Tataristan Vize

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Tataristan Vizesi için Gerekli Evraklar

Tataristan vizesi için Gerekli Olan  Evraklar Aşagıdaki Gibidir.

Tataristan Vize Örneği

1.Pasaport özellikleri

 • Pasaportun son 10 yıl içerisinde alınmış olması ve Tataristan Vize başvurunuzun gerçekleşmesi için pasaportunuzda 2 adet boş sayfanın bulunması gerekmektedir.
 • Tataristan’a yapacağınız seyahatinizin dönüş tarihinden itibaren pasaportunuzun geçerlilik tarihinin Tataristan vizesinin bitim tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerli (temdit tarihi) olması istenen diğer kriterdir.
 • Rusya Konsolosluğu yırtık, deforme ve tahriş olmuş pasaportlarla yapılan başvuruları kabul etmemektedir.
 • Pasaportun hamili kısmının pasaport sahibi tarafından imzalanmış olması gerekmektedir.

2.Fotoğraf özellikleri

 • Tataristan Vizesi başvurusunda bulunacak kişiler 1 adet 35 mm genişlikte 45 mm yükseklikte biyometrik fotoğraf ibraz etmeleri gerekmektedir.
 • Biyometrik fotoğraflar 6 aydan daha eski olmayacak ve kişinin son halini yansıtacak şekilde olmalıdır.
 • Vize işlemlerinde kullanılacak olan biyometrik fotoğrafın arka fonu mutlaka beyaz olmalıdır. Fotoğraf Örneği

3.Ulaşım Bilgileri

 • Uçak ile ulaşımı tercih eden başvuru sahipleri, Türkiye’den çıkış ve dönüşü gösteren rezervasyonlarında PNR kodunun bulunmasına dikkat etmelidirler.
 • Kendi otomobili veya motosikleti ile seyahat edecek başvuru sahipleri, aracı kullanacak kişi tarafından yazılmış güzergâh dilekçesi, yeşil sigorta, uluslararası geçerli ehliyet ve araç ruhsat fotokopilerini de başvuru dosyasına eklemelidirler.
 • Seyahatte gemi turu organizasyonu kullanılması durumunda güzergâh yazısı ve rezervasyonlar başvuru dosyasında sunulmalıdır.
 • Tren veya Otobüs ile gerçekleştirilecek seyahatler için Tataristan Vizesi müracaatında tren yada otobüs bilet rezervasyonu ibraz etmeleri gerekmektedir.
 • Bilet Rezervasyonu bulunmayan müşterilerimiz için Marina Vize tarafından geçici rezervasyon düzenlenecektir. 

4.Konaklama

 • Tataristan’da konaklayacağınız otelden alınmış konfirmeli rezervasyon çıktısı.
 • Otel Rezervasyonunuz seyahat sürecinizde açıkta gün bırakmayacak şekilde olmalı ve Vize alacak kişinin rezervasyon  belgesinde  isim ve soyisminin rezervasyon belgesinde mutlaka yazılı olması gerekmektedir.
 • Otel Rezervasyonu bulunmayan kişiler için Marina Vize Tarafından geçici otel rezervasyonu düzenlenecektir. 

5.Voucher Belgesi

 • Tataristan topraklarında faaliyet gösteren Tur operatöründen alınmış Voucher.
 • Voucher belgesinde isminiz soyisminiz doğum tarihiniz pasaport numaranız Tataristan’da konaklayacağınız otelin ismi ve adresi Tataristan’a giriş ve çıkış tarihleriniz yazılmış olması gerekmektedir.
 • Voucher belgesi Islak imzalı ve kaşeli olması gerekmektedir. Fotokopi kabul edilmemektedir.
 • Voucher Belgesi sizin adınıza acentemiz Marina vize tarafından temin edilip orijinalı konsolosluğa fotokopisi Tataristan’a giriş yaptığınız esnada gümrükte beyan etmeniz için size verilecektir. Voucher Örneği

6.Garanti Mektubu

 • Tataristan topraklarında faaliyet gösteren Tur operatöründen alınmış Garanti mektubu.
 • Garanti mektubunda isminiz soyisminiz doğum tarihiniz pasaport numaranız ile birlikte Tataristan’da kalacağınız süre boyunca size kefil olduğuna dair yazı.
 • Garanti mektubu Islak imzalı ve kaşeli olması gerekmektedir. Fotokopi kabul edilmemektedir.
 • Garanti mektubu sizin adınıza acentemiz Marina vize tarafından temin edilip orijinalı konsolosluğa fotokopisi Tataristan’a giriş yaptığınız esnada gümrükte beyan etmeniz için size verilecektir. Garanti Mektubu Örneği

7.Bilgi Formu

 • Bilgi formunu indirip doldurunuz. Doldurduğunuz bilgi formunu da bize ulaştırmanız gerekmektedir. Bilgi Formu indir
 • Eğer mevcut yazıcınız yoksa  bilgi formunda yazılı olan detayları bir kağıda yazarak bize ulaştırabilirsiniz.

 

Tataristan Vize Ücreti

 • Tataristan Vizesi Fiyat Listesi 2019 yılına ait olup ücret tablosunda yazılı olan ücretler geçerlidir.
 • Yukarıda yazılı olan fiyatlarımıza Kargo & KDV dâhil değildir.
 • Tataristan Vizesi Fiyatı belirlenirken Rusya Konsolosluğu vize harçları ve hizmet bedelimiz dâhil edilmektedir.
 • Yukarıdaki ücret tablosunda  belirtilen Tataristan Vize Ücretleri dışında ilave bir ücret talep edilmez.
 • Tataristan Vize Ücreti tablosuna Kargo & Kurye ücretleri dâhil edilmemiştir. Müşteriye aittir. Kargo & Kurye ücretleri müşteriye aittir.

Önemli Notlar

 • Marina Vize Başvuru Ofisi Rusya Konsolosluğu yetkili acentesidir.
 • Marina Vize Başvuru Ofisi Türkiye’nin herhangi bir ilinde ikamet eden şehir fark etmeksizin sizin adınıza Rusya Vizesi Başvurusu yapma hakkına sahiptir.
 • Rusya Vize Başvuru işlemleri için Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Konsolosluk gerek gördüğü takdirde mülakata gelmeniz zorunludur.
 • İstanbul’da bulunan müşterilerimiz bizzat kendileri ofisimize gelerek veya yetkilendirdiği kişi aracılığıyla yada Kargo&Kurye ile evraklarını bize ulaştırarak Rusya Vizesi Müracaatında bulunabilirler.
 • İstanbul dışında bulunan Rusya Vizesi almak isteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını anlaşmalı olduğumuz kargolar Mng kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla Marina Vize Ofisine Ulaştırabilirler.
Evraklarınızı Aşağıda Bulunan Kargo Firmalarıyla Gönderebilirsiniz

Anlaşmalı Kargo - Mng Kargo

Anlaşmalı Kargo - Aras Kargo

Anlaşmalı Kargo - Yurtiçi Kargo

D

Tataristan Vizesi

Tüm Rusya Federasyonu ülkelerine yapılacak seyahatlerde olduğu gibi Tataristan’a yapılacak seyahatler için vize alınması gerekmektedir. Rusya İstanbul Başkonsolosluğu ve Rusya Ankara Büyükelçiliği Tataristan vizesi vermeye yetkili merciler olarak Rusya Hükümeti tarafından yetkilendirilmiştir. Tataristan’a vize almak isteyen Türk vatandaşları, bu iki yetkili mercilere şahsen başvuru yapabildiği gibi dilerlerse Marina Vize Acentesine başvuruda bulunarak ikamet ettikleri şehirden ayrılmadan Tataristan vizesine başvuruda bulunabilirler. Vize başvurusu için firmamızı tercih eden müşterilerimize özel atadığımız personelimiz, Tataristan vizesi için istenen tüm belgeleri eksiksiz bir şekilde tamamlayarak müşterimiz adına vize başvurusunda bulunacaktır. Tataristan vize başvurusu konusunda tam yetkili olan acentemiz, konsolosluk ve Rus Hükumeti tarafından yayınlanan güncel prosedürleri takip ederek, vize başvurularının olumsuz sonuçlanabileceği bir eksiklik bırakmamaktadır.

Tataristan Vize Örneği

Tataristan Vize Örneği

Tataristan Vizesi Nasıl Alınır?

Tataristan Vizesi başvurusu yapacak adayların güncel bir pasaporta ihtiyaçları vardır. Sahip oldukları pasaportlarının yırtık veya deforme olmamış olması gerekmektedir. Sahip olunan pasaportun ikinci sayfasında bulunan pasaport hamilinin imzasının atılarak Tataristan Vizesi işlemleri başlatılmalıdır. Pasaport geçerlilik tarihine başvurudan önce dikkat edilmeli, Tataristan’a yapılacak seyahat programlandıktan sonra dönüş tarihinden en az 6 ay sonraya geçerliliğinin bulunması gerekecektir. Tataristan vizesinin onaylandıktan sonra pasaporta işlenebilmesi için pasaportta en az bir adet boş vize sayfasına ihtiyaç duyulacaktır. Tataristan Vizesi ücreti, başvurulacak vize türüne ve vize geçerlilik süresine göre değişecektir. Tataristan vizesi başvuru işlemlerinde acentemizi tercih eden müşterilerimize sunulan ücretin içerisinde konsoloslukta yapılacak tüm işlemlerin masrafı bulunmaktadır. Ödenen vize ücreti sonrasında ödendi dekontunu alacak başvuru sahipleri, iki adet biyometrik fotoğrafı başvuru dosyalarında bulundurmalıdır. Biyometrik fotoğrafların son altı ay içerisinde çekilmiş olması ve detayların görünebilmesi için fotoğrafta beyaz arka fonun kullanılması gerekmektedir. Vize başvuruları için standart 35 mm x 45 mm ebatlarında biyometrik fotoğraf kullanılmaktadır. Voucher Yabancı Turistik Kabul Belgesi, Rusya’daki tur operatöründen temin edilecek garanti mektubu ve yaptırılan Rusya Federasyonu ülkelerinde geçerli seyahat sağlık sigortası poliçe fotokopisini başvuru dosyasına koyarak dosyayı tamamladıktan sonra, Rusça doldurulacak Tataristan vize başvuru formu doldurularak imzalanır. Şahsi başvurularda tüm bu evrak tamamlama işlerini başvuru sahibi yaparken, acentemizden hizmet alan başvuru sahipleri için tüm bu evraklar tarafımızca temin edilmektedir. Evrakların teslimi için şahsi başvurularda konsolosluğa gelinmesi gerekirken, acentemizden hizmet alan müşterilerimiz bulunduğu ilden ayrılmadan vize başvurusunda bulunur ve onaylanan vizeleri evlerine aynı gün içerisinde gönderilir. Birkaç defa konsolosluğa gelmenize sebep olacak şahsi başvurularla kaybettiğiniz zamana ekstra seyahat masrafları ilave olacaktır. Tataristan Vizesi örneği internet sitemizde mevcut olup, başvurudan önce inceleyebilirsiniz.

Tataristan Vize Çeşitleri

Tataristan’a farklı sebeplerle yapılacak seyahatlerin tümünü kapsayan vize başvuruları için acentemizden hizmet alabilirsiniz. Tataristan’a vize danışmanlığı talebinizi bize iletmeniz ile başlayan başvuru süreci kısa sürede tamamlanarak 2 ila 60 iş günü içerisinde Tataristan vizeniz onaylanarak tarafınıza ulaştırılır. Marina Vize Acentesi, pek çok ülke vize başvurularında olduğu gibi Tataristan vize ve Rusya vize başvurularında tam yetkili acentedir.

 • Tataristan Turistik Vizesi: Konsolosluk tarafından Tataristan’a yapılacak turistik ziyaretler için 15 gün ile 1 ay sürelerde Tataristan Turistik Vizesi verilmektedir. Acentemizde vize başvurusu hizmeti alan müşterilerimiz için 2 ile 5 iş günü arasında turistik vize onayı alınır.
 • Tataristan Çalışma Vizesi: 3 yıllık verilen Tataristan Çalışma Vizesi için acentemiz 4000 Dolar Tataristan Çalışma Vizesi ücreti talep etmektedir. Her vize türünde olduğu gibi tüm konsolosluk masrafları bu ücretin içerisindedir. Çalışmak için başvurulan firmadan gerekli tüm evraklar acentemizde temin edilerek standart evraklar ile birlikte konsolosluğa tarafımızca teslim edilir. Yaklaşık 60 iş günü içerisinde talep edilen Tataristan Çalışma Vizesi alınarak müşterimize aynı gün içerisinde ulaştırılır.
 • Tataristan Eğitim Vizesi: Ülkemizden pek çok öğrenci, lisans ve lisansüstü eğitimleri için Tataristan eğitim kurumlarını tercih etmektedir. Tataristan Eğitim Vizesi gereken öğrencilerimiz için gerekli vize danışmanlık hizmetini aynı profesyonellikte gerçekleştirmekteyiz. Tataristan Eğitim Vizesi başvurusu için acentemize müracaat eden öğrenciler, hazırlanması gereken evraklardan ve uygulanması gereken prosedürlerden uzak kalma şansına sahiptirler. Acentemiz kısa süre içerisinde eğitim vizesini sonuçlandırarak öğrencilerimizin zamanlarını kendilerine bırakır.
 • Tataristan Evlilik Vizesi: Pek çok Türk vatandaşı, Tataristan’da ikamet eden kişiler ile hayatlarını birleştirebilmektedir. Bu mutlu günleri için Tataristan Evlilik Vizesi prosedürleri ile uğraşmak istemeyen müşterilerimize talep ettikleri hızda vize onayını almaktayız. Müşterilerimiz evlilik hazırlıklarını tamamlarken onlar adına vize müracaatını tamamlar ve onaylanan vizelerini taraflarına iletiriz. Tataristan’da bulunan resmi kanallar ile girilecek her türlü yazışma ve temin edilecek her türlü evrak tarafımızca gerçekleştirilecektir.
 • Tataristan Express Vize: Acil Tataristan seyahatleri için hızlı onay sürecine ihtiyaç duyan müşterilerimiz için acentemiz, Tataristan Express Vize hizmetini vermektedir. 2 iş günü içerisinde alınan Tataristan Vizeleri ile müşterimizin aciliyetleri yerine getirilir. Yoğun programı yüzünden Express vize talebinde bulunan pek çok müşterimize programlarının aksamasına engel olacak uzun vize onay sürecini 2 iş gününe kadar kısaltabilmekteyiz.
 • Tataristan Ticari Vize: İş adamlarımız, Tataristan Ticari Vize taleplerinde sıklıkla acentemizde vize danışmanlığı hizmeti talep edebilmektedir. Tataristan’da faaliyet gösteren işletmelere yapacakları ticari ziyaretleri için gerekli tüm evrakları müşterimiz adına temin ederek, 3 ay ile 1 yıl içerisinde değişen geçerlilik sürelerinde Tataristan Ticari vizesi alabilmekteyiz.
Büyükelçilik / Konsolosluk
Rusya Ankara Büyükelçiliği

Karyağdı Sok., No:5, 06692, PK. 35
Kavaklıdere – Çankaya / ANKARA
Telefon : (+90) 312 439 21 22
Fax : (+90) 312 438 39 52
Email : rus-ankara@yandex.ru

Rusya İstanbul Başkonsolosluğu

Istiklal Cad.,No: 219-225 A.
Beyoglu / İSTANBUL
Telefon : (+90) 212 292 51 01
Fax : (+90) 212 249 05 07
Email :rusyaistanbul@mail.ru

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
loadingLoading...
Ülke Bilgileri
Resmi Adı Rusya Federasyonu
Bayrak Rusya Vizesi
Başkent Moskova
Nüfus 140.04 Milyon
Yüzölçümü 17.098.242 Km2
Para Birimi Ruble (RUB)
Milli Gelir 2.116 Trilyon Euro
Enflasyon %11.9
İşsizlik Oranı %8.9
Yaşam Süresi Kadın 73.1 – Erkek 59.3
Telefon Kodu +7

Faydalı Linkler