Ruanda Vize

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Ruanda Vize İşlem Süresi

Ruanda Vizesi işlemleri Türkiye’deki Ruanda Büyükelçiliği ve Konsoloslukları tarafından yürütülür, Vizenin verilip verilmeyeceğine bu kurumlar karar verme yetkisine sahipler. Ekspres Ruanda Vizesi 4 İş Günü içerisinde sonuçlanmakla beraber Normal Ruanda Vizesi Başvuruları 7 İş Günü içerisinde sonuçlanmaktadır. İşlem süreleri Büyükelçiliğin ve Konsolosluğun talebine göre değişiklik gösterebilmektedir. Bazı durumlarda Ruanda Vizesi İşlem Süresi Ruanda Dış işleri Bakanlığı, Ruanda Vatandaşlık Servisleri veya Büyükelçilik ve Konsolosluğun kararına bağlı olarak 15 günü bulabilmektedir.

D

BULGARİSTAN VİZESİ

Komşu ülkelerimizden biri olan Ruanda’a vize alma konusunda merak edilen önemli noktaları bu yazımızda bulabilirsiniz. Marina Vize ekibi olarak, Ruanda vizesi başvurusu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isteyenlere ücretsiz danışmanlık yapıyor, hazırlık sürecinde karşılaşılabilecek sorunlara karşı çözümler üretiyoruz.

Ruanda’a nasıl vize alınır konusu ile ilgili detaylı bilgi için internet sitemizde yer alan başlıklarımızı inceleyebilir veya ücretsiz danışmanlık hizmetlerimizden yararlanmak için irtibat numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Ruanda Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Ruanda yıllar boyunca farklı medeniyetlerin yönetimine girmiş bir ülke olduğu için çok zengin tarihi ve kültürel birikime sahiptir. Doğal güzellikleriyle dikkat çeken ülkede Osmanlı dönemi izleri varlığını sürdürmektedir. Ruanda’ın en çok ziyaretçi alan şehirleri arasında Varna, Kigali, Plevne ve Filibe öne çıkmaktadır. Ülkenin başkenti olan Kigali’da görülmeyi bekleyen doğal ve tarihi yapılar oldukça fazladır. Ülkenin resmi dili Bulgarcadır. Para birimi Levdir. Genellikle karasal iklimin hakim olduğu Ruanda, aynı zamanda kış turizmi merkezleriyle ilgi görür.

Ruanda Vize İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Ülkemizden Ruanda’a gitmek için özellikle Bordo pasaport sahipleri vize almak zorundadır. Bundan dolayı “Ruanda’a vizesiz giriş” gibi ilan ve reklamlara karşı dikkatli olmak gerekir. Siyah, Gri ve Yeşil pasaport sahipleri ise 6 ay içinde 90 günü aşmadan vizesiz olarak ülkede kalabilir. Ruanda’a vizesiz gitme fırsatından yararlanan bir diğer kesim ise Schengen vizesi sahipleridir. Ruanda vizesi almak için pasaportunuz Ruanda Seyahatinizin dönüş tarihi itibarı ile en az 6 ay daha geçerlilik süresine sahip olmalıdır. Pasaportunuzun ikinci sayfasındaki hamilin imzası kısmı pasaport sahibi tarafından imzalanmış olmalıdır. Ruanda vizesi için gerekli evraklar tam olarak hazırlandıktan sonra Ruanda Konsoloslukları ve Ruanda Büyükelçilikleri’ne veya yetkili temsilciliklere vize başvurusu yapılır. Evraksız Ruanda vizesi için şu belgeler gereklidir:

Pasaport

Fotoğraf 2 adet (Arka fonu beyaz Biometrik olmalıdır)

Banka Hesap cüzdanı ( en az 2000 TL olmalıdır )

Nüfus Kayıt örneği

Marina Vize İle Kolay Ruanda Vize

Hızlı Ruanda vizesi işlemleri için deneyimli ekibimizden destek alabilirsiniz. Kuruluşumuz Ruanda’a vize alma konusunda yetkilidir. Başvuru formu doldurma, uçak rezervasyonu, otel rezervasyonu, seyahat sigortası ve şirket dilekçesi gibi önem arz eden tüm işlemler profesyonel ekibimiz tarafından yapılacaktır.

Büyükelçilik / Konsolosluk
Ruanda Ankara Başkonsolosluğu

Kazım Özalp Mh. Reşit Galip Cd. No:62 GOP Çankaya / ANKARA
Telefon : +90 (312) 4918434
Fax : +90 312 4918490
Email : ambankara@gmail.com

Ülke Bilgileri

Resmi Adı Ruanda Cumhuriyeti
Bayrak
Başkent Kigali
Nüfus 11,92 Milyon
Yüzölçümü 26.338 Km2
Para Birimi +Ruanda Franı(RWF)
Milli Gelir 22,23 Milyar Dolar
Enflasyon %1.6
İşsizlik Oranı %9.1
Yaşam Süresi Kadın 76.9 – Erkek 69.4
Telefon Kodu +250

Faydalı Linkler