Moskova Gezi Rehberi

Moskova’ya varıp havalimanından çıktığınız anda şehrin büyüsüne kapılabileceğiniz mükemmel bir tatil ve gezi güzergahı rehberi sizlerle. Tercihiniz Moskova’dan yana ise çılgın hayat akışı,
mimarisi ve edebiyatı her bir sokağına, binasına hatta ağaçlarına işlemiş bu muhteşem başkente Marina Vize adına hoş geldiniz. Hangi mevsimde ziyaret ettiğinizin bir
önemi yok. Her mevsimde kendine has güzelliği olan Moskova, Rusya vizesi ile kapılarını sizlere açıyor.

Krelin Sarayı

Kremlin Sarayı

Kızıl Meydan, Kremlin Sarayı

Moskova’nın kalbi diyebileceğimiz Kızıl Meydan geziye başlangıç için ideal bir nokta. Bütün festivallerin yapıldığı, özellikle yıl başında Kızıl Meydan’da adım atacak yer dahi bulamayabilirsiniz. Burayı kış sezonunda ziyaret ederseniz buz heykeller sergisini mutlaka ziyaret edin.
Kızıl meydanda bulunan Kremlin Sarayı 12. yüzyılda inşaatına başlandığı biliyor. Günümüz haline kadar bir çok büyüme ve restorasyon gerçekleşti.
Rusya Federasyonu başkanı burada yaşamaktadır ayrıca kraliyet mezarlığı, çan kuleleri, katedraller ve hazine binası da Kremlin Sarayı’nın içinde yer alıyor.

Aziz Vasil Katedrali

Kızıl Meydanı muhteşem görüntüsüyle süsleyen bir diğer yapı Aziz Vasil Katedrali. Moskova denilince rengarenk kubbeleri gözümüzde canlanır. Masallardan çıkmış muhteşem yapı etrafına dört mevsim ışık saçmakta, şehre renk katmaktadır. Tüm ziyaretçiler bu rengarenk kubbeleri gördüğü anda fotoğraf çekerek bu anı ölümsüzleştirmek ve yakınlarıyla paylaşmak istiyorlar. Tam da bu anda masallar şehri Moskova’da olduğunuzu fark ediyorsunuz.

 

Moskova Metrosu

Moskova Metrosu

Tabi ki de metro olmazsa olmaz

13 metro hattına sahip bu çılgın yer altı ağı, tatilini trafikte geçirmek istemeyenler için büyük bir imkan. Metro ağı ile şehrin istediğiniz noktasın kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Her bir metro durağı birbirinde farklı olarak tasarlanmıştır. Merkeze yakın yerlerde metro duraklarında kocaman avizeler görmeniz mümkün.
Metro hatları o kadar büyük ve karışık ki, güzergahları öğrenebilmek için bir metro haritanızın olması gerek. Örümcek ağı tasviri tam anlamıyla burada kendini gösteriyor.

 

Gum Alışveriş Merkezi

Gezinize ufak bir mola vermek istediniğiniz de Kızıl Meydan’da bulunan Gum Alışveriş Merkezinde tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Yeme-içme ve alışveriş dışında mimarisi ile büyüleyici bir yapısı olan Gum Alışveriş Merkezini, Marina Vize olarak muhakkak ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

VDNKh parkı ve Ulusları Dostluğu Fıskiyesi

Sovyetler zamanındaki devletler arasındaki barışı sembolize eden Ulusların Dostluğu Fıskiyesi kesinlikle uğramanız gereken yerlerden bir diğeri. Ayrıca parkta bulunan Sovyet devletlerini temsil eden ve devletlerin özelliklerine göre tasarlanmış 16 kız heykeli Krallık dönemlerini günümüze taşımakta. Parkta Taş Çiçeği, Lenin Heykeli gibi bir çok görmeniz gereken yer bulunmakta. Rusya Vizesi alan siz değerli müşterilerimiz yoğun ziyaret gününden sonra dinlenmek için bu parkı seçebilirsiniz.

[ratings]