St.Petersburg Vizesi

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

St.Petersburg Vizesi için Gerekli Evraklar

St.Petersburg vizesi için Gerekli Olan  Evraklar Aşagıdaki Gibidir.

St.Petersburg  Elektronik Vize Örneği

1.Pasaport özellikleri

 • Pasaportun son 10 yıl içerisinde alınmış olması ve St.Petersburg Vize başvurunuzun gerçekleşmesi için pasaportunuzda 2 adet boş sayfanın bulunması gerekmektedir.
 • Rusya’ya yapacağınız seyahatinizin dönüş tarihinden itibaren pasaportunuzun geçerlilik tarihinin Rusya vizesinin bitim tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerli (temdit tarihi) olması istenen diğer kriterdir.
 • Rusya Konsolosluğu yırtık, deforme ve tahriş olmuş pasaportlarla yapılan başvuruları kabul etmemektedir.
 • Pasaportun hamili kısmının pasaport sahibi tarafından imzalanmış olması gerekmektedir.

2.Fotoğraf özellikleri

 • St.Petersburg Vizesi başvurusunda bulunacak kişiler 1 adet 35 mm genişlikte ve 45 mm yükseklite biyometrik fotoğraf ibraz etmeleri gerekmektedir.
 • Biyometrik fotoğraflar 6 aydan daha eski olmayacak ve kişinin son halini yansıtacak şekilde olmalıdır.
 • Vize işlemlerinde kullanılacak olan biyometrik fotoğrafın arka fonu mutlaka beyaz olmalıdır. Fotoğraf Örneği

 

Önemli Notlar

 • Sankt Petersburg Elektronik vizesi alacak kişiler Pasaportun ön yüzü ve Vesikalık veya biometrik fotoğrafı bize mail yada whats up ile ulaştırmaları yeterlidir.
 • Sankt Petersburg Elektronik Vize 30 Gün İçerisinde sadece 8 Gün kalma hakkı verir.Daha fazla kalmak isteyen kişiler normal Rusya vizesi  almaları gerekmektedir.
 • Sankt Petersburg Elektronik Vize ile sadece direk uçuş gerçekletirecek olan kişiler faydalanabilir. Aktarmalı gidecek kişiler normal Rusya vizesi almaları gerekmektedir.
 • Marina Vize Başvuru Merkezi Türkiye’nin herhangi bir ilinde ikamet eden şehir fark etmeksizin sizin adınıza St.Petersburg Vizesi Başvurusu yapma hakkına sahiptir.
 • St.Petersburg Vize Başvuru işlemleri için Ofisimize gelmenize gerek yoktur. Gerekli belgeleri Mail yada whats up ile bize ulaştırmanız yeterlidir.

St.Petersburg Vize Ücreti

 • St.Petersburg Vizesi Fiyat Listesi 2020 yılına ait olup ücret tablosunda yazılı olan ücretler geçerlidir.
 • Yukarıda yazılı olan fiyatlarımıza Kargo & KDV dâhil değildir.
 • St.Petersburg Vizesi Fiyatı belirlenirken Rusya Konsolosluğu vize harçları ve hizmet bedelimiz dâhil edilmektedir.
 • Yukarıdaki ücret tablosunda  belirtilen St.Petersburg Vize Ücretleri dışında ilave bir ücret talep edilmez.
 • St.Petersburg Vize Ücreti tablosuna Kargo & Kurye ücretleri dâhil edilmemiştir. Müşteriye aittir. Kargo & Kurye ücretleri müşteriye aittir.

Önemli Notlar

 • Marina Vize Başvuru Ofisi Rusya Konsolosluğu yetkili acentesidir.
 • Marina Vize Başvuru Ofisi Türkiye’nin herhangi bir ilinde ikamet eden şehir fark etmeksizin sizin adınıza St.Petersburg Vizesi Başvurusu yapma hakkına sahiptir.
 • St.Petersburg Vize Başvuru işlemleri için Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Konsolosluk gerek gördüğü takdirde mülakata gelmeniz zorunludur.
 • İstanbul’da bulunan müşterilerimiz bizzat kendileri ofisimize gelerek veya yetkilendirdiği kişi aracılığıyla yada Kargo&Kurye ile evraklarını bize ulaştırarak St.Petersburg Vizesi Müracaatında bulunabilirler.
 • İstanbul dışında bulunan St.Petersburg Vizesi almak isteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını anlaşmalı olduğumuz kargolar Mng kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla Marina Vize Ofisine Ulaştırabilirler.
Evraklarınızı Aşağıda Bulunan Kargo Firmalarıyla Gönderebilirsiniz

Anlaşmalı Kargo - Mng Kargo

Anlaşmalı Kargo - Aras Kargo

Anlaşmalı Kargo - Yurtiçi Kargo

D

St.Petersburg Vizesi

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları, gerçekleştirecekleri St.Petersburg ziyaretleri için vize işlemine tabi tutulacaktır. St.Petersburg vizesi işlemleri için Rusya Ankara Büyükelçiliği ve Rusya İstanbul Başkonsolosluğu yetkilidir. St.Petersburg’ya Vize almak isteyen Türk vatandaşları, şahsi başvuru tercihlerinde başvuruları için bu iki yetkili kuruma elden başvuru dosyasını teslim etmek zorundadırlar. Marina Vize Acentesinde, St.Petersburg vize danışmanlığı almak isteyen vatandaşlarımız, konsolosluğa uğramadan vize işlemlerini sonuçlandırabilmektedir. Müşterimize özel olarak atadığımız personelimiz, müşterimizin tüm evraklarını eksiksiz bir şekilde temin ederek başvuru dosyasını konsolosluğa iletir. Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz pek çok başarılı vize başvurularından edindiğimiz tecrübeler ile St.Petersburg vize başvurularını kısa süre içerisinde olumlu sonuçlandırmaktayız. Onaylanan vizeler aynı gün içerisinde müşterimize posta ile ulaştırılmaktadır.

St.Petersburg Vizesi Örneği

St.Petersburg Vizesi Örneği

St.Petersburg Vizesi Nasıl Alınır?

St.Petersburg vizesi başvurusu için gereken pasaportlar için bir takım kurallar belirlenmiştir. St.Petersburg vize işlemlerinde kullanılacak pasaportlarda yırtık veya deformasyon olmamalıdır. Pasaportun geçerlilik tarihi, St.Petersburg’dan dönüş tarihinden sonra en az 6 ay daha geçerlilik süresine sahip olmalıdır. Bu tip eksiklikleri görülen pasaportlarla yapılan vize başvuruları reddedilecektir. St.Petersburg vizesi işlemleri pasaporta işlenen bir vize türü olduğu için pasaportunuzda en az 2 adet boş vize sayfasının bulunması gerekmektedir. Pasaportunuzun bu şartları sağladığından emin olduktan sonra 2. Sayfasında bulunan pasaportun hamili bölümünün imzalı olmasına dikkat ederek pasaportunuzu vize başvurusuna uygun hale getirirmiş olursunuz. Vize başvurularında kullanılacak biyometrik fotoğraflar ile ilgili konsolosluğun belirlediği standartlar bulunmaktadır. 35 mm x 45 mm ebatlarında olacak olan biyometrik fotoğraflardan 2 adet istenirken, fotoğrafların beyaz arka fon üzerine çekilmiş olması, kişinin tüm ayrıntılarının net bir şekilde fotoğrafta belli olması gerekmektedir. Fotoğrafların kişinin güncel halini göstermesi amacıyla en fazla 6 ay içerisinde çekilmiş olması vize işlemleri için tavsiye edilmektedir. Pasaport ve fotoğraf işlemini halleden adaylar, Voucher Yabancı Turistik Kabul Belgesi ve Rusya’da bulunan tur operatörü tarafından temin edilecek garanti belgesini tamamlamaları gerekmektedir. Bu evraklar tamamlandıktan sonra başvuru sahibi, tüm Rusya Federasyonu ülkelerinde geçerli olacak seyahat sağlık sigortasını yaptırdıktan sonra St.Petersburg Vizesi ücreti ödendi makbuzunu alarak, Rusça St.Petersburg Vize Başvuru Formunu doldurarak imzalar. Tamamlanan başvuru dosyasını elden konsolosluğa teslim etmesi ile vize onay sürecine girilir. Acentemizden vize danışmanlığı hizmeti alan başvuru sahiplerinin, pasaportları ve fotoğraflarını tarafımıza posta yolu ile ulaştırmaları halinde kalan tüm evraklarını acentemiz personelleri tamamlayarak başvuru dosyasını konsolosluğa teslim eder. İnternet sitemizde bulunan St.Petersburg Vizesi örneği üzerinden görüldüğü gibi onaylanmış hali ile St.Petersburg vizesi tarafımızdan müşterimize ulaştırılır.

St.Petersburg Vize Çeşitleri

Tüm St.Petersburg ve Rusya vize çeşitleri için yetkili acente olan Marina Vize, 2 ila 60 iş günü arasında tüm St.Petersburg vize çeşitleri için onay alabilmektedir. St.Petersburg’ya Vize danışmanlığı almak için acentemizi tercih eden pek çok müşterimiz, verdiğimiz hızlı hizmetten oldukça memnun kalmıştır. Hiçbir problem yaşanmadan St.Petersburg vize onayı, alındığı gün müşterimize posta ile ulaştırılmaktadır.

 • St.Petersburg Turistik Vizesi: Turistik ziyaretler için St.Petersburg, ülkemiz vatandaşları arasında oldukça popülerdir. Her yıl binler kişi kış tatillerinde St.Petersburg’ya giderek ülkenin tüm güzelliklerini doyasıya gezmektedir. Acentemiz 15 günlük ve 1 aylık St.Petersburg Turistik Vizesi onayını 5 iş günü içerisinde alabilmektedir.
 • St.Petersburg Çalışma Vizesi: St.Petersburg’da pek çok Türk çalışan bulunmaktadır. Yurt dışında çalışmak için pek çok kişinin tercih ettiği St.Petersburg’ya 3 yıl süreli çalışma vizesi verilmektedir. Acentemiz tarafından 4000 Dolar ücret ile 60 iş günü içerisinde St.Petersburg Çalışma Vizesi alınabilmektedir. Firma ile yapılacak yazışmalar ve gerekli tüm evraklar acentemiz tarafından temin edilerek konsolosluğa teslim edilecek, onay süreci yakından takip edilecektir.
 • St.Petersburg Eğitim Vizesi: St.Petersburg’da eğitim görmek isteyen Türk öğrencileri, St.Petersburg Eğitim Vizesi aldıktan sonra hayallerindeki eğitim için önlerinde bir engel bulunmayacaktır. St.Petersburg’ya eğitime gidecek öğrenciler için yorucu ve uzun zaman vize başvurusu işlemlerini acentemiz hızlı bir şekilde sonuçlandırmaktadır. Öğrencilerimize aldıkları vize onayı kapılarından teslim edilecek ve bulundukları şehirden ayrılmak zorunda kalmadan St.Petersburg Eğitim Vizesi sahibi olabileceklerdir.
 • St.Petersburg Evlilik Vizesi: Pek çok Türk gencinin hayalini süsleyen Rus eşi bularak dünya evine girebilmek için St.Petersburg Evlilik Vizesi gerekmektedir. Acentemiz tarafından hızlı bir şekilde St.Petersburg Evlilik Vizesi alınabilmektedir. Acentemiz, evlilik vizesi müracaatında bulunacak müşterimizin konsolosluğa uğramasına gerek kalmadan gerekli tüm başvuru işlemlerini hallederek vize onayını almaktadır. Siz düğün hazırlıkları ile uğraşırken acentemiz sizin adınıza vizenizi hızlı bir şekilde temin edecektir.
 • St.Petersburg Express Vize: St.Petersburg vize onay sürecini hızlandırmak acentemiz ile mümkündür. Turistik, ticari ve özel ziyaret amaçlı alınacak vize işlemleri için Express vize uygulaması yapılmakta olup, 2 iş günü içerisinde talep edilen vize onayı alınabilmektedir. Konsolosluğa gelme zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Hızlı seyahat ihtiyaçlarınız için acentemizde vize danışmanlığı hizmeti alabilirsiniz.
 • St.Petersburg Ticari Vize: İş adamları için vakit çok önemlidir. Acentemiz, St.Petersburg Ticari Vize başvuru işlemlerini profesyonel bir şekilde çözüme ulaştırmaktadır. Vize danışmanlığı hizmeti alan şirket yetkililer, 3 aylık ve 1 yıllık çok girişli vize onaylarını 5 iş günü içerisinde alabilmektedir. Konsolosluğa gelme zorunluluğu bulunmaması ve hızlı onay alabilmemiz şirket yetkilileri için bulunmaz bir kolaylıktır.
Büyükelçilik / Konsolosluk
Rusya Ankara Büyükelçiliği

Karyağdı Sok., No:5, 06692, PK. 35
Kavaklıdere – Çankaya / ANKARA
Telefon : (+90) 312 439 21 22
Fax : (+90) 312 438 39 52
Email : rus-ankara@yandex.ru

Rusya İstanbul Başkonsolosluğu

Istiklal Cad.,No: 219-225 A.
Beyoglu / İSTANBUL
Telefon : (+90) 212 292 51 01
Fax : (+90) 212 249 05 07
Email :rusyaistanbul@mail.ru

Ülke Bilgileri
Resmi Adı Rusya Federasyonu
Bayrak Rusya Vizesi
Başkent St.Petersburg
Nüfus 140.04 Milyon
Yüzölçümü 17.098.242 Km2
Para Birimi Ruble (RUB)
Milli Gelir 2.116 Trilyon Euro
Enflasyon %11.9
İşsizlik Oranı %8.9
Yaşam Süresi Kadın 73.1 – Erkek 59.3
Telefon Kodu +7

Faydalı Linkler