Rusya İşçi Vizesi

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Rusya İşçi Vizesi için Gerekli Evraklar

Rusya İşçi Vizesi için Gerekli Olan  Evraklar Aşagıdaki Gibidir.

Rusya İşçi Vizesi Örneği

1.Pasaport özellikleri

 • Pasaportun son 10 yıl içerisinde alınmış olması ve Rusya İşçi Vizesi başvurunuzun gerçekleşmesi için pasaportunuzda 2 adet boş sayfanın bulunması gerekmektedir.
 • Rusya’ya yapacağınız seyahatinizin dönüş tarihinden itibaren pasaportunuzun geçerlilik tarihinin Rusya vizesinin bitim tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerli (temdit tarihi) olması istenen diğer kriterdir.
 • Rusya konsolosluğu yırtık, deforme ve tahriş olmuş pasaportlarla yapılan başvuruları kabul etmemektedir.
 • Pasaportun hamili kısmının pasaport sahibi tarafından imzalanmış olması gerekmektedir.

2.Fotoğraf özellikleri

 • Rusya İşçi Vizesi başvurusunda bulunacak kişiler 1 adet 35 mm genişlikte 45 mm yükseklikte biyometrik fotoğraf ibraz etmeleri gerekmektedir.
 • Biyometrik fotoğraflar 6 aydan daha eski olmayacak ve kişinin son halini yansıtacak şekilde olmalıdır.
 • Vize işlemlerinde kullanılacak olan biyometrik fotoğrafın arka fonu mutlaka beyaz olmalıdır. Fotoğraf Örneği

3.Resmi Onaylı İşçi Davetiyesi

 • Rus Dışişleri bakanlığından veya  Federal Göç idaresi Onaylı resmi  Rusya işçi davetiyesi.
 • Elektronik davetiyeler mail yolu ile kabul edilmektedir. Normal davetiyeler ıslak imzalı ve kaşeli olanların Orijinal gelmesi gerekmektedir. Davetiye Örneği

4.Bilgi Formu

 • Bilgi formunu indirip doldurunuz. Doldurduğunuz bilgi formunu da bize ulaştırmanız gerekmektedir. Bilgi Formu indir
 • Eğer mevcut yazıcınız yoksa  bilgi formunda yazılı olan detayları bir kağıda yazarak bize ulaştırabilirsiniz.

 

Evraksız 1 Yıllık Rusya Ticari Vize

 

1.Pasaport özellikleri

 • Pasaportun son 10 yıl içerisinde alınmış olması ve Rusya Ticari Vizesi başvurunuzun gerçekleşmesi için pasaportunuzda 2 adet boş sayfanın bulunması gerekmektedir.
 • Rusya’ya yapacağınız seyahatinizin dönüş tarihinden itibaren pasaportunuzun geçerlilik tarihinin Rusya vizesinin bitim tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerli (temdit tarihi) olması istenen diğer kriterdir.
 • Rusya konsolosluğu yırtık, deforme ve tahriş olmuş pasaportlarla yapılan başvuruları kabul etmemektedir.
 • Pasaportun hamili kısmının pasaport sahibi tarafından imzalanmış olması gerekmektedir

2.Fotoğraf özellikleri

 • Rusya Ticari Vize başvurusunda bulunacak kişiler 1 adet 35 mm genişlikte 45 mm yükseklite biyometrik fotoğraf ibraz etmeleri gerekmektedir.
 • Biyometrik fotoğraflar 6 aydan daha eski olmayacak ve kişinin son halini yansıtacak şekilde olmalıdır.
 • Vize işlemlerinde kullanılacak olan biyometrik fotoğrafın arka fonu mutlaka beyaz olmalıdır. Fotoğraf  Örneği

3.Bilgi Formu

 • Bilgi formunu indirip doldurunuz. Doldurduğunuz bilgi formunu da bize ulaştırmanız gerekmektedir. Bilgi Formu indir
 • Eğer mevcut yazıcınız yoksa  bilgi formunda yazılı olan detayları bir kağıda yazarak bize ulaştırabilirsiniz.
*Diğer gerekli evraklar ve Rusya’dan gelen resmi ve orijinal davetiyeniz Marina Vize  görevlileri tarafından konsolosluğa ibraz edilmektedir.
*Türkiye’nin her ilinden pasaportlara Marina Vize , Rusya Fuar Vizesi alabilmektedir.
Rusya vize işlemleri için sizin konsolosluğa gelmenize gerek yoktur.

 

 

Rusya İşçi Vizesi Ücreti

 • Rusya Vizesi Fiyat Listesi 2019 yılına ait olup ücret tablosunda yazılı olan ücretler geçerlidir.
 • Yukarıda yazılı olan fiyatlarımıza Kargo & KDV dâhil değildir.
 • Rusya Vizesi Fiyatı belirlenirken Rusya Konsolosluğu vize harçları ve hizmet bedelimiz dâhil edilmektedir.
 • Yukarıdaki ücret tablosunda  belirtilen Rusya Vize Ücretleri dışında ilave bir ücret talep edilmez.
 • Rusya Vize Ücreti tablosuna Kargo & Kurye ücretleri dâhil edilmemiştir. Müşteriye aittir. Kargo & Kurye ücretleri müşteriye aittir.

Önemli Notlar

 • Marina Vize Başvuru Ofisi Rusya Konsolosluğu yetkili acentesidir.
 • Marina Vize Başvuru Ofisi Türkiye’nin herhangi bir ilinde ikamet eden şehir fark etmeksizin sizin adınıza Rusya Vizesi Başvurusu yapma hakkına sahiptir.
 • Rusya Vize Başvuru işlemleri için Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Konsolosluk gerek gördüğü takdirde mülakata gelmeniz zorunludur.
 • İstanbul’da bulunan müşterilerimiz bizzat kendileri ofisimize gelerek veya yetkilendirdiği kişi aracılığıyla yada Kargo&Kurye ile evraklarını bize ulaştırarak Rusya Vizesi Müracaatında bulunabilirler.
 • İstanbul dışında bulunan Rusya Vizesi almak isteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını anlaşmalı olduğumuz kargolar Mng kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla Marina Vize Ofisine Ulaştırabilirler.
Evraklarınızı Aşağıda Bulunan Kargo Firmalarıyla Gönderebilirsiniz

Anlaşmalı Kargo - Mng Kargo

Anlaşmalı Kargo - Aras Kargo

Anlaşmalı Kargo - Yurtiçi Kargo

D

Rusya İşçi Vizesi

Rusya Federasyonu içerisinde faaliyet gösteren işletmelerde çalışmak amacı ile Rusya’ya giriş yapabilmek için Rusya İşçi Vizesi alınması gerekmektedir. İşçi vizesi işlemleri Rusya İstanbul Başkonsolosluğu veya Rusya Ankara Büyükelçiliği tarafından gerçekleştirilecek olup, yapılacak başvuruların bu kurumlara yapılması gerekmektedir. Türkiye’nin her ilinden yapılacak başvurular için Marina Vize Acentesi, vize başvuruları konusunda hizmet vermektedir. Yaşadıkları illerin uzaklığı veya yeterli zamanı bulunmaması sebebi ile işçi vizesi başvuruları için acentemiz tercih edilebileceği gibi, profesyonel olarak hizmet alarak vize onay sürecinde sorun yaşamak istemeyen kişiler de vize başvuruları için acentemizi tercih edebilmektedir. Rusya İşçi Vizesi 2018 yılı için düzelen Türkiye – Rusya ilişkileri sebebi ile kolaylaşmış görünse de, istenen pek çok evrakın temin edilmesi uzun süreç oluşturabilmektedir.

Rusya İşçi Vize Örneği

Rusya İşçi Vize Örneği

Rusya İşçi Vizesi Nasıl Alınır?

Rusya İşçi Vizesi başvurusu gerçekleştirecek adaylar için konsolosluk, 3 yıllık çok girişli çalışma vizesi vermektedir. Marina Vize Acentesi ile gerçekleştireceğiniz Rusya İşçi Vizesi ücreti 4000 Dolar olup, vize başvuru sürecinde konsoloslukça istenen tüm işlem masrafları bu ücrete dahil edilmektedir. İşçi vizesi ücreti gerek geçerlilik süresinin uzun olması, gerek çok girişli verilmesi, gerekse ülkenin kendini garanti altına almak istemesi sebebi ile diğer vize türlerine göre yüksek ücretlerle ücretlendirilmekte ve detaylı inceleme aşamasından geçmektedir. Mültecilere karşı kendini korumak isteyen Rus Hükumeti, belirlediği prosedürlere ilave olarak detaylı araştırmalar yaparak ülke refahını ve güvenliği korumayı amaçlamaktadır. Şahsi yapılan başvurularda bu durum büyük handikaplar gerçekleştirse de acentemiz ile yapılan başvurularda geçen bu süreci müşterimiz hiçbir şekilde yaşamaz. Tarafımıza ulaşan işçi vizesi başvuru sahipleri, onlar adına tüm prosedürler yapılırken evlerinden vize sürecinin sona ermesini bekler. Rusya İşçi Vizesi işlemleri başlanırken takip edilmesi gereken sıra şu şekilde gerçekleştirilir;

 • Rusya İstanbul Başkonsolosluğu veya Rusya Ankara Büyükelçiliği’ne gidilir ve vize ücreti yatırılarak ödendi dekontu alınır.
 • Rusya İşçi Vizesi Başvuru Formu doldurularak oluşturulan müracaat dosyası ile birlikte konsolosluk/büyükelçilik vize yetkilisine teslim edilir.
 • Yapılan vize başvurusunun inceleme süreci tamamlandıktan sonra kısa mesaj ile başvuru sahibine konsolosluk/büyükelçilik tarafından ulaşılır. Başvuru sahibi konsolosluk/büyükelçilik giderek vizesini teslim alır.

Sırası verilen işlemler gerçekleştirildikten sonra Rusya seyahati için hiçbir engel kalmamaktadır.

Rusya İşçi Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Rusya İşçi Vizesi başvuru inceleme sürecinin yapılan detaylı inceleme nedeniyle uzun sürmektedir. Acentemiz aracılığı ile gerçekleştirdiğiniz işçi vizesi başvurusu 60 iş günü içerisinde sonuçlandırılırsa da bireysel başvurularda bu süreç uzun olabilmekte, konsolosluk/büyükelçilik yetkilileri ilave evraklar isteyebilmektedir. Acentemizden Rusya İşçi Vizesi danışmanlığı alarak zorlu süreçte yorulmadan ve defalarca konsolosluk/büyükelçilik kapısını aşındırmadan işçi vizenizi alabilirsiniz. Konsolosluğa/büyükelçiliğe teslim etmeniz gereken Rusya İşçi Vizesi gerekli evraklar;

 • Vize onayı pasaporta işleneceği için en az 2 adet boş vize sayfası bulunan, 2. Sayfasında hamilinin imzası bulunan, Rusya’dan dönüş tarihinden itibaren 6 ay daha geçerlilik süresi bulunan, yıpranmış ve yırtılmış olmayan pasaport,
 • 2 adet son 6 ay içerisinde çekilmiş olan, 35 mm x 45 mm boyutlarında, kişinin yüzü ile ilgili tüm ayrıntılarının net bir şekilde görülebildiği, beyaz arka fon üzerine çekilmiş biyometrik fotoğraf,
 • Rusya Dış İşleri Bakanlığından alınmış davetiye,
 • Rusça doldurulmuş Rusya İşçi Vizesi Başvuru Formu,
 • Çalışılacak firmadan edinilmiş kabul dilekçesi,
 • Rusya Federasyonu’nda geçerli seyahat sağlık sigortası,
 • Sağlık Raporu

olarak konsolosluktan istenmektedir. Acentemizden Rusya Vizesi ve Rusya İşçi Vizesi başvuru hizmeti alan tüm müşterilerimiz için yukarıda sayılan evraklar tarafımızca edinilmektedir. Rusya Dış İşleri Bakanlığı ve çalışılacak firma ile yapılan yazışmalar tercümanlarımızca gerçekleştirilip, dil ile ilgili problemi bulunan başvuru adaylarının hiçbir problemle karşılaşmaması sağlanır. Sizin tarafınızdan temin edilecek belgeleri anlaşmalı kargo firmalarımız aracılığı ile tarafımıza iletmeniz halinde vize müracaatınız başlatılacaktır.

Büyükelçilik / Konsolosluk
Rusya Ankara Büyükelçiliği

Karyağdı Sok., No:5, 06692, PK. 35
Kavaklıdere – Çankaya / ANKARA
Telefon : (+90) 312 439 21 22
Fax : (+90) 312 438 39 52
Email : rus-ankara@yandex.ru

Rusya İstanbul Başkonsolosluğu

Istiklal Cad.,No: 219-225 A.
Beyoglu / İSTANBUL
Telefon : (+90) 212 292 51 01
Fax : (+90) 212 249 05 07
Email :rusyaistanbul@mail.ru

[ratings]

Ülke Bilgileri
Resmi Adı Rusya Federasyonu
Bayrak Rusya Vizesi
Başkent Moskova
Nüfus 140.04 Milyon
Yüzölçümü 17.098.242 Km2
Para Birimi Ruble (RUB)
Milli Gelir 2.116 Trilyon Euro
Enflasyon %11.9
İşsizlik Oranı %8.9
Yaşam Süresi Kadın 73.1 – Erkek 59.3
Telefon Kodu +7

Faydalı Linkler