Sierra Leone Turist Vizesi | 0541 963 17 14 | Sierra Leone Vize Başvurusu

Sierra Leone Turist Vizesi

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Sierra Leone Turist Vizesi Genel Bakış

Sierra Leone Vizesi Genel Bilgi

Sierra Leone ile Türkiye arasında vize muafiyeti anlaşması bulunmadığından, iki ülke vatandaşlarının seyahatleri öncesinde vize almaları gerekmektedir. Sierra Leone’e seyahat edecek Türk vatandaşlarının vize işlemleri için başvurmaları gereken yer Sierra Leone Türkiye Temsilciliğidir. Sierra Leone vize işlemleri için konsolosluğa yapılan vize işlemleri 5 ile 7 iş günü içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Sierra Leone’in Türkiye’de sadece Fahri Başkonsolosluğu bulunmaktadır. Başkonsolosluk aracılığı ile ticari vize ve ziyaret vizesi işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

Sierra Leone ticari nedenlerle seyahat edecek kişilerin alması gereken ticari vize başvurusunda bulunmak için; pasaport, vize başvuru formu, şirket antetli kağıdına yazılmış vize talep dilekçesi, 2 adet biometrik fotoğraf, pasaport, nüfus cüzdanı fotokopisi, seyahat nedenini gösterir davetiye, şirkete ait imza sirküleri, faaliyet belgesi ve vergi levhasının Sierra Leone Başkonsolosluğu’na ibraz edilmesi zorunludur. Sierra Leone ticari vizesi, kısa süreli bir vizedir ve en fazla 90 gün süre ile ve genellikle fuar ziyareti ya da iş görüşmesi gibi nedenlerle verilmektedir. Sierra Leone ticari vizesi ile ülkeye giriş yapıldığında; iş başvurusu yapmak ya da işyeri açmak gibi haklar söz konusu değildir. Ticari vize başvurusu sırasında gö önünde bulundurulması gereken en önemli konu Sierra Leone’de ziyaret edilecek olan şirketten alınacak davetiye yazısıdır. Bu yazının olmaması durumunda Sierra Leone ticari vizesi alma ihtimali de ortadan kalkmaktadır.

Sierra Leone vize türlerinden bir diğeri de ziyaretçi vizesidir. Ziyaretçi vizesi başvurusu yapabilmek içine gereken belgeler; pasaport, vize başvuru formu, İngilizce olarak yazılmış talep dilekçesi, 1 adet biometrik fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, seyahat nedeninin belirtir davetiye, seyahat sağlık sigortası, banka hesap cüzdanı fotokopisi ya da banka hesap dökümü, vize başvurusunda bulunan kişinin maaş bordrosu ve varsa diğer gelirlerini ispatlayan belgeler, uçak bileti ve otel rezervasyonunu gösterir kayıtlardır. Ticari vizede olduğu gibi ziyaret vizesinde de davetiye mektubu zorunlu belgeler arasındadır. Sierra Leone’de yerleşik bulunan ve ziyaret edilecek akraba ya da arkadaş gibi tanıdıklar düzenleyecekleri davet mektubu ile birlikte çalıştıkları şirketten ya da öğrenim gördükleri kurumdan alacakları belgeyi de davetiye ile birlikte göndermelidirler. Sierra Leone vize başvurusu için tüm belgelerin eksiksiz olarak Başkonsolosluğa sunulması gerekmektedir.

 

Büyükelçilik / Konsolosluk
Sierra Leone Fahri Başkonsolosluğu
Ataç Sokak 35/6 06410 Yenişehir Ankara
Telefon : (+90) 312 430 28 80
Fax : (+90) 312 433 90 47

Ülke Bilgileri
Resmi Adı Sierra Leone Cumhuriyeti
Bayrak Sierra Leone Vizesi
Başkent Freetown
Nüfus 5.13 Milyon
Yüzölçümü 71.740 Km2
Para Birimi Leone (SLL)
Milli Gelir 2.088 Milyar Euro
Enflasyon %11.7
İşsizlik Oranı
Yaşam Süresi Kadın 57.7 – Erkek 52.8
Telefon Kodu +232

D

Sierra Leone Vizesi Adana, Sierra Leone Vizesi Adıyaman, Sierra Leone Vizesi Afyonkarahisar, Sierra Leone Vizesi Ağrı, Sierra Leone Vizesi Aksaray, Sierra Leone Vizesi Amasya, Sierra Leone Vizesi Ankara, Sierra Leone Vizesi Antalya, Sierra Leone Vizesi Ardahan, Sierra Leone Vizesi Artvin, Sierra Leone Vizesi Aydın, Sierra Leone Vizesi Balıkesir, Sierra Leone Vizesi Bartın, Sierra Leone Vizesi Batman, Sierra Leone Vizesi Bayburt, Sierra Leone Vizesi Bilecik, Sierra Leone Vizesi Bingöl, Sierra Leone Vizesi Bitlis, Sierra Leone Vizesi Bolu, Sierra Leone Vizesi Burdur, Sierra Leone Vizesi Bursa, Sierra Leone Vizesi Çanakkale, Sierra Leone Vizesi Çankırı, Sierra Leone Vizesi Çorum, Sierra Leone Vizesi Denizli, Sierra Leone Vizesi Diyarbakır, Sierra Leone Vizesi Düzce, Sierra Leone Vizesi Edirne, Sierra Leone Vizesi Elazığ, Sierra Leone Vizesi Erzincan, Sierra Leone Vizesi Erzurum, Sierra Leone Vizesi Eskişehir, Sierra Leone Vizesi Gaziantep, Sierra Leone Vizesi Giresun, Sierra Leone Vizesi Gümüşhane, Sierra Leone Vizesi Hakkari, Sierra Leone Vizesi Hatay, Sierra Leone Vizesi Iğdır, Sierra Leone Vizesi Isparta, Sierra Leone Vizesi İstanbul, Sierra Leone Vizesi İzmir, Sierra Leone Vizesi Kahramanmaraş, Sierra Leone Vizesi Karabük, Sierra Leone Vizesi Karaman, Sierra Leone Vizesi Kars, Sierra Leone Vizesi Kastamonu, Sierra Leone Vizesi Kayseri, Sierra Leone Vizesi Kırıkkale, Sierra Leone Vizesi Kırklareli, Sierra Leone Vizesi Kırşehir, Sierra Leone Vizesi Kilis, Sierra Leone Vizesi Kocaeli, Sierra Leone Vizesi Konya, Sierra Leone Vizesi Kütahya, Sierra Leone Vizesi Malatya, Sierra Leone Vizesi Manisa, Sierra Leone Vizesi Mardin, Sierra Leone Vizesi Mersin, Sierra Leone Vizesi Muğla, Sierra Leone Vizesi Muş, Sierra Leone Vizesi Nevşehir, Sierra Leone Vizesi Niğde, Sierra Leone Vizesi Ordu, Sierra Leone Vizesi Osmaniye, Sierra Leone Vizesi Rize, Sierra Leone Vizesi Sakarya, Sierra Leone Vizesi Samsun, Sierra Leone Vizesi Siirt, Sierra Leone Vizesi Sinop, Sierra Leone Vizesi Sivas, Sierra Leone Vizesi Şanlıurfa, Sierra Leone Vizesi Şırnak, Sierra Leone Vizesi Tekirdağ, Sierra Leone Vizesi Tokat, Sierra Leone Vizesi Trabzon, Sierra Leone Vizesi Tunceli, Sierra Leone Vizesi Uşak, Sierra Leone Vizesi Van, Sierra Leone Vizesi Yalova, Sierra Leone Vizesi Yozgat, Sierra Leone Vizesi Zonguldak, Sierra Leone Vizesi Kıbrıs, Sierra Leone Vizesi KKTC

Faydalı Linkler