Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Suriye Misafir Vizesi

Suriye Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Suriye Vizesi için Gerekli Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

 

  • Suriye Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti  ve  Suriye arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri  Suriye ülkesine yapacakları seyahatler için 90 Gün Vizeden Muaftırlar. Suriye Vizesi almalarına gerek yoktur.

 

  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet Pasaport sahipleri  Suriye Çalışma Vizesi, Suriye Öğrenci vizesi  ve Suriye Aile Birleşimi Vizesi alacak kişilerin Suriye Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Suriye Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 

 

  • Suriye Turist Vizesi: Türkiye ve Suriye arasında yapılan anlaşma sayesinde, turistik seyahatlerde belirli bir süre için vize istenmemektedir. Bir Türk vatandaşı, 6 aylık süre içinde Suriye ülkesinde 90 gün kalma hakkına sahiptir. 90 günlük süre tek seferde kalma hakkına sahiptirler. 90 gün tamamlandıktan sonra ülkeden çıkış yapılması gerekmektedir. 

 

  • Suriye Ticari Vize: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri ticari amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

  • Suriye Fuar Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri Fuara katılım amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

  • Suriye Çalışma Vizesi: Anılan ülkede çalışma iznine sahip olmak için, Suriye Çalışma Bakanlığı birimine başvuru yapılması zorunludur. İzni alabilmek için çeşitli belgeler istenmektedir. Onaylanan izinler, 6 ay ya da 1 yıl süre için verilmektedir. Eğer, çok büyük bir yatırım söz konusu ise istisnai durumlarda 2 yıllık çalışma izni verilebilmektedir. Çalışma iznine sahip olan kişiler, izinde belirtilen iş yeri dışında çalışamazlar. Çalışma Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz


  • Suriye Eğitim Vizesi:  Suriye ülkesinde bulunan herhangi bir üniversitenin kabul davetiyesini alan öğrenciler, eğitim ya da vize danışmanlığı yapan firmalardan destek alarak gerekli belgeleri hazırlayabilirler. Öğrencilerden istenen belgeler detaylı bilgi almak için Suriye Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Suriye Eğitim Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

  • Suriye Aile Birleşim Vizesi (Suriye Evlilik Vizesi): Suriye vatandaşı ile evliyseniz ya da orda oturumu olan eşinizden dolayı vize almak isteyen kişilerin Aile birleşim vizesi almaları gerekmektedir. Aile Birleşim vizesi hakkında detaylı bilgi almak için Suriye Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Suriye Aile birleşim Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

Marina Vize
Marina Vize
Marina Vize

  Suriye Misafir Vizesi Ücreti

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret

Büyükelçilik / Konsolosluk

 Suriye Ankara Büyükelçiliği

Consul General ABDUL GHAFFAR AL GHABRA

Chancery:
Maçka Cad., Ralli Apt. No: 59 Kat:3, Teşvikiye
 : +90 (212) 232 6721
 : +90 (212) 232 7110
 : +90 (212) 233 4923
 : +90 (212) 230 2215
 : [email protected]

Office Hours:

Monday-Friday: 09.30-15.00

Ülke Bilgileri

Resmi Adı Suriye Arap Cumhuriyeti
Bayrak
Başkent Şam
Nüfus 21,32 milyon
Yüzölçümü 185.180 km2
Para Birimi Suriye Lirası
Milli Gelir 64,07 milyar $
Enflasyon %139.46
İşsizlik Oranı %10.60
Yaşam Süresi Ortalama 72.14 Yıl
Telefon Kodu +963
4.90 / 5 ( 513 votes)
COPYRİGHT © 2005-2024 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi - KVKK Aydınlatma Metni

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.