Rusya Özel Ziyaret Vizesi

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Rusya Özel Ziyaret Vizesi için Gerekli Evraklar

Rusya Özel Ziyaret vizesi için Gerekli Olan  Evraklar Aşagıdaki Gibidir.

Rusya Özel Ziyaret Vizesi Örneği

1.Pasaport özellikleri

 • Pasaportun son 10 yıl içerisinde alınmış olması ve Rusya Vize başvurunuzun gerçekleşmesi için pasaportunuzda 2 adet boş sayfanın bulunması gerekmektedir.
 • Rusya’ya yapacağınız seyahatinizin dönüş tarihinden itibaren pasaportunuzun geçerlilik tarihinin Rusya vizesinin bitim tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerli (temdit tarihi) olması istenen diğer kriterdir.
 • Rusya konsolosluğu yırtık, deforme ve tahriş olmuş pasaportlarla yapılan başvuruları kabul etmemektedir.
 • Pasaportun hamili kısmının pasaport sahibi tarafından imzalanmış olması gerekmektedir.

2.Fotoğraf özellikleri

 • Rusya vizesi başvurusunda bulunacak kişiler 1 adet 35 mm genişlikte 45 yükseklite biyometrik fotoğraf ibraz etmeleri gerekmektedir.
 • Biyometrik fotoğraflar 6 aydan daha eski olmayacak ve kişinin son halini yansıtacak şekilde olmalıdır.
 • Vize işlemlerinde kullanılacak olan biyometrik fotoğrafın arka fonu mutlaka beyaz olmalıdır.  Fotoğraf Örneği

3.Resmi Onaylı Davetiye

 • Rus Dışişleri bakanlığından veya  Federal Göç idaresi Onaylı resmi davetiyeDavetiye Örneği
 • Elektronik davetiyeler mail yolu ile kabul edilmektedir. Normal davetiyeler ıslak imzalı ve kaşeli olanların Orijinal gelmesi gerekmektedir.

4.Bilgi Formu

 • Bilgi formunu indirip doldurunuz. Doldurduğunuz bilgi formunu da bize ulaştırmanız gerekmektedir. Bilgi Formu indir
 • Eğer mevcut yazıcınız yoksa  bilgi formunda yazılı olan detayları bir kağıda yazarak bize ulaştırabilirsiniz.

Rusya Özel Ziyaret Vize Ücreti

 • Rusya Vizesi Fiyat Listesi 2020 yılına ait olup ücret tablosunda yazılı olan ücretler geçerlidir.
 • Yukarıda yazılı olan fiyatlarımıza Kargo & KDV dâhil değildir.
 • Rusya Vizesi Fiyatı belirlenirken Rusya Konsolosluğu vize harçları ve hizmet bedelimiz dâhil edilmektedir.
 • Yukarıdaki ücret tablosunda  belirtilen Rusya Vize Ücretleri dışında ilave bir ücret talep edilmez.
 • Rusya Vize Ücreti tablosuna Kargo & Kurye ücretleri dâhil edilmemiştir. Kargo & Kurye ücretleri müşteriye aittir.

Önemli Notlar

 • Marina Vize Başvuru Ofisi Rusya Konsolosluğu yetkili acentesidir.
 • Marina Vize Başvuru Ofisi Türkiye’nin herhangi bir ilinde ikamet eden şehir fark etmeksizin sizin adınıza Rusya Vizesi Başvurusu yapma hakkına sahiptir.
 • Rusya Vize Başvuru işlemleri için Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Konsolosluk gerek gördüğü takdirde mülakata gelmeniz zorunludur.
 • İstanbul’da bulunan müşterilerimiz bizzat kendileri ofisimize gelerek veya yetkilendirdiği kişi aracılığıyla yada Kargo&Kurye ile evraklarını bize ulaştırarak Rusya Vizesi Müracaatında bulunabilirler.
 • İstanbul dışında bulunan Rusya Vizesi almak isteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını anlaşmalı olduğumuz kargolar Mng kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla Marina Vize Ofisine Ulaştırabilirler.

D

Rusya Özel Ziyaret Vizesi

Rusya dünyanın en büyük ülkesi olarak 17 milyon kilometrekarelik bir yüz ölçümüne sahiptir. Dünyanın yaklaşık sekizde birini kaplayan Rusya, çok milletli bir ülkedir. Rusya’nın resmi dili Rusça ve para birimi Rubledir. Rusya’da binden fazla şehir bulunmakta olup, başkenti ve en büyük şehri Moskova’dır. Türkiye ve Rusya arasında yapılacak olan ziyaretlerin amacı ne olursa olsun vize alınması zorunludur. Sadece diplomatik/siyah pasaport sahipleri 90 günü aşmayacak şekilde Rusya’ya vizesiz giriş yapabilirler. Rusya’ya yapacağınız ziyaretlerde seyahatinizin amacı ve kalacağınız süreye göre gerekli evraklar ve ödenecek ücretler değişiklik göstermektedir. Eğer Rusya’ya misafirlik veya tanıdığınız bir kişinin yanına giderek ziyaret edecek ve onun evinde konaklayacak iseniz almanız gereken vize türü Rusya özel ziyaret vizesi olacaktır. Rusya özel ziyaret vizesi 2018 senesinde Rusya Federasyonu tarafından onaylanmış ve belli kriterlere uygun olarak hazırlanmış davetiye mektubu gerekmektedir.

Rusya Özel Ziyaret Vizesi Örneği

Rusya Özel Ziyaret Vizesi Örneği

Rusya Özel Ziyaret Vizesi Nasıl Alınır?

Rusya’da yaşayan akrabalarını görmek ve ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşları Rusya özel ziyaret vizesi başvurusu ile gerekli vizeyi alabilmektedirler. Aynı zamanda bu vize türü Rusya’da ikamet eden yakını ile ilgili ölüm, hastalık vb. durumları belgeleyen kişiler için de verilmektedir. Rusya özel ziyaret vizesi tek ya da çift girişli olarak verilebilmektedir. Ve en fazla 90 gün süreyle geçerlidir. Bu vize türü için en çok dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesi evrakların eksiksiz ve doğru şekilde teslim edilmesidir. Ve bu belgeler içerisinde en önemlisi Rusya’da yaşayan akrabalarınızdan ya da tanıdıklarınızdan gelecek olan davetiye mektubudur. Marina Vize olarak Rusya vizelerinin her türü için tam yetkiye sahip bir acente olarak sizin konsolosluğa gelmenize gerek kalmadan işlemlerinizi takip ediyoruz. Rusya Özel Ziyaret Vizesi işlemleri acentemiz tarafından takip edilmekte ve gerekli evraklar temin edilmektedir. Eğer başvurunuz Rusya’da ikamet eden birinci derece akrabalarınızın hastalık, ölüm vb. durumlardan dolayı yapılacaksa, Rus Sağlık Kurumundan antetli kağıda yazılmış ve hastanın acilen hastanede tedavi edilmesi gerektiğini belirten kaşeli ve imzalı, resmi bir dilekçe alınmalıdır. Rusya Özel Ziyaret Vizesi ücreti talep edilen giriş sayısına, kalınacak süreye göre değişiklik göstermektedir. Marina Vize olarak sunduğumuz Rusya Vizesi fiyatlarımıza, konsolosluk ve danışmanlık ücreti dahil olup kargo ve KDV dahil değildir. Fiyatlar ve vize süreçleri ile ilgili ayrıntılı teklifi bizi ayarak ve müşteri danışmanlarımızla görüşerek alabilirsiniz.

Rusya Özel Ziyaret Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Rusya’ya yapacağınız tanıdık ve aile ziyaretlerinizde Bordo, Gri ve Yeşil pasaport sahiplerinin vize alması gerekmektedir. Diplomatik/Siyah pasaport sahiplerinin 90 gün süre içerisinde yapacakları ziyaretler için vize alınması zorunlu değildir. Rusya Özel Ziyaret Vizesi gerekli evraklar şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Pasaport
  1. Pasaportunuzun Rusya seyahatinizin dönüşü sonrasında da en az altı ay geçerli olması gerekmektedir.
  2. Pasaportunuzun ikinci sayfası sizin tarafından imzalanmış olmalıdır.
  3. Pasaport cüzdanınızın yırtık veya yıpranmış olmaması gerekmektedir.
  4. Pasaportunuzda aldığınız vizenin yapıştırılabilmesi için en az bir adet boş sayfası bulunmalıdır.
 • 2 adet güncel çekilmiş biyometrik özellikte fotoğraf
 • Başvuru Formu (Marina Vize danışmanları tarafından Rusça olarak doldurulacaktır.)
 • Rusya Federal Göçmen Bürosu tarafından onaylanmış davetiye

Rusya Özel Ziyaret Vizesi danışmanlığı yapan ve bu konuda tam yetkiye sahip acentemiz profesyonel kadrosuyla yanınızdadır. Rusya Özel Ziyaret Vizesi için müracaat eden kişilerden ek evrak talep etme ve onaylama yetkisi yalnızca Rus Konsolosluğuna aittir. Rusya özel ziyaret vizesi sonuçlanma süresi 4 ile 10 iş günü içerisinde gerçekleşmektedir. Resmî tatiller ve özel günlere denk gelmesi durumunda bu süre uzayabilmektedir. Sürenin uzaması ya da kısalması durumunda yetkili olan tek merci yine Rus Konsolosluğudur ve bu tür değişiklikler tarafınıza bildirilir.

Büyükelçilik / Konsolosluk
Rusya Ankara Büyükelçiliği

Karyağdı Sok., No:5, 06692, PK. 35
Kavaklıdere – Çankaya / ANKARA
Telefon : (+90) 312 439 21 22
Fax : (+90) 312 438 39 52
Email : rus-ankara@yandex.ru

Rusya İstanbul Başkonsolosluğu

Istiklal Cad.,No: 219-225 A.
Beyoglu / İSTANBUL
Telefon : (+90) 212 292 51 01
Fax : (+90) 212 249 05 07
Email :rusyaistanbul@mail.ru

Ülke Bilgileri
Resmi Adı Rusya Federasyonu
Bayrak Rusya Vizesi
Başkent Moskova
Nüfus 140.04 Milyon
Yüzölçümü 17.098.242 Km2
Para Birimi Ruble (RUB)
Milli Gelir 2.116 Trilyon Euro
Enflasyon %11.9
İşsizlik Oranı %8.9
Yaşam Süresi Kadın 73.1 – Erkek 59.3
Telefon Kodu +7

Faydalı Linkler