Turistik Senegal Vize

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Senegal Turistik Vize Genel Bakış

Senegal Vizesi Genel Bilgi

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları turistik, kültürel, ticari ve tedavi amaçlı Senegal ziyaretleri için Senegal vizesi almak durumundadır. Vizesiz giriş yapmak için istisnai olarak diplomatik pasaport sahiplerinin 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak kaydı ile vizesiz ziyaret gerçekleştirebildiği Senegal için vize başvurularınız için Senegal sınır kapısından başvuru yapamamaktasınız. Ankara’da bulunan Senegal Başkonsolosluğu vize başvurularının yapılacağı tek adrestir. Eksiksiz evrak ile başvuru yapmanızı bekleyen konsolosluk, uygun görmemesi halinde vize başvurularını reddedebilmektedir.

Senegal vizesi almak için iki seçeneğiniz bulunmaktadır. İlki şahsi başvuru hakkınızı kullanarak bütün evrakları kendiniz tamamlamanız ve farklı bir yerde ikamet ediyor olsanız bile Ankara’ya gelerek konsolosluğa başvuruda bulunmanızdır. Uzun olacak bu süreç için bolca boş vakte ve evrakları tamamlamak için iyi bir sabra ihtiyaç vardır. İkinci yol ise vize işlemleri konusunda hizmet veren tecrübeli danışman firmaları aracılığı ile başvuruda bulunmaktır. Bu firmalara başvuruda bulunmanız halinde tüm evrak işleri ile ilgilenerek değerli vaktinizi size bırakmaktadır. Vize işlemleri için konsolosluk ek evrak talebinde bulunabilse de genel olarak pasaportunuzun son 10 yıl içerisinde alınmış olması, 6 ay geçerlilik süresi bulunması ve vize işlemleri için iki yaprağının boş bulunması gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri de aynı prosedüre tabidir. Başvurularda kullanacağınız fotoğraf ölçüleri sabittir ve son halinizi yansıtması gerekmektedir. Son üç ay içerisinde çekilmiş olduğunuz biyometrik fotoğraflar sizi sıkıntıya düşürmeyecektir. Vize başvuru ücretleri seyahatinizin zamanı ve türü ile değişmekte olup, kesin ücretleri konsolosluk belirleyecektir. Gerekli olan tüm evrakları tamamladıktan sonra başvurunuz 10 iş günü içerisinde sonuca ulaşacaktır. Evrak eksikliği sebebi ile başvurularınızın kabul edilmeyeceğini unutmayın.

Ayrıca Senegal vizesi başvurusu yapacakların dikkat etmesi gereken bir husus daha vardır. Senegal’e giriş için en az 10 gün önce sarı humma aşısı yaptırmak zorunludur. Aşıyı yaptırdıktan sonra aşı kartını yanınıza almayı unutmayın. Tüm belgelerinizi eksiksiz bir şekilde tamamlayıp, aşınızı da yaptırdıktan sonra vize işlemleri için önünüzde bir engel bulunmamaktadır. İşlemler sizin için karışık göründüyse danışmanlık firmalarından destek alarak vize işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Büyükelçilik / Konsolosluk
Senegal Büyükelçiliği

Kızkulesi Sok. No:1 G.O.Paşa Ankara
Telefon : (+90) 312 446 09 32
Fax       : (+90) 312 446 53 75
Email    :

Senagal Fahri Başkonsolosluğu

Cumhuriyet Caddesi No:257 Kat:3 80230 Şişli İstanbul
Telefon : (+90) 212 241 73 72
Fax       : (+90) 212 230 36 97
Email    : senegalconsulate@tnn.net

Ülke Bilgileri
Resmi Adı Senegal Cumhuriyeti
Bayrak Senegal Vizesi
Başkent Dakar
Nüfus 13.71 Milyon
Yüzölçümü 196.722 Km2
Para Birimi CFA Frankı
Milli Gelir 22.38 Milyar Euro
Enflasyon %0.8
İşsizlik Oranı %48
Yaşam Süresi Kadın 60.9 – Erkek 57.1
Telefon Kodu +221

D

Senegal Vizesi Adana, Senegal Vizesi Adıyaman, Senegal Vizesi Afyonkarahisar, Senegal Vizesi Ağrı, Senegal Vizesi Aksaray, Senegal Vizesi Amasya, Senegal Vizesi Ankara, Senegal Vizesi Antalya, Senegal Vizesi Ardahan, Senegal Vizesi Artvin, Senegal Vizesi Aydın, Senegal Vizesi Balıkesir, Senegal Vizesi Bartın, Senegal Vizesi Batman, Senegal Vizesi Bayburt, Senegal Vizesi Bilecik, Senegal Vizesi Bingöl, Senegal Vizesi Bitlis, Senegal Vizesi Bolu, Senegal Vizesi Burdur, Senegal Vizesi Bursa, Senegal Vizesi Çanakkale, Senegal Vizesi Çankırı, Senegal Vizesi Çorum, Senegal Vizesi Denizli, Senegal Vizesi Diyarbakır, Senegal Vizesi Düzce, Senegal Vizesi Edirne, Senegal Vizesi Elazığ, Senegal Vizesi Erzincan, Senegal Vizesi Erzurum, Senegal Vizesi Eskişehir, Senegal Vizesi Gaziantep, Senegal Vizesi Giresun, Senegal Vizesi Gümüşhane, Senegal Vizesi Hakkari, Senegal Vizesi Hatay, Senegal Vizesi Iğdır, Senegal Vizesi Isparta, Senegal Vizesi İstanbul, Senegal Vizesi İzmir, Senegal Vizesi Kahramanmaraş, Senegal Vizesi Karabük, Senegal Vizesi Karaman, Senegal Vizesi Kars, Senegal Vizesi Kastamonu, Senegal Vizesi Kayseri, Senegal Vizesi Kırıkkale, Senegal Vizesi Kırklareli, Senegal Vizesi Kırşehir, Senegal Vizesi Kilis, Senegal Vizesi Kocaeli, Senegal Vizesi Konya, Senegal Vizesi Kütahya, Senegal Vizesi Malatya, Senegal Vizesi Manisa, Senegal Vizesi Mardin, Senegal Vizesi Mersin, Senegal Vizesi Muğla, Senegal Vizesi Muş, Senegal Vizesi Nevşehir, Senegal Vizesi Niğde, Senegal Vizesi Ordu, Senegal Vizesi Osmaniye, Senegal Vizesi Rize, Senegal Vizesi Sakarya, Senegal Vizesi Samsun, Senegal Vizesi Siirt, Senegal Vizesi Sinop, Senegal Vizesi Sivas, Senegal Vizesi Şanlıurfa, Senegal Vizesi Şırnak, Senegal Vizesi Tekirdağ, Senegal Vizesi Tokat, Senegal Vizesi Trabzon, Senegal Vizesi Tunceli, Senegal Vizesi Uşak, Senegal Vizesi Van, Senegal Vizesi Yalova, Senegal Vizesi Yozgat, Senegal Vizesi Zonguldak, Senegal Vizesi Kıbrıs, Senegal Vizesi KKTC

Faydalı Linkler