Rus Vizesi

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Rus Vizesi FormuTicariTuristikÖzel Ziyaret

Tek Girişİki GirişÇok Giriş

NormalEkspress


D

Rusya Vizesi Başvuru Formu

Hangi türde Rusya vizesine başvuruda bulunulursa bulunsun, evraklar tamamlandıktan sonra mutlaka Rusya vizesi başvuru formu doldurulmalıdır. Başvuru formunda istenen şartların sağlanamaması vize başvurusunun reddine, onaylanan vizenin iptaline ve cezai işlemler uygulanmasına kadar pek çok olumsuz durumla karşılaşılmasına sebep olmaktadır. Bu nedenle başvuru formunu doldururken, Rusya Konsolosluğu’nun istediği ve şart koştuğu kuralları iyice bilmek gerekmektedir. Başvuru formunda yer alan bilgiler başvuru sahibinin kimlik bilgiler, seyahat amacı, daha önceki gerçekleştirdiği Rusya seyahatleri hakkında bilgiler, ikamet bilgileri ve seyahat harcamalarını ne şekilde karşılayacağı şeklinde, başvuru sahibi hakkında Rusya Konsolosluğunun genel bir ön izlenim sağlamasına yardımcı olacak bilgilerdir.

  • Doldurulacak başvuru formu, Rusya Konsolosluğu web sitesinden temin edilmelidir.
  • Başvuru formu Rusça olarak doldurulmalıdır.
  • Başvuru formunda yer alan bilgilerin teyidi yapılmadan Rusya vizesi onayı verilmeyeceği için istenen bilgilerin eksiksiz ve tam bir şekilde doldurulması gerekmektedir.
  • Başvuru formunun doldurulduktan sonra başvuru sahibi tarafından imzalanması gerekmektedir.
  • Başvuru formu online olarak doldurulmalı, doldurulduktan sonra çıktısının alınması gerekmektedir.
  • Başvuru formunun çıktısı alındıktan sonra belirlenen fotoğraf yerine 1 adet vesikalık fotoğrafın yapıştırılması gerekmektedir.
  • Seyahat edecek herkes için vize başvurusu yapılacağından, vize talebinde bulunulacak herkes için başvuru formu doldurulmalı, 18 yaşından küçükler için doldurulacak başvuru formlarının kişinin velileri tarafından imzalanması gerekmektedir.

Rusya vizesi başvuru formu istenen şekilde doldurulmadığı için pek çok reddedilen Rusya vizesi başvurusu bulunmaktadır. Şahsi yapılan başvurularda sıkça görülen bu duruma düşmemek için Rusya vizesi başvurusu konusunda tecrübeli olan Marina Vize Acentesini tercih ederek vize başvurunuzu riske atmazsınız. Acentemizden gerçekleştirilecek Rusya vizesi başvurularında, başvuru formları acentemiz tarafından doldurulacak olup, herhangi bir hataya yer verilmeyecektir. Rusya vize başvurunuzu riske atmamak ve cezai işlemlerle karşılaşmamak için acentemizle iletişime geçerek vize başvurunuz için yardım talep edebilirsiniz.

Büyükelçilik / Konsolosluk
Rusya Ankara Büyükelçiliği

Karyağdı Sok., No:5, 06692, PK. 35
Kavaklıdere – Çankaya / ANKARA
Telefon : (+90) 312 439 21 22
Fax : (+90) 312 438 39 52
Email : rus-ankara@yandex.ru

Rusya İstanbul Başkonsolosluğu

Istiklal Cad.,No: 219-225 A.
Beyoglu / İSTANBUL
Telefon : (+90) 212 292 51 01
Fax : (+90) 212 249 05 07
Email :rusyaistanbul@mail.ru

Ülke Bilgileri
Resmi Adı Rusya Federasyonu
Bayrak Rusya Vizesi
Başkent Moskova
Nüfus 140.04 Milyon
Yüzölçümü 17.098.242 Km2
Para Birimi Ruble (RUB)
Milli Gelir 2.116 Trilyon Euro
Enflasyon %11.9
İşsizlik Oranı %8.9
Yaşam Süresi Kadın 73.1 – Erkek 59.3
Telefon Kodu +7

Faydalı Linkler