Moskova Vizesi

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Moskova Vizesi için Gerekli Evraklar

Moskova vizesi için Gerekli Olan  Evraklar Aşagıdaki Gibidir.

Moskova Vizesi Örneği

1.Pasaport özellikleri

 • Pasaportun son 10 yıl içerisinde alınmış olması ve Moskova Vize başvurunuzun gerçekleşmesi için pasaportunuzda 2 adet boş sayfanın bulunması gerekmektedir.
 • Rusya’ya yapacağınız seyahatinizin dönüş tarihinden itibaren pasaportunuzun geçerlilik tarihinin Rusya vizesinin bitim tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerli (temdit tarihi) olması istenen diğer kriterdir.
 • Rusya Konsolosluğu yırtık, deforme ve tahriş olmuş pasaportlarla yapılan başvuruları kabul etmemektedir.
 • Pasaportun hamili kısmının pasaport sahibi tarafından imzalanmış olması gerekmektedir.

2.Fotoğraf özellikleri

 • Moskova Vizesi başvurusunda bulunacak kişiler 1 adet 35 mm genişlikte ve 45 mm yükseklite biyometrik fotoğraf ibraz etmeleri gerekmektedir.
 • Biyometrik fotoğraflar 6 aydan daha eski olmayacak ve kişinin son halini yansıtacak şekilde olmalıdır.
 • Vize işlemlerinde kullanılacak olan biyometrik fotoğrafın arka fonu mutlaka beyaz olmalıdır. Fotoğraf Örneği

3.Ulaşım Bilgileri

 • Uçak ile ulaşımı tercih eden başvuru sahipleri, Türkiye’den çıkış ve dönüşü gösteren rezervasyonlarında PNR kodunun bulunmasına dikkat etmelidirler.
 • Kendi otomobili veya motosikleti ile seyahat edecek başvuru sahipleri, aracı kullanacak kişi tarafından yazılmış güzergâh dilekçesi, yeşil sigorta, uluslararası geçerli ehliyet ve araç ruhsat fotokopilerini de başvuru dosyasına eklemelidirler.
 • Seyahatte gemi turu organizasyonu kullanılması durumunda güzergâh yazısı ve rezervasyonlar başvuru dosyasında sunulmalıdır.
 • Tren veya Otobüs ile gerçekleştirilecek seyahatler için Moskova Vizesi müracaatında tren yada otobüs bilet rezervasyonu ibraz etmeleri gerekmektedir.
 • Bilet Rezervasyonu bulunmayan müşterilerimiz için Marina Vize tarafından geçici rezervasyon düzenlenecektir. 

4.Konaklama Belgesi

 • Rusya’da konaklayacağınız otelden alınmış konfirmeli rezervasyon çıktısı.
 • Otel Rezervasyonunuz seyahat sürecinizde açıkta gün bırakmayacak şekilde olmalı ve Vize alacak kişinin rezervasyon  belgesinde  isim ve soyisminin rezervasyon belgesinde mutlaka yazılı olması gerekmektedir.
 • Otel Rezervasyonu bulunmayan kişiler için Marina Vize Tarafından geçici otel rezervasyonu düzenlenecektir. 

5.Voucher Belgesi

 • Moskova bölgesinde faaliyet gösteren Tur operatöründen alınmış Voucher.
 • Voucher belgesinde isminiz soyisminiz doğum tarihiniz pasaport numaranız Rusya’da konaklayacağınız otelin ismi ve adresi Rusya’ya giriş ve çıkış tarihleriniz yazılmış olması gerekmektedir.
 • Voucher belgesi Islak imzalı ve kaşeli olması gerekmektedir. Fotokopi kabul edilmemektedir.
 • Voucher Belgesi sizin adınıza acentemiz Marina vize tarafından temin edilip orjinalı konsolosluğa fotokopisi Rusya’ya giriş yaptığınız esnada gümrükte beyan etmeniz için size verilecektir.  Voucher Örneği

6.Garanti Mektubu

 • Moskova Bölgesinde faaliyet gösteren Tur operatöründen alınmış Garanti mektubu.
 • Garanti mektubunda isminiz soyisminiz doğum tarihiniz pasaport numaranız ile birlikte Rusya’da kalacağınız süre boyunca size kefil olduğuna dair yazı.
 • Garanti mektubu Islak imzalı ve kaşeli olması gerekmektedir. Fotokopi kabul edilmemektedir.
 • Garanti mektubu sizin adınıza acentemiz Marina vize tarafından temin edilip orijinalı konsolosluğa fotokopisi Rusya’ya giriş yaptığınız esnada gümrükte beyan etmeniz için size verilecektir.  Garanti Mektubu Örneği

7.Bilgi Formu

 • Bilgi formunu indirip doldurunuz. Doldurduğunuz bilgi formunu da bize ulaştırmanız gerekmektedir. Bilgi Formu indirim
 • Eğer mevcut yazıcınız yoksa  bilgi formunda yazılı olan detayları bir kağıda yazarak bize ulaştırabilirsiniz.

 

Moskova Vize Ücreti

 • Moskova Vizesi Fiyat Listesi 2019 yılına ait olup ücret tablosunda yazılı olan ücretler geçerlidir.
 • Yukarıda yazılı olan fiyatlarımıza Kargo & KDV dâhil değildir.
 • Moskova Vizesi Fiyatı belirlenirken Rusya Konsolosluğu vize harçları ve hizmet bedelimiz dâhil edilmektedir.
 • Yukarıdaki ücret tablosunda  belirtilen Moskova Vize Ücretleri dışında ilave bir ücret talep edilmez.
 • Moskova Vize Ücreti tablosuna Kargo & Kurye ücretleri dâhil edilmemiştir. Müşteriye aittir. Kargo & Kurye ücretleri müşteriye aittir.

Önemli Notlar

 • Marina Vize Başvuru Ofisi Rusya Konsolosluğu yetkili acentesidir.
 • Marina Vize Başvuru Ofisi Türkiye’nin herhangi bir ilinde ikamet eden şehir fark etmeksizin sizin adınıza Moskova Vizesi Başvurusu yapma hakkına sahiptir.
 • Moskova Vize Başvuru işlemleri için Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Konsolosluk gerek gördüğü takdirde mülakata gelmeniz zorunludur.
 • İstanbul’da bulunan müşterilerimiz bizzat kendileri ofisimize gelerek veya yetkilendirdiği kişi aracılığıyla yada Kargo&Kurye ile evraklarını bize ulaştırarak Moskova Vizesi Müracaatında bulunabilirler.
 • İstanbul dışında bulunan Moskova Vizesi almak isteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını anlaşmalı olduğumuz kargolar Mng kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla Marina Vize Ofisine Ulaştırabilirler.
Evraklarınızı Aşağıda Bulunan Kargo Firmalarıyla Gönderebilirsiniz

Anlaşmalı Kargo - Mng Kargo

Anlaşmalı Kargo - Aras Kargo

Anlaşmalı Kargo - Yurtiçi Kargo

D

Moskova Vizesi

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları, gerçekleştirecekleri Moskova ziyaretleri için vize işlemine tabi tutulacaktır. Moskova vizesi işlemleri için Rusya Ankara Büyükelçiliği ve Rusya İstanbul Başkonsolosluğu yetkilidir. Moskova’ya Vize almak isteyen Türk vatandaşları, şahsi başvuru tercihlerinde başvuruları için bu iki yetkili kuruma elden başvuru dosyasını teslim etmek zorundadırlar. Marina Vize Acentesinde, Moskova vize danışmanlığı almak isteyen vatandaşlarımız, konsolosluğa uğramadan vize işlemlerini sonuçlandırabilmektedir. Müşterimize özel olarak atadığımız personelimiz, müşterimizin tüm evraklarını eksiksiz bir şekilde temin ederek başvuru dosyasını konsolosluğa iletir. Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz pek çok başarılı vize başvurularından edindiğimiz tecrübeler ile Moskova vize başvurularını kısa süre içerisinde olumlu sonuçlandırmaktayız. Onaylanan vizeler aynı gün içerisinde müşterimize posta ile ulaştırılmaktadır.

Moskova Vizesi Örneği

Moskova Vizesi Örneği

Moskova Vizesi Nasıl Alınır?

Moskova vizesi başvurusu için gereken pasaportlar için bir takım kurallar belirlenmiştir. Moskova vize işlemlerinde kullanılacak pasaportlarda yırtık veya deformasyon olmamalıdır. Pasaportun geçerlilik tarihi, Moskova’dan dönüş tarihinden sonra en az 6 ay daha geçerlilik süresine sahip olmalıdır. Bu tip eksiklikleri görülen pasaportlarla yapılan vize başvuruları reddedilecektir. Moskova vizesi işlemleri pasaporta işlenen bir vize türü olduğu için pasaportunuzda en az 2 adet boş vize sayfasının bulunması gerekmektedir. Pasaportunuzun bu şartları sağladığından emin olduktan sonra 2. Sayfasında bulunan pasaportun hamili bölümünün imzalı olmasına dikkat ederek pasaportunuzu vize başvurusuna uygun hale getirirmiş olursunuz. Vize başvurularında kullanılacak biyometrik fotoğraflar ile ilgili konsolosluğun belirlediği standartlar bulunmaktadır. 35 mm x 45 mm ebatlarında olacak olan biyometrik fotoğraflardan 2 adet istenirken, fotoğrafların beyaz arka fon üzerine çekilmiş olması, kişinin tüm ayrıntılarının net bir şekilde fotoğrafta belli olması gerekmektedir. Fotoğrafların kişinin güncel halini göstermesi amacıyla en fazla 6 ay içerisinde çekilmiş olması vize işlemleri için tavsiye edilmektedir. Pasaport ve fotoğraf işlemini halleden adaylar, Voucher Yabancı Turistik Kabul Belgesi ve Rusya’da bulunan tur operatörü tarafından temin edilecek garanti belgesini tamamlamaları gerekmektedir. Bu evraklar tamamlandıktan sonra başvuru sahibi, tüm Rusya Federasyonu ülkelerinde geçerli olacak seyahat sağlık sigortasını yaptırdıktan sonra Moskova Vizesi ücreti ödendi makbuzunu alarak, Rusça Moskova Vize Başvuru Formunu doldurarak imzalar. Tamamlanan başvuru dosyasını elden konsolosluğa teslim etmesi ile vize onay sürecine girilir. Acentemizden vize danışmanlığı hizmeti alan başvuru sahiplerinin, pasaportları ve fotoğraflarını tarafımıza posta yolu ile ulaştırmaları halinde kalan tüm evraklarını acentemiz personelleri tamamlayarak başvuru dosyasını konsolosluğa teslim eder. İnternet sitemizde bulunan Moskova Vizesi örneği üzerinden görüldüğü gibi onaylanmış hali ile Moskova vizesi tarafımızdan müşterimize ulaştırılır.

Moskova Vize Çeşitleri

Tüm Moskova ve Rusya vize çeşitleri için yetkili acente olan Marina Vize, 2 ila 60 iş günü arasında tüm Moskova vize çeşitleri için onay alabilmektedir. Moskova’ya Vize danışmanlığı almak için acentemizi tercih eden pek çok müşterimiz, verdiğimiz hızlı hizmetten oldukça memnun kalmıştır. Hiçbir problem yaşanmadan Moskova vize onayı, alındığı gün müşterimize posta ile ulaştırılmaktadır.

 • Moskova Turistik Vizesi: Turistik ziyaretler için Moskova, ülkemiz vatandaşları arasında oldukça popülerdir. Her yıl binler kişi kış tatillerinde Moskova’ya giderek ülkenin tüm güzelliklerini doyasıya gezmektedir. Acentemiz 15 günlük ve 1 aylık Moskova Turistik Vizesi onayını 5 iş günü içerisinde alabilmektedir.
 • Moskova Çalışma Vizesi: Moskova’da pek çok Türk çalışan bulunmaktadır. Yurt dışında çalışmak için pek çok kişinin tercih ettiği Moskova’ya 3 yıl süreli çalışma vizesi verilmektedir. Acentemiz tarafından 4000 Dolar ücret ile 60 iş günü içerisinde Moskova Çalışma Vizesi alınabilmektedir. Firma ile yapılacak yazışmalar ve gerekli tüm evraklar acentemiz tarafından temin edilerek konsolosluğa teslim edilecek, onay süreci yakından takip edilecektir.
 • Moskova Eğitim Vizesi: Moskova’da eğitim görmek isteyen Türk öğrencileri, Moskova Eğitim Vizesi aldıktan sonra hayallerindeki eğitim için önlerinde bir engel bulunmayacaktır. Moskova’ya eğitime gidecek öğrenciler için yorucu ve uzun zaman vize başvurusu işlemlerini acentemiz hızlı bir şekilde sonuçlandırmaktadır. Öğrencilerimize aldıkları vize onayı kapılarından teslim edilecek ve bulundukları şehirden ayrılmak zorunda kalmadan Moskova Eğitim Vizesi sahibi olabileceklerdir.
 • Moskova Evlilik Vizesi: Pek çok Türk gencinin hayalini süsleyen Rus eşi bularak dünya evine girebilmek için Moskova Evlilik Vizesi gerekmektedir. Acentemiz tarafından hızlı bir şekilde Moskova Evlilik Vizesi alınabilmektedir. Acentemiz, evlilik vizesi müracaatında bulunacak müşterimizin konsolosluğa uğramasına gerek kalmadan gerekli tüm başvuru işlemlerini hallederek vize onayını almaktadır. Siz düğün hazırlıkları ile uğraşırken acentemiz sizin adınıza vizenizi hızlı bir şekilde temin edecektir.
 • Moskova Express Vize: Moskova vize onay sürecini hızlandırmak acentemiz ile mümkündür. Turistik, ticari ve özel ziyaret amaçlı alınacak vize işlemleri için Express vize uygulaması yapılmakta olup, 2 iş günü içerisinde talep edilen vize onayı alınabilmektedir. Konsolosluğa gelme zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Hızlı seyahat ihtiyaçlarınız için acentemizde vize danışmanlığı hizmeti alabilirsiniz.
 • Moskova Ticari Vize: İş adamları için vakit çok önemlidir. Acentemiz, Moskova Ticari Vize başvuru işlemlerini profesyonel bir şekilde çözüme ulaştırmaktadır. Vize danışmanlığı hizmeti alan şirket yetkililer, 3 aylık ve 1 yıllık çok girişli vize onaylarını 5 iş günü içerisinde alabilmektedir. Konsolosluğa gelme zorunluluğu bulunmaması ve hızlı onay alabilmemiz şirket yetkilileri için bulunmaz bir kolaylıktır.
Büyükelçilik / Konsolosluk
Rusya Ankara Büyükelçiliği

Karyağdı Sok., No:5, 06692, PK. 35
Kavaklıdere – Çankaya / ANKARA
Telefon : (+90) 312 439 21 22
Fax : (+90) 312 438 39 52
Email : rus-ankara@yandex.ru

Rusya İstanbul Başkonsolosluğu

Istiklal Cad.,No: 219-225 A.
Beyoglu / İSTANBUL
Telefon : (+90) 212 292 51 01
Fax : (+90) 212 249 05 07
Email :rusyaistanbul@mail.ru

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
loadingLoading...
Ülke Bilgileri
Resmi Adı Rusya Federasyonu
Bayrak Rusya Vizesi
Başkent Moskova
Nüfus 140.04 Milyon
Yüzölçümü 17.098.242 Km2
Para Birimi Ruble (RUB)
Milli Gelir 2.116 Trilyon Euro
Enflasyon %11.9
İşsizlik Oranı %8.9
Yaşam Süresi Kadın 73.1 – Erkek 59.3
Telefon Kodu +7

Faydalı Linkler