Pakistan Turist Vizesi | 0541 963 17 14 | Pakistan Vize Başvurusu

Pakistan Turist Vizesi

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Pakistan Turist Vizesi Genel Bakış

Pakistan Vizesi Genel Bilgi

Pakistan topraklarına gerçekleştirilecek turistik, kültürel, tedavi, eğitim veya ticari amaçlarla gerçekleştirilecek ziyaretler için Pakistan Vizesi almak gerekmektedir. Her ülkenin farklı mevzuatları ve yasal prosedürleri bulunabildiği gibi Pakistan Hükümeti’nin ülkemiz için belirlediği bazı vize başvuru işlemleri bulunmaktadır. Başvuru işlemleri için İstanbul’da bulunan Pakistan Başkonsolosluğu’na müracaat edilebildiği gibi Ankara’da bulunan Pakistan Büyükelçiliği’ne de vize başvurusu yapılabilmektedir.

Pakistan Vizesi için gerekli evraklar seyahat amaçlarına göre genellikle ortaktır. 2 adet arka fonu beyaz fotoğraf, vize davetiyesi, pasaport, nüfus cüzdanı fotokopisi ve uçak bileti rezervasyonu yardımı ile vize başvurusu yapılabilmektedir. Pasaportun en fazla 10 yıl önce alınmış olması, en az 6 ay süresinin bulunması ve ayrıca ilk iki sayfasının fotokopisini almanız gerekmektedir.Başvuru fotoğraflarınız güncel halinizi yansıtmak zorunda olup, 35 mm x 45 mm ebatlarında çekilmiş olmalıdır. Pakistan’la tarih boyunca gerçekleşmiş olan iyi ilişkilerimiz günümüzde devam etmekte olup, vize işlemleri çabuk gerçekleşmektedir.Ticari amaçla ziyaret edecekler, Pakistan’a bağlı ticaret odaları tarafından tavsiye mektubu almak zorundadırlar. Evrakları tamamladıktan sonra Türkçe ve İngilizce olarak vize başvuru formu doldurduktan sonra başvuru için eksik evrakınız kalmayacaktır. Başvuruyu şahsen yapmanız zorunda olmayıp, vize başvuru hizmeti veren firmalardan destek alabilirsiniz. Müracaat edeceğiniz vize türüne göre konsolosluktan ve büyükelçilikten ek evraklar istenebilmektedir. Kısa süreli vize başvuruları 7 ile 12 iş günü içerisinde, yoğunluğa ve evrakları tamamlama hızınıza göre gerçekleşirken, uzun süreli başvuruların sonuçlanması için geçen süre daha fazla olabilmektedir.

Pakistan Vizesi için sizi daha iyi tanıyabilmek adına ilave bilgiler ve evraklar istenebilmektedir. Ülkenin kendi vatandaşlarına korumaya yönelik bu uygulamalara saygılı olarak ivedi bir şekilde istenen evrakları tamamlamanız gerekmektedir. Resmi pasaport sahipleri 90 gün süre ile yapacakları seyahatlerde vizeden muaf olup, harici pasaport sahiplerinin kısa süreli bile olsa yapacakları ziyaretlerde vize istenecektir. Seyahat amacınıza göre vize ücreti de değişiklik gösterecektir. Eksik evrak yüzünden vizeniz reddedilecektir. Başvurunuz bu sebeple reddedildiği taktirde evraklarınızı eksiksiz bir şekilde tekrar düzenleyerek yeniden başvuru yapma hakkınız bulunmaktadır.

Büyükelçilik / Konsolosluk
Pakistan Büyükelçiliği
İran Caddesi No:37 06700 G.O.Paşa Ankara
Telefon : (+90) 312 427 14 10
Fax : (+90) 312 467 10 23
Email : parepank@yahoo.com
Pakistan Başkonsolosluğu
Güllü Sk. No:20 3.Levent İstanbul
Telefon : (+90) 212 324 58 27
Fax : (+90) 212 324 51 70
Email : parepistanbul@hotmail.com

Ülke Bilgileri
Resmi Adı Pakistan İslam Cumhuriyeti
Bayrak Pakistan Vizesi
Başkent İslamabad
Nüfus İslamabad
Yüzölçümü 796.095 Km2
Para Birimi Rupi (PKR)
Milli Gelir 449.3 Milyar Euro
Enflasyon %14.2
İşsizlik Oranı %15.2
Yaşam Süresi Kadın 67.1 – Erkek 63.5
Telefon Kodu +92

D

Pakistan Vizesi Adana, Pakistan Vizesi Adıyaman, Pakistan Vizesi Afyonkarahisar, Pakistan Vizesi Ağrı, Pakistan Vizesi Aksaray, Pakistan Vizesi Amasya, Pakistan Vizesi Ankara, Pakistan Vizesi Antalya, Pakistan Vizesi Ardahan, Pakistan Vizesi Artvin, Pakistan Vizesi Aydın, Pakistan Vizesi Balıkesir, Pakistan Vizesi Bartın, Pakistan Vizesi Batman, Pakistan Vizesi Bayburt, Pakistan Vizesi Bilecik, Pakistan Vizesi Bingöl, Pakistan Vizesi Bitlis, Pakistan Vizesi Bolu, Pakistan Vizesi Burdur, Pakistan Vizesi Bursa, Pakistan Vizesi Çanakkale, Pakistan Vizesi Çankırı, Pakistan Vizesi Çorum, Pakistan Vizesi Denizli, Pakistan Vizesi Diyarbakır, Pakistan Vizesi Düzce, Pakistan Vizesi Edirne, Pakistan Vizesi Elazığ, Pakistan Vizesi Erzincan, Pakistan Vizesi Erzurum, Pakistan Vizesi Eskişehir, Pakistan Vizesi Gaziantep, Pakistan Vizesi Giresun, Pakistan Vizesi Gümüşhane, Pakistan Vizesi Hakkari, Pakistan Vizesi Hatay, Pakistan Vizesi Iğdır, Pakistan Vizesi Isparta, Pakistan Vizesi İstanbul, Pakistan Vizesi İzmir, Pakistan Vizesi Kahramanmaraş, Pakistan Vizesi Karabük, Pakistan Vizesi Karaman, Pakistan Vizesi Kars, Pakistan Vizesi Kastamonu, Pakistan Vizesi Kayseri, Pakistan Vizesi Kırıkkale, Pakistan Vizesi Kırklareli, Pakistan Vizesi Kırşehir, Pakistan Vizesi Kilis, Pakistan Vizesi Kocaeli, Pakistan Vizesi Konya, Pakistan Vizesi Kütahya, Pakistan Vizesi Malatya, Pakistan Vizesi Manisa, Pakistan Vizesi Mardin, Pakistan Vizesi Mersin, Pakistan Vizesi Muğla, Pakistan Vizesi Muş, Pakistan Vizesi Nevşehir, Pakistan Vizesi Niğde, Pakistan Vizesi Ordu, Pakistan Vizesi Osmaniye, Pakistan Vizesi Rize, Pakistan Vizesi Sakarya, Pakistan Vizesi Samsun, Pakistan Vizesi Siirt, Pakistan Vizesi Sinop, Pakistan Vizesi Sivas, Pakistan Vizesi Şanlıurfa, Pakistan Vizesi Şırnak, Pakistan Vizesi Tekirdağ, Pakistan Vizesi Tokat, Pakistan Vizesi Trabzon, Pakistan Vizesi Tunceli, Pakistan Vizesi Uşak, Pakistan Vizesi Van, Pakistan Vizesi Yalova, Pakistan Vizesi Yozgat, Pakistan Vizesi Zonguldak, Pakistan Vizesi Kıbrıs, Pakistan Vizesi KKTC

Faydalı Linkler