Pakistan Eğitim Vizesi

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Pakistan Eğitim Vizesi için Gerekli Evraklar

Pakistan Eğitim vizesi için Gerekli Olan Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

Pakistan Eğitim Vizesi Örneği

1.Pasaport Detayları

 • Pasaportu bulunmayan adayların her şeyden önce pasaport başvurusunda bulunarak pasaport almaları gerekmektedir. Emniyet Genel Müdürlüğü’nden alınan randevu ile gerekli evraklar tamamlanarak pasaport başvurusunda bulunulabilir.
 • Pasaportun son 10 yıl içerisinde alınmış olması ve vize onay işlemleri için pasaportta 2 adet boş sayfanın bulunması gerekmektedir.
 • Pasaport geçerlilik tarihinin Pakistan Eğitim Vizesinin bitim tarihinden en az 6 ay sonra olması gerekmektedir.
 • Yırtık veya deforme olmuş pasaportlarla yapılan başvurular olumsuz sonuçlandırılmakta ve pasaportun hamili kısmının pasaport sahibi tarafından imzalanarak başvuruda kullanılması gerekmektedir.

2.Fotoğraf Detayları

 • Pakistan Eğitim Vizesi başvurularında kullanılmak üzere adaylardan 2 adet biyometrik fotoğraf istenmektedir.
 • Pakistan Eğitim Vizesi başvurusu için müracaat dosyasına koyulacak biyometrik fotoğrafların beyaz ve desensiz arka plana sahip olarak fotoğraftaki kişinin tüm ayrıntılarının fotoğrafta net bir şekilde ön plana çıkarması istenmektedir.
 • Biyometrik fotoğraf boyutları için de 35 mm genişlik ve 45 mm yükseklik talep edildiği için fotoğraf çekiminden önce bu durumun belirtilmesi ve bu boyutlarda fotoğrafın basılması sağlanmalıdır. Fotoğraf Örneği

3.Kimlik Bilgileri

 • Pakistan Eğitim Vizesi alacak kişinin kimlik fotokopisi ibraz etmesi gerekmektedir.
 • Kimlik fotokopisinde TC Kimlik numarası bulunmalıdır. Kimlikte yer alan fotoğraf kişiyi net bir şekilde göstermeli ve kimlik bilgilerinin okunabilir olması gerekmektedir.
 • Yeni kimlik belgesi sunacak kişilerin E-Devlet üzerinden tam vukuatlı nüfus kayıt örneğini kimlik fotokopisi ile birlikte sunması gerekmektedir. E-Devlete giriş için Tıklayınız

4.Pakistan Eğitim Vizesi Başvuru Formu

 • Başvuru formunda kimlik bilgileriniz, kişisel bilgileriniz, ikamet bilgileriniz, çalışma bilgileriniz, mali bilgileriniz, ziyaret amacınız, Pakistan’da varsa yakınlarınızın bilgisi, geçmişte yapmış olduğunuz ve gelecekte yapmayı planladığınız seyahatlerin bilgisi ve nedenleri yer almaktadır.
 • Başvuru sahibi bu bilgileri eksiksiz ve tam olarak doldurmalıdır. Pakistan Eğitim Vizesi başvurusu için vize isteyen adayları yetkililer detaylı bir araştırmaya tabi tutarak, verdikleri bilgilerin doğruluğu teyit edeceklerdir.
 • Başvuru Formu Marina Vize personeli tarafından eksiksiz bir şekilde doldurulacaktır.

5.Seyahat Bilgileri

 • Uçak ile ulaşımı tercih eden başvuru sahipleri, Türkiye’den çıkış ve dönüşü gösteren rezervasyonlarında PNR kodunun bulunmasına dikkat etmelidirler.
 • Seyahatte gemi turu organizasyonu kullanılması durumunda güzergâh yazısı ve rezervasyonlar başvuru dosyasında sunulmalıdır.
 • Rezervasyonları bulunmayanların adına Marina Vize tarafından geçici rezervasyon yapılacaktır.

6.Dilekçe Detayları

 • Dilekçede Pakistan’a yapacağınız seyahatin gidiş ve dönüş tarihleri ile birlikte seyahat masraflarının kimin tarafından karşılanacağının belirtilmesi gerekmektedir.

7.Pakistan Okul Davetiyesi

 • Pakistan’da öğrenim göreceğiniz okuldan davetiye, Pakistan cumhuriyeti devletinin İstanbul’daki Pakistan başkonsolosluğuna hitaben yazılmalı ve ziyaret tarihi, ziyaret nedeni, okul adresi ve iletişim numaralarının davetiyede belirtilerek Pakistan okulu yetkilisi tarafından kaşelenip imzalanması gerekmektedir.
 • Davetiye Pakistan okulunun bulunduğu şehrin noterine onaylatılmalıdır.
 • Davetiyede davet edilen Türk öğrencinin adı ve soyadı doğum tarihi ve pasaport numarası belirtilmelidir

8.Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası

 • Yurt dışı seyahat sağlık sigortasının teminatı en az 30.000 Euro olmalıdır
 • Yurt dışı sağlık sigortasının kapsamı tüm Pakistan veya tüm dünya olmalıdır.
 • Yurt dışı seyahat sağlık sigortasının kapsayacağı tarihi belirlerken dönüş gününüzün tamamını kapsayacak şekilde almanız gerekmektedir.
 • Yurtdışı seyahat sağlık Sigortası Marina vize tarafından yapılacaktır.

9.Banka Hesabı

 • Bankadan başvuru tarihinden en fazla 1 hafta önce alınan ve son 3 aylık hesap hareketlerini gösteren ayrıntılı banka hesap dökümü.
 • Hesap dökümünün bankadaki gişe yetkilisi tarafından imzalanıp ve kaşelenmesi gerekmektedir.
 • Hesap internet üzerinden alınmış olsa da bankadan kaşelenip ve imzalanması gerekmektedir.
 • Hesabınızda en az yolculuğunuzu finanse edecek kadar bakiye olmalıdır.

Pakistan Eğitim vizesi Ücretleri

 • Pakistan Vizesi Fiyat Listesi 2020 yılına ait olup ücret tablosunda yazılı olan ücretler geçerlidir.
 • Yukarıda yazılı olan fiyatlarımıza Kargo & KDV dâhil değildir.
 • Pakistan Vizesi Fiyatı belirlenirken Pakistan Konsolosluğu vize harçları ve hizmet bedelimiz dâhil edilmektedir.
 • Yukarıdaki ücret tablosunda  belirtilen Pakistan Vize Ücretleri dışında ilave bir ücret talep edilmez.
 • Pakistan Vize Ücreti tablosuna Kargo & Kurye ücretleri dâhil edilmemiştir, Müşteriye aittir.

Önemli Notlar

 • Marina Vize Başvuru Ofisi Pakistan Konsolosluğu yetkili acentesidir.
 • Marina Vize Başvuru Ofisi Türkiye’nin herhangi bir ilinde ikamet eden şehir fark etmeksizin sizin adınıza Pakistan Vizesi Başvurusu yapma hakkına sahiptir.
 • Pakistan Vize Başvuru işlemleri için Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Konsolosluk gerek gördüğü takdirde mülakata gelmeniz zorunludur.
 • İstanbul’da bulunan müşterilerimiz bizzat kendileri ofisimize gelerek veya yetkilendirdiği kişi aracılığıyla yada Kargo&Kurye ile evraklarını bize ulaştırarak Pakistan Vizesi Müracaatında bulunabilirler.
 • İstanbul dışında bulunan Pakistan Vizesi almak isteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını anlaşmalı olduğumuz kargolar Mng kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla Marina Vize Ofisine Ulaştırabilirler.
Evraklarınızı Aşağıda Bulunan Kargo Firmalarıyla Gönderebilirsiniz

Anlaşmalı Kargo - Mng Kargo

Anlaşmalı Kargo - Aras Kargo

Anlaşmalı Kargo - Yurtiçi Kargo

D

Pakistan Eğitim Vizesi

Türkiye sınırları içerisinden Pakistan ziyaretinde bulunmak isteyen kişilerin mutlaka Pakistan vizesi alması gerekir. Eğer ki okuma amaçlı ve eğitim amaçlı Pakistan’ a gitmek istiyorsanız Pakistan Eğitim Vizesi için gerekli evrakları araştırmanız gerekecektir. Eğer daha öncesinde bir pasaportunuz varsa, diğer tüm evrakları da tamamlamanız istenecektir. Bu evrakları tamamlamak için Marina Vize size yardımcı olacaktır. Eğitim amaçlı gideceğiniz yer için öncelikli olarak okuyacağınız okulun size davet yazısı göndermesi gerekir. Bu davet yazısı Pakistan Eğitim Vizesi 2018 evrakları arasında yer almalı. Diğer aşama ise evraklarınızın tamamlanması durumunda onay verilme aşamasıdır. Onay kararı sadece Pakistan konsolosluğu tarafından yapılır. Bunun için bir süre de olsa beklemeniz gerekecektir.

Pakistan Eğitim Vizesi Örneği

Pakistan Eğitim Vizesi Örneği

Pakistan Eğitim Vizesi Nasıl Alınır?

İlk aşamayı tamamlamanız ardından gerekli evrakları hazırlama aşaması yer alır. Daha sonrasında başvuru yapmanız için Pakistan konsolosluklarına gitmeniz gerekecektir. Pakistan Eğitim Vizesi başvurusu için bazı durumlarda Ankara ve İstanbul konsoloslukları size yardımcı olacaktır. Ayrıca son zamanlarda etkili bir şekilde ve güvenilir olan acenteler de sizin işinizi görecektir. Bunun için yapmanız gereken Marina Vize internet sitesinde bir göz atmanızdır. Daha sonrasında konsolosluklar ya da tüm yorucu işlemler için biz sizin yerinize uğraşacağız. Artık tamamen hızlı olacak bu aşama içerisinde Pakistan Eğitim Vizesi işlemleri konusunda şahsi işlemleriniz için Pakistan konsolosluğundan da destek alabilirsiniz. Sizin için bir başvuru formu talep edilecektir. Bu talep sonrasında başvuru formunuzu eksiksiz ve mutlaka doğru bir şekilde doldurmanız gerekir. Başvuru formunun amacı Pakistan sınırları içerisinde neden bulunmak zorunda olduğunuzdur. Pakistan Vize başvuru formu hem İngilizce hem de Türkçe olarak doldurulması gerekir. Sonraki aşama olarak da Pakistan konsolosluğuna teslim edilmesi istenir. Pakistan Eğitim Vizesi ücreti için genel olarak yaşa göre de farklılık gösterecektir. Ayrıca seyahat sigortanızı da yaptırmanız durumunda artık farklı bir fiyat çıkacaktır. Tüm fiyat araştırması için ya da detaylı bilgi almak istiyorsanız sitemiz içerisinde küçük bir gezinti yapabilirsiniz. Böylece tüm gerekli şartları öğrenebilir ve bütçenizi ayarlayabilirsiniz.

Pakistan Eğitim Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Genel olarak herkesin merak ettiği konulardan bir tanesi de vizenin ne kadar sürede çıkacağıdır. Siz de eğitim vizesi almak Pakistan Eğitim Vizesi gerekli evraklar kısmını tamamlamış olmanız gerekir. Daha sonrasında evraklarınızın onayı için bir süre beklemelisiniz. Onay aşamasında ise sadece Pakistan konsolosluğu karar verecektir. Onay verilmesi yaklaşık olarak 7 gün içerisinde olacaktır. Eğer Pakistan konsolosluğu sizden ek bir evrak talep ederse bu işlem bir süre daha uzayabilir. Tüm bu işlemlerle uğraşmak istemiyorsanız Marina Vize olarak size biz yardımcı olabiliriz. Dolayısı ile kolay ve güvenilir bir şekilde tüm işlemlerinizi yapabiliriz. Evraklarınızı tamamlama aşamasında uçak rezervasyonlarınız da önemlidir. Bu aşamayı da biz size temin edebiliriz. Acentemiz ile çalışmanız durumunda hiçbir konsolosluk işlemleri ile uğraşmanıza gerek kalmayacaktır. Pakistan Eğitim Vizesi danışmanlığı tercih etmeniz durumunda sizin güveninizi sağlamış bir firma olarak evraklarınızı teslim edebilir geri kalan tüm işlemleri bize devredebilirsiniz. Sizden istenen evraklar arasında fotoğraf da yer alır. Fotoğrafınız biometrik olmak zorundadır. Ayrıca pasaportunuzda en az 2 sayfa boş kalmak zorundadır. Bunun nedeni ise Pakistan giriş çıkış işlemleri esnasında yapılacak aşamaların aktarılması gerekir. Vize çıkartma aşamasında dikkat etmeniz gereken hususlar arasında konsolosluğun sizden ek evrak talepleri de yer alır. Eğer konsolosluk başvuru sahibinden ek bir evrak talep ediyorsa bunları da tamamlamalısınız.

Büyükelçilik / Konsolosluk
Pakistan Büyükelçiliği
İran Caddesi No:37 06700 G.O.Paşa Ankara
Telefon : (+90) 312 427 14 10
Fax : (+90) 312 467 10 23
Email : parepank@yahoo.com
Pakistan Başkonsolosluğu
Güllü Sk. No:20 3.Levent İstanbul
Telefon : (+90) 212 324 58 27
Fax : (+90) 212 324 51 70
Email : parepistanbul@hotmail.com
Ülke Bilgileri
Resmi Adı Pakistan İslam Cumhuriyeti
Bayrak Pakistan Vizesi
Başkent İslamabad
Nüfus İslamabad
Yüzölçümü 796.095 Km2
Para Birimi Rupi (PKR)
Milli Gelir 449.3 Milyar Euro
Enflasyon %14.2
İşsizlik Oranı %15.2
Yaşam Süresi Kadın 67.1 – Erkek 63.5
Telefon Kodu +92

Etiket Bulutu

Pakistan Vize Başvurusu

Faydalı Linkler