Kırım Vize

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Kırım Vizesi Gerekli Evraklar

Kırım Vizesi için Gerekli Olan  Evraklar Aşagıdaki Gibidir.

Kırım Vize Örneği

1.Pasaport özellikleri

 • Pasaportun son 10 yıl içerisinde alınmış olması ve Kırım vize başvurunuzun gerçekleşmesi için pasaportunuzda 2 adet boş sayfanın bulunması gerekmektedir.
 • Kırım’a yapacağınız seyahatinizin dönüş tarihinden itibaren pasaportunuzun geçerlilik tarihinin Rusya vizesinin bitim tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerli (temdit tarihi) olması istenen diğer kriterdir.
 • Rusya Konsolosluğu yırtık, deforme ve tahriş olmuş pasaportlarla yapılan başvuruları kabul etmemektedir.
 • Pasaportun hamili kısmının pasaport sahibi tarafından imzalanmış olması gerekmektedir.

2.Fotoğraf özellikleri

 • Kırım vizesi başvurusunda bulunacak kişiler 1 adet 35 mm genişlikte 45 mm yükseklite biyometrik fotoğraf ibraz etmeleri gerekmektedir.
 • Biyometrik fotoğraflar 6 aydan daha eski olmayacak ve kişinin son halini yansıtacak şekilde olmalıdır.
 • Vize işlemlerinde kullanılacak olan biyometrik fotoğrafın arka fonu mutlaka beyaz olmalıdır. Fotoğraf Örneği

3.Ulaşım Bilgileri

 • Uçak ile ulaşımı tercih eden başvuru sahipleri, Türkiye’den çıkış ve dönüşü gösteren rezervasyonlarında PNR kodunun bulunmasına dikkat etmelidirler.
 • Kendi otomobili veya motosikleti ile seyahat edecek başvuru sahipleri, aracı kullanacak kişi tarafından yazılmış güzergâh dilekçesi, yeşil sigorta, uluslararası geçerli ehliyet ve araç ruhsat fotokopilerini de başvuru dosyasına eklemelidirler.
 • Seyahatte gemi turu organizasyonu kullanılması durumunda güzergâh yazısı ve rezervasyonlar başvuru dosyasında sunulmalıdır.
 • Tren veya Otobüs ile gerçekleştirilecek seyahatler için Kırım Vizesi müracaatında tren yada otobüs bilet rezervasyonu ibraz etmeleri gerekmektedir.
 • Bilet Rezervasyonu bulunmayan müşterilerimiz için Marina Vize tarafından geçici rezervasyon düzenlenecektir. 

4.Konaklama

 • Kırım’da konaklayacağınız otelden alınmış konfirmeli rezervasyon çıktısı.
 • Otel Rezervasyonunuz seyahat sürecinizde açıkta gün bırakmayacak şekilde olmalı ve Vize alacak kişinin rezervasyon  belgesinde  isim ve soyisminin rezervasyon belgesinde mutlaka yazılı olması gerekmektedir.
 • Otel Rezervasyonu bulunmayan kişiler için Marina Vize Tarafından geçici otel rezervasyonu düzenlenecektir. 

5.Voucher Belgesi

 • Kırım topraklarında faaliyet gösteren Tur operatöründen alınmış Voucher.
 • Voucher belgesinde isminiz soyisminiz doğum tarihiniz pasaport numaranız Kırım’da konaklayacağınız otelin ismi ve adresi Kırım’a giriş ve çıkış tarihleriniz yazılmış olması gerekmektedir.
 • Voucher belgesi Islak imzalı ve kaşeli olması gerekmektedir. Fotokopi kabul edilmemektedir.
 • Voucher Belgesi sizin adınıza acentemiz Marina vize tarafından temin edilip orijinalı konsolosluğa fotokopisi Kırım’a giriş yaptığınız esnada gümrükte beyan etmeniz için size verilecektir. Voucher Örneği

6.Garanti Mektubu

 • Kırım topraklarında faaliyet gösteren Tur operatöründen alınmış Garanti mektubu.
 • Garanti mektubunda isminiz soyisminiz doğum tarihiniz pasaport numaranız ile birlikte Kırım’da kalacağınız süre boyunca size kefil olduğuna dair yazı.
 • Garanti mektubu Islak imzalı ve kaşeli olması gerekmektedir. Fotokopi kabul edilmemektedir.
 • Garanti mektubu sizin adınıza acentemiz Marina vize tarafından temin edilip orijinalı konsolosluğa fotokopisi Kırım’a giriş yaptığınız esnada gümrükte beyan etmeniz için size verilecektir. Garanti Mektubu Örneği

7.Bilgi Formu

 • Bilgi formunu indirip doldurunuz. Doldurduğunuz bilgi formunu da bize ulaştırmanız gerekmektedir. Bilgi Formu indir
 • Eğer mevcut yazıcınız yoksa  bilgi formunda yazılı olan detayları bir kağıda yazarak bize ulaştırabilirsiniz.

 

Kırım Vize Ücreti

 • Kırım Vizesi Fiyat Listesi 2019 yılına ait olup ücret tablosunda yazılı olan ücretler geçerlidir.
 • Yukarıda yazılı olan fiyatlarımıza Kargo & KDV dâhil değildir.
 • Kırım Vizesi Fiyatı belirlenirken Rusya Konsolosluğu vize harçları ve hizmet bedelimiz dâhil edilmektedir.
 • Yukarıdaki ücret tablosunda  belirtilen Kırım Vize Ücretleri dışında ilave bir ücret talep edilmez.
 • Kırım Vize Ücreti tablosuna Kargo & Kurye ücretleri dâhil edilmemiştir. Müşteriye aittir. Kargo & Kurye ücretleri müşteriye aittir.

Önemli Notlar

 • Marina Vize Başvuru Ofisi Rusya Konsolosluğu yetkili acentesidir.
 • Marina Vize Başvuru Ofisi Türkiye’nin herhangi bir ilinde ikamet eden şehir fark etmeksizin sizin adınıza Kırım Vizesi Başvurusu yapma hakkına sahiptir.
 • Kırım Vize Başvuru işlemleri için Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Konsolosluk gerek gördüğü takdirde mülakata gelmeniz zorunludur.
 • İstanbul’da bulunan müşterilerimiz bizzat kendileri ofisimize gelerek veya yetkilendirdiği kişi aracılığıyla yada Kargo&Kurye ile evraklarını bize ulaştırarak Kırım Vizesi Müracaatında bulunabilirler.
 • İstanbul dışında bulunan Kırım Vizesi almak isteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını anlaşmalı olduğumuz kargolar Mng kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla Marina Vize Ofisine Ulaştırabilirler.
Evraklarınızı Aşağıda Bulunan Kargo Firmalarıyla Gönderebilirsiniz

Anlaşmalı Kargo - Mng Kargo

Anlaşmalı Kargo - Aras Kargo

Anlaşmalı Kargo - Yurtiçi Kargo

D

Kırım Vizesi

Rusya Federasyonu ülkelerinden olan Kırım seyahatleri için diploması pasaportu hamilleri harici Türk vatandaşlarına vize işlemleri uygulanmaktadır. Kırım vizesi için Rusya Vizesinde olduğu gibi Rusya İstanbul Başkonsolosluğu ve Rusya Ankara Büyükelçiliği yetkilidir. Kırım’a Vize almak için şahsi yollarla başvuru imkanı bulunduğu gibi, tam yetkili acentelerden danışmanlık hizmeti alınabilmektedir. Marina Vize acentesi olarak Schengen ülkeleri ve tüm Rusya Federasyonu’na bağlı ülkelerde olduğu gibi Kırım vizesi almakta da tam yetkili acenteyiz. Kırım vizesi işlemlerinde acentemizden hizmet alan başvuru sahipleri için gerekli evrak tamamlama ve başvuru işlemlerini takip ederek, kısa sürede Kırım vizesi onayı alabilmekteyiz. Vize başvuruları için acentemizi tercih eden tüm müşterilerimiz konsolosluğa uğramadan Kırım vizesi alabilirler.

Kırım Vizesi Örneği

Kırım Vizesi Örneği

Kırım Vizesi Nasıl Alınır?

Kırım vizesi, pasaporta işlenen bir vize türüdür. Kırım vizesi başvurusu yapacak kişilerin pasaportlarında Kırım vizesi onayı için en az iki adet boş vize sayfası bulunmalıdır. Pasaportun yıpranmış veya yırtık olmaması istenirken, pasaportun ikinci sayfasında bulunan pasaport hamilinin imzası bölümünün pasaport sahibi tarafından imzalanmış olması gerekmektedir. Kırım Vizesi işlemleri için kullanılacak pasaportun, Kırım seyahatinden dönüş tarihinden en az 6 ay geçerlilik tarihi bulunması konsoloslukça istenmektedir. Vize için başvuru sahibinden beyaz arka fona çekilmiş, en fazla 6 ay içerisinde çekilmiş olan 2 adet biyometrik fotoğraf istenmektedir. Kırım vize başvuru formunun Rusça doldurulması ve başvuru sahibi tarafından imzalanması gerekmektedir. Seyahat öncesinde, tüm Rusya Federasyonu ülkelerinde geçerli olan ve Kırım’dan dönüş tarihini içine alacak şekilde alınmış olan seyahat sağlık sigortasının yaptırılarak poliçesinin vize başvuru dosyasında bulunması gerekmektedir. Sigorta kaza, yaralanma ve ölüm ile ilgili tüm düzenlemeleri içerecek şekilde yaptırılmalıdır. Son olarak Voucher Yabancı Turistik Kabul Belgesi ve Rusya’daki tur operatörü tarafından alınmış Garanti Mektubu da başvuru dosyasına eklenerek dosya tamamlanır. Şahsi vize başvurusu yerine acentemizde hizmet almayı talep eden müşterilerimiz için Kırım Vizesi Başvuru Formu tarafımızdan doldurulduğu gibi Voucher Yabancı Turistik Kabul Belgesi, tur operatöründen alınması gereken garanti mektubu ve seyahat sağlık sigortası işlemleri acentemiz tarafından tamamlanır. Kırım Vizesi ücreti dışında müşterilerimizden herhangi bir isim altında başka bir para talep edilmemektedir. Tüm Kırım vizesi çeşitleri için acentemiz yetkili olup, dileyen müşterilerimiz firmamızı tercih etmeden önce sitemizden Kırım Vizesi örneği temin ederek ön incelemede bulunabilir, profesyonel hizmetimiz hakkında daha detaylı bilgi edinebilir.

Kırım Vize Çeşitleri

Tüm Kırım vize çeşitleri için Marina Vize tam yetkilidir. Kırım’a vize danışmanlığı veren acentemiz, müşterileri için uzun pek çok prosedürü hızlı bir şekilde yerine getirerek vize başvurusunu tamamlar. İkili ilişkilerimiz ve prosedüre tam uymamız nedeni ile acentemiz tarafından gerçekleştirilen Kırım vizesi başvuruları herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmamakta olup, hızlı bir şekilde onaylanmaktadır.

 • Kırım Turistik Vizesi: Kırım turistik vizelerine 1 veya 2 girişli olarak başvuru yapılabilmektedir. Vize süresi 15 günlük ve 1 aylık olarak verilebiliyor. 2 girişli vize sadece 1 aylık turistik vizeye verilmektedir. Acentemiz aracılığı ile başvuru gerçekleştiren adayların vize onayları 5 iş günü içerisinde gerçekleşmektedir.
 • Kırım Çalışma Vizesi: Kırım’da faaliyet gösteren yerel ve Türk firmalarında çalışılabilmesi için gerekli olan Kırım Çalışma vizesi, çok girişli olarak 3 yıl süreli verilmektedir. Acentemizin vize ücreti 4000 Dolar olup, bu ücrete konsolosluklarda yapılacak tüm masraflar dahildir. Çalışılacak şirket ile yapılacak tüm yazışmalar ve talep edilecek evraklar acentemiz tarafından temin edilecektir. Çalışma vizesi işlemleri 60 iş günü içerisinde tamamlanarak vize onayı alınmaktadır.
 • Kırım Eğitim Vizesi: Kırım’da yer alan eğitim kurumlarında öğrenim görmek isteyen Türk öğrencilerinden istenen Kırım Eğitim Vizesi başvuruları için acentemiz tam yetkilidir. Eğitim kurumu ve diğer resmi organlarla yapılacak yazışmalar ve alınacak belgeler Rusça olacağı için başvuru sahibi öğrenciler şahsi başvurularında zorlanabilmektedir. Gerekli tüm prosedürler ve evraklar tarafımızca halledilerek kısa süre içerisinde talep olunan eğitim vize onayı alınabilmektedir.
 • Kırım Evlilik Vizesi: Kırım vatandaşı bir eş adayı ile dünya evine girecek Türk vatandaşları, Kırım Evlilik Vizesi alarak bu isteklerini yerine getirebilirler. Acentemiz müşterimizin tüm başvuru işlemlerini görevlendirdiği personel aracılığı ile gerçekleştirerek, nikah telaşı sırasında müşterimizin kendi işlerini halledebilmesi için ihtiyaç duyduğu süreden feragat etmesini önler. Konsolosluğa gelmeden evlilik vizesi almak isteyenler acentemizde danışmanlık hizmeti alarak kısa sürede vize onayına sahip olabilirler.
 • Kırım Express Vize: Alacakları Kırım vizesi işlemlerinin hızlandırılmasını talep eden müşterilerimize Kırım Express Vize hizmeti sağlanmaktadır. Turistik, ticari, teknik ve özel ziyaretleriniz için almanız gereken vizelere Express vize talebinde bulunabilirsiniz. Express vize onayı 2 iş günü içerisinde acentemiz tarafından sonuçlandırılmaktadır. Express vize işlemleri için her vize türüne göre değişen ilave ücretler alınmaktadır. İlave ücretler konsolosluk tarafından talep edilmektedir.
 • Kırım Ticari Vize: Türkiye’de faaliyet gösteren işletmeler, Kırım’a gerçekleştirecekleri ticari amaçlı ziyaretleri için alacakları Kırım Ticari Vize başvuru işlemlerinde acentemizden hizmet alabilirler. 1 veya 2 girişli olarak verilen Kırım Ticari vizeleri, 2 ile 5 iş günü içerisinde sonuçlandırılmaktadır. 3 ay geçerli Kırım Ticari Vizesi verilmektedir.
Büyükelçilik / Konsolosluk
Rusya Ankara Büyükelçiliği

Karyağdı Sok., No:5, 06692, PK. 35
Kavaklıdere – Çankaya / ANKARA
Telefon : (+90) 312 439 21 22
Fax : (+90) 312 438 39 52
Email : rus-ankara@yandex.ru

Rusya İstanbul Başkonsolosluğu

Istiklal Cad.,No: 219-225 A.
Beyoglu / İSTANBUL
Telefon : (+90) 212 292 51 01
Fax : (+90) 212 249 05 07
Email :rusyaistanbul@mail.ru

[ratings]

Ülke Bilgileri
Resmi Adı Rusya Federasyonu
Bayrak Rusya Vizesi
Başkent Moskova
Nüfus 140.04 Milyon
Yüzölçümü 17.098.242 Km2
Para Birimi Ruble (RUB)
Milli Gelir 2.116 Trilyon Euro
Enflasyon %11.9
İşsizlik Oranı %8.9
Yaşam Süresi Kadın 73.1 – Erkek 59.3
Telefon Kodu +7

Faydalı Linkler