Pakistan Vize Başvurusu

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Pakistan Vize Başvurusu

Yoğun çalışma ortamı veya kendinizi bunalımda hissettiğiniz zaman insan kafasını dağıtmak için değişik yerlere gitme ihtiyacı duyar. Bazen her şeyden ve herkesten uzaklaşmak insan psikolojisine iyi gelir. Yurt dışına çıkıp güzel bir tatil yapmak herkese iyi gelir. Bazı ülkelere vizesiz gidildiği gibi bazı ülkelere de vize yaptırmanız gerekir. Vizeli ülkelere gitmek istense de vizenin uğraştırıcı sebeplerinden dolayı genellikle vazgeçilir. Artık vize başvurusu için uğraşmanıza gerek yok. Bütün işlemleri etkili ve hızlı şekilde acenteliklerimiz yapmaktadır.  Mesela Pakistan’a gitmek istiyorsunuz Pakistan vize başvuru nasıl yaparım diyorsanız tam yerine geldiniz.

Pakistan Vize Başvurusu İçin Sizin Hazırlamanız Gereken İşlemler

Sizin yapmanız gereken işlemler oldukça az ki bu kadar kolay olduğuna inanmayacaksınız. Pakistan vize başvurusu için öncelikle bir pasaportunuz olması gerekir. Pasaportunuz yırtık tırpanmış yazıları okunaklı olmayan bilgileriniz belli olmayan bir pasaport olmamasına dikkat edin. Pasaport sahibinin imzalanması gereken yerin mutlaka Tarafınızdan imzalanması gerekir. 2 adet vesikalık fotoğraf olmalıdır. Bu fotoğraf son 6 ayda çekilmiş yüzünüz net görünecek şekilde olmalıdır. Bazı ülkeler  iş için gidiliyorsa firmadan vize için davetiye istemektedir. Pakistan diline uygun başvuru formu hazırlanmalıdır. Vergi levhası fotokopisi, ticaret sicil gazetesi fotokopisi, imza sirküleri fotokopisi, banka hesap cüzdanı bulunması aranan belgelerdir.

Pakistan Vize Başvurusu İçin Acentenin Yapacağı İşlemler

  Pakistan vizesi başvuru formunu eksiksiz ve okunaklı şekilde acentemiz dolduracaktır. Siz evrak doldurma zorunda kalmayacaksınız. Evrak doldurmak da oldukça zahmet gerektiren bir iştir. Çoğunluklar neyi nereye yazacağınızı şaşırırsınız. Bu sorunu da ortadan kaldırıyoruz. Siz sadece imzalıyorsunuz. Şirkete ait anketli kağıda yetkili tarafından kaşelenip imzalanmış Pakistan konsolosluğuna ait dilekçe. Bu dilekçe seyahat amacını ve tarihi olması gerekir. Pakistan’a seyahat yapılacak uçak bileti ve otel   rezervasyonu da acentemiz üstlenmektedir. Siz bilet ve hotel için uğraşmıyorsunuz.  Pakistan vize başvurusu için geri kalan tüm işlemleri acentemiz üstlenmektedir. Pakistan vize işlemleri için konsolosluğa gitmenize gerek kalmaz. Çünkü gerekli tüm işleri sizin için biz yapıyoruz. Sizin için zor işleri biz üstleniyoruz.

 Pakistan Vize Başvurusunu Kargo İle Gönderme

  Yakınınızda Pakistan vize başvurusu için acente yoksa nasıl başvuru yapacağım nereye gideceğim  ne yapmalıyım gibi sorular kafanızı kurcalayabilir. Endişe etmenizde gerek yok. Kargo ile bize gönderin aynı gün tüm işlemleri yapıp aynı gün kargoya vererek en kısa zamanda elinize ulaşmasını sağlıyoruz. Elinize hızlı ulaşması için size ulaşabilecek en hızlı kargo ile gönderiyoruz.

D

Pakistan Vizesi

Ülkemizde yaşayan TC uyruklu vatandaşlar, Pakistan’a Vize almak için öncelikle seyahat amaçlarını belirlemeli ve daha sonra buna uygun bir şekilde hareket etmelidir. Normal şartlarda Pakistan ile Türkiye arasında yapılan uluslar arası nitelikteki anlaşmalar gereği, iki ülke vatandaşlarının yaptığı turistik gezilerde vize muafiyeti sağlanmıştır ve bu gezilerin süreyi en fazla 90 olmalıdır. Ancak bu tip geziler için alınan vize de dahil olmak üzere, Pakistan’a yapılan bütün vize başvuruları için uygulanan bir istisna söz konusudur. O da ülkede bulunun bir turizm acentesinin davetini almaktır.

Pakistan Vizesi Örneği

Pakistan Vizesi Örneği

Pakistan Vizesi Nereden Alınır?

Pakistan vizesi başvurusu ülkemizde üç ayrı yerden yapılabilir. İstanbul’da Levent civarındaki konsolosluk, İzmir Güzelyalı’daki fahri konsolosluk ve Ankara’nın Çankaya semtindeki büyükelçilik binaları bu başvurunun sağlanacağı yerlerdir. Fakat günümüzde herkesin bu işlemler için uğraşacak vakti olmayabilir. Bu yüzden dilerseniz Marina Vize olarak sizlere gereken kolaylığı sağlayabilir ve sizin adınıza işlemlerinizi yürütebiliriz.

Pakistan Vize işlemleri yukarıda belirttiğimiz üç resmi kurum aracılığıyla yapılır. Hafta içi her gün saat 10:00 ile 12:00 arasında yapılması gereken vize başvuruları, farklı bir saatte yapıldığında kabul görmez. Yanınıza alacağınız evraklar ise vize tipine göre değişmekle birlikte genellikle standarttır. Öncelikle geçerlilik süresi dolmamış bir pasaportunuz olması gerekir. Biyometrik özellikleri taşıyan ve son altı ay içinde çekilmiş iki adet fotoğraf ve yapacağınız seyahate ilişkin uçak ve otel rezervasyonlarınızı da kağıda dökerek kuruma vermeniz beklenir. Bununla birlikte sizden finansal durumunuza ilişkin bazı belgeleri ibraz etmeniz de istenebilir. Son üç aya ait banka hesap hareketlerinizin olduğu kaşeli bir doküman ve hesabınıza en az 2500 TL bakiye olması gibi bazı gereksinimler de vardır.

Alacağınız vize türü ne olursa olsun Pakistan’dan davetiye almanız gerektiğini belirtmiştik. Vize başvurunuzda bu davetiyenin fax olarak büyükelçiliğe gönderilmiş olması zorunludur. Ayrıca sizin yanınızda da davet eden kişinin kimlik ve pasaportunun onaylı bir nüshası bulunmalıdır.

Pakistan Vizesi ücreti ise talepte bulunduğunuz vize türüne göre farklılık göstermektedir. Örneğin 90 gün geçerli bir turistik seyahatiniz için, işlemleri 2 iş günü süren hizmetimiz 170 Dolar olarak belirlenmiştir.

Aşağıdaki görselden Pakistan Vizesi Örneği incelenebilir.

Pakistan Vize Çeşitleri

Firmamız, Pakistan’a Vize danışmanlığı yapmakta ve ihtiyaç duyabileceğiniz rezervasyon ve davetiye gibi işlemleri sizin adınıza yürütmektedir. Gezi amacınız ister ticari ister turistik olsun, her koşulda yardımcı olma gayreti içindedir. Sitemizde yer alan telefonlardan günün her saatinde ulaşım sağlayabilir ve hizmetlerimizden 7/24 faydalanabilirsiniz.

Pakistan’a yapılacak seyahatlerde, amacınıza göre tercih etmeniz gereken vize tipleri şu şekildedir.

  • Pakistan Turist Vizesi: Uluslar arası anlaşmalarda bir ülkeye yapılan turistik geziler için maksimum 90 günlük bir süre belirlenmiştir. Pakistan ile yapılan anlaşmalar çerçevesinde bu süreyi aşmayacak ziyaretler için vize uygulaması bulunmamaktadır. Geçerlilik süresi devam eden pasaportla birlikte ülkeye giriş yapılabilir. Fakat ülkenin içinde bulunduğu güvenlik koşullarından dolayı ülkeyi ziyaret eden TC vatandaşlarının Karaçi ya da İslamabad’ta yer alan Türk konsolosluklarına uğraması gerekir.
  • Pakistan Çalışma Vizesi: Uzun süreli vize kapsamına giren bu belgenin alınabilmesi için Pakistan’da resmi olarak faaliyet gösteren bir şirketin sizi davet etmesi gerekir. Vize başvurusuyla paralel olması gereken bu işlem, daha çok karşı tarafın sorumluluğundadır. Sizinle çalışacağına ve bunun için yeterli maddi olanaklara sahip olduğuna ilişkin hazırladığı dilekçeyi konsolosluğa iletmelidir. Sizi yaptığınız başvuru ise yazdığınız dilekçede farklılık gösterir. İngilizce olarak doldurduğunuz bu kısımda ülkeye gidiş amacınızın çalışmak olduğunu belirtmeniz gerekir.
  • Pakistan Eğitim Vizesi: Başka bir uzun süreli belge talebi de budur. Eğitim amaçlı seyahatlerde çalışan kişilere şirket tarafından gönderilen davetiye gibi burada da Pakistan’daki okulun sizi kabul ettiğine dair beyanda bulunması gerekir. Ülkede kalmayı talep ettiğiniz süre ile okuldaki eğitim dönemi birbirine uygun olmalıdır. Pasaportun seyahat sonrasında da altı ay geçerli kalacak şekilde olması beklenir. Ayrıca masraflarınız aileniz tarafından karşılanacaksa, bunu belirttikleri bir dilekçe yazmaları veya bir şirketten burs alıyorsanız bunun belgelenmesi gerekir. 30.000 Euro teminatlı bir sağlık sigortası yaptırmanız gerektiğini de ekleyelim.
  • Pakistan Evlilik Vizesi: Aile birleşimi olarak da ifade edilen bu belgeyi alabilmek için eşlerden bir tanesinin Pakistan vatandaşı olması ve orada ikamet etmesi gerekir. Standart evrakların haricinde evlilik cüzdanınızın onaylı fotokopisinin de belgeler içinde olması beklenir. İşin Pakistan tarafındaki boyutu da önemlidir. İlgili resmi dairler evliliğin formalite olup olmadığını anlamak için mülakat gerçekleştirir ve bu prosedürler biraz zaman alabilmektedir.
  • Pakistan Ekspress Vize: Konsolosluğa gitmeye ve belge toplamaya vakti olmayanlar için başvurulabilecek yöntem bu tip vizeye yönelmektir. Türkiye’nin hangi ilinde olursanız olun, Pakistan vizesi konusunda tam yetkili bir acente olan Marina Vize, sizin yerinize işlemleri halleder ve size evraklarınızı kargoyla gönderir.
  • Pakistan Ticari Vize: Çalışma vizesinden farklı olarak, ülkede sermaye sahibi olmayı hedefleyenlerin başvurması gereken bir vize tipidir. 180 güne kadar ülkede kalma imkanı sunar. En önemli noktası seyahat amacınızı yazdığınız dilekçedir. Ülkeye yatırım yapacaksanız veya bir taşınmaz satın alacaksanız işlemleriniz daha hızlı sonuçlanır. Ticari vize başvurularında da firmamızdan destek alınabilir. Şahsen başvuru yapma zorunluluğu bulunmamaktadır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (23 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)


loadingLoading...

Büyükelçilik / Konsolosluk
Pakistan Büyükelçiliği
İran Caddesi No:37 06700 G.O.Paşa Ankara
Telefon : (+90) 312 427 14 10
Fax : (+90) 312 467 10 23
Email : parepank@yahoo.com
Pakistan Başkonsolosluğu
Güllü Sk. No:20 3.Levent İstanbul
Telefon : (+90) 212 324 58 27
Fax : (+90) 212 324 51 70
Email : parepistanbul@hotmail.com
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (23 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
loadingLoading...
Ülke Bilgileri
Resmi Adı Pakistan İslam Cumhuriyeti
Bayrak Pakistan Vizesi
Başkent İslamabad
Nüfus İslamabad
Yüzölçümü 796.095 Km2
Para Birimi Rupi (PKR)
Milli Gelir 449.3 Milyar Euro
Enflasyon %14.2
İşsizlik Oranı %15.2
Yaşam Süresi Kadın 67.1 – Erkek 63.5
Telefon Kodu +92

Faydalı Linkler