Rusya Turist Vize | 0541 963 17 14 | Rusya Vize Başvurusu

Rusya Turist Vizesi

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Rusya Turist Vizesi Genel Bakış

Rusya Vizesi Genel Bilgi

1 Ocak 2016 tarihi itibari ile Türkiye Cumhuriyeti ve Rusya arasında, 30 günü aşmamak kaydı ile vizesiz serbest dolaşım anlaşması Rusya tarafından askıya alınmış olup, Rusya seyahati gerçekleştirmek isteyen umumi, hususi ve hizmet pasaport hamillerinin Rusya Vizesi alması zorunlu olmuştur. Vize başvurusu için Rus Konsolosluklarına şahsi olarak başvuru yapılabileceği gibi vize işlemleri alanında faaliyet gösteren deneyimli firmalar aracılığı ile de başvuru işlemleri yürütülebilmektedir. Her ne şekilde başvuru yaparsanız yapın vize işlemi pasaportunuza işlenecek bir vize türü olup pasaportunuzda en az 2 sayfa boş yeri Rusya için ayırmanız gerekmektedir.

Tarih boyunca yakın ilişkilerimiz bulunan Rusya’ya turistik ve ticari amaçla ülkemizden sık sık ziyaretler gerçekleştirilmektedir. Rusya Vizesi başvurusuna konu olacak vize türleri turistik, eğitim, özel, çalışma, aile ve arkadaş ziyaret vizeleridir. Her vize türü için istenen bazı evraklar vize türüne özel olarak değişmektedir. Vize ücretleri de ziyaret amacına göre değişirken, onay süreleri de farklılık gösterebilmektedir. Rusya Konsolosluğu’na yapacağınız başvurular için başvuru formunu internet üzerinden İngilizce veya Rusça eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Bu formda vereceğiniz hatalı ve yanlış bilgilerin vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olacağını unutmayın. Doğru ve kesin bilgilerle başvuru formunuzu eksiksiz bir şekilde doldurun. Rusya’daki turizm ofisleri tarafından hazırlanmış yabancı kabul belgesi (Voucher) başvuru dosyanızda bulunması gerekmektedir. Gerekli yabancı kabul belgesini (Voucher) kendiniz almanız halinde bir buçuk aya kadar sürebilen bekleme süreleri, danışman firmalar ile oldukça kısa sürmektedir. 2 adet biyometrik fotoğraf ve kimlik fotokopisine de başvuru için ihtiyaç duyulurken, pasaportunuzun Rusya seyahatinizin bitiş tarihinden itibaren 6 ay daha geçerlilik süresinin bulunmasına dikkat ediniz. Başvurularınız Rusya Konsolosluğu tarafından incelenecek olup, karar merci yine aynı birim olacaktır. Konsolosluk dilerse ek belgeler talep edebilmektedir ve bu evrakların da eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekmektedir. Evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlamanız halinde bireysel başvurduğunuz takdirde vize başvurunuz en geç 10 iş günü, sizin yerinize konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş acenteler 5 iş günü içerisinde tamamlanacaktır.

Rusya Vizesi alarak seyahat gerçekleştirdikten 7 iş günü içerisinde, Rusya’da ilgili makamlardan (UFMS) kayıt (Registratsiya) işleminizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Ziyaretiniz 7 günden az sürecekse kayıt (Registratsiya) zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Bu detaya da dikkat ettikten sonra Rusya seyahatinizin tadını çıkarabilirsiniz.

Büyükelçilik / Konsolosluk
Rusya Ankara Büyükelçiliği

Karyağdı Sok., No:5, 06692, PK. 35
Kavaklıdere – Çankaya / ANKARA
Telefon : (+90) 312 439 21 22
Fax : (+90) 312 438 39 52
Email : rus-ankara@yandex.ru

Rusya İstanbul Başkonsolosluğu

Istiklal Cad.,No: 219-225 A.
Beyoglu / İSTANBUL
Telefon : (+90) 212 292 51 01
Fax : (+90) 212 249 05 07
Email :rusyaistanbul@mail.ru

Ülke Bilgileri
Resmi Adı Rusya Federasyonu
Bayrak Rusya Vizesi
Başkent Moskova
Nüfus 140.04 Milyon
Yüzölçümü 17.098.242 Km2
Para Birimi Ruble (RUB)
Milli Gelir 2.116 Trilyon Euro
Enflasyon %11.9
İşsizlik Oranı %8.9
Yaşam Süresi Kadın 73.1 – Erkek 59.3
Telefon Kodu +7

D

Rusya Vizesi Adana,Rusya Vizesi Adıyaman,Rusya Vizesi Afyonkarahisar,Rusya Vizesi Ağrı,Rusya Vizesi Aksaray,Rusya Vizesi Amasya,Rusya Vizesi Ankara,Rusya Vizesi Antalya,Rusya Vizesi Ardahan,Rusya Vizesi Artvin,Rusya Vizesi Aydın,Rusya Vizesi Balıkesir,Rusya Vizesi Bartın,Rusya Vizesi Batman,Rusya Vizesi Bayburt,Rusya Vizesi Bilecik,Rusya Vizesi Bingöl,Rusya Vizesi Bitlis,Rusya Vizesi Bolu,Rusya Vizesi Burdur,Rusya Vizesi Bursa,Rusya Vizesi Çanakkale,Rusya Vizesi Çankırı,Rusya Vizesi Çorum,Rusya Vizesi Denizli,Rusya Vizesi Diyarbakır,Rusya Vizesi Düzce,Rusya Vizesi Edirne,Rusya Vizesi Elazığ,Rusya Vizesi Erzincan,Rusya Vizesi Erzurum,Rusya Vizesi Eskişehir,Rusya Vizesi Gaziantep,Rusya Vizesi Giresun,Rusya Vizesi Gümüşhane,Rusya Vizesi Hakkari,Rusya Vizesi Hatay,Rusya Vizesi Iğdır,Rusya Vizesi Isparta,Rusya Vizesi İstanbul,Rusya Vizesi İzmir,Rusya Vizesi Kahramanmaraş,Rusya Vizesi Karabük,Rusya Vizesi Karaman,Rusya Vizesi Kars,Rusya Vizesi Kastamonu,Rusya Vizesi Kayseri,Rusya Vizesi Kırıkkale,Rusya Vizesi Kırklareli,Rusya Vizesi Kırşehir,Rusya Vizesi Kilis,Rusya Vizesi Kocaeli,Rusya Vizesi Konya,Rusya Vizesi Kütahya,Rusya Vizesi Malatya,Rusya Vizesi Manisa,Rusya Vizesi Mardin,Rusya Vizesi Mersin,Rusya Vizesi Muğla,Rusya Vizesi Muş,Rusya Vizesi Nevşehir,Rusya Vizesi Niğde,Rusya Vizesi Ordu,Rusya Vizesi Osmaniye,Rusya Vizesi Rize,Rusya Vizesi Sakarya,Rusya Vizesi Samsun,Rusya Vizesi Siirt,Rusya Vizesi Sinop,Rusya Vizesi Sivas,Rusya Vizesi Şanlıurfa,Rusya Vizesi Şırnak,Rusya Vizesi Tekirdağ,Rusya Vizesi Tokat,Rusya Vizesi Trabzon,Rusya Vizesi Tunceli,Rusya Vizesi Uşak,Rusya Vizesi Van,Rusya Vizesi Yalova,Rusya Vizesi Yozgat,Rusya Vizesi Zonguldak

Faydalı Linkler