Ruanda Turist Vizesi

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Ruanda Turist Vizesi Genel Bakış

Ruanda Turist Vizesi Genel Bilgi

Türkiye’den Ruanda’a gidecek olan yolcuların ilk olarak 6 ay daha geçerliliği olan bir pasaporta sahip olmaları önemlidir. Pasaportun 10 yıldan eski olmaması da temek kurallar arasındadır. Ruanda vizesi başvuru süreçleri, Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Konsolosluğu tarafından gerçekleştirilir. Belirtilen ülke Schengen üyesi olmadığı için alınan vize ile farklı ülkelere gidebilmek mümkün değildir. Başvuru süreçlerinde, istenen tüm belgelerin eksiksiz bir şekilde tamamlanması, onaylanma sürecini hızlandırır. Ruanda’a seyahat edebilmek için evrakların hazırlanması sürecinde, uçak ve konaklama bilgilerinin de eklenmesi zorunludur. 18 yaşından küçük olan vatandaşlar, anne ve babalarının aldıkları vize ile seyahatlerini tamamlayabilirler. Başvuru süreçleri yoğunluk olması durumunda vize türüne göre 15 günden fazla sürebilir.

Ruanda vizesi alabilmek için kimlik fotokopisi, pasaport fotokopisi, başvuru formu, banka dekontu tamamlanması gereken evraklar arasındadır. Turistik, ticari, aile ziyareti ya da uzun süreli oturma izni vizelerine göre istenen belgeler değişiklik gösterir. Ticari ve aile ziyareti vizesi alacak olanların davet mektuplarının olması zorunludur. Aksi takdirde başvurunun onaylanması süreci uzun sürebilir. Schengen vizesi olanların Ruanda’a giriş yapmalarına izin verilmez. Vatandaşların belirtilen ülke için ekstra vize başvurusu yapmaları talep edilir. C tipi kısa süreli vize başvuruları, en fazla 5 iş günü içerisinde sonuçlanır. Seyahatten en az 15 ile 30 gün öncesinde başvuru yapmak, yolculuk sırasında problem yaşamamak açısından önemlidir.

Vize işlemlerini kendileri gerçekleştirmek istemeyenler, Türkiyenin en güvenilir Vize acentesi olan Marina vize başvuru Ofisimizden yardım alabilirler. Türkiye’nin farklı şehirlerinden Ruanda vizesi başvurusu yapmak isteyen şahıslar Marina vize başvuru ofisimizin bulunmadığı illerden bize kargo ile yollayabilirler. Başvuru ücreti 0-12 yaş aralığında olan çocuklardan yalnız hizmet bedeli 30 Euro alınmaktadır. Yetişkinler için ise 150 Euro olarak belirlenmiştir. Her yıl başvuru ücretleri değişiklik gösterir. Toplanan evraklar arasındaki fotoğrafların, en fazla 3 ay öncesinde çektirilmiş olması gerekir. Vatandaşların banka hesap cüzdanlarında ise en az 1000 euro bulunması zorunludur. Belirtilen kurallara dikkat edenler en kısa sürede onay alarak Ruanda’a gidebilirler. Aynı zamanda vize talebinde bulunan kişilerin seyahat sigortası başvurusu yapmaları da zorunludur. Kalınacak olan mekanlar ve uçak rezervasyon bilgileri de tamamlanması gereken evraklar arasındadır.

Büyükelçilik / Konsolosluk
Ruanda Ankara Başkonsolosluğu

Kazım Özalp Mh. Reşit Galip Cd. No:62 GOP Çankaya / ANKARA
Telefon : +90 (312) 4918434
Fax : +90 312 4918490
Email : ambankara@gmail.com

Ülke Bilgileri
Resmi Adı Ruanda Cumhuriyeti
Bayrak Ruanda Turist Vizesi
Başkent Kigali
Nüfus 11,92 Milyon
Yüzölçümü 26.338 Km2
Para Birimi +Ruanda Franı(RWF)
Milli Gelir 22,23 Milyar Dolar
Enflasyon %1.6
İşsizlik Oranı %9.1
Yaşam Süresi Kadın 76.9 – Erkek 69.4
Telefon Kodu +250

D

Ruanda Vizesi Adana, Ruanda Vizesi Adıyaman, Ruanda Vizesi Afyonkarahisar, Ruanda Vizesi Ağrı, Ruanda Vizesi Aksaray, Ruanda Vizesi Amasya, Ruanda Vizesi Ankara, Ruanda Vizesi Antalya, Ruanda Vizesi Ardahan, Ruanda Vizesi Artvin, Ruanda Vizesi Aydın, Ruanda Vizesi Balıkesir, Ruanda Vizesi Bartın, Ruanda Vizesi Batman, Ruanda Vizesi Bayburt, Ruanda Vizesi Bilecik, Ruanda Vizesi Bingöl, Ruanda Vizesi Bitlis, Ruanda Vizesi Bolu, Ruanda Vizesi Burdur, Ruanda Vizesi Bursa, Ruanda Vizesi Çanakkale, Ruanda Vizesi Çankırı, Ruanda Vizesi Çorum, Ruanda Vizesi Denizli, Ruanda Vizesi Diyarbakır, Ruanda Vizesi Düzce, Ruanda Vizesi Edirne, Ruanda Vizesi Elazığ, Ruanda Vizesi Erzincan, Ruanda Vizesi Erzurum, Ruanda Vizesi Eskişehir, Ruanda Vizesi Gaziantep, Ruanda Vizesi Giresun, Ruanda Vizesi Gümüşhane, Ruanda Vizesi Hakkari, Ruanda Vizesi Hatay, Ruanda Vizesi Iğdır, Ruanda Vizesi Isparta, Ruanda Vizesi İstanbul, Ruanda Vizesi İzmir, Ruanda Vizesi Kahramanmaraş, Ruanda Vizesi Karabük, Ruanda Vizesi Karaman, Ruanda Vizesi Kars, Ruanda Vizesi Kastamonu, Ruanda Vizesi Kayseri, Ruanda Vizesi Kırıkkale, Ruanda Vizesi Kırklareli, Ruanda Vizesi Kırşehir, Ruanda Vizesi Kilis, Ruanda Vizesi Kocaeli, Ruanda Vizesi Konya, Ruanda Vizesi Kütahya, Ruanda Vizesi Malatya, Ruanda Vizesi Manisa, Ruanda Vizesi Mardin, Ruanda Vizesi Mersin, Ruanda Vizesi Muğla, Ruanda Vizesi Muş, Ruanda Vizesi Nevşehir, Ruanda Vizesi Niğde, Ruanda Vizesi Ordu, Ruanda Vizesi Osmaniye, Ruanda Vizesi Rize, Ruanda Vizesi Sakarya, Ruanda Vizesi Samsun, Ruanda Vizesi Siirt, Ruanda Vizesi Sinop, Ruanda Vizesi Sivas, Ruanda Vizesi Şanlıurfa, Ruanda Vizesi Şırnak, Ruanda Vizesi Tekirdağ, Ruanda Vizesi Tokat, Ruanda Vizesi Trabzon, Ruanda Vizesi Tunceli, Ruanda Vizesi Uşak, Ruanda Vizesi Van, Ruanda Vizesi Yalova, Ruanda Vizesi Yozgat, Ruanda Vizesi Zonguldak, Ruanda Vizesi Kıbrıs, Ruanda Vizesi KKTC

Faydalı Linkler