Çeçenistan Vizesi

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Çeçenistan Vizesi için Gerekli Evraklar

Çeçenistan vizesi için Gerekli Olan  Evraklar Aşagıdaki Gibidir.

Çeçenistan Vize Örneği

1.Pasaport özellikleri

 • Pasaportun son 10 yıl içerisinde alınmış olması ve Çeçenistan Vize başvurunuzun gerçekleşmesi için pasaportunuzda 2 adet boş sayfanın bulunması gerekmektedir.
 • Çeçenistan’a yapacağınız seyahatinizin dönüş tarihinden itibaren pasaportunuzun geçerlilik tarihinin Çeçenistan vizesinin bitim tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerli (temdit tarihi) olması istenen diğer kriterdir.
 • Rusya konsolosluğu yırtık, deforme ve tahriş olmuş pasaportlarla yapılan başvuruları kabul etmemektedir.
 • Pasaportun hamili kısmının pasaport sahibi tarafından imzalanmış olması gerekmektedir.

2.Fotoğraf özellikleri

 • Çeçenistan Vizesi başvurusunda bulunacak kişiler 1 adet 35 mm genişlikte 45 mm yükseklikte biyometrik fotoğraf ibraz etmeleri gerekmektedir.
 • Biyometrik fotoğraflar 6 aydan daha eski olmayacak ve kişinin son halini yansıtacak şekilde olmalıdır.
 • Vize işlemlerinde kullanılacak olan biyometrik fotoğrafın arka fonu mutlaka beyaz olmalıdır. Fotoğraf Örneği

3.Ulaşım Bilgileri

 • Uçak ile ulaşımı tercih eden başvuru sahipleri, Türkiye’den çıkış ve dönüşü gösteren rezervasyonlarında PNR kodunun bulunmasına dikkat etmelidirler.
 • Kendi otomobili veya motosikleti ile seyahat edecek başvuru sahipleri, aracı kullanacak kişi tarafından yazılmış güzergâh dilekçesi, yeşil sigorta, uluslararası geçerli ehliyet ve araç ruhsat fotokopilerini de başvuru dosyasına eklemelidirler.
 • Seyahatte gemi turu organizasyonu kullanılması durumunda güzergâh yazısı ve rezervasyonlar başvuru dosyasında sunulmalıdır.
 • Tren veya Otobüs ile gerçekleştirilecek seyahatler için Çeçenistan Vizesi müracaatında tren yada otobüs bilet rezervasyonu ibraz etmeleri gerekmektedir.
 • Bilet Rezervasyonu bulunmayan müşterilerimiz için Marina Vize tarafından geçici rezervasyon düzenlenecektir. 

4.Konaklama Belgesi

 • Çeçenistan’da konaklayacağınız otelden alınmış konfirmeli rezervasyon çıktısı.
 • Otel Rezervasyonunuz seyahat sürecinizde açıkta gün bırakmayacak şekilde olmalı ve Vize alacak kişinin rezervasyon  belgesinde  isim ve soyisminin rezervasyon belgesinde mutlaka yazılı olması gerekmektedir.
 • Otel Rezervasyonu bulunmayan kişiler için Marina Vize Tarafından geçici otel rezervasyonu düzenlenecektir. 

5.Voucher Belgesi

 • Çeçenistan topraklarında faaliyet gösteren Tur operatöründen alınmış Voucher.
 • Voucher belgesinde isminiz soyisminiz doğum tarihiniz pasaport numaranız Çeçenistan’da konaklayacağınız otelin ismi ve adresi Çeçenistan’a giriş ve çıkış tarihleriniz yazılmış olması gerekmektedir.
 • Voucher belgesi Islak imzalı ve kaşeli olması gerekmektedir. Fotokopi kabul edilmemektedir.
 • Voucher Belgesi sizin adınıza acentemiz Marina vize tarafından temin edilip orijinalı konsolosluğa fotokopisi Çeçenistan’a giriş yaptığınız esnada gümrükte beyan etmeniz için size verilecektir. Voucher Örneği

6.Garanti Mektubu

 • Çeçenistan topraklarında faaliyet gösteren Tur operatöründen alınmış Garanti mektubu.
 • Garanti mektubunda isminiz soyisminiz doğum tarihiniz pasaport numaranız ile birlikte Çeçenistan’a kalacağınız süre boyunca size kefil olduğuna dair yazı.
 • Garanti mektubu Islak imzalı ve kaşeli olması gerekmektedir. Fotokopi kabul edilmemektedir.
 • Garanti mektubu sizin adınıza acentemiz Marina vize tarafından temin edilip orijinalı konsolosluğa fotokopisi Çeçenistan’a giriş yaptığınız esnada gümrükte beyan etmeniz için size verilecektir. Garanti Mektubu Örneği

7.Bilgi Formu

 • Bilgi formunu indirip doldurunuz. Doldurduğunuz bilgi formunu da bize ulaştırmanız gerekmektedir. Bilgi Formu indir
 • Eğer mevcut yazıcınız yoksa  bilgi formunda yazılı olan detayları bir kağıda yazarak bize ulaştırabilirsiniz.

 

Çeçenistan Vize Ücreti

 • Çeçenistan Vizesi Fiyat Listesi 2019 yılına ait olup ücret tablosunda yazılı olan ücretler geçerlidir.
 • Yukarıda yazılı olan fiyatlarımıza Kargo & KDV dâhil değildir.
 • Çeçenistan Vizesi Fiyatı belirlenirken Rusya Konsolosluğu vize harçları ve hizmet bedelimiz dâhil edilmektedir.
 • Yukarıdaki ücret tablosunda  belirtilen Çeçenistan Vize Ücretleri dışında ilave bir ücret talep edilmez.
 • Çeçenistan Vize Ücreti tablosuna Kargo & Kurye ücretleri dâhil edilmemiştir, Müşteriye aittir.

Önemli Notlar

 • Marina Vize Başvuru Ofisi Rusya Konsolosluğu yetkili acentesidir.
 • Marina Vize Başvuru Ofisi Türkiye’nin herhangi bir ilinde ikamet eden şehir fark etmeksizin sizin adınıza Çeçenistan Vizesi Başvurusu yapma hakkına sahiptir.
 • Çeçenistan Vize Başvuru işlemleri için Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Konsolosluk gerek gördüğü takdirde mülakata gelmeniz zorunludur.
 • İstanbul’da bulunan müşterilerimiz bizzat kendileri ofisimize gelerek veya yetkilendirdiği kişi aracılığıyla yada Kargo&Kurye ile evraklarını bize ulaştırarak Çeçenistan Vizesi Müracaatında bulunabilirler.
 • İstanbul dışında bulunan Çeçenistan Vizesi almak isteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını anlaşmalı olduğumuz kargolar Mng kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla Marina Vize Ofisine Ulaştırabilirler.
Evraklarınızı Aşağıda Bulunan Kargo Firmalarıyla Gönderebilirsiniz

Anlaşmalı Kargo - Mng Kargo

Anlaşmalı Kargo - Aras Kargo

Anlaşmalı Kargo - Yurtiçi Kargo

D

Çeçenistan Vizesi

Rusya’ya bağlı cumhuriyetlerden olan Çeçenistan seyahatleri için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulaması yapılmaktadır. Vize işlemleri için Rusya Ankara Büyükelçiliği ve Rusya İstanbul Başkonsolosluğu yetkili mercilerdir. Alacağınız vize türü ve zamanına göre başvuru evrakları ve vize ücretleri değişmekte olup, vize başvuruları için şahsi başvuru zorunluluğu bulunmamaktadır. Yetkili vize danışmanlık hizmeti veren Marina Vize aracılığı ile Rusya Vizesi ve Çeçenistan vizesi başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye’nin hangi ilinde olursanız olun Çeçenistan’a Vize almak için acentemizi tercih ederek ikamet ettiğiniz şehirden ayrılmadan vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Hangi vize tipine başvuruda bulunmak isterseniz acentemizden destek alarak sıkıcı ve yorucu vize işlemleri ile uğraşmak zorunda kalmazsınız. Sizin adınıza yürüttüğümüz vize başvuru süreci kısa sürede sonuca ulaştırılarak vizeniz tarafınıza ulaştırılır.

Çeçenistan Vizesi Örneği

Çeçenistan Vizesi Örneği

Çeçenistan Vizesi Nasıl Alınır?

Çeçenistan vizesi pasaporta işlenen bir vize türüdür. Çeçenistan Vizesi başvurusu için geçerli bir pasaport bulunmalı ve vize onayının işlenebilmesi için pasaportta en az 1 adet boş sayfa bulunmalıdır. Pasaport geçerlilik tarihinin Çeçenistan dönüşünden en az 6 ay daha süresinin bulunması istenirken başvuru sahipleri, pasaportun 2. sayfasında bulunan pasaportun hamili kısmının taraflarından imzalanmış olmasına dikkat etmelidir. Pasaportlar yırtık veya yıpranmamış olmalı, belirlenen kuralları ihlal edecek bir eksikliği bulunmamalıdır. Pasaportun yanında verilecek başvuru dosyası oluşturulurken, başvuru sahibinin son halini göstermesi amacıyla son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf ile dosya oluşturulmaya başlanmalıdır. Fotoğraflar beyaz arka fona çekilmiş ve 35 mm x 45 mm ebatlarında olmalıdır. Çeçenistan Vizesi ücreti, vize türüne, vize geçerlilik süresine ve giriş sayısına göre değişkenlik göstermekte olup, ödeme yapmanız ve ödendi dekontunu başvuru dosyanıza eklemeniz gerekmektedir. Çeçenistan vizesi için doldurulacak başvuru formunun Rusça doldurulması istenmekte olup istenen bilgilerde eksiklik veya yanlış bilgi bulunmaması gerekmektedir. Yabancı turist kabul belgesi ve Rusya’daki tur operatörü tarafından alınmış garanti mektubunu başvuru dosyasına ekledikten sonra, Rusya Federasyonunda geçerli Seyahat Sağlık Sigortanıza ait poliçenizi başvuru dosyanıza ekleyerek gerekli belgeleri tamamlamış olursunuz. Çeçenistan vizesi işlemleri için acentemizi tercih ettiğinizde, pasaportunuzu ve biyometrik fotoğrafınızı tarafımıza Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo ile ileterek konsolosluğa uğramanıza gerek kalmadan vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Kalan tüm evraklar tarafımızdan hazırlanacak olup, başvuru formunuzun tarafınızdan imzası alınması yeterli olacaktır. Belirtilen vize ücretleri haricinde tarafınızdan ücret talep edilmeyecek olup, onaylanan vizeniz tarafınıza aynı gün içerisinde iletilecektir. Çeçenistan vizesi örneği için internet sitemizi ziyaret edebilir, vize başvurulanız için tam yetkili olan acentemizden vize danışmanlığı talep edebilirsiniz.

Çeçenistan Vize Çeşitleri

Çeçenistan’a Vize danışmanlığı hizmeti alınacak acente belirlenirken, acentenin ilgili vize hizmetleri için tam yetkili olmasına dikkat edilmelidir. Marina Vize, Çeçenistan’a vize almakta tam yetkilidir. Tarafımızdan vize danışmanlığı hizmeti alan müşterilerimiz için tüm işlemleri onlar adına görevlendirdiğimiz personelimiz yürütmekte olup, müşterimizin vize işlemleri için konsolosluğa veya büyükelçiliğe uğramasına gerek yoktur. Vize türüne göre onay süresi değişiklik gösterse de onay işlemi gerçekleştiği gün müşterimize onaylı vizesi tarafımızca gönderilecektir.

 • Çeçenistan Turistik Vizesi: Çeçenistan’a yapılacak turistik seyahatler için gerekli olan Çeçenistan Turistik Vizesi, acentemiz aracılığı ile hızlı bir şekilde alınabilmektedir. Konsolosluk, 15 günlük ve 1 aylık süreli Çeçenistan Turistik Vizesini 5 iş günü içerisinde alabilmektedir. Gerekli tüm yazışmalar ve evrak temini, acentemiz tarafından müşterimize özel atadığımız personelimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. Çeçenistan Turistik vizenizi acentemiz aracılığı ile alabilirsiniz.
 • Çeçenistan Çalışma Vizesi: Çalışmak için Çeçenistan’a gitmek isteyen, kendisine Çeçenistan’dan iş ayarlayan herkesin Çeçenistan Çalışma Vizesi alması gerekmektedir. Acentemiz, Çeçenistan’da çalışmak isteyen herkese hızlı bir şekilde çalışma vizesi alabilmektedir. 60 iş günü içerisinde 3 yıl geçerli Çeçenistan Çalışma Vizesi için 4000 Dolar ücretlendirme yapılmaktadır.
 • Çeçenistan Eğitim Vizesi: Eğitim için Çeçenistan’ı tercih eden öğrencilerin alması gereken Çeçenistan Eğitim Vizesi, uygun fiyat ile acentemiz tarafından alınmaktadır. Başvuru için tarafımızla iletişime geçen öğrenciler, şahsi bilgilerinin bulunduğu evrakları tarafımıza posta yolu ile ilettikten sonra gerekli tüm prosedürler uzman kadromuz aracılığı ile yürütülecektir. Tecrübemiz sayesinde hızlıca onay alarak aynı gün içerisinde müşterimizi vizesi ile buluşturuyoruz.
 • Çeçenistan Evlilik Vizesi: Evlenebilmek için ihtiyaç duydukları Çeçenistan Evlilik Vizesi talebi için acentemizle iletişime geçen Türk vatandaşlarının, gerekli evlilik vizesi başvuru evrakları tarafımızca halledilerek konsolosluğa sunulmaktadır. Konsolosluk tarafından yürütülen vize başvurusu inceleme süreci tarafımızdan yakinen takip edilecek olup, onay alınır alınmaz müşterimize evlilik müzesini ulaştırıyoruz. Evlilik vizesi başvuruları için İstanbul veya Ankara’ya gelmeniz gerekmemektedir.
 • Çeçenistan Express Vize: Çeçenistan vize talepleri için 5 iş günü beklemek istemeyen, acil işleri olan kişilerin tercih ettiği Express vize başvurusu, acentemiz tarafından gerçekleştirilmektedir. 2 iş günü içerisinde onaya ulaştırılan Express vize başvuruları, cüzi fiyat farklarıyla uygulanmaktadır. Acil vize ihtiyaçlarınız için acentemizde Express vize talebinde bulunabilir, 2 iş günü içerisinde turistik ve ticari vizelerinizi elde edebilirsiniz.
 • Çeçenistan Ticari Vize: Çeçenistan firmaları ile toplantı veya iş görüşmesine gidecek işveren yetkilileri, Çeçenistan Ticari Vize başvuruları için acentemizi tercih ederek hızlı bir şekilde vize onayı alabilmektedir. Şirket ile ilgili belgeleri tarafımıza ulaştırmaları halinde, karşı şirketler ilgili tüm yazışmalar ve başvuru evrakları tarafımızca tamamlanarak başvuru dosyası oluşturulmakta, oluşturulan başvuru dosyası konsolosluğa teslim edilmektedir.
Büyükelçilik / Konsolosluk
Rusya Ankara Büyükelçiliği

Karyağdı Sok., No:5, 06692, PK. 35
Kavaklıdere – Çankaya / ANKARA
Telefon : (+90) 312 439 21 22
Fax : (+90) 312 438 39 52
Email : rus-ankara@yandex.ru

Rusya İstanbul Başkonsolosluğu

Istiklal Cad.,No: 219-225 A.
Beyoglu / İSTANBUL
Telefon : (+90) 212 292 51 01
Fax : (+90) 212 249 05 07
Email :rusyaistanbul@mail.ru

[ratings]

Ülke Bilgileri
Resmi Adı Rusya Federasyonu
Bayrak Rusya Vizesi
Başkent Moskova
Nüfus 140.04 Milyon
Yüzölçümü 17.098.242 Km2
Para Birimi Ruble (RUB)
Milli Gelir 2.116 Trilyon Euro
Enflasyon %11.9
İşsizlik Oranı %8.9
Yaşam Süresi Kadın 73.1 – Erkek 59.3
Telefon Kodu +7

Faydalı Linkler