vize başvuru süreçlerini gerçekleştirebilirler.

İlk kez Nijerya için vize başvurusu yapanlar, 30 günlük tek girişli izin alabilirler. Belirtilen süre dolduğunda ülkede kalabilmek için tekrar vize başvurusu yapmak gerekir. Başvurular, hafta içi Salı ve Perşembe günleri Büyükelçilik binası tarafından tamamlanabilir. Nijerya Vizesi almak için başvuru süreçleri ile uğraşmak istemeyenler seyahat acentelerinden yardım alma hakkına sahiplerdir. Vize evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlandığında, seyahat ile ilgili herhangi bir problem yaşanmaz. Afrika ülkelerinden bir tanesi olan Nijerya’da salgın hastalık riski olduğu için yolculuk öncesinde gerekli tüm aşıların tamamlanması zorunludur. Bu noktada Sağlık Bakanlığı tarafından verilen aşı karnesinin eksiksiz ve güncel bir şekilde tamamlanması gerekir.

Bölgede sıtma en yaygın görülen salgın hastalıklardan bir tanesi olduğu için, vatandaşların yolculuk sonrasında sivrisinek ısırmalarına karşı korunmalarında fayda vardır. Nijerya Vizesi başvuru işlemleri öncesinde, internet ortamında online randevu almakta fayda vardır. Türkiye’den Nijerya’ya gidecek olan yolcuların, pasaportlarında da en az 2 sayfanın boş olması gerekir. 18 yaşından küçük olanlar, aileleri ile birlikte seyahat edebilirler. Başvuru sürecine evrakların eksik olması durumunda onaylanma aşamaları da uzar. Nijerya vizesi alan yolcular, farklı ülkelere seyahat edemezler. Amerika ve Avrupa ülkelerine geçebilmek için tekrar vize başvurusu yapmak zorunludur. Öğrenim gören vatandaşların belirtilen ülkeye seyahat etmek istemeleri durumunda, okullarından öğrenci belgesi almaları faydalarına olacaktır. Turistik, ticari ya da aile ziyareti için vize başvurusunda bulunmak mümkündür.

Büyükelçilik / Konsolosluk
Nijerya Büyükelçiliği

Uğur Mumcu Sokağı No:56 06700 G.O.Paşa Ankara
Telefon : (+90) 312 448 10 77
Fax       : (+90) 312 448 10 82
Email    : embassynigeriaturkey@yahoo.co.uk

Ülke Bilgileri
Resmi Adı Nijerya Federal Cumhuriyeti
Bayrak Nijerya Vizesi
Başkent Abuja
Nüfus 149.229 Milyon
Yüzölçümü 923.768 Km2
Para Birimi Nijerya Nairan (NGN)
Milli Gelir 357.2Milyar Euro
Enflasyon %11.5
İşsizlik Oranı %4.9
Yaşam Süresi Kadın 47.6 – Erkek 46.1
Telefon Kodu +234

D

Nijerya Vizesi Adana, Nijerya Vizesi Adıyaman, Nijerya Vizesi Afyonkarahisar, Nijerya Vizesi Ağrı, Nijerya Vizesi Aksaray, Nijerya Vizesi Amasya, Nijerya Vizesi Ankara, Nijerya Vizesi Antalya, Nijerya Vizesi Ardahan, Nijerya Vizesi Artvin, Nijerya Vizesi Aydın, Nijerya Vizesi Balıkesir, Nijerya Vizesi Bartın, Nijerya Vizesi Batman, Nijerya Vizesi Bayburt, Nijerya Vizesi Bilecik, Nijerya Vizesi Bingöl, Nijerya Vizesi Bitlis, Nijerya Vizesi Bolu, Nijerya Vizesi Burdur, Nijerya Vizesi Bursa, Nijerya Vizesi Çanakkale, Nijerya Vizesi Çankırı, Nijerya Vizesi Çorum, Nijerya Vizesi Denizli, Nijerya Vizesi Diyarbakır, Nijerya Vizesi Düzce, Nijerya Vizesi Edirne, Nijerya Vizesi Elazığ, Nijerya Vizesi Erzincan, Nijerya Vizesi Erzurum, Nijerya Vizesi Eskişehir, Nijerya Vizesi Gaziantep, Nijerya Vizesi Giresun, Nijerya Vizesi Gümüşhane, Nijerya Vizesi Hakkari, Nijerya Vizesi Hatay, Nijerya Vizesi Iğdır, Nijerya Vizesi Isparta, Nijerya Vizesi İstanbul, Nijerya Vizesi İzmir, Nijerya Vizesi Kahramanmaraş, Nijerya Vizesi Karabük, Nijerya Vizesi Karaman, Nijerya Vizesi Kars, Nijerya Vizesi Kastamonu, Nijerya Vizesi Kayseri, Nijerya Vizesi Kırıkkale, Nijerya Vizesi Kırklareli, Nijerya Vizesi Kırşehir, Nijerya Vizesi Kilis, Nijerya Vizesi Kocaeli, Nijerya Vizesi Konya, Nijerya Vizesi Kütahya, Nijerya Vizesi Malatya, Nijerya Vizesi Manisa, Nijerya Vizesi Mardin, Nijerya Vizesi Mersin, Nijerya Vizesi Muğla, Nijerya Vizesi Muş, Nijerya Vizesi Nevşehir, Nijerya Vizesi Niğde, Nijerya Vizesi Ordu, Nijerya Vizesi Osmaniye, Nijerya Vizesi Rize, Nijerya Vizesi Sakarya, Nijerya Vizesi Samsun, Nijerya Vizesi Siirt, Nijerya Vizesi Sinop, Nijerya Vizesi Sivas, Nijerya Vizesi Şanlıurfa, Nijerya Vizesi Şırnak, Nijerya Vizesi Tekirdağ, Nijerya Vizesi Tokat, Nijerya Vizesi Trabzon, Nijerya Vizesi Tunceli, Nijerya Vizesi Uşak, Nijerya Vizesi Van, Nijerya Vizesi Yalova, Nijerya Vizesi Yozgat, Nijerya Vizesi Zonguldak, Nijerya Vizesi Kıbrıs, Nijerya Vizesi KKTC

Faydalı Linkler